Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Meteo chat  (Pročitano 1372394 puta)

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.472
  • Lokacija: Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #6020 poslato: 21. Novembar 2018. u 21:13 »
 ^^ E setio sam se ali mrzelo me da trazim :) Cek posle 1. decembra  :)

E kad gledam ljude kako kukaju na kisu posle ovolike suse uvek se setim one recenice sto je reko Boban Limar:
Neki ljudi osecaju kisu, ostali samo pokisnu...

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.301
  • Lokacija: Beograd
Odg: Meteo chat
« Odgovor #6021 poslato: 21. Novembar 2018. u 21:22 »
A mozes i ovog Barta sto nacrtao neko od forumasa:



a nagradno pitanje je ko je nacrtao:

1) Model iz Kuceva
2) majstoric
3) Direktor
4) BateSveta
5) Mare

 :laught:

salimo se malo.. :D :)

Van mreže popovica novi sad 1

  • **
  • Poruke: 1.355
  • Lokacija: Fruska gora,Popovica ,302 m/nm
Odg: Meteo chat
« Odgovor #6022 poslato: 21. Novembar 2018. u 21:30 »
Bart menjaj ! ^^
Mada sada ozbiljno gledam sve modele ima tu potencijala ,moze tu biti i kišurine bez pahuje  ali i dobrog  snega posebno u brdima ne bi ni  nizije iskljucio za neki solidan   sneg uz malo srece.


Ikon vidi snezni pokrivac u vecem delu zemlje  u 180 satu ..EC  ima obicaj da naduva temperature pri padanju. ^^
EC od utorka popodne vidi sneg na vencu i ledene dane potom ..I  Prosli put je davao sneznu granicu na 500 m EC pa je isla do dole padavine su jace a za NS veca sansa da Fruska Gora stvori cestu  situaciju da je NS najhladniji na severu..


Ne treba gubiti nadu..Videcemo  :morning:

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.472
  • Lokacija: Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #6023 poslato: 21. Novembar 2018. u 21:30 »
Mislim da je direktor jer sam se zamerio Novosadskom udruzenju snegoljubaca...  :grin:


Esi napisao our simsans?


Ja mislim da moze pasti neki sneg pa da se nasadi ac nad nama  :) Da kazem nesto za temu  :)

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.301
  • Lokacija: Beograd
Odg: Meteo chat
« Odgovor #6024 poslato: 21. Novembar 2018. u 21:32 »
Mislim da je direktor jer sam se zamerio Novosadskom udruzenju snegoljubaca...  :grin:


Esi napisao our simsans?


Ja mislim da moze pasti neki sneg pa da se nasadi ac nad nama  :) Da kazem nesto za temu  :)

Mislim da je napisano: Bur Simsans!  :comeon:

Van mreže slobopfc

  • **
  • Poruke: 771
  • Starost: 44
  • Lokacija: Beograd-Krnjaca
Odg: Meteo chat
« Odgovor #6025 poslato: 21. Novembar 2018. u 21:33 »
Sad Kimi ako ćemo mak na konac nasšli su se negde na pola puta EC i GFS. Čim je EC ublažio ono od sinoć i jutros po meni je to ipak za nijansu više da je se on priklonio GFS-u. Diktatore ne daj se da te slome. Ti si poslednja linija odbrane snega. I ja se sav ježim od pomisli aktivacije Atlantika ali nije situacija kao proteklih godina, jednostavno nema toliko hladnog vazduha da ciklonijada bude u nedogled. Još je novembar biće to sve dobro kad za to dođe vreme.

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.301
  • Lokacija: Beograd
Odg: Meteo chat
« Odgovor #6026 poslato: 21. Novembar 2018. u 21:40 »
Ahahahahaha @ Bart, cucnulo ti ko kec na 11... :laie:

sad si miran do 01.12.2018! :grin:

Van mreže Pulsar_

  • **
  • Poruke: 528
  • Lokacija: B.Petrovac-Bihać
Odg: Meteo chat
« Odgovor #6027 poslato: 21. Novembar 2018. u 21:47 »
Koja navala ovdje, mislio da ste se raspisali o snijegu....
Nije loše ovo što nam se nudi, ali je vraški komplicirano za predvidjeti. Puno toga ovisi od početka decembra, kako će se kretati dešavanja na Atlantiku i zapadu Evrope, ako se ukopa ciklončuga dublje po Atlantiku, daće to energiju Scandi+, onda imamo otvoren put od nekoliko dana hladne vazdušne mase, sa istoka što se lako može preliti na naredni mjesec. Ako se to ne dogodi, onda imamo problem, nadam se samo privremeni.

Van mreže popovica novi sad 1

  • **
  • Poruke: 1.355
  • Lokacija: Fruska gora,Popovica ,302 m/nm
Odg: Meteo chat
« Odgovor #6028 poslato: 21. Novembar 2018. u 21:53 »
 ^^
U  odnosu na jutros to su nijanse u pitanju stepen mozda a hladniji vazduh , veoma hladan je blizu  a NAO i AO indeksi su u negativnoj fazi, a njihovi minimumi za ovaj mesec su  upravo u termin spomenute promene vremena.
Kada bi hladnoca prodrla samo malo ranije ili bila jaca  ,termin je daleko videcemo...

Samo da padne sneg i ledene dane bi imali ladno...

Nije ovo reseno moze tu biti kisurine i ledenih dana uz sneg.

Sto se tice Atlantika slazem se nema toliko hadnoce nece to trajati vecno.

Van mreže Sofronije

  • ***
  • Poruke: 2.332
  • Starost: 53
  • Lokacija: Smederevska Palanka
Odg: Meteo chat
« Odgovor #6029 poslato: 21. Novembar 2018. u 21:55 »
A mozes i ovog Barta sto nacrtao neko od forumasa:



a nagradno pitanje je ko je nacrtao:

1) Model iz Kuceva
2) majstoric
3) Direktor
4) BateSveta
5) Mare

 :laught:

salimo se malo.. :D :)

Ovo je precrtano sa grba od Melenaca - ovo je cuvena melenacka azdaha :)

Izvinjavam se na offu... nisam jos sracunao, tj. cekam druge da objave podatke ali ovo je stvarno bila mrljava kisa/ciklon nacisto... 19 cm snega je bilo OK, ali je krace trajao nego da je pao na Barbadosu :(
🇷🇸 Сунчано и топло.
🇷🇺 Солнечно и тепло.

"Eeeeee!"

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.212
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #6030 poslato: 21. Novembar 2018. u 22:07 »
Sad Kimi ako ćemo mak na konac nasšli su se negde na pola puta EC i GFS. Čim je EC ublažio ono od sinoć i jutros po meni je to ipak za nijansu više da je se on priklonio GFS-u. Diktatore ne daj se da te slome. Ti si poslednja linija odbrane snega. I ja se sav ježim od pomisli aktivacije Atlantika ali nije situacija kao proteklih godina, jednostavno nema toliko hladnog vazduha da ciklonijada bude u nedogled. Još je novembar biće to sve dobro kad za to dođe vreme.

Dragi moj Slobo baš nikako nemaš pravo.  :grin:

Pa GFS je do poslednjeg izaza sada (12Z) davao guranje ciklončuge od 9XX Hpa ka nama od Britanije, pa je tek u zadnjem izlazu odustao od toga.
Prema tome, nikako se EC nije priklonio GFS-u već obrnuto.

To što je EC istočniji nego sinoć samo stvara varku da je on tu nešto prešao na stranu GFS-a koji je počeo da hvata korak tj. otreznio se od svog lupetanja.
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže Direktor

  • **
  • Poruke: 1.255
  • Starost: 25
  • Lokacija: Novi Sad-Novo Naselje
Odg: Meteo chat
« Odgovor #6031 poslato: 21. Novembar 2018. u 22:09 »
Ju sto se Bart prolepsao nesto :O

Zimoljupci opusteno sve ce doci na svoje svi ce dobiti minimum 5 cm snega do kraja zime,a neki uhvate i dvocifrenu visinu,verovatno ce taj sneg biti na pozitivi pa malo bljuzgav,ali ne moze bas sve da nam je po volji
Ciklon Zika(decembar 2018)-41cm


Van mreže popovica novi sad 1

  • **
  • Poruke: 1.355
  • Lokacija: Fruska gora,Popovica ,302 m/nm
Odg: Meteo chat
« Odgovor #6032 poslato: 21. Novembar 2018. u 22:16 »
Nastavi da kukas mozda i upal. ^^ ^^
Ne znam zasto sam optimista veceras.

Mozda sto sam ocekivao da se sve prikloni GFS

Van mreže BataSteva

  • **
  • Poruke: 1.524
  • Starost: 38
  • Lokacija: Sakule - Opstina Opovo - sama granica juznog i srednjeg Banata - 50 km severno od Beograda i 30 km juzno od Zrenjanina
  • Uvek je vreme za vreme
Odg: Meteo chat
« Odgovor #6033 poslato: 21. Novembar 2018. u 22:17 »
Mare da sam ja tog Barta nacrtao bio bih ponosan na sebe.Ovo je ipak delo nekog velikog umetnika sa foruma  :rofl:

Sto se tice zime nadam se jednom dobrom i ledenom mesecu.Ostali neka budu kako hoce.
padavine ( kisomer ) 2022 - april 54 mm . maj  11 mm , jun 23 mm , jul 26,5 mm , avgust 73,5 mm , septembar 138 mm , oktobar 26,5 mm , novembar 50 mm ( 23.11 - 3,5 mm )

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.472
  • Lokacija: Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #6034 poslato: 21. Novembar 2018. u 22:18 »
 ^^ Direktore mislim daje pravi smajli za tvoju reakciju  :scared:
Sofronije vidis da nema Melenčana na forumu, ugasim ih cim se upale  :grin:

Ljudi mora jos da se saceka da se vidi sta nas ocekuje posle ciklona..Znaci bar do petka ili subote... Aj zivi bili  :)

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.301
  • Lokacija: Beograd
Odg: Meteo chat
« Odgovor #6035 poslato: 21. Novembar 2018. u 22:25 »
^^ Direktore mislim daje pravi smajli za tvoju reakciju  :scared:
Sofronije vidis da nema Melenčana na forumu, ugasim ih cim se upale  :grin:

Ljudi mora jos da se saceka da se vidi sta nas ocekuje posle ciklona..Znaci bar do petka ili subote... Aj zivi bili  :)

Aj' Bur, laku noc! :D

Van mreže Paun79

  • **
  • Poruke: 893
  • Starost: 44
  • Lokacija: Borča
Odg: Meteo chat
« Odgovor #6036 poslato: 21. Novembar 2018. u 22:49 »
Šta ste svi navalili, samo zima, sneg, hladnoća... Zar niko ne navija da ova godina bude najtoplija iako nije bilo 35+? Šta fali ako se aktivira Atlantik do kraja godine. Malo ćemo i ogreva da uštedimo. Ima vremena za zimu od januara...

Van mreže slobopfc

  • **
  • Poruke: 771
  • Starost: 44
  • Lokacija: Beograd-Krnjaca
Odg: Meteo chat
« Odgovor #6037 poslato: 21. Novembar 2018. u 22:56 »
Može i leti da bude 25 stepeni pa da uštedimo struju na klima uređajima.  :)
 Nema sumnje kimi da si ti u pravu. Ja više volim da pratim prognozu nego što se razumem, zato uglavnom i pišem na ovoj temi a ne na prognozama. Meni kao laiku sve ovo izgleda kao ono da li je čaša do pola puna ili prazna.

Van mreže Zika

  • ***
  • Poruke: 4.396
  • Starost: 28
  • Lokacija: Melenci - Zrenjanin
  • student meteorologije u Novom Sadu
Odg: Meteo chat
« Odgovor #6038 poslato: 21. Novembar 2018. u 23:07 »
Slab sam sa vremenom pa ne stižem da pratim onako kako bih voleo.
Evo ja da iznesem prognozu da će ove zime Melenci meriti više snega od Niša.  :grin: Postoji mogućnost da ću veći deo zime poslovno provesti u Tunisu, ali se nadam da ću biti kod kuće u pravo vreme  :grin:
ljubav si mi jedina, ti si moja sudbina

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.472
  • Lokacija: Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #6039 poslato: 21. Novembar 2018. u 23:12 »
Iskreno meni za sada prilicno svejedno dal ce toplo ili hladno biti samo da padne dobra kisa...

Noc mar i ostali  :)

Jao Ziko, Ziko desice se i ta zima ali jedna nije pravilo nego izuzetak  :D
Tunis= Tu nis=Tu niš  :smartass:
Nema na tastaturi š  :)
Dobrodosao Ziko  :tu: