Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Imena ciklona  (Pročitano 90310 puta)

Van mreže Stefan Valjevo

  • **
  • Poruke: 1.156
  • Starost: 36
  • Lokacija: Valjevo
Imena ciklona
« poslato: 29. Jul 2014. u 22:34 »
Ljudi. Dali ste dva puta za redom ženska imena. Do sada je bilo jednom muško, jednom žensko ili menjate koncepciju. :neznam: :)

Van mreže nele-niš

  • ***
  • Poruke: 3.800
  • Lokacija: Brzi Brod-Niš
Odg: Imena ciklona
« Odgovor #1 poslato: 29. Jul 2014. u 22:51 »
Ljudi. Dali ste dva puta za redom ženska imena. Do sada je bilo jednom muško, jednom žensko ili menjate koncepciju. :neznam: :)

Prvih 30 imena po azbučnom redu su potrošena, pa je počeo nov ciklus ženskim imenom zato što je u prvom na početku bilo muško ime valjda je tako...

Van mreže Stefan Valjevo

  • **
  • Poruke: 1.156
  • Starost: 36
  • Lokacija: Valjevo
Odg: Imena ciklona
« Odgovor #2 poslato: 29. Jul 2014. u 23:39 »
Prvih 30 imena po azbučnom redu su potrošena, pa je počeo nov ciklus ženskim imenom zato što je u prvom na početku bilo muško ime valjda je tako...
Aha. OK. :)

Van mreže Јоца

  • ***
  • Poruke: 3.105
  • Starost: 28
  • Lokacija: Београд - Церак
Odg: Imena ciklona
« Odgovor #3 poslato: 29. Jul 2014. u 23:42 »
Ljudi, da li ste vi podelili sva imena novim ciklonima? Pitam da znam da li i mi mozemo da predlozimo neka imena, ukoliko niste vec sve izdelili?  ;)

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Imena ciklona
« Odgovor #4 poslato: 29. Jul 2014. u 23:58 »
Preliminarna lista je napravljena, ali su izmjene svakako moguće. Ako za neko ime posebno želiš da se nađe na spisku, izmijenićemo. :)


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Van mreže Miki

  • ***
  • Poruke: 2.821
  • Starost: 27
  • Lokacija: Beograd - Bele vode (Žarkovo)
Odg: Imena ciklona
« Odgovor #5 poslato: 30. Jul 2014. u 00:01 »
Hmmm... meni recimo "Miki" bas dobro zvuci za jedan cikon...  ;D Super ideja Joco , oduvek sam zeleo da predlozim neko ime ali eto , nisam ni znao da je to moguce.

Van mreže dikile

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 8.579
  • Starost: 39
  • Lokacija: Paraćin, 129 m n.v.
Odg: Imena ciklona
« Odgovor #6 poslato: 30. Jul 2014. u 00:15 »
Svakako prvi ciklon ne menjamo od slova b slobodno predložite. Nije na odmet da ubacite i po koju sliku ovde ako uslikate nesto zanimljivo kod vas od ovog ciklona kako bi imali sve na jednom mestu.

Van mreže Јоца

  • ***
  • Poruke: 3.105
  • Starost: 28
  • Lokacija: Београд - Церак
Odg: Imena ciklona
« Odgovor #7 poslato: 30. Jul 2014. u 02:16 »
Super, ja bih predlozio jedno zensko ime. DRAGANA, po mojoj mladjoj sestri  ;D  , ako vec nije dato to ime, a i ako jeste, mozete da ga prepustite meni, kao da sam ga ja prvi predlozio  ;D :D . Probacu nesto da uslikam, sve zavisi sa koje strane mi dolaze oluje. A pogotovo ako nesto bude od Dragane :D .

Van mreže ssoney

  • **
  • Poruke: 1.731
  • Starost: 44
  • Lokacija: Vrsac
Odg: Imena ciklona
« Odgovor #8 poslato: 30. Jul 2014. u 09:22 »
Jel moze predlog za ciklon, da se zove Biljana, ako vec nije bilo...

Van mreže Dejo

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 6.731
  • Starost: 37
  • Lokacija: Subotica
    • Sumeteo
Odg: Imena ciklona
« Odgovor #9 poslato: 30. Jul 2014. u 10:49 »
U ovoj temi možete davati predloge za imena ciklona, u ovom drugom ciklusu po azbučnom redu, prvo slovo A nosi žensko ime, a svako sledeće naizmenično se menja.

Ženska imena: A, V, D, E, Z, J, L, M, NJ, P, S, Ć, F, C, DŽ
Muška imena: B, G, Đ, Ž, I, K, LJ, N, O, R, T, U, H, Č, Š



Van mreže Azra

  • Poruke: 2
Odg: Imena ciklona
« Odgovor #10 poslato: 30. Jul 2014. u 12:36 »
Evo predloga:

ženska imena: Aneta, Vanda, Dafina/Devana , Elena, Zaga, Janja, Lada, Morana/Mokoša/Majla, Njegoslava, Petra, Sonja, Ćamila, Fikreta, Cvijana, Džejna

muška imena: Benjamin, Gabrijel, Đorđe, Živko, Irvin, Kornelije, Ljutimir, Nikša, Ognjen, Risto , Todor, Uglješa, Hamza, Čedo, Šemsi.

