Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: podaci  (Pročitano 28703 puta)

Van mreže talas

  • Poruke: 7
podaci
« poslato: 11. Maj 2011. u 12:09 »
mozda moje pitanje, odnosno predlog malcice deluje i blesavo, ali mene interesuje sledece:

posto moja firma ima ws2300 stanicu, medjutim, zbog ulaska roja osa u data logger, vise nije u funkciji, ali ja sam uzeo i instalirao software na svoj kucni PC. pa me sada interesuje, koliko je pametno i uopste izvodljivo da ja primam podatke na svoj PC sa tudje stanice iz vase mreze. konkretno, interesantne su mi BG-karaburma i VS, s obzirom da sam ja iz PA.

i zaista cela zamisao ove mreze je super, ali moja velika zamerka je sto nema baze podataka, opdnosno istorije, koja bi mogla da se vidi i na netu za svaku pojedinacnu stanicu. ja licno smatram da bi daleko zanimljivije bilo da se podaci osvezavaju na cca  sat vremena, a da pored toga postoji i neka baza istorijskih podataka, nego sto se podaci smenjuju na par minuta. jer, sta koga interesuju blage oscilacije npr. temperature na nivou od par minuta?! kada je zanimljivije imati pristup svim izmerenihm, odnosno zabelezenim podacima od barem poslednjih 24h.

Van mreže talas

  • Poruke: 7
Odg: podaci
« Odgovor #1 poslato: 11. Maj 2011. u 12:27 »
p.s. zar stanica u VS nije u SerbianMeteo mrezi?

Van mreže Dejo

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 6.731
  • Starost: 37
  • Lokacija: Subotica
    • Sumeteo
Odg: podaci
« Odgovor #2 poslato: 11. Maj 2011. u 13:21 »
I Karaburma i Vršac su u mreži Serbianmeteo. Kod nas ne postoji baza podataka, ali Karaburma šalje podatke i na Wunderground, odatle možeš preuzeti podatke iz prošlosti, imaš na kraju "Comma Delimited File"

http://www.wunderground.com/weatherstation/WXDailyHistory.asp?ID=ISRBIJAB2

AMS Vršac nisam našao na wunderground, ali tamo imaš podatke sa aerodroma LYVR

http://www.wunderground.com/history/airport/LYVR/2011/05/11/DailyHistory.html

Mada zbog specifičnosti Vršca, mislim da bi ti više odgovarali podaci iz Beograda.

Van mreže talas

  • Poruke: 7
Odg: podaci
« Odgovor #3 poslato: 11. Maj 2011. u 13:50 »
tnx,... doduse ja sam i ranije posecivao taj sajt, ali se nisam previse udubljivao u njegovu sadrzinu, i jednostavno sam bio ubedjen da on daje dnevne samo proseke i rekorde, a ne i sve sirove podatke... jos jednom tnx...

Van mreže rade

  • AMS Beograd-Karaburma
  • ***
  • Poruke: 2.188
  • Lokacija: Beograd-Karaburma, 102m n.v.
    • AMS Beograd-Karaburma
Odg: podaci
« Odgovor #4 poslato: 11. Maj 2011. u 15:48 »
Pozdrav Talas, Dejo ti je napisao gde možeš videti istoriju za AMS Karaburma.
Drago mi je da se interesuješ za moju AMS.

Reci mi konkretno šta je sa tvojom stanicom WS-2300, možda je moguća popravka.
Ja se pomalo bavim elektronikom, a pošto smo blizu, moglo bi da se pogleda oko popravke i eventualnog puštanja u rad AMS Pančevo.



Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: podaci
« Odgovor #5 poslato: 11. Maj 2011. u 16:35 »
AMS Vršac nisam našao na wunderground...

ali ih ima:
http://www.wunderground.com/weatherstation/WXDailyHistory.asp?ID=IVOJVODI3

posto moja firma ima ws2300 stanicu, medjutim, zbog ulaska roja osa u data logger, vise nije u funkciji, ali ja sam uzeo i instalirao software na svoj kucni PC. pa me sada interesuje, koliko je pametno i uopste izvodljivo da ja primam podatke na svoj PC sa tudje stanice iz vase mreze. konkretno, interesantne su mi BG-karaburma i VS, s obzirom da sam ja iz PA.

Mogu se dobiti i Pančevački podaci, samo treba da se obratiš RHMZu. Javi mi se na PP za detalje.

i zaista cela zamisao ove mreze je super, ali moja velika zamerka je sto nema baze podataka, opdnosno istorije, koja bi mogla da se vidi i na netu za svaku pojedinacnu stanicu. ja licno smatram da bi daleko zanimljivije bilo da se podaci osvezavaju na cca  sat vremena, a da pored toga postoji i neka baza istorijskih podataka, nego sto se podaci smenjuju na par minuta. jer, sta koga interesuju blage oscilacije npr. temperature na nivou od par minuta?! kada je zanimljivije imati pristup svim izmerenihm, odnosno zabelezenim podacima od barem poslednjih 24h.

Odavno stoji ta opaska. Solomonsko rešenje jeste da se stanice iz SM mreže (osim one u Inđiji) nalaze na Weather Undergroundu, baš zbog potrebe za istorijom.
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...