Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Meteo chat  (Pročitano 1372330 puta)

Van mreže risbo gr

  • ***
  • Poruke: 4.000
  • Starost: 36
  • Lokacija: Grocka (25km JI od BG-a ~ 100mnv)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #9640 poslato: 07. Januar 2021. u 12:28 »
@Radane Daleko su od tačne prognoze i Gem i Icon. Za njih se može reći da su bili najstabilniji i sa najmanje varijacija.
A da uračunaš sneg treba mnogo faktora  :grin: Da je stabilan minus onda bi se samo mm gledali. Ovako phh, dokle probija plus po visini, koja će T biti u prizemlju, akumulacija snega, toplo tlo + intenzitet padavina, pojava vetra za neke lokacije osetljive na to..
Zato ko pogodi ovo odmah zlatna medalja, jer ništa pametniji sa modelima nećemo biti mnogo ni sutra do 00:00    :grin: Više ćemo se okrenuti na neke situacije iz iskustva  ;)

Van mreže Радан

  • Увек уз зиму!
  • **
  • Poruke: 715
  • Lokacija: Seleuš 45° 07′ 38" SGŠ 20° 54′ 57" IGD 66km (NE) od Beograda
  • Место:Селеуш, Алибунар 66m NMV Јужнобанатски округ
    • Трибалија
Odg: Meteo chat
« Odgovor #9641 poslato: 07. Januar 2021. u 12:38 »
@Radane Daleko su od tačne prognoze i Gem i Icon. Za njih se može reći da su bili najstabilniji i sa najmanje varijacija.
A da uračunaš sneg treba mnogo faktora  :grin: Da je stabilan minus onda bi se samo mm gledali. Ovako phh, dokle probija plus po visini, koja će T biti u prizemlju, akumulacija snega, toplo tlo + intenzitet padavina, pojava vetra za neke lokacije osetljive na to..
Zato ko pogodi ovo odmah zlatna medalja, jer ništa pametniji sa modelima nećemo biti mnogo ni sutra do 00:00    :grin: Više ćemo se okrenuti na neke situacije iz iskustva  ;)
U pravu si Risbo znam ja to sve zato i ne bih se upuštao u licitiranje. Do sada sam video svakavih i pratio prognoza, a ovo sada mi je mnogo komplikovano baš. Ja sada ne bi ti mogao reći koliko će na Kopaoniku na primer pasti, a kamoli u gradovima gradove. Ono što je sigurno da ga na asfaltu i betonu neće biti, i ako bude to će biti teškom mukom i bljuzka. Ključno je i intezitet koji bi oborio temperaturu za 1 ili 2 stepena padne uvek tokom padavina. Evo kolega @ mareeram me poziva da učestvujem. Će mo učestvovati pa šta da bog.  :tu: :grin:
Јануар 2024 13cm+
Децембар 2022 2cm snega
Циклон Жика(Децембар
 2018)=40cm снега.
Циклони (Jануар 2019)=38cm снега.
Оптимизам је најважнија ствар код човека

Van mreže Darko_9

  • ***
  • Poruke: 4.863
  • Lokacija: Naselje Vrbovski(69m nadmorska visina)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #9642 poslato: 07. Januar 2021. u 12:41 »
Dajte neki naziv ciklonu recimo "Ciklon "Sneško" 8-11 januar 2021."  :morning:

Van mreže popovica novi sad 1

  • **
  • Poruke: 1.355
  • Lokacija: Fruska gora,Popovica ,302 m/nm
Odg: Meteo chat
« Odgovor #9643 poslato: 07. Januar 2021. u 12:57 »
Ja se nadam  10 cm snega kod mene sa obzirom da sam brdski kraj to je realna nada ako bude više neću se buniti

Van mreže Erikzimski

  • *
  • Poruke: 81
  • Lokacija: Doboj, BiH
Odg: Meteo chat
« Odgovor #9644 poslato: 07. Januar 2021. u 13:10 »
Ja za moje mjesto u BiH prognoziram najmanje 10cm sad za vikend. A sad koliko cu stvarno dobit to je druga prica. Ali bi trebalo biti tu negdje oko 10cm. :):grin:

Van mreže Радан

  • Увек уз зиму!
  • **
  • Poruke: 715
  • Lokacija: Seleuš 45° 07′ 38" SGŠ 20° 54′ 57" IGD 66km (NE) od Beograda
  • Место:Селеуш, Алибунар 66m NMV Јужнобанатски округ
    • Трибалија
Odg: Meteo chat
« Odgovor #9645 poslato: 07. Januar 2021. u 13:27 »
Ja za moje mjesto u BiH prognoziram najmanje 10cm sad za vikend. A sad koliko cu stvarno dobit to je druga prica. Ali bi trebalo biti tu negdje oko 10cm. :):grin:
Ja evo za Doboj kažem 24cm, a možda i više. Mnogi kažu da zbog pretloplog tla neće se sadržavati, tačno ali količina koja je najavljena, intenzitet pahulja takav da za 10 minuta 2,5cm dok pada, ako se itenzitet tako nastavi eto ti za 1 sat 8 cm. Ovako granične situacije tamo gde presneži to je strašan intenzitet.
Јануар 2024 13cm+
Децембар 2022 2cm snega
Циклон Жика(Децембар
 2018)=40cm снега.
Циклони (Jануар 2019)=38cm снега.
Оптимизам је најважнија ствар код човека

Van mreže Erikzimski

  • *
  • Poruke: 81
  • Lokacija: Doboj, BiH
Odg: Meteo chat
« Odgovor #9646 poslato: 07. Januar 2021. u 13:43 »
^^
Da vrlo moguce, zato sam i rekao najmanje 10cm, biti ce to sigurno vise, mozda cak i do 30cm. Biti ce to jake padavine, a po najnovijem GFS-u temperature tla ovdje ce biti od -1C do 2C u toku padavina sto nebi trebao bas biti toliki problem, vjerovatno ce te temperature biti jos i nize. Svakako mi ovdje u Bosni cemo dobro proci sa ovim. :)

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.472
  • Lokacija: Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #9647 poslato: 07. Januar 2021. u 15:07 »
До сада чини ми се 9 такмичара да ће бити... Демиан је тражо Сокобању ваљда то значи да ће учествовати... Ту рачунам и БатаСвету ког нисам ни питао није се ни пријавио али хоће  :grin:

Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.815
  • Starost: 52
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Odg: Meteo chat
« Odgovor #9648 poslato: 07. Januar 2021. u 15:45 »
A kako će se znati podaci za Sokobanju kad nemaju ni padavinsku stanicu? Ipak je dobro imati zvanične meteorološke, klimatološke ili padavinske stanice...

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka


Van mreže Demian

  • **
  • Poruke: 751
  • Starost: 35
  • Lokacija: okolina Sokobanje
Odg: Meteo chat
« Odgovor #9649 poslato: 07. Januar 2021. u 15:55 »
izvini Boce nisam zano da se traze samo zvanicni podaci, i da osecam se se sada disrkiminisano...na rhmz nema podataka za ovde...a i ovde gde amateri se druze i prate vremensku prognozu ja opet ne mogu...ok hvala pozdrav za knjazevac, i da imacemo vise snega od vas ;)

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.472
  • Lokacija: Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #9650 poslato: 07. Januar 2021. u 16:02 »
Одговор је једноставан те податке би требао да даје Демиан ако је он баш из Сокобање..?
Иста ситуација као са Жиком и Меленцем...

Van mreže risbo gr

  • ***
  • Poruke: 4.000
  • Starost: 36
  • Lokacija: Grocka (25km JI od BG-a ~ 100mnv)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #9651 poslato: 07. Januar 2021. u 16:11 »
Jel smeš i ovu lokaciju iz Bosne gde ću ja biti naredne 2 nedelje  :grin: preko 30 mm samo tokom noći izmedju Ned/Pon, to još nisam doživeo  :D EC je dosta skromniji, ali po svim modelima to je na stabilnom minusu  :)
GFS 06Z


Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.472
  • Lokacija: Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #9652 poslato: 07. Januar 2021. u 16:12 »
Смем, што да не смем  :grin:Само кажи која је локација...ајде да имамо једну и са великим бројем ако је снег све у питању  :D

Van mreže risbo gr

  • ***
  • Poruke: 4.000
  • Starost: 36
  • Lokacija: Grocka (25km JI od BG-a ~ 100mnv)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #9653 poslato: 07. Januar 2021. u 16:18 »
Zenica/ naselje Klopče  412nmv
EC je za taj deo skresao na 10mm ali prosek je daleko veći  :)
Po ovim izlazima tamo mora biti od 20 do 30cm minimum, a može lako i preko toga po nekim modelima  :)
Nedelju ću i moći delimično da propratim jer imamo ona redovna  PCR testiranja :yawn:

Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.815
  • Starost: 52
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Odg: Meteo chat
« Odgovor #9654 poslato: 07. Januar 2021. u 16:29 »
izvini Boce nisam zano da se traze samo zvanicni podaci, i da osecam se se sada disrkiminisano...na rhmz nema podataka za ovde...a i ovde gde amateri se druze i prate vremensku prognozu ja opet ne mogu...ok hvala pozdrav za knjazevac, i da imacemo vise snega od vas ;)
Ako sam ja dobro shvatio ti si iz okoline Sokobanje. Nisam siguran da si ikad dao tačnu lokaciju. Nemam ništa protiv da Sokobanja bude lokacija u okviru takmičenja samo je bitno da se zna za koju  lokaciju ćeš moći da daš tačan podatak. S druge strane da bi merenja mogla da se upoređuju potrebno je meriti visinu snega na travnatoj površini u 7h ujutru kako se vrše zvanična merenja.

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka


Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.472
  • Lokacija: Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #9655 poslato: 07. Januar 2021. u 16:58 »
Рисбо може...Зеница улази у списак који ћу увече објавити овде и то је коначан а до тада се може мењати...Али улази званична станица која је на 345 метра...
Ако је Демиан из околине онда не може Сокобања јер немамо мерења...

Van mreže BataSteva

  • **
  • Poruke: 1.524
  • Starost: 38
  • Lokacija: Sakule - Opstina Opovo - sama granica juznog i srednjeg Banata - 50 km severno od Beograda i 30 km juzno od Zrenjanina
  • Uvek je vreme za vreme
Odg: Meteo chat
« Odgovor #9656 poslato: 07. Januar 2021. u 17:03 »
Oooo Barte sada vidim da sam i ja pozvan  :D . Ocu da prognoziram . Bar da poslednje mesto bude zagarantovano . Inace svaki post u prognozama sam procitao i mogu vam reci da nista ne znam . Inace Barte mozda bi ti trebao nekome dan pre da pustis prognozu a ne kada primis sve poruke pa prepises malo od ovog i onog i onda pobedis  :hm:
Samo za Melence imam osecaj . Bice do 0,1 cm  :rofl:
padavine ( kisomer ) 2022 - april 54 mm . maj  11 mm , jun 23 mm , jul 26,5 mm , avgust 73,5 mm , septembar 138 mm , oktobar 26,5 mm , novembar 50 mm ( 23.11 - 3,5 mm )

Van mreže Zika

  • ***
  • Poruke: 4.396
  • Starost: 28
  • Lokacija: Melenci - Zrenjanin
  • student meteorologije u Novom Sadu
Odg: Meteo chat
« Odgovor #9657 poslato: 07. Januar 2021. u 17:28 »
Ja bih predložio da umesto Melenaca prognoziramo za Zrenjanin, čisto radi regularnosti. Razlika može biti velika u ovakvim situacijama pa čisto da ne kaže Bart da sam mu ja zakinuo par bodova  :grin:
ljubav si mi jedina, ti si moja sudbina

Van mreže popovica novi sad 1

  • **
  • Poruke: 1.355
  • Lokacija: Fruska gora,Popovica ,302 m/nm
Odg: Meteo chat
« Odgovor #9658 poslato: 07. Januar 2021. u 17:37 »
Ja tezu situaciju u zivotu nisam video mada mislim da cu izbeci proboj po visini i pored gfs  u 12 kontrolni prosek mi  kakvu takvu argumentovanu misljenje i  drugi modeli koji su hladniji ali da predvidim padavine

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.301
  • Lokacija: Beograd
Odg: Meteo chat
« Odgovor #9659 poslato: 07. Januar 2021. u 17:52 »
Ima dosta sela kod Sokobanje sada na RHMZ, daju podatke od kad su uveli da prikazuju padavinske stanice...ali ne izbace uvek sve iste stanice, od dana do dana, to me malo i nervira, sto rade, na primer na slovenckom sajtu zvanicnom, daju i padavisnke stanice podatke, ali uvek sve stanice stave/izveste..


A Zenica @ rizbo ume da bude i snezna rupa, sto se kaze, da dosta manje dobije od okoline, ali ne uvek, zavisi, Gorzade i Zenica,a mislim i Bugojno u Bosni umeju tako, mozda i nekakav uticaj zupske klime.. :confused: videcemo..