Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Februar 2017 - I dekada  (Pročitano 26617 puta)

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.174
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Februar 2017 - I dekada
« Odgovor #20 poslato: 01. Februar 2017. u 14:23 »
Sada baš stvarno pravi prolećni osećaj napolju. Još ovde kod mene na Dorćolu, blizu Botaničke bašte su i neke ptičice baš krenule da cvrkoću.  :D

Topi se sneg dole kući, kaže drugar sada je umesto utabanih staza pod snegom u Banji dosta bljuzge i vode. Na sve to ima i dosta Sunca. Ipak, malo sam pregrubu reč upotrebio u prethodnom postu, kada sam rekao da je ovo pravi snežni "harakiri". Ipak ne može ni blizu da priđe onom topljenju od petka 13-og, jer je sada vlažnost niža i vetar nije ni blizu jak kao tada.
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže ciklon

  • ****
  • Poruke: 5.338
  • Starost: 39
  • Lokacija: Vrbas
Odg: Februar 2017 - I dekada
« Odgovor #21 poslato: 01. Februar 2017. u 14:25 »
Slaba kisa od nocas pada, tek oko 9 sam izasao pa ne znam da li se ledila pri dodiru sa tlom ali mi deluje kao da nije.
Temperatura 3C.

Tek kada naidje ovakav dan shvatim koliko sam uzivao u onom oblacnom, tmurnom i hladnom vremenu.

Van mreže Zeli

  • **
  • Poruke: 1.000
  • Starost: 61
  • Lokacija: Brcko
Odg: Februar 2017 - I dekada
« Odgovor #22 poslato: 01. Februar 2017. u 16:03 »
Prohladno nocas, temperatura je pala na -0,1 ali se sneg ipak poceo polako, topiti, te nakon solidne kise, koja se nije smrzavala, pocelo je nesto brze topljenje snega, medjutim oko podne opet se formirala niska oblacnost, te ubrzo nakon toga i gusta magla, sa Tmax -3,6 temp je pala na trenutnih +2,8 vidljivost je manja od 200m. Kod mene je zbog blizine reke Save i male nadmorske visine magla precesta pojava, tako da osim zimskih i u jesenjim i ranim prolecnim danima, zbog celodnevne magle, imam i po 10 stepeni nize temperature od okolinih mesta, u kojima se magla razidje vec ujutro. Vlaznost je 92, pritisak u blagom opadanju, bez daska vetra :(

Van mreže Josip

  • **
  • Poruke: 731
  • Lokacija: Štitar-Županja, Hrvatska
Odg: Februar 2017 - I dekada
« Odgovor #23 poslato: 01. Februar 2017. u 17:00 »
Kiša pada i dalje većinom slabog intenziteta i na sreću, zbog pozitivne temperature, ne ledi se u doticaju sa podlogom pa nema nikakvih problema. Od početka padanja do sada palo je oko 10 litara kiše, a snijega ima još 8-10 cm. Ima i sumaglice zbog koje je vidljivost smanjena.
Vjetar je većinom slab SE smjerova.
Najniža jutarnja temperatura u Gradištu nije pala ispod 0°C, točnije mjerilo se 0,2°C, dok se u 16h mjeri 4°C.

Van mreže ElGatoNegro

  • *
  • Poruke: 140
  • Starost: 36
  • Lokacija: Prokuplje
Februar 2017 - I dekada
« Odgovor #24 poslato: 01. Februar 2017. u 17:22 »
Danas u Prokuplju sunčano uz +8. Sneg i dalje kompaktan, i dosta se sporo topi. Malo slika sa Hisara

Послато са Lenovo A2010-a уз помоћ Тапатока


Van mreže Dejo

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 6.731
  • Starost: 37
  • Lokacija: Subotica
    • Sumeteo
Odg: Februar 2017 - I dekada
« Odgovor #25 poslato: 01. Februar 2017. u 18:21 »
Povremeno pada slaba kiša, padavine do sada 9mm. Voda zbog zamrznutog tla, prosto nema gde da ode, pa se zadržava na površini. Temperatura 2.9°C.

Van mreže man

  • **
  • Poruke: 1.184
  • Starost: 47
  • Lokacija: Odžaci ; zapadno-backi okrug 45,5°N i 19,25°E
  • U nadi je spas!
Odg: Februar 2017 - I dekada
« Odgovor #26 poslato: 01. Februar 2017. u 18:35 »
I ovde je voda na sve strane i sneg otopljeni,pliva sve u vodi.+3C.Vise ne pada slaba kisa,koliko vidim.
Ne mogu da verujem da imam 46 godina,a još volim sneg kao malo dete!

Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.791
  • Starost: 51
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Odg: Februar 2017 - I dekada
« Odgovor #27 poslato: 01. Februar 2017. u 19:31 »
Timočka krajina jedina trenutno u minusu.
Knjaževac trenutno -1.6°C
Zaječar -3°C
Negotin -7°C
Danas u Knjaževcu Tmax=3.9°C ali nije bilo intenzivnijeg topljenja snega s obzirom da je temperatura u plusu bila tek par sati sredinom dana.
Videćemo da li će sutra krenuti od Knjaževca prodor toplijeg vazduha!?

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Februar 2017 - I dekada
« Odgovor #28 poslato: 01. Februar 2017. u 19:44 »
Nakon 30 vezanih dana sa snežnim pokrivačem, u Beogradu zvanično više nema snega, a mogu da potvrdim da u centru i na NBG snega gotovo da nema ni u tragovima više. Na sve strane su lokve i baruštine, blato, sve pliva kao posle neke velike kiše.
Ovamo u višim delovima grada i dalje ima dosta snega, ali sve je više površina na kojima se otopio. Do kraja sutrašnjeg dana neće više postojati nikakva razlika između viših i nižih delova grada.

T 6.6°C, Tmax 7.4°C. Padavine danas 0.4mm

EDIT: Beograd trenutno najtopliji u zemlji sa +7°C, a Negotin najhladniji sa isto toliko u minusu. :)
« Poslednja izmena: 01. Februar 2017. u 20:49 Milosh »


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Van mreže popovica novi sad 1

  • **
  • Poruke: 1.355
  • Lokacija: Fruska gora,Popovica ,302 m/nm
Odg: Februar 2017 - I dekada
« Odgovor #29 poslato: 02. Februar 2017. u 05:05 »
Snega jos samo 5 cm  kod mene jutros otice to danas  do sutra svugde  na Fruskoj Gori sigurno .Vetrovito vreme na Fruskoj Gori jutros.

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Februar 2017 - I dekada
« Odgovor #30 poslato: 02. Februar 2017. u 07:15 »
Kod mene u kraju sinoć bilo oko 2cm ostatka snega. Sada sam ustao i pogledao kroz prozor, snega nema bukvalno ni u tragovima. Sve mi čudno. Ovo je prvo jutro od 4. januara da kod mene u dvorištu nema kompaktnog snežnog pokrivača.
Danas sam ceo dan službeno po Beogradu pa ću odatle pratiti aktuelne.

Van mreže dikile

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 8.579
  • Starost: 39
  • Lokacija: Paraćin, 129 m n.v.
Odg: Februar 2017 - I dekada
« Odgovor #31 poslato: 02. Februar 2017. u 08:07 »
Posle više od mesec dana jedan dan bez mraza. Trenutno je pretežno oblačno, tmin 3.4C, takt 3.9C


Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.791
  • Starost: 51
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Odg: Februar 2017 - I dekada
« Odgovor #32 poslato: 02. Februar 2017. u 09:23 »
U Knjaževcu poslednje jutro sa mrazom. Od sutra smo u plusu i noć i dan.
Tmin=-3.2°C
Visina snega 12cm
Već smo na 5.1°C


Van mreže Niksic 3

  • **
  • Poruke: 570
  • Starost: 24
  • Lokacija: Nikšić,Crna Gora.
Odg: Februar 2017 - I dekada
« Odgovor #33 poslato: 02. Februar 2017. u 09:37 »
Slaba kisa i magla sakupilo 11 litara
-----------------
Off:Kakva je klima Panceva?
Jel hladniji od Bg?

Ima li vise padavina?
Jel snjezniji?

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.174
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Februar 2017 - I dekada
« Odgovor #34 poslato: 02. Februar 2017. u 10:14 »
I pored oblačnog vremena već je Takt 10,4C na Vračaru. Ptičice cvrkuću. :D

Dole kući još 14cm snega, jutros kad je mama odlazila na posao je taman palo na 0-lu i površinski poledilo.
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže Srđan

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 2.323
  • Starost: 23
  • Lokacija: (Novi) Beograd
Odg: Februar 2017 - I dekada
« Odgovor #35 poslato: 02. Februar 2017. u 10:22 »
U Livinju je još juče tokom jutra padao sneg uglavnom umerenog intenziteta. Nakon 10h padavine slabe i kratkotrajno prestaju, da bi se oko 11, 12h i delimično razvedrilo. Bilo je i kraćih sunčanih perioda. Sneg je počeo da se topi sa krovova, kola i ulica zbog temperature koja je kratkotrajno prešla 0ºC. Oko 13h iznenada se ponovo potpuno naoblačilo, bilo je kratkotrajnog umerenog snega i temperatura je bila u padu. Potom se do kraja dana zadržalo pretežno oblačno, suvo i prohladno. Vetar je tokom celog dana bio slab i umeren.

Zanimljivo je da su svega nekoliko sati nakon prestanka padavina (palo je preko 30cm novog snega za manje od dva dana) bukvalno sve ulice, trotoari, staze (uopšte svuda gde ljudi i vozila prolaze) bili potpuno čisti. Mnoštvo najrazličitije mehanizacije i vredni ljudi učinili su da se čovek upita da li je sneg uopšte padao. Ceo dan su kamionima odnosili sneg van mesta. Takođe, bez obzira na intenzitet snega i u toku padavina sve vreme su čistili, od ranog jutra do kasno u noć. Šta drugo reći za ovaj uigran tim nego svaka im čast! :tu: Zaista sam ostao zatečen. :worthy:
Inače, ovde se svi raduju kada pada sneg; potpuno ga drugačije doživljavaju nego na primer većina ljudi u Beogradu. U ponedeljak, kada su bile izvesne nove padavine, svuda su se na ulici mogla čuti slična pitanja - kada će početi sneg, koliko će pasti... Svi (i turisti i lokalno stanovništvo) su ga sa nestrpljnjem iščekivali. Što bi se reklo - oni (stanovništvo) od toga žive.


Ni protekla noć i ovo jutro ne donose neku značajnu promenu vremena. Zadržava se pretežno oblačno i prohladno, kako je i trenutno. Temperatura je u "stabilnom minusu".

Danas tokom većeg dela dana oblačno i suvo. Početak novih padavina se prognozira za kasne popodnevne časove. Sneg bi potom sa kraćim prekidima padao sve do ponedeljka, a obilan se očekuje u drugom delu noći ka petku i u petak pre podne. Teško mi je da licitiram sa količinom, ali će verovatno pasti preko 25cm za tih 12 časova.

I za kraj bih dodao da je juče nakon prestanka padavina bilo u dolini bilo 45+cm snežnog pokrivača, koji se sada već sigurno malo slegao.

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Februar 2017 - I dekada
« Odgovor #36 poslato: 02. Februar 2017. u 10:37 »
-----------------
Off:Kakva je klima Panceva?
Jel hladniji od Bg?

Ima li vise padavina?
Jel snjezniji?
Legendo nema neke znacajnije razlike,veoma su blizu ali verovatno je temperatura obicno niza narocito tmin jer je manja urbana sredina i  ravnica a uvek ce biti da nekad jedan grad dobije vise sneg drugi manje i obrnuto, nadam se da ti to kolege koje su bolje upoznate odgovore, imas ams Pancevo pa tu ima podataka za prethodne nekoliko godine :)
http://www.vremeto.org/pancevo/station/wxindex.php

U Nisu bez mraza jutros tmin 1.1C ali se zaledilo po ulicama, jer je bio prizemni minus... Sada +8C uzivajte ljudi  :tu:

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.291
  • Lokacija: Beograd
Odg: Februar 2017 - I dekada
« Odgovor #37 poslato: 02. Februar 2017. u 10:44 »
@ Niksic 3

To sto ti je Bart kazao, a za padavine ima nesto manje nego Bg, izrazeniji je uticaj kosave, najjaci udari kosave kod nas su upravo u Juznom Banatu.

Van mreže Gaara

  • **
  • Poruke: 819
  • Lokacija: Prokuplje (Beograd, za vreme studiranja)
Odg: Februar 2017 - I dekada
« Odgovor #38 poslato: 02. Februar 2017. u 10:51 »
Nakon oblačnog jutra, u Prokuplju je trenutno sunčano uz temperaturu 5C. U hladu ima 20-25cm snežnog pokrivača.

Van mreže Djordje Antonijevic

  • *
  • Poruke: 360
  • Starost: 24
  • Lokacija: Stojacak, Smederevska Palanka
  • Samo sunce, Stojacak sity....
    • ....
Odg: Februar 2017 - I dekada
« Odgovor #39 poslato: 02. Februar 2017. u 11:31 »
Umereno do potpuno oblacno
Temperatura je 11 stepeni
Vlaznost oko 50%
Slab na momente umeren jugoistocni vetar
:D :) Bum Bum