Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Automatske meteorološke stanice  (Pročitano 332608 puta)

Van mreže Boki

  • **
  • Poruke: 787
  • Lokacija: okolina Cuprije (selo Senje)
Odg: Automatske meteorološke stanice
« Odgovor #500 poslato: 21. Jun 2012. u 14:52 »
Hvala Rade....Koliko toliko si mi pomogao..Jos cu se raspitati preko nekih ljudi privatno, pogedacu jos na internetu malo i na kraju cu odluciti i naruciti stanicu.... :smartass:

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.174
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Automatske meteorološke stanice
« Odgovor #501 poslato: 23. Jun 2012. u 17:33 »
Tako to izgleda:  :)

NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže rade

  • AMS Beograd-Karaburma
  • ***
  • Poruke: 2.188
  • Lokacija: Beograd-Karaburma, 102m n.v.
    • AMS Beograd-Karaburma
Odg: Automatske meteorološke stanice
« Odgovor #502 poslato: 24. Jun 2012. u 09:09 »
Izgleda lepo za oko, sa finom rezolucijom (800x480px).
Gledajuci tehnicke karakteristike, ima funkciju foto rama sa daljinskim upravljacem, kalendara, alarma i prikazivanja vremenskih podataka.
Medjutim podaci koji se odnose na vreme, prikazuju samo temperaturu, vlagu i pritisak, bez podataka za vetar i padavine i bez mogucnosti konekcije sa racunarom i memorisanja podataka, pa samim tim podaci sa displeja su trenutnog informativnog karaktera. Ako ne gresim nema ni mogucnosti belezenja max i min temperature.
Ali za 100 eura se ne moze ocekivati vise.
Za potpunu funkciju vremenske stanice, cena bi verovatno bila 3x veca.



Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.174
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Automatske meteorološke stanice
« Odgovor #503 poslato: 24. Jun 2012. u 09:32 »
Videcemo sta sve moze kad je namontiram ovih dana...

Mislim da belezi sve,samo eto ne moze to povezivanje sa netom..

Eh bas mi krivo,ja kad sam video spisak sta sve ima (nisam ni obratio paznju sta uopste pise,samo video da ima dosta necega  ;D ) rekao mojima da kupe...i posle je vec bilo kasno za izmene.

No,ionako je ovo samo ponovni pocetak,bice jos AMS-a nadam se vrlo uskoro  :D
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže Darko_9

  • ***
  • Poruke: 4.859
  • Lokacija: Naselje Vrbovski(69m nadmorska visina)
Odg: Automatske meteorološke stanice
« Odgovor #504 poslato: 25. Jul 2012. u 19:13 »
Gde  je AMS Vrsac na AMS stranici serbianmeteа? http://www.serbianmeteo.com/ams/

Ne vidjam ga dugo?

Van mreže rade

  • AMS Beograd-Karaburma
  • ***
  • Poruke: 2.188
  • Lokacija: Beograd-Karaburma, 102m n.v.
    • AMS Beograd-Karaburma
Odg: Automatske meteorološke stanice
« Odgovor #505 poslato: 25. Jul 2012. u 20:16 »
Gde  je AMS Vrsac na AMS stranici serbianmeteа? http://www.serbianmeteo.com/ams/

Ne vidjam ga dugo?

I mene je to interesovalo.
Dejo odgovorio "Licni zahtev vlasnika" http://www.serbianmeteo.com/forum/index.php?topic=1812.350



Van mreže Zelimir a

  • **
  • Poruke: 546
  • Starost: 60
  • Lokacija: Vrsac
  • Najteže je naučiti nenaučenog učitelja
Odg: Automatske meteorološke stanice
« Odgovor #506 poslato: 25. Jul 2012. u 20:51 »
Upravo tako, samo da dodam da je licni zahtev usledio zbog tvoje sprdacine i ismevanja zbog jednog pogresnog podatka o maksimalnoj temperaturi na stanici.



Van mreže Zelimir a

  • **
  • Poruke: 546
  • Starost: 60
  • Lokacija: Vrsac
  • Najteže je naučiti nenaučenog učitelja
Odg: Automatske meteorološke stanice
« Odgovor #507 poslato: 25. Jul 2012. u 21:01 »
AMS Vrsac temperaturni rekord Tmax=51,2C 

 
Meni ovo nije bilo smesno a koliko sam primetio ni ostalim clanovima Foruma , a nije bio ni prvi put da se ovako podrugljivo i neslano  "salis". Nije te mrzelo ni da napravis tabelarni prikaz....

Van mreže beket

  • **
  • Poruke: 1.628
  • Lokacija: (Novi) Beograd
Odg: Automatske meteorološke stanice
« Odgovor #508 poslato: 25. Jul 2012. u 21:07 »
Upravo tako, samo da dodam da je licni zahtev usledio zbog tvoje sprdacine i ismevanja zbog jednog pogresnog podatka o maksimalnoj temperaturi na stanici.

nešto sam u ovoj raspravi propustila, ali ne moram sve detalje da znam, nego bih samo jedno da vam kažem:

svako ko je uložio toliko truda u neki posao i dobio pomoć da se instalira prilično komplikovana konstrukcija, upravo zahvaljujući ovom forumu - trebalo bi da ignoriše provokacije i ismevanja svake vrste i - da radi svoje!

