Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Preuzete prognoze vremena - aktuelno  (Pročitano 325617 puta)

Van mreže pmale

  • *
  • Poruke: 26
  • Starost: 34
  • Lokacija: Selenča
Odg: Preuzete prognoze vremena - aktuelno
« Odgovor #800 poslato: 18. Decembar 2010. u 16:49 »
nema snega za novu godinu  :( :(

Van mreže martin

  • *
  • Poruke: 459
  • Lokacija: Skopje
Odg: Preuzete prognoze vremena - aktuelno
« Odgovor #801 poslato: 18. Decembar 2010. u 18:06 »
ne mozes da kazes da nemace jos je rano za takvo nesto objaviti i od kud ti je ta informacija da nemace sneg za nova godina?

Van mreže tamnavac

  • *
  • Poruke: 307
  • Lokacija: Ub , Severozapadna Srbija
Odg: Preuzete prognoze vremena - aktuelno
« Odgovor #802 poslato: 18. Decembar 2010. u 18:11 »
Martine to pmale malo voli da nervira zimoljupce, ne padaj u vatru, zima nam tek kalendarski dolazi, bice je , a kada je nije bilo?

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: Preuzete prognoze vremena - aktuelno
« Odgovor #803 poslato: 18. Decembar 2010. u 19:35 »
Trenutni trend je čak da će biti snega za novu godinu.

Van mreže martin

  • *
  • Poruke: 459
  • Lokacija: Skopje
Odg: Preuzete prognoze vremena - aktuelno
« Odgovor #804 poslato: 18. Decembar 2010. u 21:42 »
da tako je tamnavac zima je pred nas kalendarski sada ni dolazi pa tako da ima vremena i za sneg i za hladnocu u naredni periot imace verujem dosta sneg sto nas zimoljubci ispuniceni se zelba.

isto tako sto kaze i joe trenutni trent je zahladcenje 2-3 dana pred nova godina i sneg pa zasto da ne i za nova godina ali videcemo ipak ima vremena jos e rano da bi se osudile da damo neka detalnije prognoza kako ce da bude za neki par dana vec imacemo neka prestava poseriozna kakva bi mogao da budeo period oko nova godina ja bi voleo da ima sneg ali videcemo.

Van mreže pmale

  • *
  • Poruke: 26
  • Starost: 34
  • Lokacija: Selenča
Odg: Preuzete prognoze vremena - aktuelno
« Odgovor #805 poslato: 19. Decembar 2010. u 14:38 »
ne mozes da kazes da nemace jos je rano za takvo nesto objaviti i od kud ti je ta informacija da nemace sneg za nova godina?

pa gledo sam na RHMZ......tamo imas grafik-model

Van mreže freeze

  • **
  • Poruke: 1.479
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Preuzete prognoze vremena - aktuelno
« Odgovor #806 poslato: 19. Decembar 2010. u 14:59 »
pa gledo sam na RHMZ......tamo imas grafik-model
pmale, potrazi negde na ovom forumu( mislim da se nalazi u okviru teme novembar 2010 ) gde su iskusne kolege sa ovog foruma objasnili kako rhmz formira te prognoze za period od 30 dana, pa ces i sam uvideti da ona nije mnogo relevantna pri nesto preciznijem prognoziranju za dalji period.
Trenutno neki modeli crtaju da cak i postoji mogucnost snega za Novu godinu, ali to ti niko sada sa sigurnoscu ne moze reci..

Van mreže sale pn

  • ***
  • Poruke: 4.631
Odg: Preuzete prognoze vremena - aktuelno
« Odgovor #807 poslato: 23. Decembar 2010. u 22:14 »
Prognoza za 24.12.2010. IZVOR: METEOS

U petek toplo za ovo doba godine i vetrovito. Duvace pojacan jugoistocni vetar u Pomoravlju i Podunavlju, a u juznom Banatu sa udarima oko 100 km/h. Bice promenljivo oblacno, a krajem dana je moguca kisa u severnim i centralnim predelima.
Temeraturma minimalna od 4 do 12 a maksimalna od 12 do 18C.

Naredni dani:

U subotu zahladjenje sa kisom koja na severu Srbije uvece prelazi u sneg. U centralnim i juznim predelima toplo sa kisom. Duvace juzni i jugoistocni vetar koji popodne na severu skrece na severozapadni pravac. U nedelju i ponedeljak svugde hladnije sa povremenim snegom. Od utorka suvo sa mrazevima

Van mreže Ljubiša

  • ***
  • Poruke: 4.576
  • Lokacija: Čestereg - opština Žitište - Srednji Banat
    • www.cestereg.rs
Odg: Preuzete prognoze vremena - aktuelno
« Odgovor #808 poslato: 26. Decembar 2010. u 09:56 »
Preuzeto sa sajta RHMZ-a...
Citat
NEDELJA, 26.12.2010. 09:10
OD DANAS (26.12.) DO KRAJA GODINE ZNATNO HLADNIJE-U VEĆINI MESTA LEDENI DANI (TEMPERATURA TOKOM CELOG DANA ISPOD 0 STEPENI). OD PONEDELJKA DO SREDE SA SNEGOM- STVARANJE I POVEĆANJE SNEŽNOG POKRIVAČA, UKUPNA VISINA OD 5 DO 20 cm.
 
Najava je za period od:  09:08 26.12.2010  do: 09:08 27.12.2010

Van mreže rade

  • AMS Beograd-Karaburma
  • ***
  • Poruke: 2.190
  • Lokacija: Beograd-Karaburma, 102m n.v.
    • AMS Beograd-Karaburma
Odg: Preuzete prognoze vremena - aktuelno
« Odgovor #809 poslato: 26. Decembar 2010. u 10:50 »
I za danas (nocas) je najavljen sneg, a evo vec je prosla skoro polovina dana, a snega ni od korova.
Od juce je vazdusni pritisak u porastu i nastavlja se takva tendencija i dalje, sto ne uliva neko poverenje za tih 20cm snega.
No videcemo narednih sati sta ce se desavati.



Van mreže Ljubiša

  • ***
  • Poruke: 4.576
  • Lokacija: Čestereg - opština Žitište - Srednji Banat
    • www.cestereg.rs
Odg: Preuzete prognoze vremena - aktuelno
« Odgovor #810 poslato: 26. Decembar 2010. u 10:58 »
Da! Pitanje je koliko će snega biti. Juče je stajalo "sneg" u nedelju i ponedeljak. Međutim, danas već imamo "moguć sneg". Ja bih bio zadovoljan i sa ovim minimumom od 5 cm koji najavljuju!  :)

Van mreže gencic

  • Moderator
  • **
  • Poruke: 1.705
  • Starost: 35
  • Lokacija: Bežanijska kosa- Zapadni deo Bg-a
Odg: Preuzete prognoze vremena - aktuelno
« Odgovor #811 poslato: 26. Decembar 2010. u 10:59 »
Prognoze koje izdaje zavod su izradjene tako da sluze za siroke narodne mase, tj. da budu razumljive za sve.Ja inace ne znam da je neko rekao da ce nocas biti padavina.
Mislim da smo svi na ovom forumu znali da po prolasku oblacnosti od hladnog fronta, padavine prestaju.

Porast pritiska je posledica jacanja anticiklona u prizemlju, ali smo po visini i dalje u prednjoj strani ciklona, koji forsira vlagu iz Sredozemlja i cijim padavinama mi mozemo da se nadamo.


Van mreže ljubostinja

  • **
  • Poruke: 877
  • Starost: 40
  • Lokacija: Valjevo
Odg: Preuzete prognoze vremena - aktuelno
« Odgovor #812 poslato: 31. Decembar 2010. u 09:01 »
Sinoc na ''prvoj'' javljaju sneg u ponedelja bez cuvenog prefiksa slab, tu prognozu im  dostavlja meteos. weather2umbrela takodje prognozira sneg u zapadnoj i juznoj srbiji u nedelju krajem dana i u ponedeljak. Na osnovu cega oni daju ove prognoze, izgleda da je njima senzaciolizam najbitniji.

Van mreže veles

  • *
  • Poruke: 20
  • Starost: 39
  • Lokacija: Beograd -Zarkovo
Odg: Preuzete prognoze vremena - aktuelno
« Odgovor #813 poslato: 06. Februar 2011. u 22:26 »
ne znam da citam karte  :neznam: ,pa zato djame doprinos ovom topic-u, prognoza za februar 2011 preuzeta sa sajta www.weather.com

Prognoza ----->> http://www.weather.com/weather/monthly/SRXX0005

Van mreže Darko_9

  • ***
  • Poruke: 4.863
  • Lokacija: Naselje Vrbovski(69m nadmorska visina)
Odg: Preuzete prognoze vremena - aktuelno
« Odgovor #814 poslato: 07. Februar 2011. u 01:42 »
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=bGjZW62zI9w" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=bGjZW62zI9w</a>

Van mreže aca

  • *
  • Poruke: 272
Odg: Preuzete prognoze vremena - aktuelno
« Odgovor #815 poslato: 07. Februar 2011. u 01:47 »
Malo me nervira ta voditeljka jer kad treba zimu da najavi smrkne joj se faca a toplo kez do zuba!Najbolja je Biljana Vranjes a ona je ujedno i meteorolog.

Van mreže Ljubiša

  • ***
  • Poruke: 4.576
  • Lokacija: Čestereg - opština Žitište - Srednji Banat
    • www.cestereg.rs
Odg: Preuzete prognoze vremena - aktuelno
« Odgovor #816 poslato: 07. Februar 2011. u 08:30 »
Najbolja je Biljana Vranjes a ona je ujedno i meteorolog.
Možda je meteorolog, ali sa geografijom je u svađi!  :histerija: Obrati pažnju kada pokazuje rukom na karti ... strašno ... ta žena (ili devojka) ne zna gde je granica balkana, meša strane sveta i slično!  :o :o :o

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: Preuzete prognoze vremena - aktuelno
« Odgovor #817 poslato: 07. Februar 2011. u 09:37 »
Da, žena (odavno nije devojka) se ubavezno namesti preko karte temperatura (na 850 mb) tako da svojom pozadinom pregrađuje Balkan, da ga slučajno ne vidimo. I to redovno radi, ne može da omaši. Toliko o Bilji, koja jeste profesionalac, ali je više novinar, a sve manje meteorolog. Ljude čini praksa pre nego završena škola.

Znate li šta je podeljak?
...
To vam je merna jedniica za temperaturu na novinarskom jeziku. :lmao:

Inače, ne znam o čemu se radi kod okačenog video klipa. Je l' ima šta neobično što je trebalo time da se kaže?
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže beli

  • **
  • Poruke: 1.382
  • Starost: 34
  • Lokacija: Bijeljina
Odg: Preuzete prognoze vremena - aktuelno
« Odgovor #818 poslato: 10. Februar 2011. u 14:52 »
ОД НЕДЈЕЉЕ ЗАХЛАЂЕЊЕ
Према дугорочним прогнозама у БиХ ће још бити зиме, а већ од недјеље, 13. фебруара, слиједи пад температуре, рекао је Срни метеоролог и члан Комисије за климатске промјене у БиХ Небојша Куштриновић.
"Од средине наредне седмице можемо очекивати падавине - снијег у унутрашњности, а на југу Херцеговине кишу. Дугорочнија прогноза говори да би посљедња декада фебруара требало да донесе праве зимске услове - снијег и ниску температуру ваздуха", истакао је Куштриновић.
Он каже да је ниска температура током ноћи онемогућила нагло топљење сњежног покривача и спријечила понављање поплава.
"Ниске ноћне температуре нису дозволиле ни кретање вегетације, као ни већине пољопривредних култура, а нормализација временских прилика за ово доба године очекује нас наредних дана. Неће бити евентуалних штета по пољопривреду и воћарство, због овако високих дневних температура за фебруар", оцијенио је Куштриновић.

Van mreže Ljubiša

  • ***
  • Poruke: 4.576
  • Lokacija: Čestereg - opština Žitište - Srednji Banat
    • www.cestereg.rs
Odg: Preuzete prognoze vremena - aktuelno
« Odgovor #819 poslato: 15. Februar 2011. u 15:57 »
RHMZ
Citat
UTORAK, 15.02.2011. U 13:40
U SREDU I ČETVRTAK, U PODUNAVLJU I POMORAVLJU DUVAĆE JAK JUGOSTOČNI VETAR, U JUŽNOM BANATU POVREMENO SA UDARIMA OLUJNE JAČINE (OKO 20m/s).
U NOĆI SREDU NA ČETVRTAK I U ČETVRTAK UJUTRU PONEGDE U KOŠAVSKOM PODRUČJU KIŠA ĆE SE LEDITI NA TLU.
 
 Najava je za period od:  13:41 15.02.2011  do: 13:41 17.02.2011




Ima vetra, nema vetra ... na kraju ipak ima vetra!  :neznam: