Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Mart 2014  (Pročitano 19955 puta)

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.291
  • Lokacija: Beograd
Mart 2014
« poslato: 26. Februar 2014. u 02:43 »
EC mi se sada cini nesto konkretnije nego u prethdnim situacijama za padavine, pocetkom Marta, i to ajde da kazemo (za sada) za juznije od BG-a..

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.174
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Mart 2014
« Odgovor #1 poslato: 26. Februar 2014. u 12:44 »
Neću još nista konkretno reći,ali ako jedan ciklon na ovakvom mestu ne donese obilnije padavina onda neće nijedan:

GFS to crta već par izlaza,a i EC je tu negde.Može biti i prolaznog snega po trenutnim crtarijama.




NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.291
  • Lokacija: Beograd
Odg: Mart 2014
« Odgovor #2 poslato: 27. Februar 2014. u 20:45 »
I tako...nestade sve.. :neznam:

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.174
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Mart 2014
« Odgovor #3 poslato: 27. Februar 2014. u 22:03 »
Ne bih baš rekao.Ima tu u nedelju sasvim lepih padavina,posebno jug zemlje.
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže krstivoje

  • **
  • Poruke: 825
  • Starost: 40
  • Lokacija: Рача Крагујевачка
  • volim lepo vreme samo kad pecam...
Odg: Mart 2014
« Odgovor #4 poslato: 28. Februar 2014. u 15:00 »
i naravno, po ko zna koji put, bice 20mm, 30mm.... i na kraju bar u ovim centralnim krajevima, gde ja zivim, sve se svede na 1-2 mm i tu je kraj. ovo je za moje podrucije definitivno najsusnija zima i sto je najgore uopste ne vidim neke ozbiljnije padavine u najavi.... kao da je neko postavio nevidljivu barijeru oko Srbije i nista od padavina ne moze da stigne do nas...  :D, uzdao sam se u zakon verovatnoce, ali nista, sve ove zime sto je crtano kao ozbiljnije padavine, dobar polozaj ciklona..... bukvalno niti jedanput se nije ostvarilo :neznam:

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.174
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Mart 2014
« Odgovor #5 poslato: 28. Februar 2014. u 15:06 »
 ^^ ^^ Krstivoje,mislim da nisi dobro pogledao modele.BIće lepe kiše na jugu i u centralnom delu zemlje. :)
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže krstivoje

  • **
  • Poruke: 825
  • Starost: 40
  • Lokacija: Рача Крагујевачка
  • volim lepo vreme samo kad pecam...
Odg: Mart 2014
« Odgovor #6 poslato: 28. Februar 2014. u 15:33 »
kimi brate ako se to ostvari castim pivo, dzaba je to na ekranu, a u realnosti ne pada nista, bar kod mene, sever, zapad, na istoku sneg..... a ovde sipak :D dok ne padne vise ne verujem u modele...  :-*

Van mreže bojan886

  • *
  • Poruke: 257
  • Lokacija: Pirot,jugoistocna Srbija
Odg: Mart 2014
« Odgovor #7 poslato: 28. Februar 2014. u 18:18 »
Pozdrav,koliko vidim mogucnost obilnijih padavina juzno od beograda za 2,3 i 4 mart koje su crtane jos pre 3 dana sve vise raste,prepreke u vidu struje iz sredozemlja ka alpima nije bilo tako da se ciklon vec polako priblizava jadranu i grckoj i izgleda da je rotirajuci sto nam naravno ide na ruku,uz malo srece vec iznad 1000 m nadmorske visine moglo bi biti solidnog snega,a iznad 1500 m obilnog i do 30 cm.

Van mreže Медо

  • ***
  • Poruke: 4.076
  • Starost: 28
  • Lokacija: Мрчајевци
Odg: Mart 2014
« Odgovor #8 poslato: 01. Mart 2014. u 01:39 »
Дефинитивно у недељу нам долазе падавине, у централним и јужним пределима може бити касно послеподне и обилнијих падавина, готови сви модели дају у том термину јаче падавине, најмање падавина ће бити на крајњем северу Србије.

Мало ће захладнети, па ће у понедељак максималне температуре бити испод 10 степени.

Средином наредне седмице врло могућа је нова циклонска активност.

Ево ВРФ-НММ, добро изгледа,има ту петнаестак литара.







Van mreže Sofronije

  • ***
  • Poruke: 2.280
  • Starost: 53
  • Lokacija: Smederevska Palanka
Odg: Mart 2014
« Odgovor #9 poslato: 01. Mart 2014. u 09:39 »
kimi brate ako se to ostvari castim pivo, dzaba je to na ekranu, a u realnosti ne pada nista, bar kod mene, sever, zapad, na istoku sneg..... a ovde sipak :D dok ne padne vise ne verujem u modele...  :-*

Razumem te Krstivoje posto znam kako je suvo Bosnjanu :( Ovde u Smederevskoj Palanci i Glibovcu (gde je zapravo meteo stanica) smo prosli sasvim solidno sa padavinama ako se pogleda kolicina po ciklonima. Tamo kod vas kao da nije palo nista ili jako malo sto mi bas i nije najjasnije - Raca i Bosnjane su samo nekih 10 km juznije 'opet corak :( Nadam da ce sad biti bolje i da ce i Raca bolje proci  :pop:
🇷🇸 Сунчано и топло.
🇷🇺 Солнечно и тепло.

"Eeeeee!"

Van mreže ivanb

  • *
  • Poruke: 186
  • Lokacija: Arilje
Odg: Mart 2014
« Odgovor #10 poslato: 01. Mart 2014. u 12:14 »
Izgleda da praćenje vremenske prognoze ponovo postaje zanimljivo. Značajnije padavine najzad na vidiku.


Van mreže bojan886

  • *
  • Poruke: 257
  • Lokacija: Pirot,jugoistocna Srbija
Odg: Mart 2014
« Odgovor #11 poslato: 01. Mart 2014. u 13:12 »
Sta mislite,cini mi se da ce onaj drugi ciklon koji bi ipak trebalo da dodje tek petog uvece dosta zavisiti od struje izmedju juga italije i juga grcke,da bi mogao da zarotira i opet padavine dodju sa juga i jugoistoka,sto bi pogodovalo mestima juzno od kragujevca  pa i beograda sa novm obilnim padavinama??U planinama iznad 1500 pa i 1000m ce biti obilan sneg naravno.


Van mreže krstivoje

  • **
  • Poruke: 825
  • Starost: 40
  • Lokacija: Рача Крагујевачка
  • volim lepo vreme samo kad pecam...
Odg: Mart 2014
« Odgovor #12 poslato: 02. Mart 2014. u 09:27 »
pa to ni meni nije najjasnije, u Palanci kisa, ovde pljusne 2 minuta i to je... kao da smo crna rupa za padavine, ni sa jedne strane ne moze da stigne  :neznam: mada od jutros pada slaba kisica, bice valjda i ovde napokon prave kise  :pop: :pop: :pop: :pop: :pop: :pop:

Van mreže bojan886

  • *
  • Poruke: 257
  • Lokacija: Pirot,jugoistocna Srbija
Odg: Mart 2014
« Odgovor #13 poslato: 03. Mart 2014. u 16:27 »
Ovaj ciklon s juga koji ce najverovatnije proci veceras istocno od nisa i vranja ne izgleda mi lose,jel ima neko informaciju koliko ce biti padavina,nadam se nekih 10ak,15ak mm,na planinama preko 1000 u obliku snega naravno.

Van mreže Dejo

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 6.731
  • Starost: 37
  • Lokacija: Subotica
    • Sumeteo
Odg: Mart 2014
« Odgovor #14 poslato: 03. Mart 2014. u 17:52 »
Ne slažu se baš EC i GFS, stoga je neizvesno

ARW na bazi EC-a


ARW na bazi GFS-a je istočniji, stoga manje padavina na istoku zemlje


Naš NMM je negde između ova dva ;D

Van mreže Vladimir

  • ***
  • Poruke: 2.146
  • Starost: 31
  • Lokacija: Gornji Milanovac 332m.n.v.
Odg: Mart 2014
« Odgovor #15 poslato: 04. Mart 2014. u 09:47 »
Nevidja se svaki dan,neka i pola padne bicu zadovoljan..
GFS 00Z

Van mreže zeljko

  • *
  • Poruke: 195
  • Lokacija: Železnik
Odg: Mart 2014
« Odgovor #16 poslato: 05. Mart 2014. u 11:01 »
Hm, EC 0z nagoveštava neki vlažan sneg 11. marta...




što daje i DHMZ (ovo je direktni izlaz EC-a)
http://prognoza.hr/sedam.php?id=sedam&param=ISE&code=13274

Van mreže bojan886

  • *
  • Poruke: 257
  • Lokacija: Pirot,jugoistocna Srbija
Odg: Mart 2014
« Odgovor #17 poslato: 05. Mart 2014. u 16:49 »
Izgleda da ce struja koja ce se kretati iz grcke prema severoistoku omoguciti dalje rotiranje ciklona balkanom,a koliko vidim struja iz ukrajune ka jugozapadu sprecava putovanje ciklona ka severu,lepa situacija,mislim da su ove struje najzasluznije sto predstojeci ciklon sa istoka nece otici severno niti nastaviti putovanje ka zapadu,vec ce se izgleda zadrzati iznad juzne polovine srbije i u petak,koliko li mozemo ocekivati padavina,bilo bi dobro jos 20ak mm do petka uvece.

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: Mart 2014
« Odgovor #18 poslato: 06. Mart 2014. u 08:46 »
I kako to obično biva, kada u februaru bude proleće, onda baba marta pokaže svoje zube.  :deda:

Nažalost na proleće ćemo morati pričekati još neko vreme. Kad tad je morao da se napravi stabilan blok i ostaje žal što se to nije desilo u februaru. Početkom naredne sedmice će ojačati anticiklon nad Britanskim ostrvima što znači priliv hladnog vazduha na naše područje. Sneg će ukoliko bude padavina biti moguć i u nižim predelima. Takav scenario potvrđuju oba modela.



Krajem naredne sedmice će planine verovanto imati snežni pokrivač veći nego cele zime.

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.174
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Mart 2014
« Odgovor #19 poslato: 06. Mart 2014. u 12:35 »
 ^^ ^^ GFS 06Z potvrđuje sve to Joe.Prvo je i onaj visinski ciklon koji je trebao biti jugoistočno od nas primakao bliže nama i uveo padavine lokalno,a i onaj prodor hladnoće sa severa nakon toga je zapadniji pa bi i drugi visinski ciklon bio u našoj blizini.

Ensembli,bilo bi nešto snega i u nižim predelima u slučaju padavina:

NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*