Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Oktobar 2013  (Pročitano 16997 puta)

Van mreže ivkeBgd

  • **
  • Poruke: 1.691
  • Lokacija: Umčari-okolina Grocke
Odg: Oktobar 2013
« Odgovor #40 poslato: 26. Oktobar 2013. u 11:12 »
 ^^ E moj Medo,Miholjdan odavno prošao a ja bi ovo nekako više nazvao Petkovičko leto pošto je sutra Petkovica a temperature 25C,
no polako se stvari menjaju pa bi temperatura pala na nekih 15C-16C od 31.oktobra,mislim da ćemo i u prvu dekadu novembra ući sa temperaturama malo iznad proseka ukoliko nas ne zahvate neke magle...

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Oktobar 2013
« Odgovor #41 poslato: 27. Oktobar 2013. u 10:37 »
Izgleda da će se ovaj niz dana sa Tmax>20°C nastaviti sve do četvrtka, kad se očekuje zahlađenje. Ipak, ni taj pad temperature neće biti toliko značajan, pa će se i početkom narednog mjeseca zadržati relativno prijatno vrijeme bez padavina sa Tmax do 20°C. A o tome detaljniije u novoj temi narednih dana.


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Van mreže dragankralj

  • *
  • Poruke: 155
  • Lokacija: Prokuplje
Odg: Oktobar 2013
« Odgovor #42 poslato: 27. Oktobar 2013. u 14:04 »
Ne znam za vas ali meni ovo vreme je bas smor ! Jedva cekam neku promenu ali za sada nema nista od toga!

Van mreže dikile

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 8.579
  • Starost: 39
  • Lokacija: Paraćin, 129 m n.v.
Odg: Oktobar 2013
« Odgovor #43 poslato: 28. Oktobar 2013. u 10:16 »
Dok se kod nas nastavlja stabilno vreme sa letnjim temperaturama zapadne delove Evrope i Skandinaviju u narednom periodu očekuje serija jakih oluja. Prva će udariti danas sa pritiskom u centru ciklona od 975mm, vetrovi će dostizati 130 km/h. Ali ono sto sledi za narednu nedelju je neverovatno.

Trenutno se za nedelju crta neverovatan ciklon sa pritiskom u centru od 950mb i vetrom koji će dostizati i 150km/h.

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.174
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Oktobar 2013
« Odgovor #44 poslato: 28. Oktobar 2013. u 16:26 »
GFS konačno naslućuje mogućnost da se neki hladan front tih snažnih atlantskih ciklona uz padavine probije i do nas tamo početkom sledeće nedelje.. (red bi i bio).

Od četvrtka će se temperature makar malo upristojiti,mada je to i dalje iznad proseka:



NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže sale pn

  • ***
  • Poruke: 4.631
Odg: Oktobar 2013
« Odgovor #45 poslato: 28. Oktobar 2013. u 23:57 »
Ovaj Atlantik radi kao dragstor vec puna deset dana i nema nameru da malo oladi. Aman dokle vise, i pocetkom novembra modeli vide temperature iznad 20C.

Van mreže ciklon

  • ****
  • Poruke: 5.338
  • Starost: 39
  • Lokacija: Vrbas
Odg: Oktobar 2013
« Odgovor #46 poslato: 29. Oktobar 2013. u 01:47 »
Vreme je jako dosadno, najbolje o tome svedoci akivnost na forumu.
Atlantik je veoma uporan, i dok zapadnoj Evropi stvara velike probleme s olujama nama donosi suncano i toplo vreme.
Tako bi trebalo da je do daljnjeg jer on kada se ativira ne zna da stane.
Isto tako kada se blok nad Atlantikom napravi zna da potraje dugo, nadam mu se....