Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Chat  (Pročitano 696990 puta)

Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.474
  • Lokacija: Novi Beograd
Odg: Chat
« Odgovor #4340 poslato: 12. Decembar 2021. u 19:12 »
Sofro, i ja i žena smo primili 3 doze, tako da smo dosta fleksibilni po tom pitanju, iako se slažem da svakako nije kao ranije jer za neke zemlje moraš da popunjavaš i dodatna dokumenta (treba ti 5-10 min max. i sve se završava online), a negde moraš da imaš PCR test iako si vakcinisan. Npr. skoro smo bili u Nemačkoj i išli smo na ako prođe prođe jer su bili otvoreni samo za poslovna putovanja, a mi išli ovako iz zezanja, i prošlo je. :)

Evo ovih dana me žena cima da idemo po peti, šesti put u Istanbul, a ja s druge strane baš pikirao jedan hotel u toj klasi tamo :) tako da šta da radim, jače je od mene https://www.booking.com/hotel/tr/raffles-istanbul.sr.html

I nisu samo hoteli stvari na kojima volim da se "počastim" ali da ne idem dalje... :)

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Van mreže Sofronije

  • ***
  • Poruke: 2.331
  • Starost: 53
  • Lokacija: Smederevska Palanka
Odg: Chat
« Odgovor #4341 poslato: 12. Decembar 2021. u 19:43 »
Ne mogu da mislim ni da li će da prodje ili niti želim da mislim o masci, sertifikatu i svemu ostalom... Muka mi je prosto... Ja imam osećaj kao da sam u devedesetim kad nije bilo baš lako preko grane bez gomile papira... A posebno cimanje sa lockdownima itd... Prosto nije to to... Mene ne privlači, a tek tzv "turizam" ovde... Mani ga Mito  :facepalm:
🇷🇸 Сунчано и топло.
🇷🇺 Солнечно и тепло.

"Eeeeee!"

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.301
  • Lokacija: Beograd
Odg: Chat
« Odgovor #4342 poslato: 12. Decembar 2021. u 19:47 »

Sto se mene tice, ne videh da nesto bas tih para vredi sem ako neka busty/booty ekskluziva nije ukljucena u cenu  :grin:

realno, ne vrede ni pola od toga...

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.301
  • Lokacija: Beograd
Odg: Chat
« Odgovor #4343 poslato: 12. Decembar 2021. u 19:53 »


Evo ovih dana me žena cima da idemo po 5-6 put u Istanbul, a ja s druge strane baš pikirao jedan hotel u toj klasi tamo :) tako da šta da radim, jače je od mene https://www.booking.com/hotel/tr/raffles-istanbul.sr.html


Meeeeh, samo arapski komentari, Ukrajina i Rusija, bezveze...

Van mreže Sofronije

  • ***
  • Poruke: 2.331
  • Starost: 53
  • Lokacija: Smederevska Palanka
Odg: Chat
« Odgovor #4344 poslato: 12. Decembar 2021. u 20:33 »
realno, ne vrede ni pola od toga...

Pa zavisi koliko je ulozeno u zadnjicu a koliko u poprsje... mora "investicija" da se isplati :D
🇷🇸 Сунчано и топло.
🇷🇺 Солнечно и тепло.

"Eeeeee!"

Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.474
  • Lokacija: Novi Beograd
Odg: Chat
« Odgovor #4345 poslato: 12. Decembar 2021. u 23:15 »
Meeeeh, samo arapski komentari, Ukrajina i Rusija, bezveze...
Ahhh ništa onda, moraću da nađem neki u istoj klasi sa komentarima gostiju iz USA, UK, i EU... :D

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.301
  • Lokacija: Beograd
Odg: Chat
« Odgovor #4346 poslato: 12. Decembar 2021. u 23:18 »
Ahhh, ništa moraću da nađem neki u istoj klasi sa komentarima gostiju iz USA, UK, i EU... :D


Pa naravno, ako imas para, onda se zna sta treba da biras..
I da zakazes zeni shopping u original Gucci radnji..ili koji brend vec voli..
Bez toga nista ne priznajem...  :grin:

Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.474
  • Lokacija: Novi Beograd
Odg: Chat
« Odgovor #4347 poslato: 12. Decembar 2021. u 23:40 »
Hajde predloži mi ti, cenim da imaš više iskustva iz prve ruke od mene u tom segmentu. :grin:

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk


Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.301
  • Lokacija: Beograd
Odg: Chat
« Odgovor #4348 poslato: 12. Decembar 2021. u 23:41 »
Hajde predloži mi ti, cenim da imaš više iskustva iz prve ruke od mene u tom segmentu. :grin:

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Na Bosforu, na obali, i znas valjda Stefano, ja treba da ti pricam koji se lanci hotela biraju kad imas para, svasta.. :grin:
Four seasons, Kempinski Shangri-La, eventualno ako neces na Bosforu bas St Regis...

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.301
  • Lokacija: Beograd
Odg: Chat
« Odgovor #4349 poslato: 12. Decembar 2021. u 23:44 »
I naravno da imam iskustva u tome, to mi je bio posao nekoliko godina, kad bi znao kome sam radio sve rezervaije zavrtelo bi ti se u glavi.. :D

Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.474
  • Lokacija: Novi Beograd
Odg: Chat
« Odgovor #4350 poslato: 13. Decembar 2021. u 02:40 »
znas valjda Stefano,
Naravno da znam, nisi provalio da se sprdam. :) U prethodnim posetama Istanbulu nisam bio u hotelima koje si spomenuo, bio sam uglavnom u hotelima iz Hilton lanca. Mada imam još nekoliko hotela u "bucket" listi pored Raffles-a, ali je Raffles prvi. Drugi i treći su Ritz-Carlton i Swissotel, oba su na Bosforu. Raffles mi je na prvom mestu najviše zbog vrhunskog pogleda "sa visine" na Bosforski most i dobar deo grada iz "signature" soba koje se nalaze na višim spratovima. I pored toga bonus je što se nalazi se na, za mene, odličnoj lokaciji - veoma je blizu autoputa što je bitna stvar kada putuješ kolima u Istanbul imajući u vidu haos u saobraćaju.

I naravno da imam iskustva u tome, to mi je bio posao nekoliko godina, kad bi znao kome sam radio sve rezervaije zavrtelo bi ti se u glavi.. :D
Svaka čast, čestitam. ;) Pretpostavljam da imaš iskustva kao agent u nekoj turističkoj agenciji koja je specijalizovana za organizaciju individualnih putovanja za imućnije klijente (npr. Travel Butique, za njih znam da su specijalizovani za takve klijente). Međutim meni dosta veću težinu imaju preporuke iz prve ruke - dakle da si ti bio korisnik toga što preporučuješ. Zbog toga sam i naglasio lično iskustvo, jer i sam izbegavam da "preporučujem" bilo šta što nisam lično isprobao. Npr. ja mogu iz druge ruke da ti opišem kako izgleda skok padobranom, ali to nema težinu kao kada bi ti moja žena koja je skakala padobranom ispričala svoja iskustva iz prve ruke. Ista je priča i za sve ostalo - lično iskustvo je iskustvo iz prve ruke i za mene je to jedina relevantna preporuka. :)

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk


Van mreže popovica novi sad 1

  • **
  • Poruke: 1.355
  • Lokacija: Fruska gora,Popovica ,302 m/nm
Odg: Chat
« Odgovor #4351 poslato: 13. Decembar 2021. u 02:46 »
Ako je neko uredno vakcinsan nema nikakvih ogranicenja u vecini zemalja EU bio sam u Nemackoj u poseti rodbini u novembru .Ali moraju zapadne vakcine i naravno moras biti vakcisan ili prelezao ali najdalje 6 meseci.Nas sertofikat priznaju mada onaj EU nije jos izasao( sada nasi izdaju da moze da se ocita i kod )  sa nasim sam ulazio svugde ,retko ko me proveravao a ko jeste trazo pasos radi indetifikacije jer nisu mogli da ucitaju. ^^


Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.474
  • Lokacija: Novi Beograd
Odg: Chat
« Odgovor #4352 poslato: 13. Decembar 2021. u 11:43 »
Tako je, Nemačka traži zapadne, što mojoj ženi nije bio problem sa 3 fajzera, ali ja imam 2 sinofarma + 1 fajzer, tako da sam ja išao na ako prođe prođe. Npr. u hotelu sam prvo "iskusno" dao ženin sertifikat, moj posle nisu ni gledali. :)

Što se tiče nekih drugih zemalja, u Francuskoj si ok i ako je samo jedna od vakcina priznata u EU, u Italiji je zvanično dozvoljen boravak od 120 sati ali realno niko te ne proverava, Španija je otvorena za vakcinisane, itd... Jedino znam da je Švedska zatvorena i za vakcinisane, osim ako nemaš bitan razlog za putovanje ili Švedsku boravišnu dozvolu.

Tako da realno ako si vakcinisan nema više nekih većih problema oko putovanja. Ima i dalje zemalja za koje moraš da imaš PCR test iako si vakcinisan (npr. od zemalja koje su meni zanimljive za putovanja u zimskom periodu UAE, Maldivi i Sejšeli imaju taj zahtev), ima i zemalja koje su zatvorene i za vakcinisane (ne samo za ljude iz Srbije, već generalno), ali putovanja uglavnom više nisu problem, a "uslovi" tipa sertifikat su lako rešivi i ne treba da budu izgovor za nekog ko želi da putuje.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: Chat
« Odgovor #4353 poslato: 13. Decembar 2021. u 16:12 »
Trenutno kod mene u kraju :facepalm: :cry:


Van mreže Sofronije

  • ***
  • Poruke: 2.331
  • Starost: 53
  • Lokacija: Smederevska Palanka
Odg: Chat
« Odgovor #4354 poslato: 13. Decembar 2021. u 16:31 »
Trenutno kod mene u kraju :facepalm: :cry:



Potkrovlje, nadogradnja, budzenje instalacija... vrlo cesto bude... ovde pre par godina izgorela zgrada usred leta zbog preopterecenja klima uredjajima a kablove vukli kroz grede direktno i gde su stigli... naravno, buknulo kao sibica :( Zima, losa instalacija, budzeni kablovi deklarisani daleko ispod onoga sto stvarno mogu da podnesu... i eto katastrofe :(
🇷🇸 Сунчано и топло.
🇷🇺 Солнечно и тепло.

"Eeeeee!"

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.301
  • Lokacija: Beograd
Odg: Chat
« Odgovor #4355 poslato: 13. Decembar 2021. u 18:53 »
Imam i ja para @ Stefano, za te hotele, ako na to aludiras, a aludiras, znam vrlo dobro sklop ličnosti kao što si ti... Ali me to ne interesuje, u smislu da na to trošim pare..    ;)
A što se ličnog iskustva tiče, nakon povratne informacije TAKVIH KLIJENATA, ništa mi više ne treba, da bi hotel preporučio tebi ili bilo kome drugom..  ;)

Van mreže Profiamater

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.319
  • Starost: 105
  • Lokacija: Beograd-centar, 130mnv
Odg: Chat
« Odgovor #4356 poslato: 13. Decembar 2021. u 22:40 »
Imam i ja para @ Stefano, za te hotele, ako na to aludiras, a aludiras, znam vrlo dobro sklop ličnosti kao što si ti...

@Stefano
@Mareeram

Hej, momci, dobronameran savet:
ovaj forum valjda ne služi za "hvalisanje" i isticanje ko je u kom hotelu bio, koliko je to koštalo, da li neko ima ili nema 300-500EUR/dan za iznajmljivanje vikendice u okolini Beograda, ko ima ili nema iskustva u vezi luksuznih hotela... a naročito ne za spominjanje nečijeg "sklopa ličnosti" (najverovatnije u negativnom kontekstu)... možda bi se to uskoro nastavilo i sa spominjanjem nečijeg obrazovanja, porekla...

Bitno sam stariji od obojice i nadam se da moj komentar neće biti pogrešno shvaćen: bilo bi fino da polemiku ne nastavite na forumu nego, ako je neophodno, u privatnim porukama.

Što se tiče putovanja i smeštaja u odličnim ili luksuznim hotelima u potpunosti razumem osobe koje to vole (kao i one koji smatraju da je to "bacanje para"), ali kao što može da se vidi iz mojih komentara prethodnih 10 godina - na ovom forumu svakako nisam pisao o cenama smeštaja ili svim zemljama gde sam bio. Možda sam par puta spomenuo da zimi volim da budem "na dalekom, toplom okeanu gde je temp. vode 29C" i to je to - da želim da istaknem gde putujem i šta radim u svakom danu kada nisam u Srbiji, verovatno bih imao nalog na Instagramu ili makar FB profil pa bih "čekirao" gde sam sleteo, u kom sam hotelu (koliko ima "zvezdica", koliko košta noćenje, koji je sprat), restoranu... uz obavezne slike iz aviona naročito ako je business klasa ali tada bih ličio na neke blogere, influensere...  Iz prve ruke znam da neke osobe bukvalno mole da ih puste u biznis klasu na nekom međunarodnom letu samo da bi se tu slikale i posle to "okačile na mreže" - jadno, žalosno ali možda i "moderno"...
Ja sam ipak kategorija 50+ i svet posmatram malo drugačije od mladih ljudi, ali sa žaljenjem konstatujem da ima i ljudi mojih godina kojima je bitno da javno pokažu sve što sam prethodno spomenuo... Nemaju slike svoje porodice/dece, ali "kače" po par stotina slika sa svakog putovanja i "sa visine" gledaju na one koji sebi ne mogu da priušte luksuz ali su ispunjeni nečim drugim što se ne kupuje...


Stefano je moj prijatelj i verujem da moj komentar neće pogrešno razumeti. Makar on zna da mu želim uspeh i na privatnom i poslovnom planu a za ovo drugo sam mu "u davnim vremenima" dao i korisne savete i iskreno se radujem što sam bio dobar "prorok"  ;) i što je on u prethodnih 10 godina napravio veliki napredak (a ovo ne pišem zato što sam mu prijatelj, već zato što je to činjenica - bez obzira na "sklop ličnosti" ;) koji neko spominje). U današnje vreme nema puno ljudi koji se raduju tuđem uspehu, mnogo je sebičnosti pa maltene i želje da "ako već ja nisam uspešan, ne mora ni neko drugi".
Dakle, za Stefana ne brinem  ;) ali se nadam i da "mareeram" (koga ne poznajem ali koji pokazuje znanja iz raznih oblasti a sećam ga se i iz kviza - nije lako "stati ispred kamere") neće imati velike primedbe na to što sam se "umešao" u polemiku koja je počela da liči na nešto što više nije zezanje i "šala među prijateljima". Pozdrav momci!
« Poslednja izmena: 13. Decembar 2021. u 22:53 Profiamater »

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.301
  • Lokacija: Beograd
Odg: Chat
« Odgovor #4357 poslato: 13. Decembar 2021. u 22:51 »
Veruj mi @ Profi, neki klijenti za koje sam ja radio, mogu da "pojedu i mene i tebe i Stefana za doručak" kada je novac u pitanju, ali to je meni sve smešno, realno.. :confused: Ne ljutim se, ok mi je tvoja poruka skroz...
Restorane koje sam ja bukirao u LA-u, Tokiju, Londonu.. Mislim o tome stvarno neću ni da pričam, mene to uopšte ne zanima za sebe i da imam para za to, i shopping termine u Guči prodavnici u Moskvi na primer..
Mene stvarno time ne može da fascinira..  :confused:

Van mreže Sofronije

  • ***
  • Poruke: 2.331
  • Starost: 53
  • Lokacija: Smederevska Palanka
Odg: Chat
« Odgovor #4358 poslato: 14. Decembar 2021. u 00:13 »
Ja bi neku definiciju luksuza ili šta se to toliko plaća...

Znate, bio neki pok. Mile Mauzer ovde u Palanci... Boem, gurman, erudita... I tako se povede priča o kačamaku ili puri ili palenti - bogami čujem ja to veoma skup luksuz po nekim bg restoranima danas, ali dobro... Elem, počne Mile da priča o kačamaku i kako on to sprema, a slatkorečivi Mile koji je bio pod gasom pride je tako divno pričao kako on to meša, pa soli pa zgušnjava, pa meša još... Pa je svima pošla voda na usta od priče...
"Onda ti ja uzmem onu šerpu, otvorim prozor... (i tu svi očekuju da stavi malo da se prohladi...) a Mile dovrši:
"Okrenem šerpu i prospem!!! TO ZA MENE NIJE JELO!!!"

(desilo se negde osamdesetih godina)

Što napisah ovo... Valjda zato što je luksuz ono što si spreman da debelo platiš, a ne zato što je neko rekao ili napisao da to baš tako...

Meni su sabrana dela Slobodana Jovanovića u kožnom povezu, Bigz 1991 luksuz nad luksuzima.... Kao i Thorensov gramofon i klavirske dirke od slonove kosti.... Da ne pominjem neke H0 lokomotive   :)


🇷🇸 Сунчано и топло.
🇷🇺 Солнечно и тепло.

"Eeeeee!"

Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.474
  • Lokacija: Novi Beograd
Odg: Chat
« Odgovor #4359 poslato: 14. Decembar 2021. u 00:39 »
Profi, učim od najboljih ;) a za moj trenutni lifestyle koji je posledica mog poslovnog uspeha, moram da naglasim (a to i sam znaš) da si mi ti bio veliki uzor i inspiracija. :) Sećaš se mojih poslovnih početaka pre 10 godina i koliko su neke stvari tada delovale daleko. Ti si jedan od retkih koji je potpuno upoznat sa mojim poslovnim uspehom, koracima koje sam pravio, i shodno tome rezultatima. Nisi jedan od onih koji sada kažu "ma lako je njemu", "boli njega kurac, usralo ga".

A znaš da i dalje smatram da tek treba da dođem do pravih poslovnih uspeha. Naravno, ovo sada jeste uspeh, i bilo bi bezveze da sam neskroman, pogotovo imajući u vidu da više ne prodajem "vreme za novac", ali i dalje sam na nekom "miran san" nivou, a cilj mi je da pređem na sledeći "fuck you money" nivo. :) Da ne idem suviše duboko, temu ćemo nastaviti kad budeš došao da vidiš novu gajbu ili na nekom lepom mestu uz stejk. ;)

Mareram, stekao sam utisak da je sa tobom jako teško voditi pisanu komunikaciju. Da te podsetim, letos kada sam vas vozio sa Bukulje vodili smo vrlo prijatan razgovor u kolima, bez obzira na neslaganja po pitanju većine društvenih tema, ali smo ipak sasvim normalno pričali i na kraju smo se rastali drugarski. Obzirom da se poznajemo lično, znamo ko se čime bavi (sećaš se da sam te pitao čime se baviš i ti si mi odgovorio), pa nema nikakve potrebe da sada pokušavaš da mi pariraš poslovno jer nismo iz iste priče.

Imajući u vidu da smo uživo vodili sasvim normalan dijalog nije mi jasno čemu onda sada ovakvi komentari? Prosto ne znam šta ti je izazvalo na ovakvu reakciju?

Počeli smo priču o vikendicama, Bart je spomenuo da ga zanima da vidi kako izgledaju te malo skuplje kuće, ja sam poslao par linkova kuća koje sam rentirao, ti si se onda javio sa komentarom da ti nisu jasni "retardi" koji tolko plate smeštaj u Srbiji, a ja sam ti na to odgovorio koji su moji razlozi i ti si posle toga krenuo sa nekim ironičnim prepucavanjem. Na kraju kada sam probao u drugarskom/zajebantskom tonu da spustim loptu ti zapenio još više.

Mislim da definitivno imaš mnogo kvaliteta i kao čovek i kao profesionalac, i nema potrebe da urušavaš sliku koju si izgradio ulaskom u rasprave na teme gde ćemo sasvim bespotrebno ući u klinč.

Za kraj skrenuo bih pažnju moderatorima da bez obzira na ton konverzacije ne brišu/ne edituju ni moje, ni Mareramove komentare na ovoj temi.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk