Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (četvrti ciklus)  (Pročitano 108643 puta)

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Ulazimo u završnicu takmičenja. Postavljen je novi zadatak. Biće žurke sa vremenom, već se sada vidi.
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (četvrti ciklus)
« Odgovor #1 poslato: 10. Februar 2009. u 12:13 »
Opet težak zadatak... Biće ovo veoma čudna vremenska situacija. Ne crta se tako često snijeg na jugu Crne Gore.
Žabljak ne bi trebalo da će biti problem, ali Podgorica i Ulcinj...
Još malo ću da šaljem prognozu.


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (četvrti ciklus)
« Odgovor #2 poslato: 10. Februar 2009. u 14:11 »
Hm, razrešio sam neke dileme. Šaljem prognozu, neću puno da razmišljam. Ionako mi ambicije nisu ništa drugo nego zabava i druženje. Hleba i igara, a prognoza prognostičarima!
Miloše, ne mislim da bi ovo kolo moralo da bude teško. Tebi jeste teško, jer želiš da sačuvaš vodeću poziciju, ali kao iskusan igrač, znaš šta treba da radiš, i to bolje od mene. Sutra ću ionako da slušam 'kuknjavu'... pa makar svoju. ;)
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže dikile

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 8.579
  • Starost: 39
  • Lokacija: Paraćin, 129 m n.v.
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (četvrti ciklus)
« Odgovor #3 poslato: 10. Februar 2009. u 14:19 »
Zadatak jeste tezak, a koji nije bio do sada.Meni ce jedini problem predstavljati visina snega na Zabljaku .Prognozu sam sastavio jos juce ali saljem tek veceras bas zbog padavina

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (četvrti ciklus)
« Odgovor #4 poslato: 10. Februar 2009. u 15:09 »
Poslao sam prognozu. Međutim, slaba vajda od čekanja na porast snežnog pokrivača u 18 UTC. Glavnina će da pada tek kasnije.
Vetar u Ulcinju je meni najzanimljiviji deo prognoze. Videćemo da li sam u pravu (da sada ne pričam mnogo).
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (četvrti ciklus)
« Odgovor #5 poslato: 10. Februar 2009. u 15:13 »
Evo i ja šaljem sad prognozu. Ako se vratim kući do ponoći, možda je i izmijenim...
Slažem se sa vama da je najveći problem snijeg na Žabljaku... Tu se nadam da makar neću dobiti negativan bod, jer vjerujem da će visina snijega biti između 20cm i pola metra. :)
Tmin i Tmax na Žabljaku neće biti problem... Padavine na jugu ponovo nisu sigurne...
Vjetar ne bi trebalo da bude problem, ali u Ulcinju po nekad zna da iznenadi.
Šaljem sada, pa šta bude. :)


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Van mreže dikile

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 8.579
  • Starost: 39
  • Lokacija: Paraćin, 129 m n.v.
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (četvrti ciklus)
« Odgovor #6 poslato: 11. Februar 2009. u 00:06 »
Evo moje prognoze , malo sam rizikovao sa padavinama mozda se i isplati...

UlC  8.4  / 0
PG   6.1 / 0
Za    -5.7 / 1
Vje.  8
Tmin; -6.9
SnZ  39

Van mreže IvanZD

  • *
  • Poruke: 139
  • Starost: 45
  • Lokacija: Zadar, HR
    • http://www.inet.hr/~ivtoman
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (četvrti ciklus)
« Odgovor #7 poslato: 11. Februar 2009. u 00:15 »
ULC 6.5 / 1
POD 6.0 / 0
ZAB -5.5 / 1
Vje (U-P-Z) 11
Tmin -8.0
SnZ 35

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (četvrti ciklus)
« Odgovor #8 poslato: 11. Februar 2009. u 00:24 »
ULC 6.7/ 1
POD 8.1 / 0
ZAB -6.0 / 1
Vje (U-P-Z) 10
Tmin -7.5
SnZ 36

Da sam se pola sata ranije vratio kući, možda bih i izmijenio nešto, jer sam prognozu poslao još popodne...
Ono po čemu moja prognoza odudara od ostalih, je najveća razlika između Ulcinja i Podgorice, kao što sam i očekivao. Ipak, nisu ni tu neke velike razlike. Kod ostalih parametara sam blizu prosjeka...


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (četvrti ciklus)
« Odgovor #9 poslato: 11. Februar 2009. u 09:26 »
Evo i moje prognoze:

ULC 9.0 / 1
POD 9.5 / 0
ZAB -2.5 / 1
Vje (U-P-Z) 9
Tmin -10.0
SnZ 32

Ja nemam tu petlju da dajem razlike između Podgorice i Ulcinja kao Miloš, mada moram da priznam da sam dosta razmišljao kako to da stavim, a da ne lupim.
Vdiim, dao sam nešto više vrednosti od vas trojice pre mene. šema za padavine je slična, vetar i visina snega takođe, dok je moja Tmin hrabro niska. Vi ste koliko-toliko u skladu sa ostalim takmičarima, dok ja malo štrčim.
Nešto gledam jutrošnje vremenske prilike, pa vidim kako nemaju veze sa prognoziranim za sutra. Zato će ovakva analiza izostati, jer jednostavno nema smisla. Ostajem samo na komentarima prognoza drugih takmičara.
Interesantno je videti visine snega. Ima ih od 27 (Grec i Cervantes) do čak 51 (Sandro). Većina je tu, između 28 i 35 cm, i to ima izglede na poen. Sve u svemu, jutrošnja visina snega od 22 cm treba da se uveća, samo je pitanej za koliko. Po meni, ne za puno, jer očekivao sam da će već nešto bitno padati ove noći.
Uf, sad vidim da sam dao najnižu Tmin od svih. Međutim, nema mnogo rasipanja, jer je drugi ekstrem dao Dikile sa -6.9, a više takmičara ima -7.0 ili tu negde.
Vetar je između 7 i 12 kod većine. Najmanje je dao cirrus (4), a najviše DraganPG (15). I ovo je rizično igranje.
Padavine su kod vežćine 1-0-1. Boce je odigrao 0-0-1 (rizik je dati nulu kad je 'hoće-neće', sam sam se opekao nekoliko puta), a s druge strane Anita je dao 2-1-1. Obojica su odlični igrači i biće interesantno videti ishod sukoba ove dve koncepcije.
Ni temperature se ne razlikuju mnogo. Međutim, raspodela temperatura (pre svega odnos Ulcinj-Podgorica) je prilično podeljen. Sa jedne strane su ekipa iz HMZ CG koji daju Ulcinj topliji od Podgorice. Tu su još i IvanZD, ekipa CROMETEO i Dikile.Sa druge strane tu je većina SM igrača, odnosno skoro svi 'kontinentalci'. Dok ovo pišem, prosto imam utisak da se po ovome vidi ko koristi kakve modele i kakve koncepcije drži za ispravnije. Neopredeljeni su Boce, Demijan, MKD-Š i Cervantes (od svake 'ekipe' bar po jedan predstavnik), što mislim da je pomalo 'ziheraški'. Svesni težine zadatka, ovi igrači kao da ne žele da rizikuju.
Lično, drago mi je da se moje procene manje-više slažu sa Miloševom i Transmatovom. Nekako im najviše verujem, da en kažem više nego sebi. Ponekad se osećam kao da polažem ispit iz prognoze vremena za Crnu Goru kod 'profesora Vujovića i Vukovića'.

Ovo kolo nekako više liči na lutriju nego na težak zadatak. Videćemo. nezgodna situacija od danas nosi promenu tipa vremena za sutra.
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (četvrti ciklus)
« Odgovor #10 poslato: 11. Februar 2009. u 10:51 »
Lično, drago mi je da se moje procene manje-više slažu sa Miloševom i Transmatovom. Nekako im najviše verujem, da en kažem više nego sebi. Ponekad se osećam kao da polažem ispit iz prognoze vremena za Crnu Goru kod 'profesora Vujovića i Vukovića'.

:lol: Kolega, prošli ste ispit... ;)

Slažem se da je još uvijek rano išta komentarisati za sjutra, s obzirom na današnju situaciju. Za sada je sigurno da nas očekuje potpuno drugačiji tip vremena.
I dalje stojim pri tome da će Ulcinj biti hladniji od Podgorice ukoliko bude makar umjerenog sjevernog vjetra.


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (četvrti ciklus)
« Odgovor #11 poslato: 11. Februar 2009. u 13:10 »
U 13h na Žabljaku 24cm snijega. Fali mi još 7cm. Realno, moguće je...
Ono što bih kod moje prognoze sada promijenio je temperatura u Ulcinju. Stavio bih makar 8C. Ali, biću prezadovoljan ako sve ostalo pogodim. :) Mada se ne nadam previše.
Zanimljivo je da vjetar u zbiru trenutno ima 13 m/s. Vidjećemo hoće li me iznevjeriti ulcinjski vjetar sjutra...
A evo šta kaže prognostičar HMZCG-a kad su temperature u pitanju:
Ulcinj 7C
Podgorica 6C
Žabljak -5C


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm


Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (četvrti ciklus)
« Odgovor #12 poslato: 11. Februar 2009. u 13:26 »
Evo jedne poslastice za Stefana ;). Trenutno na Žabljaku grmi i pada sneg u isto vreme. :P

Posle ovog malog off-a, prokomentarisaću i ja trenutno stanje vremena i prognoze. I dalje nemaju veze jedno sa drugim. Sada je na Žabljaku 0.5°C, a pre dva sata je bilo i svih 3.0°C. Vetar je u poslednjem terminu okrenuo sa SE na NNE, što okreće strujanje na sasvim drugu priču.
Kad smo već kod vetra, u Ulcinju je jak W i WSW vetar. On ne utiče na temperaturu na isti način kao (po meni sutra očekivani) NE. Danas jeste toplo u Ulcinju (čak 15.8C u prošlom satu), ali sutra će biti drugačije. Ipak, nadam se da će poneki Sunčev zrak da podigne temperaturu do 9°C. Zato sam dao takvu vrednost.
Podgorica će biti toplija od Ulcinja, to sam i ja skoro 100% siguran. Dakle, suprotno od onoga što su prognostičari u HMZ CG dali.
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (četvrti ciklus)
« Odgovor #13 poslato: 11. Februar 2009. u 20:27 »
Žabljak u 19h ima 37cm snijega... Bojim se da će mi pobjeći bod tu, jer su velike šanse da će biti sutra ujutru preko 40cm...


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.791
  • Starost: 51
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (četvrti ciklus)
« Odgovor #14 poslato: 11. Februar 2009. u 21:15 »
da Miloshe i temperatura ubrzano pada već je -4.3°C
Biće tamo puno snega do ujutru a i nadam se što nižoj temperaturi da bar tu ne izgubim bod kao na visini snežnog pokrivača

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (četvrti ciklus)
« Odgovor #15 poslato: 11. Februar 2009. u 21:19 »
I Podgorica i Ulcinj već imaju značajniji pad temperature, a u Baru je veliko nevrijeme...
Nadam se da Žabljak sutra ujutru neće imati preko 50cm, i vjerujem da ću da izbjegnem negativan bod.


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (četvrti ciklus)
« Odgovor #16 poslato: 12. Februar 2009. u 07:21 »
Tmin -8.0C, Snijeg 47cm...
Iako sam promašio snijeg, moram vam priznati da sam za sada zadovoljan situacijom.
Drago mi je da pogađam to što je Ulcinj hladniji od Podgorice. Tamo je trenutno 5.0C, a u Podgorici 6.3C.
Žabljak, kao što rekoh ima 8.0C. Treba mi porast temperature od samo 0.5C u sva tri mjesta, da bih imao siguran poen.
Slabog snijega ima na Žabljaku, a na jugu je suvo.


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Van mreže jocozr

  • ***
  • Poruke: 3.724
  • Starost: 30
  • Lokacija: Zrenjanin
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (četvrti ciklus)
« Odgovor #17 poslato: 12. Februar 2009. u 07:24 »
 :) SRECNO SVIM TAKMICARIMA :)
Ja prognozu nisam poslao,nisam imao vremena,ni volje.Ali nastavljam od sledeceg kola,obecavam  ;D

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (četvrti ciklus)
« Odgovor #18 poslato: 12. Februar 2009. u 10:34 »
U 10 h stanje je sledeće:

Ulcinj 6.2
Podgorica 6.8
Žabljak -6.9
vetar 13

Padavine 0-0-1, valjda. Na Žabljaku je sneg, verovatno su merljive padavine.

Sneg je bio rizičan, pa sam jako zadovoljan što za dalku nisam dobio minus. Za Tmin sam malo preterao, priznajem, ali opet, nema minusa, što je takođe dobro. Međutim, nedostaju mi plusevi!
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Re: Treće otvoreno prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena (četvrti ciklus)
« Odgovor #19 poslato: 12. Februar 2009. u 11:10 »
U 11 h stanje je sledeće:

Ulcinj stao na 6.2
Podgorica 7.6
Žabljak polako na -6.4

Vetar pojačao na 16.

Ide nešto sa mora prema Ulcinju. Daj, sipaj malo za poen!
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...