& nadam se da će VRŠAC uskoro biti ponovo u mreži i da će nadalje mirno i pažljivo čitati sve kritike /i krtice/ - pa i savete svojih iskusnijih kolega sa drugih stanica...

pozdrav od posmatrača i navijača!
« Poslednja izmena: 25. Jul 2012. u 21:23 beket »

Van mreže Srbin

  • ***
  • Poruke: 3.302
  • Starost: 32
  • Lokacija: Ivanjica-Jugozapadna Srbja, 451 mnv
Odg: Automatske meteorološke stanice
« Odgovor #509 poslato: 25. Jul 2012. u 21:34 »
Upravo tako, samo da dodam da je licni zahtev usledio zbog tvoje sprdacine i ismevanja zbog jednog pogresnog podatka o maksimalnoj temperaturi na stanici.

Svako ko ima privatnu ams implicira i podrazumeva da ima pravo da bez ikakvih konsultacija i savetovanja sa drugima istu ukloni sa mreze ams SM-foruma,sa obavestenjem(zbog cega) ili bez. . .

Ne slazem se da treba ignorisati ismevanje. . . i svako ismevanje drugih clanova treba da se sankcionise. ..

Medjutim,Zelimire misljenja sam,a mislim da i  vecina clanova foruma deli moje misljenje,da to sto je Dejo napisao nije bilo ismevanje niti sprdacina na racun tvoje ams. Nego se nasalio na temperaturu koja je ne primerena za nase podrucije,svi smo odmah znali da je doslo do greske u prenosu podataka sa racunara,jer se takve grescice u prenosu podataka desavaju i RHMZ-u koje ja cesto napisem na forumu(na primer svuda +25,a u Pozegi -20  :D i sl. ) Ubedjen sam da je doslo do greske u prenosu podataka sa njegove AMS Subotica,d abi on napisao ams Subotica 7.7.2012. -25 C i stavio  :zima :D. Saleci se na racun temperature. . .

I jos neki clanovi su citirali pogresno prenesene temperature sa RHMZ-a il neke AMS u sali,i to u 99 % slucajeva kada je vreme duzi period vedro jednolicno i dosadno,kada ima malo javljanja u aktuelnim i cisto da se malo probudi i podigne raspolozenje. .

Ne treba biti tako iskljuciv i strog :) Ovaj forum bez forumasa i clanova koji vole meteorologiju ne bi ni postojao,tako da bi za sve bilo najbolje da se opet kao jedan bitan clan prikljucis i prikljucis opet svoju AMS stanicu. . .

Veliki pozdrav,i cetitke na rekordnoj kisi  :selam: :P

Van mreže beket

  • **
  • Poruke: 1.628
  • Lokacija: (Novi) Beograd
Odg: Automatske meteorološke stanice
« Odgovor #510 poslato: 25. Jul 2012. u 21:41 »
to sto je Dejo napisao nije bilo ismevanje niti sprdacina na racun tvoje ams. Nego se nasalio na temperaturu koja je ne primerena za nase podrucije,svi smo odmah znali da je doslo do greske u prenosu podataka sa racunara,jer se takve grescice u prenosu podataka desavaju i RHMZ-u koje ja cesto napisem na forumu

Dejo ili Darko?

Van mreže Dejo

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 6.731
  • Starost: 37
  • Lokacija: Subotica
    • Sumeteo
Odg: Automatske meteorološke stanice
« Odgovor #511 poslato: 25. Jul 2012. u 21:43 »
što me Srbin isproziva bez razloga ;)

ni jedan ni drugi :D


Van mreže Srbin

  • ***
  • Poruke: 3.302
  • Starost: 32
  • Lokacija: Ivanjica-Jugozapadna Srbja, 451 mnv
Odg: Automatske meteorološke stanice
« Odgovor #512 poslato: 25. Jul 2012. u 21:48 »
 ^^
hahah pa zakljucio sam da je Dejo,a izgleda da je  Rade  -) I nisam prozivao,nego opravdano pravdao :D

Svejedno,mislim da nije u pitanju nikakvo ismevanje od strane bilo koga,nego jedna bezazlena sala na racun temperature,koju je Zelimir pogresno protumacio, a sale na racun temperature i sa RHMZ-a i sa AMS-stanica nisu tako retke pojave na forumu,pogotovu u stabilnom i suvom(dosadnom) vremenu. . .

Tako da mislim da je clan Zelimir malo prestrog :)
« Poslednja izmena: 25. Jul 2012. u 21:59 Srbin »

Van mreže Darko_9

  • ***
  • Poruke: 4.859
  • Lokacija: Naselje Vrbovski(69m nadmorska visina)
Odg: Automatske meteorološke stanice
« Odgovor #513 poslato: 25. Jul 2012. u 21:48 »
Beket u pitanju je šala izrečena 24 juna koju je rade izneo http://www.serbianmeteo.com/forum/index.php?topic=2797.msg135918#msg135918

Van mreže beket

  • **
  • Poruke: 1.628
  • Lokacija: (Novi) Beograd
Odg: Automatske meteorološke stanice
« Odgovor #514 poslato: 25. Jul 2012. u 21:56 »
kako god, vidim da nam nedostaje 'mali princ'... on je nam je bio jedini insajder iz zavoda i verifikator svih stanica -

Van mreže Zelimir a

  • **
  • Poruke: 546
  • Starost: 60
  • Lokacija: Vrsac
  • Najteže je naučiti nenaučenog učitelja
Odg: Automatske meteorološke stanice
« Odgovor #515 poslato: 25. Jul 2012. u 22:11 »
kako god, vidim da nam nedostaje 'mali princ'... on je nam je bio jedini insajder iz zavoda i verifikator svih stanica -
:super: potpuno se slazem, i meni nedostaje,trebalo bi da na forumu imamo više takvih .Nazalost njegova sorta izumire a dolazi nam neka nova sasvim drugacija

Van mreže Srbin

  • ***
  • Poruke: 3.302
  • Starost: 32
  • Lokacija: Ivanjica-Jugozapadna Srbja, 451 mnv
Odg: Automatske meteorološke stanice
« Odgovor #516 poslato: 25. Jul 2012. u 22:29 »
 ^^
Koliko puta receno od mnogih clanova,covek koji se toliko trudio,odgovarao na svako nase pitanje i nije ljubomorno svoje znanje cuvao za sebe,vec ga je delio sa svima. . .

Nadajmo se da ce Ptptinc konacno uslisiti nase molitve, izgladiti neke nesuglasice, i vratiti se na forum   :selam:

Van mreže rade

  • AMS Beograd-Karaburma
  • ***
  • Poruke: 2.188
  • Lokacija: Beograd-Karaburma, 102m n.v.
    • AMS Beograd-Karaburma
Odg: Automatske meteorološke stanice
« Odgovor #517 poslato: 27. Jul 2012. u 10:00 »
Na moje veliko iznenađenje, tek sada vidim da sam "ja uzrok" da AMS Vršac nije na mreži!
Namera komentara o maksimalnoj temperaturi za AMS Vršac na dan 24.06.2012. godine od 51,2C (koja i sada nije ispravljena) nije bilo nikakvo ismejavanje niti sprdačina kako je Zelimir a napisao, već sasvim suprotno, želja da se ukaže na pogrešan podatak koji treba ispraviti.
Ako je bilo kritike, ona je upućena sa najboljom namerom, da svi mi vlasnici meteo stanica imamo što kvalitetnije i ako je moguće tačne podatke koji bi bili upotrebljivi i od koristi svakome ko se za njih interesuje, a eventualne greške koje sami uočimo ili na njih nam drugi ukažu, što pre ispravimo.
Moja stanica je na primer pre desetak dana usred jula meseca sa temperaturama preko 30C, zabeležila Tmin=0C, pa sam naknadno uočio da je uzrok tome bio nestanak el. energije kada je program WD "zabrljao", i nakon toga ispravio podatak.
Nažalost Zelimir je pogrešno protumačio moje zapažanje i doneo odluku koja šteti ljubiteljima meteorologije, kakvi smo svi mi nadam se na forumu.
Meni je iskreno zbog toga žao i nadam se da ćemo uskoro videti AMS Vršac na mreži.

Pozdrav



Van mreže ciro

  • *
  • Poruke: 10
Odg: Automatske meteorološke stanice
« Odgovor #518 poslato: 29. Oktobar 2012. u 20:31 »
Pozz, ja sam ziveo u mraku dok nisam nasao ovaj forum. Naime non stop jurim po stranim forumima malo informacija a ovde imam na srpskom :).
Vec neko vreme planiram da postavim bar dve ams stanice i dosada sam skupljao sta mi i kako treba, spreman sam da za stanicu platim do 200 eura i razmisljam se izmedju ws2300 i ws2800. Za ws2300 znam da moze da se stavi na mini racunar koji ce imati svoj net i samim tim da pamtim podatke a i da dozvoljavam da se online gledaju. Interesuje me moze li to da uradi ws2800 ima li da se nabavi softwera koji pisu online u sql i koliko bi me kostalo to zadovoljstvo? Jos me interesuje mogu li te stanice da se nabave kod nas ili mora iz Nemacke?

Unapred hvala Aleksandar Cirkovic

Van mreže rade

  • AMS Beograd-Karaburma
  • ***
  • Poruke: 2.188
  • Lokacija: Beograd-Karaburma, 102m n.v.
    • AMS Beograd-Karaburma
Odg: Automatske meteorološke stanice
« Odgovor #519 poslato: 29. Oktobar 2012. u 22:56 »
Dobro došao Aleksandre, nadam se da ćeš uskoro kupiti stanicu i pustiti je u rad.

Moja stanica je WS-2800 (TFA Primus) i koliko znam ne može se kupiti kod nas. Ja sam svoju nabavio iz Beča.
U Conradu u Austriji košta 188,10 evra, a u Nemačkoj 209 evra. http://www.conrad.at/ce/de/product/672137/TFA-Funk-Wetterstation-Primus/0514060&ref=list