Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Meteo chat  (Pročitano 1372198 puta)

Van mreže Медо

  • ***
  • Poruke: 4.078
  • Starost: 28
  • Lokacija: Мрчајевци
Odg: Meteo chat
« Odgovor #1580 poslato: 14. Januar 2016. u 23:41 »
 ^^

Имали смо ја и ти расправу чини ми се прошле зиме, када се нисмо споразумели, ја мислим да сам говорио о инверзији, како су слабије шансе да је имамо у фебруару због све дужег дана, него на пример крајем децембра, а за хладноћу се наравно у потпуности слажем, ако је нашем подручју ледени ваздух на пример - 15 C, - 20 C висини, имаћемо ледене дане, макар то био и април месец.  :D

Van mreže Srks

  • **
  • Poruke: 1.542
  • Lokacija: Novi Beograd - Studentski grad
Odg: Meteo chat
« Odgovor #1581 poslato: 14. Januar 2016. u 23:50 »
^^

Имали смо ја и ти расправу чини ми се прошле зиме, када се нисмо споразумели, ја мислим да сам говорио о инверзији, како су слабије шансе да је имамо у фебруару због све дужег дана, него на пример крајем децембра, а за хладноћу се наравно у потпуности слажем, ако је нашем подручју ледени ваздух на пример - 15 C, - 20 C висини, имаћемо ледене дане, макар то био и април месец.  :D

Ma, u pisanoj komunikaciji češće dođe do nekog nesporazuma ili nerazumevanja negoli uživo, normalna stvar. :D

Da, za inverziju svakako stoji. Najpovoljniji su uslovi kad je dan najkraći, a Sunce nisko i insolacija mala - da kažemo npr. od sredine novembra do kraja januara (tada i ima najviše dana sa maglom i inverzijom, čisto statistički). Mada, može ponekad inverzija i u martu, imali smo je i početkom aprila, samo su šanse daleko manje.  :)  Zavisi i to od raznih preduslova, strujanja u prizemlju, vlažnosti vazduha, pozicije AC... ako je vazduh npr. izrazito suv (tačka rose dosta niska), ne možemo  ni usred decembra da imamo duže zadržavanje magle i inverziju, ili ako duva nešto jači vetar itd.
« Poslednja izmena: 15. Januar 2016. u 00:44 Srks »

Van mreže risbo gr

  • ***
  • Poruke: 4.000
  • Starost: 36
  • Lokacija: Grocka (25km JI od BG-a ~ 100mnv)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #1582 poslato: 14. Januar 2016. u 23:58 »
 ^^ @Srks Ja to malo ironicno zbog uskracenog snega sad.. Naravno da je zadnjih nekoliko godina Februar bio "najzimskiji" mesec :) Potvrda i dokaz je onaj sneg od 2012e i ova moja profilna slika slikana u mom dvoristu  tad,70ak cm skoro,najveci sneg koji sam ikad video je bio u tom mesecu i to u sred februara  :O
Uvek sam optimistican po pitanju zime i snega,cak sam ovde stalno pisao kako bi moglo i na podrucje Beograda da dogura obilniji sneg,ali veceras sve to pade u vodu  :fight: :D Ne volim da kukam kao pojedini(razumem ih) i volim da procitam optimisticne komentare poput tvog sad,potkrepljene naravno cinjenicama ;)  :tu:


Van mreže Srks

  • **
  • Poruke: 1.542
  • Lokacija: Novi Beograd - Studentski grad
Odg: Meteo chat
« Odgovor #1583 poslato: 15. Januar 2016. u 00:38 »
 ^^ Ma razumem te Risbo, nije nam lako poslednjih zima. :D  Još kad se malo ponadamo kao sad, pa bude ispala ... :grin:

Ali dobro, treba uživati u vremenu, kakvo god da je ono. Biće i nekog većeg snega, pre ili kasnije. 

Uzgred, meni prija kad je zimi hladno vreme, pa makar i bez snega. Super su mi i dani bez pokrivača na tlu, a sa Tmax malo ispod ili oko 0°C, ako su pretežno sunčani.  :sun:  Inverzije, maglu, i nisku oblačnost ne volim preterano (pogotovo kad duže potraju, depresivno je i monotono), ali ono što mi nikako ne prija su dani sa temperaturom  od 15-20°C tokom zimskih meseci.  :grin:

Naravno, nema sporenja da je daleko lepše da minusi budu propraćeni uz snežni "dekor", makar za nas koji volimo sneg.  :tu:

Van mreže risbo gr

  • ***
  • Poruke: 4.000
  • Starost: 36
  • Lokacija: Grocka (25km JI od BG-a ~ 100mnv)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #1584 poslato: 15. Januar 2016. u 00:43 »
 ^^ Svako godisnje doba je lepo na svoj nacin :) Ali nekako sneg prednjaci,valjda zato sto retko kad i padne  :grin:
Mozda zabeli dekorativno bar,iznenadjenjima nema mesta,bar po modelima,mada ko zna,vreme je nepredvidivo,sto i modeli pokazuju i lutaju :D
Makar ce predstojeci mrazevi da prociste vazduh,pogotovo po vecim gradovima :) A sneg ko sneg,i kad padne uvek je malo,i uvek bi hteli i vise od toga sto je palo, nama pobeze za 50-100km,tako blizu tako daleko  :laught:
Edit: Meni ovo lici kao kad padnem tiket za jedan gol ili kad padne tiket u zadnjim minutima  :rofl: Vise srece u narednim ciklonima hehehhe

Van mreže Srks

  • **
  • Poruke: 1.542
  • Lokacija: Novi Beograd - Studentski grad
Odg: Meteo chat
« Odgovor #1585 poslato: 15. Januar 2016. u 01:21 »
Edit: Meni ovo lici kao kad padnem tiket za jedan gol ili kad padne tiket u zadnjim minutima  :rofl:

U 5. minutu nadoknade. :D

Ipak, verujem da kod tebe postoje veće šanse za formiranje pokrivača - u odnosu na  centar grada ili NBG. Ipak si južnije 20ak km, a to nije malo u ovakvim graničnim situacijama.
« Poslednja izmena: 15. Januar 2016. u 01:35 Srks »

Van mreže gambino

  • **
  • Poruke: 757
  • Lokacija: Beograd-Surcin
Odg: Meteo chat
« Odgovor #1586 poslato: 15. Januar 2016. u 01:41 »
Znam da najvise na mene mislite kad kazete  ovo za kukanje ali jednostavno takav sam,sada kada za vikend padne veliki sneg dole u centralnim i juznim predelima meni ce to biti kao da je radodajka iz sela dala najboljem drugaru a meni nije  :D

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.417
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Meteo chat
« Odgovor #1587 poslato: 15. Januar 2016. u 02:36 »
Meni je baš ova neizvjesnost i zanimljiva. Znam da bismo svi voljeli da cijela Srbija dobije snijeg kakav će pasti u južnoj polovini. Ali u tom slučaju ne bismo mi u Beogradu i ostalim mjestima na granici imali oko čega da kukamo. Bilo bi lijepo sve ovo zamisliti kao sportsku utakmicu, npr. košarkašku:

KK Sneg iz Beograda igra jako važnu utakmicu protiv velikog rivala KK Ispale, takođe iz Beograda. Prekjuče je odigrana prva četvrtina, tokom koje je KK Sneg uspio da ostvari blagu prednost, najviše zahvaljujući šuterski raspoloženom beku Gemoviću. U drugoj četvrtini sve je počelo da se razvija onako kako su se navijači KK Snega nadali. Razigrali su se kapiten centar Ecmwfović i iskusni krilni centar Gfsović, i KK Sneg je na poluvreme sa lijepom prednošću od 15 poena razlike. Iako su navijači Snega već pomišljali da je utakmica dobijena, znali su da neće biti lako sačuvati toliku prednost. U trećoj četvrtini KK Sneg je posustao, Gfsović je ušao u seriju promašaja, sa klupe je ušao bek Ukmović i držao ekipu u životu. KK Ispala je do kraja treće četvrtine uspela da smanji prednost na samo 3 poena prednosti i uvede utakmicu u jako neizvesnu završnicu. Predvođena je mladim plejmejkerom Wrfnmmovićem, nekadašnjim igračem KK Snega, koji je u poslednjoj sekundi četvrtine pogodio jako važnu trojku.
U petak se igra poslednja čevrtina, u kojoj ćemo vidjeti može li KK Sneg da ipak odoli naletu KK Ispale, i na kraju pobijedi, pa makar i minimalnom prednošću. Ukoliko bude neriješeno, u subotu se igra produžetak. Nakon završene treće četvrtine, mišljenja fanova su različita. Trenet KK Snega Profiamaterović je izjavio da i pored jako loše treće četvrtine, veruje u pobedu svog tima. Ostaje nam da vidimo da li će tako i biti.


Ne znam zašto sam ovo ispričao, ali ne može da škodi.  :tu:


padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac 27.2mm
prosek - 48.7mm

padavine u aprilu 2024:
Vračar - 28.4mm
Miljakovac - 34.3mm
prosek - 51.5mm

Van mreže Miki

  • ***
  • Poruke: 2.821
  • Starost: 27
  • Lokacija: Beograd - Bele vode (Žarkovo)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #1588 poslato: 15. Januar 2016. u 02:41 »
Pa Miloše koji si ti kralj hahaha, ovo nije humano koliko je dobro napisano!  :rofl:
Odakle ti motivacija za ovako nešto, pa ovo je u rangu novinarskih tekstova?  :worthy:

Van mreže gambino

  • **
  • Poruke: 757
  • Lokacija: Beograd-Surcin
Odg: Meteo chat
« Odgovor #1589 poslato: 15. Januar 2016. u 02:43 »
Na tribinama verni fan KK Snega gambino gambinovic  roni gorke suze iscekujuci burnu zavrsnicu ovog napetog trilera.

Van mreže Медо

  • ***
  • Poruke: 4.078
  • Starost: 28
  • Lokacija: Мрчајевци
Odg: Meteo chat
« Odgovor #1590 poslato: 15. Januar 2016. u 02:47 »
Алал вера Милоше, поштено си ме насмејао краљу  :rofl:

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.417
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Meteo chat
« Odgovor #1591 poslato: 15. Januar 2016. u 02:50 »
Bio sam inspirisan, ovako bih i na poraz dragog tima gledao sa vedrije strane.  :smartass:

Na tribinama verni fan KK Snega gambino gambinovic  roni gorke suze iscekujuci burnu zavrsnicu ovog napetog trilera.

Vođa navijača!  :comeon:


padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac 27.2mm
prosek - 48.7mm

padavine u aprilu 2024:
Vračar - 28.4mm
Miljakovac - 34.3mm
prosek - 51.5mm


Van mreže gambino

  • **
  • Poruke: 757
  • Lokacija: Beograd-Surcin
Odg: Meteo chat
« Odgovor #1592 poslato: 15. Januar 2016. u 02:52 »
Sutra nastavljamo pricu  :grin:

Van mreže risbo gr

  • ***
  • Poruke: 4.000
  • Starost: 36
  • Lokacija: Grocka (25km JI od BG-a ~ 100mnv)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #1593 poslato: 15. Januar 2016. u 03:04 »
Milosee pa ovo nije humano  :thumbup: Mislim da smo donekle zasluzni @Srks i ja -pricom o snegu i kladionicama..Inspiracija neverovatna,sve si to lepo smislio,ali ovo za produzetak rastura  :grin: Nemam reci i ne bih nista dodao da ne pokvarim ovaj vrhunski tekst :) Posebno ovi Gemovici i ostali,to mi ne bi palo na pamet  :thumbup:
Za trenera KK Ispale proglasavam Trio-mm(Milimetrovica) yr(yrnovica) i glavnog medju njima- 00Z,18Z(Izlazovica)  RUNovic im je predsednik xD  Veliku podrsku sa tribina imace KK Sneg-Puna hala navijackih formacija-Snegovica i Zimoljubovica  koja se ujedinila pred ovaj derbi bice sesti igrac na terenu :D Inace ovo je jako bitna utakmica za KK Sneg,pobeda im je potrebna kako bi se kvalifikovali na zavrsni turnir u Februaru  :grin: ;)
« Poslednja izmena: 15. Januar 2016. u 03:27 risbo gr »

Van mreže Zika

  • ***
  • Poruke: 4.396
  • Starost: 28
  • Lokacija: Melenci - Zrenjanin
  • student meteorologije u Novom Sadu
Odg: Meteo chat
« Odgovor #1594 poslato: 15. Januar 2016. u 04:57 »
Brutalno Miloše, ovakve stvari fale ovom forumu  :tu:

Ja bih još rekao da se nadam da ćemo četvrtu četvrtinu moći da pratimo i mi izvan mesta događanja jer smo navikli na to da (radarska) slika kasni zbog neozbiljnosti javnog servisa, ponekad čak promaše i četvrtinu! Takođe, komentatori su im često pospani i zaborave da nam na vreme najave izmene. Nadam se i da će suđenje biti fer i korektno i da se osmatračima neće potkrasti greške.
ljubav si mi jedina, ti si moja sudbina

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.417
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Meteo chat
« Odgovor #1595 poslato: 15. Januar 2016. u 10:11 »
Na sredini poslednje četvrtine KK Ispala je nastavila sa serijom, dok KK Sneg nastavlja sa promašajima. Najviše brine što se kapiten Ecmwfović žali na povredu. Došlo je do rezultatskog preokreta i trenutno je 5 poena prednosti za KK Ispalu.Videćemo ima li KK Sneg šanse da se vrati u igru i makar izbori produžetak. Vremena je sve manje, nade je sve manje, ali fanovi Snega i dalje veruju u čudo.


padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac 27.2mm
prosek - 48.7mm

padavine u aprilu 2024:
Vračar - 28.4mm
Miljakovac - 34.3mm
prosek - 51.5mm

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: Meteo chat
« Odgovor #1596 poslato: 15. Januar 2016. u 10:30 »
Miloše majstore!!! Sjajno!  :rofl:

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.417
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Meteo chat
« Odgovor #1597 poslato: 15. Januar 2016. u 10:59 »
U 6. minutu poslednje četvrtine, kada je delovalo da ekipa KK Snega polako posustaje, iskusni krilni centar Gfsović je vezao dve trojke i vratio ekipu u život. Da bi se Sneg u potpunosti vratio u igru, potrebno je i da se ostali igrači razigraju. Gemović, Ukmović i Dwdović takođe daju znake života, ali svi su svesni da ekipa teško može do pobede bez povratka kapitena Ecmwfovića u igru. Tim doktora daje sve od sebe da ustanovi šta nije u redu i pokušava da osposobi kapitena. Sa druge strane, u ekipi KK Ispala je dalje najraspoloženiji mladi Wrfnmmović, a i iskusni Etić pogađa važne poene.
Na licu selektora KK Snega Profiamaterovića vidljiva je zabrinutost zbog povrede Ecmwfovića. Videćemo šta nam donose poslednji minuti četvrte četvrtine.


padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac 27.2mm
prosek - 48.7mm

padavine u aprilu 2024:
Vračar - 28.4mm
Miljakovac - 34.3mm
prosek - 51.5mm

Van mreže ciklon

  • ****
  • Poruke: 5.338
  • Starost: 40
  • Lokacija: Vrbas
Odg: Meteo chat
« Odgovor #1598 poslato: 15. Januar 2016. u 11:02 »
Bravo kolega!
Ovo je velika novina na forumu koja mu daje nesto sasvim novo do sada neisprobano.

Bice veoma neizvesno kako na terenu tako i na tribinama.
Ja spadam u KK Prezaljeni, mi smo ispli u polufinalu plejofa, pre par dana jos.
Jedva cekam nastavak finalne serije danas popodne...

Van mreže Vladimir

  • ***
  • Poruke: 2.147
  • Starost: 31
  • Lokacija: Gornji Milanovac 332m.n.v.
Odg: Meteo chat
« Odgovor #1599 poslato: 15. Januar 2016. u 11:20 »
Vidim ja da ce Profiamaterovic zavrsiti na VMA posle utakmice. :rofl:
Milose. :comeon: