Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Vekiko nevreme u Bratuncu (Istocna BiH) 12. 06. 2016.  (Pročitano 1788 puta)

Van mreže Stefan Valjevo

  • **
  • Poruke: 1.156
  • Starost: 36
  • Lokacija: Valjevo
Vekiko nevreme u Bratuncu (Istocna BiH) 12. 06. 2016.
« poslato: 14. Jun 2016. u 08:42 »
Dan je počeo jesenjom i svežom natapačom uz tmurno vreme. Potom se razvedrilo oko podne i počelo da pregreva. Neko vreme je bilo vedro, ali oko 15h su počeli da se sa zapada, a kasnije i jugozapada navlače olujni oblaci.

Razvoji u početku nisu obećavali Bogzna šta, ali su se pojačavali prilaskom sistema iz ostatka Bosne. Krenulo je mic po mic.








Posle 15:30h je usledio jedan manji talas slabe kiše, ali se razvedrilo i nastavilo da pregreva bar još petnaestak minuta nakon čega su usledili konkretniji razvoji pred dolazeći padavinski sistem.






Počinje slaba kiša, a kreće i grmljavina da se valja iza brda.










Potom na jugu i jugozapadu počinje ludnica uz povremene svetlice iznad brda.














Opasno se približava, spuštaju se kišne zavese i pojačava vetar.














Usledila je prava provala oblaka uz strašan vetar i jedan udar groma u neku krušku na nekih tridesetak metara. Udar groma je podsećao kao da je pukla bomba. Ogromna količina vode se slivala niz brdo. U bašti je sve plivalo još u prvih 5 minuta. Propustio je i prozor, a srušio se deo zida u spavaćoj sobi i voda je propustila u kuću. Iz dvorišta je voda takodje stigla do praga. Ko zna koliko je palo. Po mojoj proceni oko 35lm2 u najžešćem naletu, ali je velika kiša nastavila i narednih nekoliko sati da natapa veoma jakim intenzitetom. Negde oko 21h je sve stalo. Ukupno je taj dan palo sigurno više od 40-50lm2. Bratunac je plivao u vodi, a neke su pritoke nabujale prema Srebrenici, jer sam u medjuvremenu nekim poslom išao u Srebrenicu u toku nastavljenih oblnih padavina posle velike oluje. Toliko. :)

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Vekiko nevreme u Bratuncu (Istocna BiH) 12. 06. 2016.
« Odgovor #1 poslato: 14. Jun 2016. u 10:03 »
Odlicna reportaza  :tu:

Van mreže Stefan Valjevo

  • **
  • Poruke: 1.156
  • Starost: 36
  • Lokacija: Valjevo
Odg: Vekiko nevreme u Bratuncu (Istocna BiH) 12. 06. 2016.
« Odgovor #2 poslato: 14. Jun 2016. u 11:05 »
Hvala Bart.  :)

Van mreže Miki

  • ***
  • Poruke: 2.821
  • Starost: 27
  • Lokacija: Beograd - Bele vode (Žarkovo)
Odg: Vekiko nevreme u Bratuncu (Istocna BiH) 12. 06. 2016.
« Odgovor #3 poslato: 14. Jun 2016. u 12:26 »
Dobra reportaža, lepo si to ispratio! :D
Na poslednjim fotografijama deluje da je bio baš opak pljusak kad se tako smračilo..

Van mreže Stefan Valjevo

  • **
  • Poruke: 1.156
  • Starost: 36
  • Lokacija: Valjevo
Odg: Vekiko nevreme u Bratuncu (Istocna BiH) 12. 06. 2016.
« Odgovor #4 poslato: 14. Jun 2016. u 14:52 »
Dobra reportaža, lepo si to ispratio! :D
Na poslednjim fotografijama deluje da je bio baš opak pljusak kad se tako smračilo..
To je bilo oko 17h. Vetar je bio stravičan, a od intenziteta padavina se bar dvadesetak minuta ili pola sata ništa nije videlo. To nevreme je kasnije pogodilo i Valjevo. Rekli mi stric i tetka da je bilo opasno, a video sam juče kada sam se vratio da je u dvorištu bilo jezero.