 :)


Van mreže sale pn

  • ***
  • Poruke: 4.631
Odg: Imena ciklona
« Odgovor #11 poslato: 30. Jul 2014. u 14:46 »
Evo predloga:

ženska imena: Aneta, Vanda, Dafina/Devana , Elena, Zaga, Janja, Lada, Morana/Mokoša/Majla, Njegoslava, Petra, Sonja, Ćamila, Fikreta, Cvijana, Džejna

muška imena: Benjamin, Gabrijel, Đorđe, Živko, Irvin, Kornelije, Ljutimir, Nikša, Ognjen, Risto , Todor, Uglješa, Hamza, Čedo, Šemsi.

 :)

Nisu ti losi predlozi, svidja mi se jer ima bas cudnih imena, a tako i treba da bude. :super:

Samo ova muslimanska imena da se izbace.


Van mreže Azra

  • Poruke: 2
Odg: Imena ciklona
« Odgovor #12 poslato: 30. Jul 2014. u 16:20 »
Hvala  :) Neka od imena su iz slovenske mitologije (Lada, Morana, Devana, Mokoša).

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.291
  • Lokacija: Beograd
Odg: Imena ciklona
« Odgovor #13 poslato: 30. Jul 2014. u 23:59 »
A sto da se izbacuju muslimanska imena? Ne vidim razlog..

Van mreže sale pn

  • ***
  • Poruke: 4.631
Odg: Imena ciklona
« Odgovor #14 poslato: 31. Jul 2014. u 09:37 »
A sto da se izbacuju muslimanska imena? Ne vidim razlog..
Ako ne vidis razlog, dalje reci su suvisne.

A ti svom detetu sutradan slobodno daj muslimansko ime, niko ti ne brani.


Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: Imena ciklona
« Odgovor #15 poslato: 31. Jul 2014. u 15:29 »
Prednost dajemo srpskim imenima (ipak je ovo srpski meteorološki forum) ali naravno ne postoje na sva slova srpska imena kao na primer na slovo "Dž"

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Imena ciklona
« Odgovor #16 poslato: 31. Jul 2014. u 16:30 »
Već smo sastavili bili preliminarnu listu na kojoj ima i muslimanskih i hrvatskih imena, i ne vidim razloga da ne bude tako. Ovo jeste prvi srpski meteorološki forum, ali nikako forum samo Srba. Imamo članova foruma raznih nacija i vjera, što je i bogatsvo ovog foruma. Zato nema potrebe da se ijedno ime izbacuje, pogotovo ako se uzme u obzir da ima lijepih muslimanskih imena (i muških i ženskih) na "Š", "Dž", "H", a srpskih je jako malo ili nimalo. Nadam se da se neće ova neprijatna diskusija nastavljati i da ćemo uskoro sastaviti konačan spisak.


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.291
  • Lokacija: Beograd
Odg: Imena ciklona
« Odgovor #17 poslato: 31. Jul 2014. u 17:36 »
^^

Tako je..

u Srbiji, od naroda nakon Srba najvise ima Muslimana i Madjara, mislim da nacije trebaju imati predstavnika na toj listi..

Nema frke ljudi, samo kazemo, diskutujemo.. :)

Van mreže beket

  • **
  • Poruke: 1.628
  • Lokacija: (Novi) Beograd
Odg: Imena ciklona
« Odgovor #18 poslato: 31. Jul 2014. u 17:46 »
Ne kapiram ovu koncepciju, niti mislim da je uopšte neophodno tepati ciklonima, ali ako ih tako lakše razlikujete - onda okej.
Ne bih da se mešam ni u izbor imena, to stvarno treba da bude nasumično, bez obzira na poreklo... (slažem se sa Milošem), ali videli ste i sami kako je postalo ozloglašeno onako jedno lepo ime kao što je - Tamara. Zato treba biti oprezan, animozitete je danas previše lako stvarati, a ovi vaši nezvanični nazivi ciklona polako ulaze ne samo u medije, nego i u kolokvijalne vidove komunikacije (sinoć je jedan pozorišni profil na fb objavio post u stilu "Anamarija nas posetila tokom probe" - valjda bili na otvorenom).

Van mreže sale pn

  • ***
  • Poruke: 4.631
Odg: Imena ciklona
« Odgovor #19 poslato: 31. Jul 2014. u 17:49 »
Milose nisam izjavio da je ovo forum samo Srba i jos ispadoh da sam nacionalisticki nastrojen, sto svakako nije tako.

Ima puno srpskih imena i iz tog razloga ne vidim potrebu da se stavljaju muslimanska. Nisam ni zapazio da na slova Š, DŽ i H ima vrlo malo srpskih imena. Onda je ok da se ubaci i neko muslimansko kao zamena.

Meni se svidjaju neobicna, cudna imena da se daju ciklonima.