Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Meteo chat  (Pročitano 1347614 puta)

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #2500 poslato: 08. Februar 2017. u 20:22 »
Cek da se vratimo na srpski jezik  ;) Jel videste vi da ec za daleke sate vise ne daje onu Anticikloncinu... Ovo vec daje nadu za trecu dekadu... Sve je to predaleko i tek jedan izlaz ali eto bar da se nadamo  :)

Van mreže Naum

  • **
  • Poruke: 1.766
  • Starost: 48
  • Lokacija: Pancevo
Odg: Meteo chat
« Odgovor #2501 poslato: 09. Februar 2017. u 18:39 »
http://www.hidmet.gov.rs/ciril/osmotreni/pancevo.php

Je l' to RHMZ malo zabagovao?
Nesto ne bih rekao da je u Pancevu cist severni vetar?

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #2502 poslato: 09. Februar 2017. u 23:24 »
Budući da vjerojatno više neće biti snijega ove zime mogu reći svoj konačan dojam o ovoj zimi.
U odnosu na prošle 4 zime ova je bila bolja (i hladnija i više dana sa snijegom na tlu).
Nakon dugo vremena dobili smo mjesec hladniji od prosjeka.
Ono što je ovoj zimi falilo da bude savršena su oborine.
Šteta što snijega nije bilo u 12.mjesecu, a ni što ga nema ni u ovom mjesecu.
Nerazmjerno su raspoređene oborine, a još na sve to došao je i topao zadnji zimski mjesec.
Ocijenio bih ju s 3/5.

Uh dobro je, sad mi je lakse, ja se plasio da ces zimi da das dvojku...  :grin:  :pleasantry:


Cek sad ozbiljno
Gfs dokle sezu karte ne daje neku zimskiju promenu... Ne svidja mi se da ponovo sve krene prerano kao prosle godine, ali nista mi tu ne mozemo... Mada za sledecih 10ak dana temperatura je ok zimska do ranoprolecna...
« Poslednja izmena: 09. Februar 2017. u 23:36 Bart »

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #2503 poslato: 10. Februar 2017. u 20:30 »
 ;)

Van mreže Paun79

  • **
  • Poruke: 893
  • Starost: 44
  • Lokacija: Borča

Van mreže risbo gr

  • ***
  • Poruke: 3.992
  • Starost: 36
  • Lokacija: Grocka (25km JI od BG-a ~ 100mnv)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #2505 poslato: 13. Februar 2017. u 14:16 »
Mislim da  i najveci zimoljubci i snegoljupci polako ali sigurno treba da se okrenu prolecu  i lepsem vremenu :comeon:
Zasitili smo se inverzija,tmurnog i monotonog vremena,hladnih vetrova i jutarnjih mrazeva  :) Falio je jedan veci sneg(u nekim predelima) da upotpuni ovu zimu ali svakako je daleko "jaca" bila od prethodne tri :)
Iskreno se nadam sve lepsem i toplijem vremenu, mada zbog vegetacije bi bilo bolje da se zadrze manji mrazevi i ne izrazito toplo vreme za ovo doba godine :)

Van mreže Gaara

  • **
  • Poruke: 819
  • Lokacija: Prokuplje (Beograd, za vreme studiranja)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #2506 poslato: 13. Februar 2017. u 17:00 »
Za mene je u Prokuplju ovo bila jedna od najlepših zima do sad   :comeon: 












 

Van mreže ciklon

  • ****
  • Poruke: 5.338
  • Starost: 39
  • Lokacija: Vrbas
Odg: Meteo chat
« Odgovor #2507 poslato: 13. Februar 2017. u 20:00 »
Zima je bila takva da kada bi me neko pitao da li bi voleo da se ikada ponovi bez razmisljanja bih odgovorio ne!
Nije ni polovina februara a na planinama se ne moze skijati kako valja.

