Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Android aplikacije za vremensku prognozu  (Pročitano 69570 puta)

Van mreže Profiamater

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.317
  • Starost: 105
  • Lokacija: Beograd-centar, 130mnv
Odg: Android aplikacije za vremensku prognozu
« Odgovor #20 poslato: 16. Oktobar 2016. u 16:39 »
U temi o aplikacijama za prognozu vremena dugo nije pisano. Na početku ove teme je navedeno 10-ak popularnih meteo-aplikacija, možda je vreme da se doda još neka koja nije postojala u vreme kada je tema otvorena.
Na svom mob. nikada nemam vise od dve aplikacije vezane za vreme (u 90% situacija postoji samo jedna) a u poslednjih nekoliko meseci koristim WetterOnline -kod nas mnogima verovatno nije poznata (pored nekih "svetski" poznatih/popularnih) ali u Nemačkoj je na prvom mestu (ko se razume u meteo-tržište u Nemačkoj zna kakva je tamo konkurencija) a vidim i da se "u širem regionu" odlično rangira: u Sloveniji je na 1. mestu, u Hrvatskoj, Rumuniji i Slovačkoj na 2. mestu (što se tiče aplikacija u vezi vremenskih prilika), Austriji i Mađarskoj na 3. mestu... 
Pratim njihove prognoze poslednjih meseci za područje Evrope i dosta su dobre a korisna stvar je animacija za kretanje oblaka i padavina za narednih sat vremena kao i razlikovanje kišnih i snežnih padavina na mapi a dobar je i prikaz za grmljavine. Kao i svaka aplikacija i ova ima neke (male) nedostatke -nema savršene aplikacije kao što nema ni savršene prognoze vremena. Na mobilnom ova free aplikacija radi veoma brzo i pouzdano (Premium/Pro opcija ima bolji zoom, nema reklame ali generalno free verzija je sasvim dovoljna za prosečnog korisnika iako je Premium/Pro verzija izrazito povoljna -3USD jednokratno), kod pretrage mesta širem sveta neophodno je uneti ili engleski naziv ili naziv mesta na lokalnom jeziku -mislim da aplikacija "ne ume" da nađe neka mesta ako se unese naziv "po naški". Sa uključenim GPS/Location na mob. trenutnu lokaciju određuje sa malom greškom.

https://play.google.com/store/apps/details?id=de.wetteronline.wetterapp&hl=en

Link je za englesku verziju, postoji i HR ali mislim da nema "srpske" verzije (ali to verovatno nikome nije problem).

Van mreže risbo gr

  • ***
  • Poruke: 3.992
  • Starost: 36
  • Lokacija: Grocka (25km JI od BG-a ~ 100mnv)
Odg: Android aplikacije za vremensku prognozu
« Odgovor #21 poslato: 17. Oktobar 2016. u 11:05 »
 ^^ Ja imam bas tu aplikaciju vec mesec dana @Profi i stvarno je odlična :tu: Nisam znao koju da odaberem i skinuo tu sa najvecom ocenom korisnika :) Aplikacija WetterOnline je ovde poprilicno zastupljena,vecina ih po svojim tel.ima,cela Evropa je obuhvacena,pregledno je i lepo na oko :)
Preporucujem je svima koji se premisljaju sta skinuti od aplikacija vezano za vreme ;)

Van mreže dejca

  • ***
  • Poruke: 2.763
  • Lokacija: Leskovac-n.v. 228 m.
Odg: Android aplikacije za vremensku prognozu
« Odgovor #22 poslato: 21. April 2017. u 23:45 »
Koristim istu aplikaciju kao kolege gore, vreme i radar. Odlicna je, radar oblacnosti mnogo koristi. Pored nje na telefonu imam jos nekoliko. Dok sam imao windows lumiu sa windows marketa je postojala aplikacija koja je preuzimala realne podatke sa RHMZ, bila je odlicna, postoji nesto slicno za android ali nije ni priblizno onoj za wp. https://www.microsoft.com/sr-cyrl-rs/store/p/vreme-u-srbiji/9wzdncrdqprk

Cudo da RHMZS nema i zvanicnu aplikaciju, nego drzavna firma stace im to.
Weather2umbrela isto je dobra.
ja stem temperaturama neam niŠta al mrzim kad je 25+c i zimu u martu i aprilu   :zima   :ranting:

Van mreže Sic

  • **
  • Poruke: 1.510
  • Lokacija: Beograd
Odg: Android aplikacije za vremensku prognozu
« Odgovor #23 poslato: 01. Mart 2018. u 15:47 »
Ja koristim METEOS vidzet na androidu koji prikazuje temperaturu i na stanici u kosutnjaku(ili pancevu). Ona je nesto sto najvise koristim/gledam na telefonu posto pokazuje temperaturu na vidikovcu i apdejtuje na svaka 2 min. Mogli bismo pobrojati sa sajta RHMZ pa napraviti nasu aplikaciju koja bi mogla lepo da vadi podatke sa RHMZ-a. Ali bi to bilo dosta komplikovano i moralo bi redovno da se odrzava. Takodje nisam siguran koliko podataka na sajtu zaista ima.

Van mreže Marko_bg

  • **
  • Poruke: 1.065
  • Starost: 39
  • Lokacija: јужни Београд, Церак - Жарково
Odg: Android aplikacije za vremensku prognozu
« Odgovor #24 poslato: 01. Mart 2018. u 17:12 »
 ^^

Ја исто користим ту апликацију зато што има ажурне податке са АМС Кошутњак који сматрам репрезентативним и за Церак. Колико знам у понуди је и станица у Панчеву.

Ипак неко је скоро поменуо да та АМС Кошутњак не даје баш тачну температуру, па сам у последње време мало скептичан према подацима који долазе са те станице.

Van mreže Pulsar_

  • **
  • Poruke: 528
  • Lokacija: B.Petrovac-Bihać

Van mreže Naum

  • **
  • Poruke: 1.766
  • Starost: 48
  • Lokacija: Pancevo
Odg: Android aplikacije za vremensku prognozu
« Odgovor #26 poslato: 03. Novembar 2018. u 12:33 »
"Wide choice of parameters from the Euro ECMWF model, known for its accuracy" 

 :D

Van mreže dejca

  • ***
  • Poruke: 2.763
  • Lokacija: Leskovac-n.v. 228 m.
Odg: Android aplikacije za vremensku prognozu
« Odgovor #27 poslato: 29. Jul 2019. u 07:18 »
D.i.m.E, gde si pronašao ovu aplikaciju, u pley prodavnici je nema.





ja stem temperaturama neam niŠta al mrzim kad je 25+c i zimu u martu i aprilu   :zima   :ranting:

Van mreže Dejo

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 6.731
  • Starost: 37
  • Lokacija: Subotica
    • Sumeteo
Odg: Android aplikacije za vremensku prognozu
« Odgovor #28 poslato: 29. Jul 2019. u 07:52 »
To je web stranica, nije aplikacija

https://meteologix.com/rs

Van mreže dejca

  • ***
  • Poruke: 2.763
  • Lokacija: Leskovac-n.v. 228 m.
Android aplikacije za vremensku prognozu
« Odgovor #29 poslato: 29. Jul 2019. u 08:43 »
Hvala imenjače.

Poslato sa jugoistoka

ja stem temperaturama neam niŠta al mrzim kad je 25+c i zimu u martu i aprilu   :zima   :ranting:

Van mreže pcelar

  • *
  • Poruke: 11
Odg: Android aplikacije za vremensku prognozu
« Odgovor #30 poslato: 18. Jul 2021. u 15:54 »
Drugari,..jel moze mala pomoc
Ja imam aplikaciju weather radar...moze li mi neko reci sta znace zuti a sta crveni krugovi i ona bordo boja..kada gledam. Pozdrav

Van mreže astrogule

  • *
  • Poruke: 93
  • Lokacija: Beograd, Vozdovac
    • Astrofotografija i fotografija
Odg: Android aplikacije za vremensku prognozu
« Odgovor #31 poslato: 18. Jul 2021. u 17:09 »
Drugari,..jel moze mala pomoc
Ja imam aplikaciju weather radar...moze li mi neko reci sta znace zuti a sta crveni krugovi i ona bordo boja..kada gledam. Pozdrav

Zuti krugovi, jaca kisa, moguca grmljavina, narandzasti vec ozbiljnije padavine, a ljubicasti skoro pakao 😂


Van mreže pcelar

  • *
  • Poruke: 11
Odg: Android aplikacije za vremensku prognozu
« Odgovor #32 poslato: 18. Jul 2021. u 17:59 »
Hvala

Van mreže Profiamater

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.317
  • Starost: 105
  • Lokacija: Beograd-centar, 130mnv
Odg: Android aplikacije za vremensku prognozu
« Odgovor #33 poslato: 18. Jul 2021. u 18:40 »
@Pčelar:

Evo da malo dopunim/korigujem prethodni odgovor:

kružići u nemačkoj aplikaciji weather&radar (proizvod kompanije WetterOnline iz Bona) ne predstavljaju padavine već grmljavine:
mali žuti krugovi - relativno slaba grmljavina,
veći žuti krugovi - učestala grmljavina,
narandžasti krugovi - vrlo jaka grmljavina

Boje za padavine u obliku kiše se kreću od svetlo plave za sasvim slabu kišu (ili čak i za padavine koje "ne stižu" do zemlje), preko tamnijih nijansi plave do ljubičaste/pink koja označava ili vrlo jaku kišu ili pojavu grada.
Za sneg boje "idu" od svetlo pink do ljubičaste, a za ledenu kišu postoji malo drugačiji (tamniji) set boja - u prilogu je slikica sa današnjim stanjem (18.7.2021.) oko 17.50h a klikom na kružić u donjem levom uglu (sa oznakom "i") dobija se legenda za boje.


upload

Van mreže Rajkovo

  • *
  • Poruke: 76
  • Starost: 37
  • Lokacija: Majdanpek
    • rajkovo.rs
Odg: Android aplikacije za vremensku prognozu
« Odgovor #34 poslato: 18. Jul 2021. u 21:16 »