Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Budjenje proleca 2011  (Pročitano 75297 puta)

Van mreže Ljubiša

  • ***
  • Poruke: 4.575
  • Lokacija: Čestereg - opština Žitište - Srednji Banat
    • www.cestereg.rs
Odg: Budjenje proleca 2011
« Odgovor #100 poslato: 20. Maj 2011. u 08:04 »
Ruže su  :super: :super: :super:!!!

Van mreže freeze

  • **
  • Poruke: 1.479
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Budjenje proleca 2011
« Odgovor #101 poslato: 26. Maj 2011. u 10:29 »
Dođite na višnje ljudi, trešnje su preskupe..! ;)



Van mreže Ljubiša

  • ***
  • Poruke: 4.575
  • Lokacija: Čestereg - opština Žitište - Srednji Banat
    • www.cestereg.rs
Odg: Budjenje proleca 2011
« Odgovor #102 poslato: 26. Maj 2011. u 10:46 »
Eeee zato volim dvorište ... još kad u njemu ima svakakvih voćkica  :super: ... nego, kad si već spomenuo trešnju, ima li neko ideju kako da dođem do onih na vrhu? Stablo je slabo da bi se penjao na njega a prejako da bi savijao grane! Obrao sam sa merdevina koliko se moglo ...  :( ostale su one najlepše na samom vrhu drveta!  :sos:

Van mreže freeze

  • **
  • Poruke: 1.479
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Budjenje proleca 2011
« Odgovor #103 poslato: 26. Maj 2011. u 10:55 »
Hehheh, pa to je problem svih voćara kod trešanja.. Ona ima visoko stablo, ali krto, pa pri savijanju puca bez problema. :o Kod mene svake godine 90% njih ne obere one sa vrha pa iste istrule i vremenom otpadnu, a tako sočno izgledaju, da mi kada prođem pored nekog od tih stabala dođe da plačem od muke.. Slatke muke. :D
« Poslednja izmena: 26. Maj 2011. u 11:36 freeze »

Van mreže Dejo

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 6.731
  • Starost: 37
  • Lokacija: Subotica
    • Sumeteo
Odg: Budjenje proleca 2011
« Odgovor #104 poslato: 26. Maj 2011. u 11:17 »
@Ljubiša, ako su grane mekane, one se mogu saviti, samo treba biti jako pažljiv. Obično koristim žicu sa kukama na oba kraja, pa zakačim za granu niže koja je jača ili za merdevine, toliko da se spusti da može da se dohvati, a da grana ne pukne :)

Van mreže Ljubiša

  • ***
  • Poruke: 4.575
  • Lokacija: Čestereg - opština Žitište - Srednji Banat
    • www.cestereg.rs
Odg: Budjenje proleca 2011
« Odgovor #105 poslato: 26. Maj 2011. u 11:20 »
Probam, pa javim rezultat! Hvala!  :-*

Van mreže Ljubiša

  • ***
  • Poruke: 4.575
  • Lokacija: Čestereg - opština Žitište - Srednji Banat
    • www.cestereg.rs
Odg: Budjenje proleca 2011
« Odgovor #106 poslato: 27. Maj 2011. u 16:10 »
@Ljubiša, ako su grane mekane, one se mogu saviti, samo treba biti jako pažljiv. Obično koristim žicu sa kukama na oba kraja, pa zakačim za granu niže koja je jača ili za merdevine, toliko da se spusti da može da se dohvati, a da grana ne pukne :)
Delimično sam uspeo ... ostale samo one na samom vrhu ... a srediću i njih nekako!  :twisted:
Hvala Dejo!

Van mreže freeze

  • **
  • Poruke: 1.479
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Budjenje proleca 2011
« Odgovor #107 poslato: 30. Maj 2011. u 20:15 »
@Ljubiša, ako su grane mekane, one se mogu saviti, samo treba biti jako pažljiv. Obično koristim žicu sa kukama na oba kraja, pa zakačim za granu niže koja je jača ili za merdevine, toliko da se spusti da može da se dohvati, a da grana ne pukne :)

Dejo, pomogao si i meni. ;) Bilo je malo kolateralne štete u vidu po koje grančice, ali ništa strašno..

Evo ga i današnji bilans:



3 stabla oko 30 kila.. ;D, što je malo slabije u odnosu na prošlu godinu. (prosek po stablu je 10kg) Sutra nastavak radova, da me ne ufate ovi pljuskovi koji se crtaju za sredu.



Van mreže Dejo

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 6.731
  • Starost: 37
  • Lokacija: Subotica
    • Sumeteo
Odg: Budjenje proleca 2011
« Odgovor #108 poslato: 30. Maj 2011. u 22:31 »
Super :)

Dobro, ne možeš svaku grančicu proceniti koliki pritisak može da izdrži da ne pukne.

Van mreže Ljubiša

  • ***
  • Poruke: 4.575
  • Lokacija: Čestereg - opština Žitište - Srednji Banat
    • www.cestereg.rs
Odg: Budjenje proleca 2011
« Odgovor #109 poslato: 01. Jun 2011. u 12:43 »
Posle ovih ukusnih sličica evo još malo cvetića ...