Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Koji digitalac?  (Pročitano 48366 puta)

Van mreže Boda Tajson

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 2.204
  • Starost: 41
  • Lokacija: Novi Sad
Koji digitalac?
« poslato: 20. Maj 2007. u 19:52 »
Posto mi je Canon A75 otputovao na Floridu moram da kupim novi aparat :D Koji Canon ;D preporucujete, a da nije preko 200 evrica.
Eat healthy. Exercise often. Die anyway.

Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.463
  • Lokacija: Novi Beograd
Odg: Koji digitalac?
« Odgovor #1 poslato: 20. Maj 2007. u 22:25 »
Bez dvoumljenja Canon A540 ili A550, oni su oko 180 eur. Ne znam da li imas karticu i punjac?

Inace cini mi se da je u BMFoto ili Axel foto bio paket Canon A610+1Gb SD kartica+baterija i punjac za 205 eur.

Van mreže Boda Tajson

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 2.204
  • Starost: 41
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Koji digitalac?
« Odgovor #2 poslato: 20. Maj 2007. u 22:39 »
Pocele su oznake ovih Canona da me zbunjuju. Recimo neki modeli A5.. imaju vise megapiksela od A6.., slicne cene razlicitopikslelnih aparata(isti senzor samo zbudzeni pikseli?) :) Sta je opticka stabilizacija na ovim aparaticima?
Eat healthy. Exercise often. Die anyway.

Van mreže VladaM

  • *
  • Poruke: 76
  • Starost: 69
  • Lokacija: Beograd, Vrsac
    • http://www.pbase.com/vmarinkovic
Odg: Koji digitalac?
« Odgovor #3 poslato: 21. Maj 2007. u 08:34 »
Moj predlog je da odes u Axelfoto, ili ih pozovi telefonom, dobices i savet i odlicne uslove.
Pozdrav,

Vlada     

Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.463
  • Lokacija: Novi Beograd
Odg: Koji digitalac?
« Odgovor #4 poslato: 21. Maj 2007. u 11:59 »
Sto se tice A5XX i A6XX. A6XX su po meni ozbiljniji aparati od A5XX, koriste 4 baterije recimo, imaju bolji grip, ne mogu da se setim trenutno jos neke prednosti, ali znam kada je prosle godine bilo neko dvoumljenje izmedju A540 i A610 da je A610 definitivno bio bolji aparat bez obzira na slicnu specifikaciju.

Inace opticka stabilizacija je super stvar, omogucava ti da u telefoto poziciji snimas pri slabijem osvetljenju iz ruke bez da ti slika bude mutna, i u tele poziciji omogucava snimanje pri duzoj ekspoziciji iz ruke.
« Poslednja izmena: 07. Jun 2007. u 15:44 Stefano »

Van mreže COJA

  • **
  • Poruke: 1.603
  • Starost: 36
  • Lokacija: Osijek/Gradište
Odg: Koji digitalac?
« Odgovor #5 poslato: 09. Jun 2007. u 16:45 »
Olympus SP-510, to je moj aparat, idu 4 baterije, možeš slikati svaki dan a baterije se istroše za 15-ak dana. 7.1 Megapixela, ima odlične postavke za slikanje munja, bulp-držiš neprestano dugme dok ne sijevne munja, ako treba i 10 minuta.

košta 2500 kn, to ti je 342 eura

Van mreže Boda Tajson

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 2.204
  • Starost: 41
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Koji digitalac?
« Odgovor #6 poslato: 14. Jun 2007. u 12:20 »
uf, mnogo mi je 350 evrica :D

90% upada A550 u naredna tri dana :)
Eat healthy. Exercise often. Die anyway.

Van mreže Boda Tajson

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 2.204
  • Starost: 41
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Koji digitalac?
« Odgovor #7 poslato: 18. Jun 2007. u 15:44 »
Uzeo A550. Najveca mana: osakacena manualna podesavanja u odnosu na prastari A75 :(
Eat healthy. Exercise often. Die anyway.

Van mreže COJA

  • **
  • Poruke: 1.603
  • Starost: 36
  • Lokacija: Osijek/Gradište
Odg: Koji digitalac?
« Odgovor #8 poslato: 19. Jun 2007. u 12:10 »
Uzeo A550. Najveca mana: osakacena manualna podesavanja u odnosu na prastari A75 :(

znas kako se kaže, koliko para toliko muzike

manje od 350 eura je meni sranje, nisam ni ja bas zadovoljan svojim, al eto slolidan je.

Za 3-4 godine kad se ispraksam s ovim, kupujem najvjerojatnije jedan od 500-600 eura

Van mreže Boda Tajson

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 2.204
  • Starost: 41
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Koji digitalac?
« Odgovor #9 poslato: 19. Jun 2007. u 13:24 »
Tacno to, uvek je bilo i bice, koliko para toliko muzike. Evo posle malo fotografisanja vidim da i te izbacene opcije mogu da se kompenzuju drugim podesavanjima :D
Eat healthy. Exercise often. Die anyway.

Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.463
  • Lokacija: Novi Beograd
Odg: Koji digitalac?
« Odgovor #10 poslato: 19. Jun 2007. u 17:52 »
Nije bas tako. Canon A 6XX serija je poprilicno dobra, cak mislim da ima i najbolji odnos cene i kvaliteta, performansi i dimenzija.
Recimo Canon A620, A630 i A640 daju bolje fotografije od Canona S3 i S4IS, zbog boljeg i veceg senzora, iako su S3 i S4 skuplji od njih i to poprilicno. Skupi su zbog velikog raspona objektiva.

Necu da ispadne da velicam Canon A 6XX seriju zbog toga sto posedujem jedan od njih, imaju i oni mana poprilicno. Po meni bi idealan Canon A serije bio ovakav:
Dimenzije kao sadasnji A6XX modeli
Manuelne kontrole+raw
Objektiv koji pocinje od 28mm a ne od 35mm
ISO osetljivost takva da i preko ISO400 snimak bude upotrebljiv (nek ISO1600 bude kao sada ISO400, mada Fuji je ipak kralj po pitanju kvaliteta slike pri visokoj ISO osetljivosti na kompaktima)
mislim da je to otprilike to.

Aparat kao sto je Canon A serije treba imati za svaki dan, ne mozes recimo dSLR da uneses u diskoteku ili tako nesto. Kakve fotke daje Canon A6XX serija mozete i sami da vidite na vecini mojih fotografija.

Van mreže Boda Tajson

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 2.204
  • Starost: 41
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Koji digitalac?
« Odgovor #11 poslato: 19. Jun 2007. u 20:22 »
Pa da, i ja sam imao na umu neki 6xx ali njih vise nema jer je to kao starija serija, a ovih kojih ima A640 su vec dosta preko 200 evrica. Najradije bih uzeo onaj A700IS ali cu pre kupiti neki wide monitor za te pare :D Inace, ja sam navikao na 4 baterije ali na zalost u 5xx idu samo dve.A550 je navodno jako mali potrosac tj. po nekim testovima dve baterije po 2500mAh izvuku preko 500 fotki. Mane su sto se ne moze podesavati brzina zatvaraca na manje od 1" vec samo otvor blende -2..-1..0..1..2+ pa time kompenzujem to koliko je moguce. Za ISO osetljivost si u pravu. Sve preko ISO 200 na ovom A550, a i na onom A75 je suvise zrnasto. Citao sam da mnogi preporucuju Fuji f20 u toj klasi ali je skupa memorija i ima jos manje manuelnih podesavanja cini mi se...

Sve u svemu zadovoljan sam i ovim :)
Eat healthy. Exercise often. Die anyway.


Van mreže Stradivari

  • *
  • Poruke: 366
  • Lokacija: Podgorica
Odg: Koji digitalac?
« Odgovor #12 poslato: 14. Oktobar 2007. u 00:13 »
Sticajem okolnosti imam dva digitalca, SONY N50 (10.1 Mega pixels) i Canon A630 (8 Mega Pixels).
Prdnost dajem Soniju zbog litijum-jonske baterije, fantastičnog ekrana od 3inča i odličnom blicu.

Van mreže Brandzi

  • **
  • Poruke: 700
  • Starost: 42
  • Lokacija: Zemlja snova :)
Odg: Koji digitalac?
« Odgovor #13 poslato: 20. Novembar 2007. u 15:42 »
Ja samm danas mnogo happy, kupila sam Canon A570IS :)
Kako dobar aparatic
Zivot je lep, samo ga treba znati ziveti...

Van mreže Boda Tajson

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 2.204
  • Starost: 41
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Koji digitalac?
« Odgovor #14 poslato: 20. Novembar 2007. u 15:59 »
ti si kupila po mojoj narudzbini :)

dobar je, dobar ;D
Eat healthy. Exercise often. Die anyway.

Van mreže Dino_mo

  • *
  • Poruke: 33
  • Lokacija: Mostar-Blagaj,BIH
Odg: Koji digitalac?
« Odgovor #15 poslato: 11. April 2008. u 23:00 »
evo i ja konacno zelim kupiti neki bolji digitalac pa em zanima vase misljenjedvoumin se izmedju SONY DSC-S730 i OLYMPUS X775.takodjer me zanimaju i razlike ova dva aparata od Canon 560i slicnih serija,te njiove prednosti i mane.
Pozdrav

Van mreže Stormetta

  • *
  • Poruke: 119
  • Lokacija: Beograd
Odg: Koji digitalac?
« Odgovor #16 poslato: 25. Jul 2008. u 19:50 »
Canon A640 ili A650?
Teske se kiše spremaju
Kroz tvoj se prozor samo jablani vide
Nad gradom munje sijevaju
Uzalud pitaš tko ide... Uzalud pitaš tko ide... Uzalud pitaš tko ide...

Van mreže Boda Tajson

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 2.204
  • Starost: 41
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Koji digitalac?
« Odgovor #17 poslato: 25. Jul 2008. u 20:23 »
Ako je 650 IS, onda biraj njega bas zbog IS-a. Imaces i bolje fotke u low-light uslovima. Osetljivost 640 do 800 ISO, a 650IS do 3200 sto ukazuje da na moguce bitnim vrednostima od 400 i 800, A650 bi trebao da dominira. Ima i bolji displej, mada su iste velicine. Sacekaj Stefana, on ce ti bolje reci posto je sigurno oba provukao kroz ruke. Pretpostavljam da je i cena na strani 650IS ;D
Eat healthy. Exercise often. Die anyway.

Van mreže Stormetta

  • *
  • Poruke: 119
  • Lokacija: Beograd
Odg: Koji digitalac?
« Odgovor #18 poslato: 25. Jul 2008. u 20:29 »
Ja imam A640 ali se pojavila neka kombinacija da ga ako hoću zamenim za A650 IS.
Teske se kiše spremaju
Kroz tvoj se prozor samo jablani vide
Nad gradom munje sijevaju
Uzalud pitaš tko ide... Uzalud pitaš tko ide... Uzalud pitaš tko ide...

Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.463
  • Lokacija: Novi Beograd
Odg: Koji digitalac?
« Odgovor #19 poslato: 25. Jul 2008. u 23:06 »
Uzmi A650IS bolji je veruj mi...