Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Decembar 2013.  (Pročitano 17921 puta)

Van mreže December_m

  • *
  • Poruke: 94
  • Lokacija: Нови Сад
Odg: Decembar 2013.
« Odgovor #40 poslato: 19. Decembar 2013. u 20:04 »
Да ли би се неко усудио да напише нешто овде,неку прогнозицу? :)

Van mreže Јоца

  • ***
  • Poruke: 3.105
  • Starost: 28
  • Lokacija: Београд - Церак
Odg: Decembar 2013.
« Odgovor #41 poslato: 19. Decembar 2013. u 23:50 »
Evo ja cu da napisem nesto,a ostali neka dopune posle posto se bas ne razumem najbolje,ja sam ljubitelj meteorologije i ponesto sam naucio ovde pa sam sad amatercic  :D izvinjavam se za mali off..Sada i EC vidi neki ciklon u Sredozemlju,doduse malo slabiji od onog sto vidi Gfs.Bice postavljen malo zapadnije od nas i neznam koliko ce uticati na vreme u nasoj zemlji,onda nastavlja dalje oslabljen ka jugoistoku.

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: Decembar 2013.
« Odgovor #42 poslato: 20. Decembar 2013. u 08:46 »
Danas je moguće razbijanje magle i nešto topliji dan. Za vikend opet jača anticiklon i opet je moguća magla i niska oblačnost. Definitivno razbijanje inverzije i osetno toplije tek naredne nedelje.

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.174
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Decembar 2013.
« Odgovor #43 poslato: 22. Decembar 2013. u 14:41 »
Od prekosutra kreće košava.Duvaće sve do petka popodne,dok bi najjača bila u četvrtak.

Ciklon će se brzo spuštati iz Đenove ka jugu Italije,pa samim time ni vetar neće biti toliko fenski kao što se činilo.Mogla bi košava usisavati hladniji vazduh iz Timočke Krajine i u deo centralne Srbije i Banata:




Moguće su slabije padavine,ali ništa posebno.

NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže Darko_9

  • ***
  • Poruke: 4.859
  • Lokacija: Naselje Vrbovski(69m nadmorska visina)
Odg: Decembar 2013.
« Odgovor #44 poslato: 23. Decembar 2013. u 20:19 »
Loš je EC kao da je mart temperature od 8 do 10 stepeni do kraja decembra...u Negotinskoj krajini od 2 do 6 stepeni...

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Decembar 2013.
« Odgovor #45 poslato: 23. Decembar 2013. u 20:30 »
Narednih dana, a naročito u četvrtak, će košava konačno pročistiti vazduh. Ne radujem joj se nikad, ali baš je zagađen vazduh, potrebno je filtriranje. Moguća je i slaba kiša, ali šanse za ozbiljnije padavine do kraja godine su sve manje. Ovaj decembar neće ni 10mm preskočiti u prosjeku.


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Van mreže bojan886

  • *
  • Poruke: 257
  • Lokacija: Pirot,jugoistocna Srbija
Odg: Decembar 2013.
« Odgovor #46 poslato: 23. Decembar 2013. u 23:24 »
Koliko novog snega na nasim planinama mozemo ocekivati do 28 decembra,po sadasnjim predvidjanjima ciklon bi se kretao glavnim delom preko crne g,makedonije,grcke pa i dela bugarske,al opet ako iz svega toga ispadne da ciklon malo zarotira i temperatura na visini dovoljno padne,cak i nase planine,mislim pre svega na planine oko vlasinskog jezera,goliju,pa i kopaonik i staru planinu,bi iz svega toga mogle dobiti mozda i vise od 10 cm snega??Naravno,u igri je i mogucnost da ciklon ipak zakasni i potraje do 29 decembra,ali ipak ne bih previse racunao na to?Stavise,da nije planina u crnoj gori i sar planine,kao da bi taj ciklon lakse stigao do nasih planina??

Van mreže danijel

  • **
  • Poruke: 1.494
  • Starost: 40
  • Lokacija: Vrsac
Odg: Decembar 2013.
« Odgovor #47 poslato: 23. Decembar 2013. u 23:59 »
Sto pises vec dva dana istu poruku u tri razlicite teme,Milose,Stefano,Dejo reagujte o ovoj temi niti ovakvim istim pitanjima nije mesto u  5 razlicitih tema???????
Koliko novog snega na nasim planinama mozemo ocekivati do 28 decembra,po sadasnjim predvidjanjima ciklon bi se kretao glavnim delom preko crne g,makedonije,grcke pa i dela bugarske,al opet ako iz svega toga ispadne da ciklon malo zarotira i temperatura na visini dovoljno padne,cak i nase planine,mislim pre svega na planine oko vlasinskog jezera,goliju,pa i kopaonik i staru planinu,bi iz svega toga mogle dobiti mozda i vise od 10 cm snega??Naravno,u igri je i mogucnost da ciklon ipak zakasni i potraje do 29 decembra,ali ipak ne bih previse racunao na to?Stavise,da nije planina u crnoj gori i sar planine,kao da bi taj ciklon lakse stigao do nasih planina??

Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.463
  • Lokacija: Novi Beograd
Odg: Decembar 2013.
« Odgovor #48 poslato: 24. Decembar 2013. u 17:28 »
Kapiram da je čovek nov na forumu, pa ne zna sva pravila ;)

Bojane, ako ne dobiješ odmah odgovor na pitanje, nema potrebe da postavljaš isto pitanje u više tema - nećeš ubrzati.

Iskreno nemam pojma koliko će novog snega pasti u petak, nešto će verovatno pasti. U svakom slučaju nema nekog "snegopada" na vidiku. Pretpostavljam da te zanima konkretniji odgovor, zato nisam ni odgovarao, jer cenim da od moje paušalne procene nemaš neke koristi.

Van mreže bojan886

  • *
  • Poruke: 257
  • Lokacija: Pirot,jugoistocna Srbija
Odg: Decembar 2013.
« Odgovor #49 poslato: 24. Decembar 2013. u 20:22 »
U pravu ste za ovo,malo sam se zaneo,izvinjavam se.

Van mreže sale pn

  • ***
  • Poruke: 4.631
Odg: Decembar 2013.
« Odgovor #50 poslato: 26. Decembar 2013. u 17:54 »
Koliko je vreme ovog decembra bilo monotono govore i samo dve ispisane strane u prognozama, a ranijih godina se znalo ispisati i po dvadeset strana.
Nista zanimljivo nema ni do kraja godine, neke slabe padavine su moguce poslednja dva dana, ali to je sve na ivici ukidanja i totalno zanemarljivo.