Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Jun 2023- III dekada  (Pročitano 16313 puta)

Van mreže subaja

  • *
  • Poruke: 342
  • Lokacija: Bikovo - 8km jugoistočno od Subotice
Odg: Jun 2023- III dekada
« Odgovor #60 poslato: 23. Jun 2023. u 21:30 »
Olujni vetar i učestalo sevanje, buknuo razvoj u severnom delu grada.

Van mreže Liki

  • ***
  • Poruke: 2.924
  • Starost: 32
  • Lokacija: Crepaja
Odg: Jun 2023- III dekada
« Odgovor #61 poslato: 23. Jun 2023. u 21:39 »
Formirala se linija preko zapada Vojvodine, puno je još tu ćelija, ali su raspoređene od Subotice pa sve do ćelije koju je kolega Slikao u Sremu, a iznad koje se formirala još jedna

Van mreže Djordje...storm chasers....

  • ***
  • Poruke: 3.149
  • Starost: 29
  • Lokacija: Равње-Мачва -Сремска Митровица-Хесна
  • Usus est optimus magister
Odg: Jun 2023- III dekada
« Odgovor #62 poslato: 23. Jun 2023. u 21:41 »
Јој само да поштено захлади ова врућина је неподношљива, не знам ђе запело фронт баш баш касни, можда нам се спрема изненађење за касније....

Poslato sa STK-LX1 pomoću Tapatoka

Јануар :62.5mm
Фебруар: 4,2мм
Март: 10,0мм
Година:76.7mm

Van mreže Zika

  • ***
  • Poruke: 4.396
  • Starost: 28
  • Lokacija: Melenci - Zrenjanin
  • student meteorologije u Novom Sadu
Odg: Jun 2023- III dekada
« Odgovor #63 poslato: 23. Jun 2023. u 21:56 »
Maksimalni odraz u Bačkoj. Nadajmo se da se neće formirati superćelija inače može doneti katastrofalne štete na svom daljem putu kroz Vojvodinu...
ljubav si mi jedina, ti si moja sudbina

Van mreže Liki

  • ***
  • Poruke: 2.924
  • Starost: 32
  • Lokacija: Crepaja
Odg: Jun 2023- III dekada
« Odgovor #64 poslato: 23. Jun 2023. u 21:57 »
Maksimalac u Bačkoj, deluje sićušno u odnosu na ove gromade u Mađarskoj, ali tako nešto nam i ne treba, ostaje za sada linija razvoja u Bačkoj sa tim maksimalcem na južnom kraku, stidljivo se otvorilo par ćelija i oko Kolubare rekao bih, tako da videćemo u kom pravcu će se sve razvijati

Van mreže igorkonkolj

  • **
  • Poruke: 1.629
  • Lokacija: futog
Odg: Jun 2023- III dekada
« Odgovor #65 poslato: 23. Jun 2023. u 22:04 »
da, bio sam u setnji nasipom u futogu i jasno se videlo dejstvovanje protivgradne verovatno negde  oko nestina ili cak sa hrvatske strane, seva neprestano, i konacno je probio front,,olujni udari SZ vetra i momentalno osvezenje u vazduhu

Van mreže Zika

  • ***
  • Poruke: 4.396
  • Starost: 28
  • Lokacija: Melenci - Zrenjanin
  • student meteorologije u Novom Sadu
Odg: Jun 2023- III dekada
« Odgovor #66 poslato: 23. Jun 2023. u 22:20 »
Spektaklaran nailazak fronta. Jaki udari vetra, kumulusi na sve strane, blica sa svih strana. Nadajmo se da neće proći uz puno štete.
ljubav si mi jedina, ti si moja sudbina

Van mreže Djordje...storm chasers....

  • ***
  • Poruke: 3.149
  • Starost: 29
  • Lokacija: Равње-Мачва -Сремска Митровица-Хесна
  • Usus est optimus magister
Odg: Jun 2023- III dekada
« Odgovor #67 poslato: 23. Jun 2023. u 22:23 »
Још један талас појачаног ветра овог пута јачи од предходног оволика енергија а све се погасило

Poslato sa STK-LX1 pomoću Tapatoka


Јануар :62.5mm
Фебруар: 4,2мм
Март: 10,0мм
Година:76.7mm

Van mreže dikile

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 8.609
  • Starost: 39
  • Lokacija: Paraćin, 129 m n.v.
Odg: Jun 2023- III dekada
« Odgovor #68 poslato: 23. Jun 2023. u 22:26 »
Nema šta,  Swiss HD 4x4 na bazi ECMWF skinu situaciju samo tako. Naravno po njemu front debelo kasni i do mene će stići tek negde između 2 i 3h posle ponoći, uz moguće prolazne padavine na liniji fronta. I za sutra je pravim bum posle podne kod njega u većem delu zemlje. Nije ni čudo jer daje puno sunca u prvom delu dana uz dosta više temperature i od ICON-a i od GFS-a.

Trenutno u Paraćinu 26.6C, bez daška vetra.

Na mreži Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.211
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Jun 2023- III dekada
« Odgovor #69 poslato: 23. Jun 2023. u 22:31 »
 ^^ Upravo tako. Jeste da znaju i da odvale svašta, ali ponekad zaista imaju njuh. Mada, ruku na srce, u poslednji čas su i svi ostali prihvatili ovo.

Citat iz prognoza:

Citat: kimi
Jedino se HD-ovi prave pametni, po njima nema ničega, oblačnost iz Bosne se raspadne i posle se u noći i ka jutru aktivira jedino Banat. :huh: Evidentno je da će glavni sistem biti u severnoj polovini zemlje ali bilo bi i južnije razvoja.

Za divno čudo uopšte da je ono bilo kući, ali šta to svega 0,4mm palo. Vidim i Kruševac ništa bolji nije bio.
Ono što su svi promašili za van Vojvodine je da sem jugozapada zemlje, nikakav olujni front u prizemlju nije ni bio. To otvara mogućnost da na liniji fronta možda bude nekih razvoja kasnije.

Ja sam baš išao do grada da prošetam, užas živi, ustajala topla vazdušna "vapa".
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže Zika

  • ***
  • Poruke: 4.396
  • Starost: 28
  • Lokacija: Melenci - Zrenjanin
  • student meteorologije u Novom Sadu
Odg: Jun 2023- III dekada
« Odgovor #70 poslato: 23. Jun 2023. u 22:44 »
Počinje pljusak ogromnih kapi, blica iz ko zna koliko ćelija, praktično besprekidno. Vetar i dalje dosta jak uz manju prašinsku oluju.
ljubav si mi jedina, ti si moja sudbina

Van mreže BataSteva

  • **
  • Poruke: 1.524
  • Starost: 38
  • Lokacija: Sakule - Opstina Opovo - sama granica juznog i srednjeg Banata - 50 km severno od Beograda i 30 km juzno od Zrenjanina
  • Uvek je vreme za vreme
Odg: Jun 2023- III dekada
« Odgovor #71 poslato: 23. Jun 2023. u 22:54 »
Krenuo vetar i kod mene .
padavine ( kisomer ) 2022 - april 54 mm . maj  11 mm , jun 23 mm , jul 26,5 mm , avgust 73,5 mm , septembar 138 mm , oktobar 26,5 mm , novembar 50 mm ( 23.11 - 3,5 mm )


Van mreže Profiamater

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.319
  • Starost: 105
  • Lokacija: Beograd-centar, 130mnv
Odg: Jun 2023- III dekada
« Odgovor #72 poslato: 23. Jun 2023. u 22:59 »
Front sa pojačanim NW vetrom (koji će olakšati disanje - u centru je užasno) se približava Beogradu, prošao je Batajnicu:

METAR LYBT 232100Z 31014G29KT CAVOK 26/22 Q1014 NOSIG=

Loznica je u 20.30h imala čak 34.5C (u 20h "samo" 28C) uz vlagu 20%  :O i južni vetar... tamo je NW "probio" pre 15 minuta pa je temp. opala...

Van mreže Ljubiša

  • ***
  • Poruke: 4.576
  • Lokacija: Čestereg - opština Žitište - Srednji Banat
    • www.cestereg.rs
Odg: Jun 2023- III dekada
« Odgovor #73 poslato: 23. Jun 2023. u 23:16 »
Jak vetar već nekih pola sata uz umerenu grmljavinu i kišu.

Van mreže Liki

  • ***
  • Poruke: 2.924
  • Starost: 32
  • Lokacija: Crepaja
Odg: Jun 2023- III dekada
« Odgovor #74 poslato: 23. Jun 2023. u 23:22 »
Stigao front, ja sam baš pod utiskom, ako izuzmem ove tornjeve severno u srednjem Banatu, ovde nije uspeo da se razvije ni jedan kumulusi, gotovo da je vedro, nema ni govora o nekoj nadogradnji južnije niti bilo kakvoj kiši

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.417
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Jun 2023- III dekada
« Odgovor #75 poslato: 23. Jun 2023. u 23:23 »
Loznica je u 20.30h imala čak 34.5C (u 20h "samo" 28C) uz vlagu 20%  :O i južni vetar... tamo je NW "probio" pre 15 minuta pa je temp. opala...

Da, meni je fascinantno bilo ovo feniranje Loznice u večernjim satima, kakav je to samo pad tačke rose bio pre svega. Takve nagle promene temperature i tačke rose sam doživljavao na primorju kad leti probije fenska bura u kasnim večernjim satima.

Probio suvi front i u Beogradu, olujni udari severozapadnog vetra trenutno, a podigla se i prava prašinska oluja. Što se tiče konvekcije, ama baš ništa u širem krugu oko Beograda nije uspelo da se pokrene, ova situacija je bila pravi dokaz koliko ekstremne vrednosti CAPE-a ne znače ništa ukoliko splet okolnosti ne bude povoljan za forsiranje konvekcije. Već sam pisao, mnogi modeli su žestoko podbacili ovoga puta. A mislim da ni "najpesimističniji" modeli po pitanju konvekcije nisu ostavljali veliki prostor od Slavonije preko Semberije, Srema i Mačve do Beograda bez ijednog jedinog Cb-ja večeras.

Sutrašnji dan je takođe velika enigma, ali što se tiče ovog dela oko Beograda, deluje da su šanse za ikakvu konvekciju i padavine u domenu teorije samo.


padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac 27.2mm
prosek - 48.7mm

padavine u aprilu 2024:
Vračar - 28.4mm
Miljakovac - 34.3mm
prosek - 51.5mm

Van mreže roki

  • ***
  • Poruke: 4.100
  • Starost: 32
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Jun 2023- III dekada
« Odgovor #76 poslato: 23. Jun 2023. u 23:45 »
Danas u Sarajevu još jedan sunčan i vrlo topao dan..Kao što sam i pretpostavio Max T izgurala na 36*C..Poslijepodne je bilo jakih razvoja po standardnim mjestima oko Sarajeva koji standardno ništa nisu donijeli..Djeluje da ni tokom noći neće biti ničeg specijalnog..

Zato je danas u okolini Jajca bilo ozbiljnog leda..










Van mreže Tihomir

  • **
  • Poruke: 804
  • Starost: 60
  • Lokacija: Trnovec Bartolovečki, Croatia
    • https://www.weatherlink.com/embeddablePage/show/aad18abb1a6c4cafb7acc82d7cb68eb5/fullscreen
Odg: Jun 2023- III dekada
« Odgovor #77 poslato: 24. Jun 2023. u 00:35 »
Evo, završio je i meni radni dan. Radio sam od 15 sati do 23:30 , nakon niza vrućih dana i njima je došao kraj. Vozio sam autobusnu liniju do granice sa Slovenijom, Križovljan dubrava. Došao sam u 16 sati, čekao do pola pet. Na samome polasku za Varaždin počeo je puhati jak do olujni vjetar, i kiša krupnih kapi. Ja po gasu da koliko toliko odmaknem od ove promjene. Na žalost od tamo pa sve do mjesta Sračinec me pratio led i na momente prolomi oblaka. Nije bilo ugodno voziti i slušati kako led roka po krovu busa i staklima. Na kraju sam dobro i  prošao, nije se ništa oštetilo, ali sve mjesta od granice , i skoro do samoga Varaždina, zbrajaju štete od leda i olujnoga vjetra. Ima oštećenih krovova, razbijenih prozora na kućama, ogromne štete na poljoprivrednim kulturama i na autima.. Užas jedan. Kasnije sam vozio do Novoga Marofa, Var.Toplica i Ivanca , bilo je tu i tamo srušenih stabala, granja ali nije bilo tako jako kao od granice do Varaždina. Jučerašnji  i današnji  maksimalac bio isti 33.3°C , dok je jutrošnji minimalac bio 21°C. Od ove fronte kod mene je palo lijepih 56.4mm oborine, žena kaže da je bilo malo sugradice u Trnovcu, poštedilo nas. Udar vjetra je bio 21.6m/s . I ovaj smo mjesec prešli 100litara, sada smo blizu 700litri. Svaki put se jako izliju oborine nad mojim mjestom.
Dolazak na granicu

Odlazak

Kolodvor u Varaždinu, smirivanje nevremena


Van mreže subaja

  • *
  • Poruke: 342
  • Lokacija: Bikovo - 8km jugoistočno od Subotice
Odg: Jun 2023- III dekada
« Odgovor #78 poslato: 24. Jun 2023. u 01:33 »
Na kraju dobar pljusak i kod mene uz jaču grmljavinu.

Van mreže Georgi Zahariev

  • **
  • Poruke: 1.567
  • Starost: 55
  • Lokacija: Bulgaria, Vratsa, 340 m
Odg: Jun 2023- III dekada
« Odgovor #79 poslato: 24. Jun 2023. u 05:41 »
Във Враца времето е ясно и тихо. Все още не е валяло.
Т е 20С след 32С вчера.