Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Kikinda  (Pročitano 28751 puta)

Van mreže Kikindjanka

  • *
  • Poruke: 90
Kikinda
« poslato: 31. Jul 2011. u 23:13 »

















Van mreže dikile

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 8.579
  • Starost: 39
  • Lokacija: Paraćin, 129 m n.v.
Odg: Kikinda
« Odgovor #1 poslato: 31. Jul 2011. u 23:22 »




Ova mi je super :first:. Vec je vidim kod mene u dvoristu sledece godine.

Super slike Kikindjanka, bas ima puno zelenila.

Van mreže Kikindjanka

  • *
  • Poruke: 90
Odg: Kikinda
« Odgovor #2 poslato: 31. Jul 2011. u 23:26 »
dikile, hoces da ukradem pelcere sa trga, pa da ti posaljem?:)

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: Kikinda
« Odgovor #3 poslato: 01. Avgust 2011. u 00:51 »
Na jednoj slici vidim neku vodu... Znam da je meteorološka stanica na obalama nekog jezera. Tačnije, severno od centra grada ima neko jezerce, koje u sebi ima neko ostrvo, tako da deluje opkoljeno vodom kao srednjevekovni zamak. Jesi li išla tamo?
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže Kikindjanka

  • *
  • Poruke: 90
Odg: Kikinda
« Odgovor #4 poslato: 01. Avgust 2011. u 01:05 »
Na jednoj slici vidim neku vodu... Znam da je meteorološka stanica na obalama nekog jezera. Tačnije, severno od centra grada ima neko jezerce, koje u sebi ima neko ostrvo, tako da deluje opkoljeno vodom kao srednjevekovni zamak. Jesi li išla tamo?
Jezerce koje u sebi ima ostrvo i deluje opkoljeno vodom kao srednjovekovni zamak???? Nije mi poznato da tako nesto postoji u Kikindi. :D Ko ti je dao opis tog jezera?
Ovo sto vidis na slici je Staro jezero, koje je locirano severno od trga, ali, nema ostrvo, hehe...

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: Kikinda
« Odgovor #5 poslato: 01. Avgust 2011. u 01:11 »
Onda me je fotografija sa geoportala Geosrbija prevarila! :redface: Tako ti je to, kada nikad nisam bio u Kikindi. :redface: još jednom.

Ipak, prema slici sa geoportala, rekao bih da je to to jezerce. Molim te, proveri, pa mi javi.
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže Kikindjanka

  • *
  • Poruke: 90
Odg: Kikinda
« Odgovor #6 poslato: 01. Avgust 2011. u 01:15 »
Onda me je fotografija sa geoportala Geosrbija prevarila! :redface: Tako ti je to, kada nikad nisam bio u Kikindi. :redface: još jednom.

Ipak, prema slici sa geoportala, rekao bih da je to to jezerce. Molim te, proveri, pa mi javi.
Hocu. :)

Van mreže Kikindjanka

  • *
  • Poruke: 90
Odg: Kikinda
« Odgovor #7 poslato: 01. Avgust 2011. u 01:19 »
Jel' mislis na ovo, ptprince?


Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: Kikinda
« Odgovor #8 poslato: 01. Avgust 2011. u 01:36 »
Uh, ne bih rekao. Ne mogu da okačim slike koje sam uradio sa Geoportala, ali sutra ću imati više sreće. Nadam se da ćeš se snaći.
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže dikile

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 8.579
  • Starost: 39
  • Lokacija: Paraćin, 129 m n.v.
Odg: Kikinda
« Odgovor #9 poslato: 01. Avgust 2011. u 01:50 »
dikile, hoces da ukradem pelcere sa trga, pa da ti posaljem?:)

Hvala. Imam ja u vrtu nekoliko primeraka, ali za sledecu godinu bice ih puno.

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: Kikinda
« Odgovor #10 poslato: 01. Avgust 2011. u 10:01 »
Kapiram, to je sojenica na jezercetu.

Ja sam malo bolje pogledao na Google Earthu. Označio sam tačnu lokaciju meteorološke stanice, nedaleko (severno) od samog jezera.



Mene je potpuno zbunio oblik jezera na avionskoj fotografiji. Deluje kao da je od obale jezera veoma malo vode kao do nekog ostrvceta (gde se nalazi ta sojenica, koliko vidim). To me je neodoljivo podsećalo na one slike srednjevekovnih zamaka koji su opasani dubokim kanalom vode. Na ovoj slici se lepo vidi skoro celo jezero.

Evo fotografije Kikinde iz aviona. Moj skromni prilog sa Geoportala. :redface:

Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže Zika

  • ***
  • Poruke: 4.379
  • Starost: 28
  • Lokacija: Melenci - Zrenjanin
  • student meteorologije u Novom Sadu
Odg: Kikinda
« Odgovor #11 poslato: 01. Avgust 2011. u 13:00 »
Bio sam u Kikindi jednom u zivotu, i to na nekom takmicenju ( National Geographic Junior ) u jednoj skoli. Secam se da je bila zima, a ja ocajnik sto tada nije bilo snega mislio sam da ce se mozda iz Kikinde videti Karpati (  :lmao: :rofl: :doh: ipak sam bio 4. razred :D:vidiga: :redface: :-X
Tada sam stekao utisak da je Kikinda prljav grad, ne znam zasto, i tako mi je ostalo u pamcenju i dan danas. Ove fotke su mi definitivno promenile misljenje  :popcorn:  :first: Voleo bih da posetim muzej u Kikindi i nadam se da cu imati prilike uskoro  :-*
ljubav si mi jedina, ti si moja sudbina


Van mreže Kiraj

  • *
  • Poruke: 356
  • Lokacija: Basaid ,Banat
Odg: Kikinda
« Odgovor #12 poslato: 01. Avgust 2011. u 18:27 »
Žiko , Kikinda je od tebe  manje od 40 km.

Van mreže freeze

  • **
  • Poruke: 1.479
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Kikinda
« Odgovor #13 poslato: 01. Avgust 2011. u 19:41 »
Lepe fotke Kikindjanka. Jos nisao bio u Kikindi, a nadam se da ce me jednom put odvesti u to lepo vojvodjansko mesto.

Van mreže Zika

  • ***
  • Poruke: 4.379
  • Starost: 28
  • Lokacija: Melenci - Zrenjanin
  • student meteorologije u Novom Sadu
Odg: Kikinda
« Odgovor #14 poslato: 01. Avgust 2011. u 21:41 »
Žiko , Kikinda je od tebe  manje od 40 km.

Koliko ja znam, jako malo Melencana uopste ide u tom pravcu ka Kikindi i Basaidu. Ima mnogo ljudi koji su vec u poznim godinama a nikada nisu bili u Kikindi  :super: Zrenjanin je nekako popularniji, naravno i veci i blizi  :super:
ljubav si mi jedina, ti si moja sudbina

Van mreže pavlovic

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 4.535
  • Starost: 38
  • Lokacija: Chicago, Illinois
Odg: Kikinda
« Odgovor #15 poslato: 02. Avgust 2011. u 10:07 »
Lepe slike Kikinđanka!

Nikad nisam bio u Kikindi, al sam gledao na nekoj emisiji da ste prvi po broju sova :)

Van mreže Zika

  • ***
  • Poruke: 4.379
  • Starost: 28
  • Lokacija: Melenci - Zrenjanin
  • student meteorologije u Novom Sadu
Odg: Kikinda
« Odgovor #16 poslato: 02. Avgust 2011. u 15:40 »
Ziko, a koji si sad razred? :D Kikinda nikad nije bila prljav grad, na protiv. Jasno je da tebe put ne vodi prema Kikindi i da ti je Zrenjanin blizi, ali zato sam ja milion puta prosla kroz Basaid i Melence. :) Kud god da krenem, prodjem kroz vasa mala, slatka mestasca. :)  Ipak za kikindski muzej mozes da izdvojis malo vremena i dodjes da ga posetis kad god pozelis. Neces zazaliti, veruj mi.

Na jesen cu drugu srednju. ;)
ljubav si mi jedina, ti si moja sudbina

Van mreže Kikindjanka

  • *
  • Poruke: 90
Odg: Kikinda
« Odgovor #17 poslato: 03. Avgust 2011. u 00:15 »
Lepe slike Kikinđanka!

Nikad nisam bio u Kikindi, al sam gledao na nekoj emisiji da ste prvi po broju sova :)

Da, Kikinda je najvece zimovaliste sova utina, ili malih usara na svetu! :)
Utine spadaju u strogo zasticene vrste.
One su jako korisne, jer jedu stetne glodare.
Danju se i ne primete, ali nema noci da ih ne cujem kroz otvoren prozor. Cak sam ih vise puta i videla u svom dvoristu, na ulici....
Imamo mi i skelet mamuta, verovatno si i za to cuo. :)

Van mreže Ljubiša

  • ***
  • Poruke: 4.575
  • Lokacija: Čestereg - opština Žitište - Srednji Banat
    • www.cestereg.rs
Odg: Kikinda
« Odgovor #18 poslato: 29. Avgust 2011. u 10:47 »
Sad sam tek video ovu temu!  :o
Kikinda je lep gradić! Bio sam samo jednom ... kad uhvatim malo vremena dolazim ponovo sigurno ... moram da vidim skelet mamuta obavezno!  :super: