Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Meteo chat  (Pročitano 1372193 puta)

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.417
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Meteo chat
« Odgovor #8760 poslato: 29. Decembar 2019. u 20:57 »
Preterao sam i to veoma, priznajem, ali neću ubuduće. Sada kad sam ponovo pročitao šta sam napisao izgleda mi kao da je nekome naškodila moja najava.

Pa, deo gde si malo preterao u samokritici je jedino onaj gde si napisao da te sramota i da si kivan na sebe zbog "veoma loše najave". Znam, niko od nas koji se bavimo ovim poslom, kako profesionalno, tako i amaterski, ne volimo kad se prognoza ne ostvari onako kako smo očekivali. Tj. kad neki ostvareni parametar na kraju bude van domena naših očekivanja. I tu je samokritičnost u redu u nekoj meri, u toj određenoj meri kad hoćeš da izvučeš neko iskustvo ili pouku za budućnost kad se pojavi neka jako slična situacija na prognostičkom materijalu. Ali kad daš sve od sebe da sačiniš što bolju prognozu, nebitno da li za forum, fb, prijatelja, TV ili širu javnost, a prognoza se ne ostvari onako kako si zamislio, ne treba ni najmanje da te bude sramota. Jer znaš da si dao sve od sebe. Sramota treba da bude one koji otaljavaju posao za koji su plaćeni i pritom ne ulažu ni trunku truda. Da se razumemo, pričam uopšteno i ne aludiram ni na koga konkretno, da se ne izvuče šta iz konteksta. Nadam se da ćeš sve ovo shvatiti kao dobronamerne savete malo starijeg kolege, koji je prolazio kroz slične epizode u svojim meteorološkim počecima u tvojim godinama. :)


padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac 27.2mm
prosek - 48.7mm

padavine u aprilu 2024:
Vračar - 28.4mm
Miljakovac - 34.3mm
prosek - 51.5mm

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.472
  • Lokacija: Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #8761 poslato: 29. Decembar 2019. u 20:58 »
Mislis da ce opet Medvedovic da ga vodi?  :hm:
Ne moze bez njega, desna mu ruka  :grin:

Au Sveto dal moguce da to krenulo... Ne znam sta je spargla  :blush:


Srdjane samo jedan savet koji ni prosle godine nisi uzimao u obzir, uzimaj u obzir u ovim situacijama toplu podlogu...
Inace samo nastavi, sve super radis  :tu:

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.301
  • Lokacija: Beograd
Odg: Meteo chat
« Odgovor #8762 poslato: 29. Decembar 2019. u 21:03 »
Jaoo vas dvojicaaa!!!

 :laugh: :laugh:





« Poslednja izmena: 29. Decembar 2019. u 21:22 mareeram »

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.301
  • Lokacija: Beograd
Odg: Meteo chat
« Odgovor #8763 poslato: 29. Decembar 2019. u 21:05 »
@ Srdjan

Evo Божидар iz Mladenovca se regitrirao da napise u aktuelnim da je kod njega u dvoristu 8-10 cm! ;)

Van mreže Божидар

  • *
  • Poruke: 323
  • Lokacija: Младеновац
Odg: Meteo chat
« Odgovor #8764 poslato: 29. Decembar 2019. u 21:25 »
Баш тако!!! После година шпијунирања регистровах се и ја :D А Младеновац је такође Београд. Тако да Срђанова прогноза није толико погрешна као што он мисли.
Није се остварила у целости али зато и јесте прогноза. Само напред Срђане!

Van mreže Sofronije

  • ***
  • Poruke: 2.331
  • Starost: 53
  • Lokacija: Smederevska Palanka
Odg: Meteo chat
« Odgovor #8765 poslato: 29. Decembar 2019. u 21:44 »
Mislio na GM i sve pogodio  :)

Napred samo i samo hrabro... kamo da su ovi iz rhmz bar promil kriticni... eeeee...

Btw, ko hoce da cita malo za praznike da cita:

http://joannenova.com.au/
🇷🇸 Сунчано и топло.
🇷🇺 Солнечно и тепло.

"Eeeeee!"

Van mreže Srđan

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 2.323
  • Starost: 23
  • Lokacija: (Novi) Beograd
Odg: Meteo chat
« Odgovor #8766 poslato: 30. Decembar 2019. u 14:08 »
Pa, deo gde si malo preterao u samokritici je jedino onaj gde si napisao da te sramota i da si kivan na sebe zbog "veoma loše najave". Znam, niko od nas koji se bavimo ovim poslom, kako profesionalno, tako i amaterski, ne volimo kad se prognoza ne ostvari onako kako smo očekivali. Tj. kad neki ostvareni parametar na kraju bude van domena naših očekivanja. I tu je samokritičnost u redu u nekoj meri, u toj određenoj meri kad hoćeš da izvučeš neko iskustvo ili pouku za budućnost kad se pojavi neka jako slična situacija na prognostičkom materijalu. Ali kad daš sve od sebe da sačiniš što bolju prognozu, nebitno da li za forum, fb, prijatelja, TV ili širu javnost, a prognoza se ne ostvari onako kako si zamislio, ne treba ni najmanje da te bude sramota. Jer znaš da si dao sve od sebe. Sramota treba da bude one koji otaljavaju posao za koji su plaćeni i pritom ne ulažu ni trunku truda. Da se razumemo, pričam uopšteno i ne aludiram ni na koga konkretno, da se ne izvuče šta iz konteksta. Nadam se da ćeš sve ovo shvatiti kao dobronamerne savete malo starijeg kolege, koji je prolazio kroz slične epizode u svojim meteorološkim počecima u tvojim godinama. :)

Svakako da hoću! Hvala tebi i ostalima što imam od koga da učim.  :thumbup:


Evo Божидар iz Mladenovca se regitrirao da napise u aktuelnim da je kod njega u dvoristu 8-10 cm! ;)

"U svemu lošem ima nečeg dobrog!"  :D


Баш тако!!! После година шпијунирања регистровах се и ја :D А Младеновац је такође Београд. Тако да Срђанова прогноза није толико погрешна као што он мисли.
Није се остварила у целости али зато и јесте прогноза. Само напред Срђане!
Božidare, hvala na lepim rečima i dobrodošao na forum!  :welcome:


Aj Srdjane ne pricaj svasta i nastavi sa prognozama.

To se nikada nije dovodilo u pitanje!  :)

Ako stignem, kasnije danas ću za FB stranicu napisati najavu za sutrašnje veoma hladno jutro i objaviti je i na forumu.

Van mreže sale pn

  • ***
  • Poruke: 4.631
Odg: Meteo chat
« Odgovor #8767 poslato: 31. Decembar 2019. u 00:16 »
Kakav polozaj ciklona za obilne snezne padavine kod nas i to na Badnji dan i na Bozic. Ovo je cisto kao zanimljivost:




Van mreže dejca

  • ***
  • Poruke: 2.803
  • Lokacija: Leskovac-n.v. 228 m.
Odg: Meteo chat
« Odgovor #8768 poslato: 31. Decembar 2019. u 07:26 »
Znači ništa od zime  :ranting: :ranting: :ranting:

ja stem temperaturama neam niŠta al mrzim kad je 25+c i zimu u martu i aprilu   :zima   :ranting:

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.472
  • Lokacija: Niš

Van mreže dejca

  • ***
  • Poruke: 2.803
  • Lokacija: Leskovac-n.v. 228 m.
Odg: Meteo chat
« Odgovor #8770 poslato: 31. Decembar 2019. u 10:58 »
Kako niko ozbiljno, trebo si jutros da ih čuješ one dečake i devojčice od voditelja kako se odvratno raduju toplijoj zimi i to kaže onaj voditelj takvu zimu svi priželjkujemo.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 pomoću Tapatoka

ja stem temperaturama neam niŠta al mrzim kad je 25+c i zimu u martu i aprilu   :zima   :ranting:

Van mreže Srđan

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 2.323
  • Starost: 23
  • Lokacija: (Novi) Beograd
Odg: Meteo chat
« Odgovor #8771 poslato: 31. Decembar 2019. u 13:02 »
Al 0:56  :rofl:
http://www.rts.rs/page/stories/ci/story/124/drustvo/3794288/nova-godina-bez-snega-kakvo-nas-vreme-ceka-u-januaru.html?fbclid=IwAR2OEnZuFI5QNt--ykNlfoFAmOgLVezmyZqzT5lSg23hrYKndsjfMZrRVDw


Gafovi u dva i po minuta "živog" programa:

     Novinarka Gordana Stijačić:
Danas će izostati jak vetar, ledena kiša, padavine
— Moguće su pahulje sasvim slabe (?!) jedino na planinama
Temperatura će biti iznad prosečnih vrednosti. U najtoplijem delu dana od 2 do 8°C, u glavnom gradu oko 4°C (RHMZ "preterao" sa maksimalnom temperaturom, a nisu se "proslavili" ni sa jutrošnjom minimalnom, a voditeljka "spustila" prosek za ovo doba godine, što rezultira da će svugde u zemlji izuzev Timočke Krajine biti ispodprosečno topao, a i u nižim krajevima ponegde će biti ispunjen uslov za ledeni dan!)
uobičaj(e)no (više puta)

     Meteorolog Nedeljko Todorović:
Januar će biti prohladan (...), ali bi bilo povremeno i snežnih padavina. (...) Praktično negde do 20. bilo bi u većini dana suvo, prohladno vreme sa jutarnjim mrazem
Nešto veći izgledi za snežne padavine su posle 20. januara

     Odgovor novinarke:
— Eto, dragi gledaoci, čuli ste, Nova godina bez snega (U većini krajeva ga ima. Nije Srbija samo Beograd!), a januar uglavnom suv. Obilnije snežne padavine poslednje dekade januara... (?!)


Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.301
  • Lokacija: Beograd
Odg: Meteo chat
« Odgovor #8772 poslato: 31. Decembar 2019. u 13:25 »
Jao dosta @ Srdjanaeee! :rotf: :rotf:

Van mreže skomimaster

  • ***
  • Poruke: 3.006
  • Starost: 31
  • Lokacija: Beograd-Borča (72m n.v.)
    • AMS Beograd - Borča
Odg: Meteo chat
« Odgovor #8773 poslato: 31. Decembar 2019. u 13:41 »
 ^^ Pa show zaista...  :grin: :facepalm:

Ova godina bi i definitivno trebala da je najtoplija od pocetka merenja u Beogradu, odnosno da je nadmasila prethodnu najtopliju - 2018. To ce kolega Srks sigurno lepo analizirati. Srednja godisnja za 2019. ce verovatno izaci na 14.7C ili 14.8C, dok je 2018. bila 14.6C.

Srednja godisnja temperatura za period 1981-2010 u Beogradu je 12.5C. Ako sam dobro video, u ovom veku je samo 2005. srednja godisnja bila niza od te vrednosti.


 

Van mreže Божидар

  • *
  • Poruke: 323
  • Lokacija: Младеновац
Odg: Meteo chat
« Odgovor #8774 poslato: 31. Decembar 2019. u 13:45 »
Ево преписаше на сајту РХМЗа Срђанову најаву за ледену кишицу.А новинарка јутрос рече нема ледене кише :confused:

Van mreže cikajowa

  • *
  • Poruke: 75
  • Lokacija: Ljubovija
    • DzoPhotography Tim
Odg: Meteo chat
« Odgovor #8775 poslato: 31. Decembar 2019. u 17:34 »
Mi dosta razgovaramo, glasno se smejemo, mnogo radimo, malo spavamo, ali zato mnogo sanjamo :-)
Nekada smo kao rogovi u vreći, ali u ovome se slažemo- tri stvari odaju čoveka: njegove oči, njegovi prijatelji i njegove fotografije.
http://www.dzophotography.com

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.472
  • Lokacija: Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #8776 poslato: 31. Decembar 2019. u 17:50 »
Kako niko ozbiljno, trebo si jutros da ih čuješ one dečake i devojčice od voditelja kako se odvratno raduju toplijoj zimi i to kaže onaj voditelj takvu zimu svi priželjkujemo.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 pomoću Tapatoka
Dobro osim njih  :grin:

Srdjane ne shvataj ni njih ozbiljno... Dok je kolega Bart najavljivao zimeterinu krajem februara 2018. godine, Nedeljko je proleće, znamo šta je bilo... :smartass:

Van mreže milandijana

  • milan
  • *
  • Poruke: 264
  • Starost: 47
  • Lokacija: crepaja
Odg: Meteo chat
« Odgovor #8777 poslato: 02. Januar 2020. u 06:25 »
Nema snega kod nas ni na kartama.sve vise gubim nadu da ce uopste i pasti sneg kod nas.

Van mreže skomimaster

  • ***
  • Poruke: 3.006
  • Starost: 31
  • Lokacija: Beograd-Borča (72m n.v.)
    • AMS Beograd - Borča
Odg: Meteo chat
« Odgovor #8778 poslato: 02. Januar 2020. u 11:23 »
Veliki potencijal da sinopticka situacija u januaru bude slicna kao sto je i trenutna. AC nad citavim kontinentom i to je to, kad prodje ta faza red je da Atlantik izdominira.




Obrni - okreni, mi smo pod uticajem grebena, vremenska monotonija se bas bas otegla. Ne zna se koja postavka je dosadnija od avgusta:

Avgust i septembar


Oktobar i novembar


Decembar


Srednje stanje za narednih 10 dana prema GFS 00z



Van mreže dejca

  • ***
  • Poruke: 2.803
  • Lokacija: Leskovac-n.v. 228 m.
Odg: Meteo chat
« Odgovor #8779 poslato: 02. Januar 2020. u 12:00 »
Nećemo od zime videti ništa sigurno do 20. 1. A kako stvari stoje ni kasnije. Samo da se ne ponovi 2018-ta. i mart mesec.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 pomoću Tapatoka

ja stem temperaturama neam niŠta al mrzim kad je 25+c i zimu u martu i aprilu   :zima   :ranting: