Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: SerbianMeteo na Facebook-u  (Pročitano 30930 puta)

Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.463
  • Lokacija: Novi Beograd
SerbianMeteo na Facebook-u
« poslato: 06. Jul 2019. u 13:49 »
Ne znam koliko ste upoznati sa našom Facebook stranicom, i koliko ste ispratili poslednje događaje, ali pre nekoliko dana smo dostigli broj od 50.000 fanova. Možda će vam biti zanimljiv i podatak da smo jutros prestigli Crometeo po broju fanova, i trenutno smo na oko 51.200 fanova.



Iskustvo sa FB stranicom nam pokazuje da ima mnogo ljudi koje generalno zanimaju vremenske prilike - obzirom na broj fotografija i video snimaka koje dobijamo, što kroz privatne poruke, što kroz komentare - naročito kada ih mi iniciramo sa pozivom na akciju (npr. zakačite nam vaše fotke u komentaru - ljudma često treba "nacrtati" šta da urade, da bi uradili :) ).

Međutim to interesovanje je ipak kod većine ljudi na površnijem nivou, nedovoljnom da bi se registrovali na forum i bili aktivni. Za registraciju na forum je neophodan dodatni nivo interesovanja i neki nivo entuzijazma. Tako da forum i stranicu na FB-u posmatramo kao odvojene entitete sa drugačijom publikom.

Iskoristio bih priliku i da javno pohvalim ekipu urednika stranice koji nesebično odvajaju slobodno vreme kako bi stranica bila aktivna i sadržajna.

 :first: :first: :first:

Naredni cilj - 100.000 fanova.

Van mreže Darko_9

  • ***
  • Poruke: 4.859
  • Lokacija: Naselje Vrbovski(69m nadmorska visina)
Odg: SerbianMeteo na Facebook-u
« Odgovor #1 poslato: 06. Jul 2019. u 17:13 »
Da li razmisljate o otvaranju Instagrama Serbianmeteo u buducnosti?

Van mreže ocelot

  • ***
  • Poruke: 3.453
  • Starost: 35
  • Lokacija: Zaječar
Odg: SerbianMeteo na Facebook-u
« Odgovor #2 poslato: 06. Jul 2019. u 17:42 »
ono što sam ja primetio je da je pratiocima baš zanimljiva stranica iz par razloga: često može da se pročita kako je prognoza tačnija od ostalih, kao i to što se odmah izveštava o vremenskim prilikama u bilo kom delu Srbije, pogotovu ako stiže neki sistem iz susedne zemlje ili kada imamo konvektivnu aktivnost tj. situacije kada je ljudima teško da procene hoće li biti padavina ili ne.. vidim da se u komentarima generalno baš raduju takvim informacijama i da se stranica po  tome ističe

 :first:

Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.463
  • Lokacija: Novi Beograd
Odg: SerbianMeteo na Facebook-u
« Odgovor #3 poslato: 07. Jul 2019. u 13:32 »
Da li razmisljate o otvaranju Instagrama Serbianmeteo u buducnosti?
Biće u nekom trenutku, ali za sada je fokus na FB-u.

Za Instagram je problem logističke prirode, vezan za vreme koje koje možemo da posvetimo vođenju profila.

Većina urednika radi ili studira što ne ostavlja mnogo prostora da se ubacuju dodatne aktivnosti. Pored toga imaj u vidu i da je u pitanju volontiranje, tako da bi bilo skroz nefer, da ne kažem "izrabljivački" nametati urednicima dodatne obaveze.

Van mreže Aleksa

  • ***
  • Poruke: 2.973
  • Lokacija: Sovljak (Opština Bogatić)
Odg: SerbianMeteo na Facebook-u
« Odgovor #4 poslato: 08. Jul 2019. u 18:06 »
Pokusao sam da postavim kraci video snimak u komentaru, medjutim uopste se ne prikazuje. Izadje mi obavestenje da je snimak spreman za pregled, ali kada ponovo pogledam komentare, njega tamo nema.

U cemu je problem?

EDIT: Sve ok, nije mogao samo video, vec je morao i neki opis.
« Poslednja izmena: 08. Jul 2019. u 18:17 Aleksa »