Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Poplave u Srbiji  (Pročitano 53731 puta)

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Poplave u Srbiji
« poslato: 07. April 2006. u 15:49 »
Mislim da je ovo poprilicno aktuelna tema. Samo sever Srbije je za sada izbegao poplave i klizista. Jutros se desila jedna zanimljivost. Dosao je policajac jutros kod mene posto je moj cale predsednik skupstine stanara i zabelezio broj telefona ako je potrebno da nam salju instrukcije (evakuacija  :shock: ). Dunav preti jer dolazi veliki poplavni talas. Mislim da se procenjuje da ce najkriticnije biti u sredu. Zeta je takodje zvala policija da proveri da li je jos uvek na istoj adresi posto je on njihov rezervista. Trenutno se pune dzakovi peska. Kakvo je stanje kod vas? Jel imate nekih saznanja o poplavi? Kada se ocekuje vrh talasa na Dunavu? Ovakvo vanredno stanje se nije desilo u Novom Sadu po pitanju poplava otkad sam se rodio.

Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.463
  • Lokacija: Novi Beograd
Poplave u Srbiji
« Odgovor #1 poslato: 07. April 2006. u 17:28 »
Bas cu sutra da odem do Keja na Zemunu da vidim koliki je Dunav.

Inace Sava je poprilicno iznad proseka, bio sam na Adi, i ona dole staza za voznju bajkova, znaci pored Save je jedno metar pod vodom a mozda i vise.

Srecom pa sam ja na brdu (Mirijevo) pa nisam nikad bio ugrozen polavama, a nadam se da ce nas klizista zaobici.

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Poplave u Srbiji
« Odgovor #2 poslato: 07. April 2006. u 17:30 »
Ja sam odmah pored Dunava koji je gotovo na nivou mog ulaza u zgradu.  :(  Samo nasip sprecava prodor vode ka mojoj zgradi.  :shock:

Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.463
  • Lokacija: Novi Beograd
Poplave u Srbiji
« Odgovor #3 poslato: 07. April 2006. u 18:20 »
u opasno dakle, nadam se da ti nece poplaviti koliko jos ima da predje nasip?

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Poplave u Srbiji
« Odgovor #4 poslato: 07. April 2006. u 18:31 »
Ma ima dosta. Otici cu da se prosetam do Dunava pa cu napraviti izvestaj.  :D

Van mreže Boda Tajson

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 2.204
  • Starost: 41
  • Lokacija: Novi Sad
Poplave u Srbiji
« Odgovor #5 poslato: 07. April 2006. u 20:30 »
Daj Joe ne panici. Limani su potpuno zasticeni. Pre ce se izliti u Futogu nego Limanu. Ovde kod mene, Sadovi su  polupoplavljeni. To je preko pruge (Joe zna :)). Dzabe nasip kad su se podzemne vode digle :(
I inace, ceo Petrovaradinski rit (izmedju Petrovaradina i Karlovaca) je pod vodom. Stvara nam se Panonsko more  :?
Eat healthy. Exercise often. Die anyway.

Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.463
  • Lokacija: Novi Beograd
Poplave u Srbiji
« Odgovor #6 poslato: 08. April 2006. u 00:46 »
dajte slikajte to pa okacite u meteo reportaze

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Poplave u Srbiji
« Odgovor #7 poslato: 08. April 2006. u 00:58 »
Veceras sam se prosetao pored Dunava! Tamo je opsta panika. Vise bagera namesta dzakove. Puno dobrovoljaca pomaze. U NS-u mogu da se jave dobrovoljci da pomognu. Fali samo jedan ipo metar da se izlije Dunav usred Novog Sada. Put pored keja je ispod nivoa Dunava.Cuo sam slucajno pored nekog coveka na radio stanici da hitno salju dzakove u Titel. Tamo je izgleda kriticna situacija. Sutra preko dana ce biti slikanja. Inace trenutno je drugi po redu ikad zabelezeni vodostaj na Dunavu kod Novog Sada. Mozda bude oboren rekord iz 1964 ako se ne varam.

Van mreže Vasa

  • *
  • Poruke: 29
  • Lokacija: Novi Sad
Poplave u Srbiji
« Odgovor #8 poslato: 08. April 2006. u 20:21 »
Evo i par slika :)
Ovo je sam pocetak keja, prekoputa je ribarsko ostrvo koje je totalno poplavljeno, inace ovo je basta jednog restorana...



Ovo je strand, okruzen dzakovima, plaze nema i tu je vojska i radnici JKP-a koji dovalce jos dzakova i ispumpavaju vodu,vec juce su ispumpavali vodu i kako se meni cinilo upumpavali pivo jer sam video jedno vojno lice sa 4 kartona piva :D


I zadnje, ovo su dve patkice na mestu gde obicno bude EXIT promo zurka...:)



Jedna napomena ovo su sve manje ugrozena mesta jer nize, niz dunav kej i dunav u visini deli jedva metar...i toga sledi slike, al sutra  :lol:

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Poplave u Srbiji
« Odgovor #9 poslato: 09. April 2006. u 01:43 »
Cestitke Vaso za izvestaj i fotke!!  :D  Kada bude maksimalni vodostaj moramo ici u akciju fotografisanja. Sudeci po statistici ovakav vodostaj Dunava nece biti u narednih 50 godina  :lol:

