Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Meteo chat  (Pročitano 1372358 puta)

Van mreže risbo gr

  • ***
  • Poruke: 4.000
  • Starost: 36
  • Lokacija: Grocka (25km JI od BG-a ~ 100mnv)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #6820 poslato: 16. Decembar 2018. u 12:34 »
Zika - White Zika :grin:
Ali stvarno iz kakve situacije pade sneg :) Uvek nas neski faktor koči, a sada je bas htelo.. Malo je  T c bila kriticna ako bi trazili dlaku u jajetu
Ako je Srpski seljak ovo najavljivao pre dva meseca, Director i Popovica nedelju dana pratili i iscekivali ovak sneg, pritom sam i ja spomenuo da se decembar izgubio kao zimski mesec i da po svoj logici mora da nadoknadi- realno se napravila neka dobra amaterska najava  :grin:
Ps. Pitanje za Srpskog seljaka- Jel gledao u plećku,luk,pasulj? Ili nesto treće :) Accuweather da ti prosto pozavidi, bojim se da te ne ukradu ljudi iz Ec-a i Gfs-a  :grin:
Edit% Ajde da gadjam da ce sledeći ozbiljniji sneg da bude uz ledaru u Januaru  :rofl: Pitajte samo Srpskogseljaka za datum  :)

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.417
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Meteo chat
« Odgovor #6821 poslato: 16. Decembar 2018. u 12:42 »
Slažem se da treba da se obradi detaljno ovaj ciklon i sve što je doneo.

A što se tiče sinoptičke situacije, bila je ovo što se mene tiče, od starta obećavajuća situacija. Samo mi je bilo diskutabilno koliko će biti hladnog vazduha u igri, a eto na kraju se pokazalo da je bilo sasvim dovoljno da cela Srbija dobije obilan sneg. Nisam se mnogo oglašavao pre nego što je ovakav ishod postao praktično izvestan, ali evo citiraću jednu svoju poruku (iako to ne volim da radim) od celih nedelju dana pred početak uticaja ciklona koja je bila nekako proročka:

Situacija na kartama postaje zanimljiva tamo za nekih nedelju dana. Većina modela daju ciklon na lepoj lokaciji, pitanje je samo koliko hladnog vazduha je u igri i koliko će toplijeg vazduha ciklon povući. Neka sibirska vazdušna masa svakako neće sačekati ciklogenezu, ali znate i sami da za lep sneg ponekad nije potrebno -5°C ili -10°C na 850mb. Naravno da će biti tu još preturbacija. Pratimo naravno, i nema potrebe da se komentariše svaki izlaz svakog modela, već da se prati tendencija. A onda kad se malo iskristališe situacija, da se slobodno prebacimo u temu "Decembar 2018".


padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac 27.2mm
prosek - 48.7mm

padavine u aprilu 2024:
Vračar - 28.4mm
Miljakovac - 34.3mm
prosek - 51.5mm

Van mreže Direktor

  • **
  • Poruke: 1.255
  • Starost: 25
  • Lokacija: Novi Sad-Novo Naselje
Odg: Meteo chat
« Odgovor #6822 poslato: 16. Decembar 2018. u 12:43 »
Ali najlepse je kad dobar sneg padne u decembru,znas da je cela zima ispred tebe,a ti vec zadovoljan,nekako ti toplo oko srce bude :comeon:
Ciklon Zika(decembar 2018)-41cm

Van mreže Georgi Zahariev

  • **
  • Poruke: 1.568
  • Starost: 55
  • Lokacija: Bulgaria, Vratsa, 340 m
Odg: Meteo chat
« Odgovor #6823 poslato: 16. Decembar 2018. u 12:51 »
Ali najlepse je kad dobar sneg padne u decembru,znas da je cela zima ispred tebe,a ti vec zadovoljan,nekako ti toplo oko srce bude :comeon:
Е хе, Директоре,
Ти си Поет!
И задоволен! :smartass:  :laie:

Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.474
  • Lokacija: Novi Beograd
Odg: Meteo chat
« Odgovor #6824 poslato: 16. Decembar 2018. u 12:55 »
Admin letoljubac zamenio 38 cm snega za 30 C. :sun: Mislim da će me snegoljupci banovati. :D



Sent from my LG-H850 using Tapatalk
« Poslednja izmena: 17. Decembar 2018. u 20:28 Stefano »

Van mreže Dakula25

  • **
  • Poruke: 734
  • Starost: 25
  • Lokacija: Beograd - Beogradska 56, preko puta Pravnog Fakulteta(za vreme studiranja)/Kraljevo
Odg: Meteo chat
« Odgovor #6825 poslato: 16. Decembar 2018. u 13:37 »
Mala improvizacija za Sneška xD

Sent from my Moto G (5) Plus using Tapatalk


Van mreže Profiamater

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.319
  • Starost: 105
  • Lokacija: Beograd-centar, 130mnv
Odg: Meteo chat
« Odgovor #6826 poslato: 16. Decembar 2018. u 13:49 »
@Stefano
Kod tebe je danas divnih 27C a temp. mora je prijatnih 24-24.5C  -dakle skači u toplo more i nemoj samo noge da kvasiš jer ... "Ko ima para kupa se u/na moru, a ko nema para noge u lavoru" - dakle ti nisi za lavor  :D a na slici maltene deluje kao da si u veeeelikom lavoru ;) :D
Za dve nedelje ću možda i ja poslati sliku iz "još većeg lavora"  ;) a ako mi u kadar uleti neka ajkula (ima ih u tom delu toplog (28-29C) okeana) biće to divna fotka ... sa nadom da mi to neće biti poslednja fotka u životu  ;) Prethodnih zima su me ajkule (uglavnom) izbegavale ili sam ja izbegavao njih, valjda će se tradicija nastaviti.

Pozdrav i uživaj u tom zaista lepom moru  :)

Van mreže Darko_9

  • ***
  • Poruke: 4.863
  • Lokacija: Naselje Vrbovski(69m nadmorska visina)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #6827 poslato: 16. Decembar 2018. u 14:49 »
Kesic se spremio za zimu:


Van mreže man

  • **
  • Poruke: 1.185
  • Starost: 47
  • Lokacija: Odžaci ; zapadno-backi okrug 45,5°N i 19,25°E
  • U nadi je spas!
Odg: Meteo chat
« Odgovor #6828 poslato: 16. Decembar 2018. u 16:03 »
Sve pohvale za aktivnost Direktoru i Popovici za aktivnost,svaka im cast.Energija i zelja su im ogromne i kao da su dovukli sneg na sever.  :worthy:
Ne mogu da verujem da imam 46 godina,a još volim sneg kao malo dete!

Van mreže Direktor

  • **
  • Poruke: 1.255
  • Starost: 25
  • Lokacija: Novi Sad-Novo Naselje
Odg: Meteo chat
« Odgovor #6829 poslato: 16. Decembar 2018. u 16:15 »
Hvala,man,vredelo je

Sremska mitrovica je na -8,5c :worthy:,a tek pada mrak,da nema magle -20tice bi padale sirom Vojvldine
Ciklon Zika(decembar 2018)-41cm

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.472
  • Lokacija: Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #6830 poslato: 16. Decembar 2018. u 17:12 »
E moze neko da mi da link za ovaj sajt?
Sremska Mitrovica -10
^^

Za Barta -na dobrom si mestu :) , prognoza za ponoć.


                                         Vreme&Radar free app

Van mreže Aleksa

  • ***
  • Poruke: 2.974
  • Lokacija: Sovljak (Opština Bogatić)


Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.472
  • Lokacija: Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #6832 poslato: 16. Decembar 2018. u 17:18 »
Ne aplikaciju vec valjda ima takav sajt sa tom kartom... imao sam pre link u precicama ali obrisao a eto sad treba opet  :)

Van mreže Djordje...storm chasers....

  • ***
  • Poruke: 3.149
  • Starost: 29
  • Lokacija: Равње-Мачва -Сремска Митровица-Хесна
  • Usus est optimus magister
Odg: Meteo chat
« Odgovor #6833 poslato: 16. Decembar 2018. u 17:20 »
Ovo za Mitrovicu je jako cudno ovde nije ni -3C sigurno je neka greska ili nesto ne moze biti toliko razlike  :oboze: :oboze:

Јануар :62.5mm
Фебруар: 4,2мм
Март: 10,0мм
Година:76.7mm

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.472
  • Lokacija: Niš

Van mreže popovica novi sad 1

  • **
  • Poruke: 1.355
  • Lokacija: Fruska gora,Popovica ,302 m/nm
Odg: Meteo chat
« Odgovor #6835 poslato: 16. Decembar 2018. u 17:28 »
-15 stoji tacka rose to sve objasnjava ,sada je -11 ^^ ^^

Van mreže BataSteva

  • **
  • Poruke: 1.524
  • Starost: 38
  • Lokacija: Sakule - Opstina Opovo - sama granica juznog i srednjeg Banata - 50 km severno od Beograda i 30 km juzno od Zrenjanina
  • Uvek je vreme za vreme
Odg: Meteo chat
« Odgovor #6836 poslato: 16. Decembar 2018. u 18:04 »
Evo me posle celog dana posla a ubi me lopatanje sada na kraju . Jedva sam sve prokopao da moze sutra da se izadje sa kolima .
Barte kako si prosao sa snegom ?
U Direktore dobar minus . A nadlezni najavili za NS jutarnju od -7 . Jel mislis da to moze jos dole da ide . Koliko moze kod mene da bude ili u Zr . Jel imas predstavu ?
padavine ( kisomer ) 2022 - april 54 mm . maj  11 mm , jun 23 mm , jul 26,5 mm , avgust 73,5 mm , septembar 138 mm , oktobar 26,5 mm , novembar 50 mm ( 23.11 - 3,5 mm )

Van mreže Aleksa

  • ***
  • Poruke: 2.974
  • Lokacija: Sovljak (Opština Bogatić)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #6837 poslato: 16. Decembar 2018. u 18:30 »

Van mreže Direktor

  • **
  • Poruke: 1.255
  • Starost: 25
  • Lokacija: Novi Sad-Novo Naselje
Odg: Meteo chat
« Odgovor #6838 poslato: 16. Decembar 2018. u 18:38 »
Batasteva,sve zavisi od magle kad se pojavi tempa vise nece u minus, ai ima jos ostataka oblacnosti po Vojvodini,rekao bih da mozes do -10
Ciklon Zika(decembar 2018)-41cm

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.472
  • Lokacija: Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #6839 poslato: 16. Decembar 2018. u 18:41 »
 ^^ Dobar je sajt zimi i u prolece kad je bitno kad ce da se razvedri zbog mraza...

Bata stevo u 7h 14cm padalo jos malo posle ali se i topilo imas slike u aktuelnim...

E hoce li neko da pravi uvod za temu Ciklon Žika? ja cu sutra verovatno oko 15h da popunim tabelu i sa danasnjim padavinama  :)
Milose aj napisi ti neku rec cisto o sinoptickoj situaciji i uzmi neku sliku iz prognoza  :)...Posalji mi poruku a ja kad zavrsim objavicu sve...Ostali ko hoce do 3 slike nek ubaci i napise ako hoce nesto kao svoj utisak...  :)

trenutni izgled tabele
« Poslednja izmena: 16. Decembar 2018. u 18:52 Bart »