Van mreže Zika

  • ***
  • Poruke: 4.379
  • Starost: 28
  • Lokacija: Melenci - Zrenjanin
  • student meteorologije u Novom Sadu
Odg: Meteo chat
« Odgovor #2508 poslato: 13. Februar 2017. u 21:12 »
U Melencima veoma hladna zima ali što se snega tiče..  :facepalm: Svega par dana sa kompaktnim snežnim pokrivačem ( uglavnom od 1-2cm, bilo jednu noć i 4cm ) Delim želje sa ciklonom da se ovakva zima nikada više ne ponovi, odoše sva drva a snega nigde  :D
ljubav si mi jedina, ti si moja sudbina

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: Meteo chat
« Odgovor #2509 poslato: 14. Februar 2017. u 09:41 »
Pridružujem se kolegama u oceni da je zima bila ispod očekivanja. Hladnoće je bilo, ali nikako ovu zimu ne mogu nazvati snežnom. Eto što kaže Ciklon potpuno je nedopustivo da u ovom periodu planine ostaju bez snega.

Van mreže Paun79

  • **
  • Poruke: 893
  • Starost: 44
  • Lokacija: Borča
Odg: Meteo chat
« Odgovor #2510 poslato: 14. Februar 2017. u 11:59 »
Ova zima u Beogradu će se izgleda samo pamtiti kao najsuvlja zima ikada. Po trenutnim prognozama u narednih 10 dana bi pao neki milimetar kise. Jedino bi neki ciklon krajem februara mogao da pokvari ovu računicu. I što se mene tiče ne bi voleo da se ponovi ovakva zima. Mnogo je bilo hladno, troškovi za grejanje mnogo veliki, a snega nije bilo. Više volim kad je zima dinamičnija, kad se smenjuju topli i hladni periodi, kad ima vise ciklona, frontova,... Sve u svemu jedna dosadna i vrlo hladna zima u Beogradu.

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #2511 poslato: 14. Februar 2017. u 12:13 »
Ne bih da pisem u prognozama, ali bilo bi dobro da se ostvari ovo sto daje gfs u 300+satu ali eto neceg zimskijeg i u tim dalekim satima... Kao sto pre rekoh to sto je dalje od 10 dana ne treba uopste shvatati ozbiljno...Ali pogledajte karte, ima se sta pratiti konacno... Ja iskreno nisam za to da sada pocne prolece, jer ce sve krenuti i posle mraz unistiti... Ovo bi bilo idealno period od 10+dana toplije pa onda zahladjenje da uspori i stopira budjenje prirode...  :)
Sto se tice zime hladnoce je blo i previse, snega ovde pa nista posebno ali se dugo zadrzao ocena 3.5 od 5 :)
Karte su stvarno  :worthy:, ipak daleko...


Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Meteo chat
« Odgovor #2512 poslato: 14. Februar 2017. u 12:25 »
Nisam verovao da ću ovo ikada reći, ali u poslednjih nekoliko godina, jedino što volim kod zime je činjenica da posle nje stiže proleće. Lepo je samo dok pada sneg i to je to (dakle, svega par dana u toku zime). Druga priča je na planinama, pogotovo ko voli skijanje. Ali, treba imati uslova, vremena, para...


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Van mreže Sofronije

  • ***
  • Poruke: 2.279
  • Starost: 53
  • Lokacija: Smederevska Palanka
Odg: Meteo chat
« Odgovor #2513 poslato: 14. Februar 2017. u 12:55 »
Ova zima u Beogradu će se izgleda samo pamtiti kao najsuvlja zima ikada. Po trenutnim prognozama u narednih 10 dana bi pao neki milimetar kise. Jedino bi neki ciklon krajem februara mogao da pokvari ovu računicu. I što se mene tiče ne bi voleo da se ponovi ovakva zima. Mnogo je bilo hladno, troškovi za grejanje mnogo veliki, a snega nije bilo. Više volim kad je zima dinamičnija, kad se smenjuju topli i hladni periodi, kad ima vise ciklona, frontova,... Sve u svemu jedna dosadna i vrlo hladna zima u Beogradu.

  :worthy:

Slazem se potpuno Paune! Tri meseca bez kise/snega i uz golomrazicu... ne mirise ova godina na dobro... Obilazio psenicu, u katastrofalnom stanju je, a zemlja suva... Sta ce biti, videcemo...
🇷🇸 Сунчано и топло.
🇷🇺 Солнечно и тепло.

"Eeeeee!"

Van mreže risbo gr

  • ***
  • Poruke: 3.992
  • Starost: 36
  • Lokacija: Grocka (25km JI od BG-a ~ 100mnv)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #2514 poslato: 14. Februar 2017. u 13:40 »
 ^^ Slazem se sa Miloshevim postom.. Zimu volim samo dok pada sneg i zbog praznika :) Sve ostalo sto zima donosi je cist trosak! Veci racuni za struju,grejanje,ogrev.. Dakle udaranje i po dzepu..
Drugo,najhhladniji Januar koji pamtimo
Trece najsusnija zima koju pamtimo(Neverovatno zvuci da se nijedan ciklon nije namestio za ovaj deo Balkana puna 3 meseca)nebitno dal to bila kisa ili sneg. Zemlja suva,sto od vetra i mrazeva sto od manjka vlage i padavina.
Mislim da posle ovako suve zime mozemo ocekivati kisno prolece i deo leta..

Van mreže Paun79

  • **
  • Poruke: 893
  • Starost: 44
  • Lokacija: Borča
Odg: Meteo chat
« Odgovor #2515 poslato: 14. Februar 2017. u 14:17 »
 ^^ Ja se iskreno plašim proleća. Priroda mora da nadoknadi ovaj nedostatak padavina. Plašim se da opet ne budu poplave, da padne 200 mm za 3 dana. Stalno nešto o tome razmišljam.

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.174
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #2516 poslato: 15. Februar 2017. u 16:33 »
Beograd- Kopaonik 279km, Beograd- Stara Planina 303km a Beograd- Ranca (novo skijalište na Karpatima u Rumuniji) 383km. Razlika je tek tanka za nekoga iz Zrenjanina ili Kikinde... Eto  :grin: Nekome iz Kladova Karpati su najbliže skijalište zapravo...

NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže Profiamater

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.317
  • Starost: 105
  • Lokacija: Beograd-centar, 130mnv
Odg: Meteo chat
« Odgovor #2517 poslato: 16. Februar 2017. u 16:18 »
Forbes ima tekstove u vezi veoma različitih tema, evo jedne u vezi (aktuelne) situacije na brani Oroville:

What Problems In The Oroville Dam Are Causing Mass Evacuations?

https://www.forbes.com/sites/marshallshepherd/2017/02/13/the-science-behind-why-the-u-ss-tallest-dam-is-causing-major-evacuations/#655cf19f2619

Sledeća tema je verovatno interesantna članovima koji su ovde spominjali fenomen El Niño/La Niña (u "izdanju" WMO):

El Niño/La Niña Update

https://public.wmo.int/en/media/press-release/el-ni%C3%B1ola-ni%C3%B1a-update
« Poslednja izmena: 16. Februar 2017. u 16:36 Profiamater »

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #2518 poslato: 17. Februar 2017. u 08:24 »
Ovaj jutrosnji  glavni ec je da se zima oprosti u velikom stilu... Ali sve je u 200+ satima i pitanje je da li bi sneg kasno stigao i temperatura koja bi bila... A pre toga bi nas juzni vetar lepo stoplio  :)

Nas wrf od pre nedelju dana blokirao...
« Poslednja izmena: 17. Februar 2017. u 08:37 Bart »

Van mreže Miki

  • ***
  • Poruke: 2.821
  • Starost: 27
  • Lokacija: Beograd - Bele vode (Žarkovo)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #2519 poslato: 17. Februar 2017. u 11:46 »
 ^^ Koliko razilaženje GFSa i EC što se navedenog perioda tiče, biće to borba između prolaznog fronta i novog ciklona.



Pade mi na pamet ovaj meme, pa reko da ga iskoristim, ko je gledao LOTR razumeće..  :grin:

« Poslednja izmena: 17. Februar 2017. u 12:09 Miki »