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Poplave u Srbiji
« Odgovor #10 poslato: 09. April 2006. u 14:58 »
Delovi Novog Sada koji su poplavljeni: kamenjar, podgradje petrovaradina, ribarsko ostrvo
Centar i podbara su najnizi delovi grada i prvi ce stradati ako probije nasip. No naravno ne bih voleo ni u ludilu da se to desi.  :(

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Poplave u Srbiji
« Odgovor #11 poslato: 09. April 2006. u 15:34 »
Sada sam napisao prognozu u podforumu namenjenom za to. Situacija sa Dunavom i podzemnim vodama ce biti kriticna  :shock:  :shock:
U Novom Sadu GFS prognozira oko 40 litara kise po metru kvadratnom u utorak, sredu i cetvrtak pre podne  :shock:  :shock:
Znate li vi koliko je to padavina???  :shock:  :shock:


Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.463
  • Lokacija: Novi Beograd
Poplave u Srbiji
« Odgovor #12 poslato: 09. April 2006. u 16:20 »
U Beogradu poplavio Bulevar Vojvode Misica!

Van mreže Freddy

  • **
  • Poruke: 953
  • Starost: 45
  • Lokacija: Beograd
Poplave u Srbiji
« Odgovor #13 poslato: 09. April 2006. u 20:26 »
Stvarno je zabrinjavajuce, pogotovu sto se vrh talasa u BG-u ocekuje tek u sredu i cetvrtak. Evo i slika sa sajta B92.







Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Poplave u Srbiji
« Odgovor #14 poslato: 09. April 2006. u 22:01 »
Ovo je ludnica! Probio Dunav kod Varadinskog mosta sada javljaju na vestima!!  :shock:  :shock:
Izgleda da nije prošao nasip nego je probio odole kroz slivnike zbog velikog pritiska vode. U Novom Sadu se sutra popodne ili u utorak očekuje vrh talasa. Sada ću pokušati da saznam nešto više o tome šta se dešava u gradu. Varadinski most je inače onaj u centru grada. Ko je bio u Novom Sadu zna o čemu pričam.

Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.463
  • Lokacija: Novi Beograd
Poplave u Srbiji
« Odgovor #15 poslato: 10. April 2006. u 01:14 »
Ja se ipak nadam da Dunav nece probiti i da ce Novi Sad biti postedjen poplava.
Inace danas sam bio na Kalemegdanu cak se i sa visine vidi da je Sava siroka, hteo sam da odem do Ade, ali je Bulevar Vojvode Misica zatvoren zbog poplave, gledacu da vidim kako se do tamo sada stize pa da odem sutra-prekosutra da vidim i uzivo taj visok nivo Save i poplavljen Bulevar.

Joe ako budes nesto slikao obavezno okaci na forum.

Van mreže CROMETEO

  • *
  • Poruke: 51
  • Lokacija: Split, HR
    • http://www.crometeo.net
Poplave u Srbiji
« Odgovor #16 poslato: 10. April 2006. u 11:12 »
Može li tko napisati kakvo je stanje sa poplavama kod vas da to prenesomo na crometeo.info poratalu?
img]http://img88.imageshack.us/img88/4964/clipboardcm8vu.jpg[/img]

Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.463
  • Lokacija: Novi Beograd
Poplave u Srbiji
« Odgovor #17 poslato: 10. April 2006. u 14:29 »
Slobodno sta hoces sa foruma prenesi na crometeo.info inace ovako

Vodostaj Dunava kod Novog Sada je presao 700 cm i vrh talasa se ocekuje veceras od 730 cm. Dunav je kroz sahtove poceo da se ponegde izliva u Novom Sadu ali bi taj problem trebao da je resen. U Beogradu je doslo do izlivanja duz Bulevara Vojvode Misica (koji ide bas duz Save), a postoji mogucnost da dodje i do izlivanja Save kod autobuske stanice.
Mozda je i najugrozeniji Zemun, gde se vrh talasa ocekuje 13.4. Inace cak i ne preti toliko opasnost od prelivanja nasipa koliko preti opasnost od probijanja nasipa.

Inace ja ovakve poplave ne pamtim, ali Mama mi kaze da su 1981 bile ovakve poplave i tad je poplavila Karadjordjeva ulica, Bulevar Vojvode Misica i autobuska stanica.

Van mreže meteoeast

  • *
  • Poruke: 30
  • Lokacija: Osijek
Poplave u Srbiji
« Odgovor #18 poslato: 10. April 2006. u 18:21 »
trenutno je vrh vodenog vala na Dunavu kod Vukovara, kod vas nizvodno će vodostaji još i sutra i u srijedu rasti. Kod Novog Sada mislim da će maksimalni vodostaj biti dosegnut u srijedu i to oko 750 cm, kod Beograda u četvrtak ili petak. Nakon toga će ovakvo visoki vodostaji uz tek lagano snižavanje vodostaja zadržati 10-ak dana.

A obilnija kiša koja se očukuje idućih dana neće bitno utjecat na vodostaj Dunava, ali će biti velikih problema sa podzemnim vodama i kanalizacijom.

Van mreže meteoeast

  • *
  • Poruke: 30
  • Lokacija: Osijek
Poplave u Srbiji
« Odgovor #19 poslato: 10. April 2006. u 18:23 »
a jučer sam čuo da se kod vas razmišlja i o miniranju nasipa na nekim mjestima u Vojvodini kako bi se rasteretio Dunav :?: