Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Decembar 2016  (Pročitano 37459 puta)

Van mreže nele-niš

  • ***
  • Poruke: 3.800
  • Lokacija: Brzi Brod-Niš
Odg: Decembar 2016
« Odgovor #40 poslato: 16. Decembar 2016. u 20:51 »
EC je odličan ali je to samo trenutni izlaz koji vidi tako nešto posle 22 Dec.

Van mreže Somborac

  • **
  • Poruke: 981
  • Lokacija: Apatin-Sombor (svuda po malo)
Odg: Decembar 2016
« Odgovor #41 poslato: 16. Decembar 2016. u 20:58 »
Gledao sam yr.no. doduše možda je to od jutros a ja nisam skontao. Moja greška ...

Van mreže gambino

  • **
  • Poruke: 757
  • Lokacija: Beograd-Surcin
Odg: Decembar 2016
« Odgovor #42 poslato: 16. Decembar 2016. u 21:06 »
GFS dosta losiji,topliji je pa bi imali kisu umesto snega,barem mi u Vojvodini.

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Decembar 2016
« Odgovor #43 poslato: 16. Decembar 2016. u 21:08 »
Nije jos promenio EC tj update... Ovako po kartama izgleda bas lepo.... Svaki izlaz nova prica...   :confused:

Edit: Jeste promenio za neke delove gledam na jugoistoku bas nista posebno 23. nesto malo snega al aj da vidimo i ostale delove zemlje...

Van mreže igorkonkolj

  • **
  • Poruke: 1.628
  • Lokacija: futog
Odg: Decembar 2016
« Odgovor #44 poslato: 16. Decembar 2016. u 21:11 »
bicu koliko toliko kratak... pratim regionalne meteo stanice,elem..definitvno I njihovi modeli lutaju jedan dan vako, drugi onako,cinjenica je da se narusava ovaj dosadni anticiklon, a do konacne.. da kazem odluke, do dana promene vremena,treba gledati modele max. tri dana pre, sve ostalo je sara-mara....I ja bih zeleo sneg dok mu je vreme ali jbg... :morning:

Van mreže Shomy

  • *
  • Poruke: 49
  • Starost: 29
  • Lokacija: Beograd, Krnjaca
Odg: Decembar 2016
« Odgovor #45 poslato: 16. Decembar 2016. u 21:53 »
 ^^ ^^ ^^
Lepo ovo izgleda prema yr.no za Beograd, cak daje vise snega nego za Kopaonik  :O :O :O

Izgleda da sad ciklon daje dobre padavine severu, dok jugu kisu ili slab sneg...
« Poslednja izmena: 16. Decembar 2016. u 22:23 Shomy »

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Decembar 2016
« Odgovor #46 poslato: 16. Decembar 2016. u 22:04 »
Meni se ne svidja se taj sneg odaljava pre je bio 20. i 21. a sada 23. i to sto se modeli razlikuju... Ali uvek vise verujem Ec-u a sada je on bolji...
Koliko sam ja shvatio nama ove padavine daje visinac ovaj obican ciklon za nas nije nesto bitan, e sad to je sve za 7 dana jos ce se menjati, samo jedan izlaz... Ali u sustini daj sta das  :)


Van mreže nele-niš

  • ***
  • Poruke: 3.800
  • Lokacija: Brzi Brod-Niš
Odg: Decembar 2016
« Odgovor #47 poslato: 16. Decembar 2016. u 22:15 »
EC jeste dobar ali mi je po mom mišljenju i čudan u neku ruku pogotovo što ovaj prodor i hladnoća po visini dolazi direktno sa istoka ne bih želeo da sam u pravu ali mislim da će već sledeći izlaz vratiti sve na staro.

Van mreže Direktor

  • **
  • Poruke: 1.255
  • Starost: 24
  • Lokacija: Novi Sad-Novo Naselje
Odg: Decembar 2016
« Odgovor #48 poslato: 16. Decembar 2016. u 22:19 »
Ec je fantastican za sever crta 20mm snega od 23-25 na negativnim temperaturama,mogu odmah da ga potpišem ali naravno šanse da sledeci izlaz ponovi makar nešto slično su mizerne :)
Ciklon Zika(decembar 2018)-41cm

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Decembar 2016
« Odgovor #49 poslato: 16. Decembar 2016. u 22:22 »
EC jeste dobar ali mi je po mom mišljenju i čudan u neku ruku pogotovo što ovaj prodor i hladnoća po visini dolazi direktno sa istoka ne bih želeo da sam u pravu ali mislim da će već sledeći izlaz vratiti sve na staro.
Tanko to deluje kao da anticiklon prebaci malo hladniji vazduh do nas i ta hladnoca ostane zarobljena tu neki dan i to ima naravno vec ocigledne posledice i meni bas ne deluje odrzivo... Raspisa se mnogo u ovoj temi ali hocu malo sneg, ko zna kad ce opet prilika...  :grin:
O ovome pricam




Van mreže igorkonkolj

  • **
  • Poruke: 1.628
  • Lokacija: futog
Odg: Decembar 2016
« Odgovor #50 poslato: 16. Decembar 2016. u 23:13 »
lepo vam kazem.. batalite... sare -mare... al ajde... valja da napomenem... secam se zime 2013 cini mi se... arhiva ce pokazati, ne znam tacno,mozda gresim...oba modela I EC I GFS, su se drzali iste prognoze sneznih padavina, cini mi se cak nedelju dana pre termina , ajd neka bude I pet dana, ali ono sto hocu da kazem je da kad modeli vide sneg onda ga vide ,ali ono sto se kaze zatrpavanje :rools: :morning:

Van mreže Mile94

  • Moderator
  • **
  • Poruke: 1.754
  • Starost: 29
  • Lokacija: Mošorin
Odg: Decembar 2016
« Odgovor #51 poslato: 16. Decembar 2016. u 23:21 »
Cekao sam da izadje i GFS pa da nesto prokomentarisem. Izasao je do 156. sata u ovom trenutku i prilicno je slican vecerasnjem EC-u. EC crta mnogo izrazeniji visinski ciklon nego GFS, ali bitno je da su oba modela mozda na tragu necemu. Sada i GFS vidi taj visinski ciklon nad nama koji bi nam doneo sneg i zadrzalo bi se hladnije vreme. Uh, bice ovo zanimljivo za pracenje. Da li razocarenje ili radost? Videcemo.


Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.291
  • Lokacija: Beograd
Odg: Decembar 2016
« Odgovor #52 poslato: 16. Decembar 2016. u 23:54 »
Bolje ovo sada izgleda! :)
Ali kako opet Bugarska i Rumunija da dobiju pravi sneg?? :ranting: tako poslednjih par godina..centralna Bugarska i Rumunija 30 - 40 mm! A pre neku godinu je malo zapadnije od nas Hrvatska i BIH bolje prolazili sa snegom! :cf: :rools:
kakao stvari stoje kod nas bi prave zime moglo biti na planinama u istocnoj Srbiji, Homolje, Kucajske planine,  a i nizi krajevi Majdanpek, Kucevo, Golubac, Djerdap itd.

Van mreže gambino

  • **
  • Poruke: 757
  • Lokacija: Beograd-Surcin
Odg: Decembar 2016
« Odgovor #53 poslato: 16. Decembar 2016. u 23:56 »
Kakvo je vreme doslo zadovoljan sam i sa ovim 10-15 mm sto crtaju GFS i EC i to jos na negativnim temperatura,pa gde ces bolje? :D

Van mreže risbo gr

  • ***
  • Poruke: 3.992
  • Starost: 36
  • Lokacija: Grocka (25km JI od BG-a ~ 100mnv)
Odg: Decembar 2016
« Odgovor #54 poslato: 17. Decembar 2016. u 00:28 »
Danas ucrtaju 20mm,sutra 5,a vec prekosutra 0 ili 30mm. :) Jos se tu nista ne zna, kada udje u 3 do 4 dana tad vec moze da se  licitira.. Dobra stvar je sto bi se u nekim delovima zadrzao hladni vazduh i ako dodje do snega, ne bi se odmah otopio... Nekako uvek ovi vecernji EC i GFS budu bajkovitiji, oni jutarnji izlazi redovno preokrenu pa valjda nece i ujutru biti tako  :grin:

Van mreže slobopfc

  • **
  • Poruke: 771
  • Starost: 44
  • Lokacija: Beograd-Krnjaca
Odg: Decembar 2016
« Odgovor #55 poslato: 17. Decembar 2016. u 05:43 »
Novi GFS 00z suv kao barut. Od njega nisam ni očekivao da potvrdi visinac, čekamo EC.

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Decembar 2016
« Odgovor #56 poslato: 17. Decembar 2016. u 09:40 »
Visinac je tu slabije izgleda nego sinoc,  u sustini za juznije krajeve od Kg je bolji tj. u boljoj poziciji cini mi se al za sever mrka kapa...I dalje sve ovo tanko deluje, ne bi me cudilo da ga sledeci izlaz obrise...Sve vise od 3 dana jos u magli...
Ovde se sve vidi...

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.174
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Decembar 2016
« Odgovor #57 poslato: 17. Decembar 2016. u 09:41 »
Strasno sta GFS radi. Gledam svoj post od juce predvece, poredeci sa ovim jutros kao da gledam izlaze udaljene nekoliko dana..

Sada je otisao u totalno drugu krajnost. S druge strane, UKMO i EC, kao i njegov prosek i dalje drze taj visinski vrtlog na jugu Balkana.
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže ciklon

  • ****
  • Poruke: 5.338
  • Starost: 39
  • Lokacija: Vrbas
Odg: Decembar 2016
« Odgovor #58 poslato: 17. Decembar 2016. u 10:33 »
Bas nezgodna situacija za prognozu u sledecih nedelju dana.
Ako smo prvih 15-ak dana decembra bili sigurni sta nam sledi zbog snaznog uticaja AC-a onda za gore spomenuti period necemo lako moci da napisemo prognozu.
Modeli menjaju pricu iz zizlaza u izlaz i ja se ne bih usudio da napisem nesto konkretnije.

Van mreže Direktor

  • **
  • Poruke: 1.255
  • Starost: 24
  • Lokacija: Novi Sad-Novo Naselje
Odg: Decembar 2016
« Odgovor #59 poslato: 17. Decembar 2016. u 11:12 »
Po Gfs 6z čini mi se da će biti ona "tresla se gora rodio se miš",anticiklon do daljnjeg uz verovatnu inverziju,to mi mnogo bolje nego da dobijemo kišu ili juzinuuu sa Atlantika,tako bi ispucali taj bonus padavina koji mora da ispucamo negde zbog sušnog perioda,a mislim da ova sinopticka situacija nije pravo vreme,nek se zavrsi ovaj Decemar kao is pod prosecan temperaturno,pa da se "koljemo"za sneg u Novoj godinii
Ciklon Zika(decembar 2018)-41cm