Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Oluja u Vršcu, shelf za pamćenje - 13. 5. 2016.  (Pročitano 1661 puta)

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Oluja u Vršcu, shelf za pamćenje - 13. 5. 2016.
« poslato: 14. Maj 2016. u 19:20 »
Znam da nije običaj da iko objavljuje reportažu sa fotkama koje su uslikali drugi ljudi, ali reko da ovoga puta napravim izuzetak.
Juče je Vršac zahvatilo nevrijeme sa formacijama za pamćenje, pa se nakupilo mnogo fotki koje su uslikali ljudi koji nisu članovi foruma, ali su odlučili da ovjekovječe prizor. :)

Za početak, sačuvani radarski snimci i sve jučerašnje munje:









Vidimo da tu nije bilo ekstremno jakih odraza, ali se oblačnost formirala u prostranu polukružnu liniju, što je uz umjereno smicanje stvorilo savršene uslove za arcus (šelf) formacije.
Još juče su preko fejsbuk stranice počele da nam pristižu fenomenalne fotke, a toga se do danas nakupilo dosta, dovoljno za reportažu. :)

Izvor 1 (Ray Luka Photography). Po mom ukusu prenaglašene boje, pa ne oslikava u potpunosti realno stanje, ali svakako fenomenalne fotografije:





Izvor 2 - nepoznat autor, ali po meni najbolje fotke jučerašnje oluje u Vršcu  :tu:







Ostalo, uglavnom preuzete fotke sa fb-a uslikane mobilnim telefonima, nepoznati autori:















Ukoliko pronađete ili vam neko pošalje još zanimljivih fotki, slobodno okačite u ovoj temi.
« Poslednja izmena: 14. Maj 2016. u 21:00 Milosh »


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Van mreže skomimaster

  • ***
  • Poruke: 3.004
  • Starost: 31
  • Lokacija: Beograd-Borča (72m n.v.)
    • AMS Beograd - Borča
Odg: Oluja u Vršcu, shelf za pamćenje - 13. 5. 2016.
« Odgovor #1 poslato: 14. Maj 2016. u 19:43 »
Prelepe formacije, ovo definitivno zasluzuje da bude obelezeno reportazom!  :tu:
U tom periodu se videla gromada prema severostiku ali nisam ni slutio kako je u prednjem delu oblacnosti, evo kako je izgledao zadnji deo (fotke uslikane u periodu od 16:55 do 17:15 h)






Van mreže ocelot

  • ***
  • Poruke: 3.453
  • Starost: 35
  • Lokacija: Zaječar
Odg: Oluja u Vršcu, shelf za pamćenje - 13. 5. 2016.
« Odgovor #2 poslato: 14. Maj 2016. u 19:51 »
lepo što si ipak otvorio da se zabeleži pošto nismo skoro imali ovakve fotke

opak oblak, nema šta.. i meni se dopada ova druga tura jer mi je nekako najstrašnija i podseća me na nesvakidašnju posetu sa istoka 3.6.2011. :)

Van mreže risbo gr

  • ***
  • Poruke: 3.992
  • Starost: 36
  • Lokacija: Grocka (25km JI od BG-a ~ 100mnv)
Odg: Oluja u Vršcu, shelf za pamćenje - 13. 5. 2016.
« Odgovor #3 poslato: 14. Maj 2016. u 19:53 »
 :tu: Odlicno sto si ovo objavio  :) Ja sam video samo dve slike iz Vrsca na nekom portalu,neki su malo preterali u efektima ali je oblak def.bio za...an  :D :D :D

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Oluja u Vršcu, shelf za pamćenje - 13. 5. 2016.
« Odgovor #4 poslato: 14. Maj 2016. u 21:04 »
Ažurirao sam prvu poruku sa još jednom zanimljivom fotkom koja nam je upravo stigla, uslikano iz kola.

A evo kako je i mog ugla izgledao dio te linijske oblačnosti dok je još bila u fazi formiranja i preskočila Beograd:



padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Van mreže Медо

  • ***
  • Poruke: 4.076
  • Starost: 28
  • Lokacija: Мрчајевци
Odg: Oluja u Vršcu, shelf za pamćenje - 13. 5. 2016.
« Odgovor #5 poslato: 14. Maj 2016. u 22:49 »
 Одлично да имамо у архиви, шелф за памћење.  :laie: