Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Sport  (Pročitano 546693 puta)

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Sport
« Odgovor #1320 poslato: 06. Septembar 2015. u 13:32 »
Uskoro se igra protiv Njemačke, možda i važnija utakmica od one sa Španijom, jer bi pobjeda praktično značila prolazak u osminu finala, ako računamo sigurnu pobjedu protiv autsajdera Islanda. Cilj je svakako jedno od prva tri mjesta u našoj grupi, tako da možemo sebi da dozvolimo i eventualni jedan kiks. Ukrštamo se sa grupom A u kojoj je jedini opasan rival Francuska. Ako računamo da će oni biti prvi, tu je u grupi još 5 solidnih relativno ujednačenih repezentacija, od kojih bi bilo manje-više svejedno na koju bismo naletjeli.
Zato kažem da je praktično svejedno koje ćemo mjesto zauzeti od prva 3 u grupi.
Ali polako, da prvo pobijedimo Njemce, favoriti smo, ali ne i apsolutni. Imaju 3 jako dobra igrača, juče su loše odigrali, možda se danas razigraju.


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Sport
« Odgovor #1321 poslato: 06. Septembar 2015. u 13:39 »
Nije Novicki ono sto je bio, u odbrani uzasan, naravno moze on sjajno da odigra ali ipak tesko mi imamo sjajnu klupu a i gde ce on prati 10 godina mladjeg Bjelicu... Ja mislim da smo izraziti favoriti i ocekujem pobedu od 10-15 razlike, samo se plasim da se nasi juce ispraznili ali mislim da ce ih Sale motivisati..

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Sport
« Odgovor #1322 poslato: 06. Septembar 2015. u 14:16 »
Nije Novicki ono što je nekad bio svakako, ipak su to godine (37), ali i dalje daje u prosjeku 20-ak poena po utakmici u NBA što je ozbiljna brojka. Ja se više plašim malog Šrudera, jedan od najtalentovanijih plejeva na svijetu sigurno. Valjda neće baš protiv nas da zablista. Njih dvojica su donijeli pobjedu protiv Islanda. Imaju oni i Pleisa, odičan centar, od naredne sezone u NBA, ali juče nije ništa pokazao, čini mi se da se i povrijedio nešto, tako da je pitanje hoće li i da igra uopšte.
Od ostalih, to su uglavnom prosječni igrači iz njihove lige, tako da uglavnom od Novickog i Šrudera zavisi hoćemo li ih pobijediti i koliko lako.

A našima definitivno motivacije neće faliti. Kud ćeš veće motivacije od jučerašnje pobjede. :)


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.174
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Sport
« Odgovor #1323 poslato: 06. Septembar 2015. u 17:50 »
Profesor Bjelica !Kakav koš na 0,9 sekundi pre kraja !Nekako sam imao osećaj da bi mogli nešto biti,hoće nas izgleda ti koševi u zadnjim sekundama :D

Ali ono što gadno nije valjalo je šut za 3 poena.Ma neće da uđe i Bog.Uspešnost 4/30 sve govori,katastrofa...

Ipak,najvažnije je pobeda na kraju :)
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Sport
« Odgovor #1324 poslato: 06. Septembar 2015. u 19:01 »
Pravi šampioni pobjeđuju i kada ne ide! :) Nije bilo za očekivati da svaku utakmicu odigramo na visokom nivou kao prethodnu, ali važno je da je upisana važna pobjeda. Šut za tri očajan, protiv Španije je to bilo mnogo bolje, i biće to opet bolje, ne brinem. Očigledan problem imamo sa centrima. Krstić je dugo bio prvo rešenje, sad kad je završio reprezentativnu karijeru, svi smo očekivali da će prava i jedina zamjena biti Marjanović, ali ne dadoše mu da igra. Ovako su tu Raduljica i Kuzmić, prinudna rešenja takoreći. Kuzmić je bolje od Raduljice odigrao u svim segmentima, pogotovo sa odbranom i skokom, protiv Španije imao važnu ukradenu loptu. Ali šut mu nije jača strana definitivno. Protiv Islanda će sigurno veliku minutažu dobiti i Milutinov i tu će se vidjeti koliko na njega može da se računa u narednim utakmicama.

Nego, ovaj Island uopšte nije naivan. Evo Italijani muku muče sa njima, cijelo prvo poluvrijeme izjednačeno. Trojke šutirali preko 50%, 7/13, takav procenat malo koja reprezentacija može da ostvari. Ne treba ni njih potcjenjivati i unaprijed upisivati pobjedu, obavezno ih spriječiti da šutiraju trojke, i ne bi trebalo da bude problema.


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: Sport
« Odgovor #1325 poslato: 07. Septembar 2015. u 13:39 »
Slažem se sa Milošem po pitanju centra i očajnom šutu za tri poena. Vidi se da smo mnogo jaki individualno. Pa mi smo očajno odigali i na kraju pobedili, to jeste odlika velikih ekipa.
Inače ne znam da li ste vi primetili ili nisam objektivan, naša reprezentacija je oduvek imala problema sa slobodnim bacanjima. Procenat sa linije penala je po meni mnogo više zabrinjavajuć nego šut za tri. Slobodnjaci su nešto što mora biti naša prednost kada se ulazi u penal završnicu, a ne mana.

Van mreže ssoney

  • **
  • Poruke: 1.731
  • Starost: 44
  • Lokacija: Vrsac
Odg: Sport
« Odgovor #1326 poslato: 07. Septembar 2015. u 15:47 »
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=UQbhyFnHrZ8" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=UQbhyFnHrZ8</a>


I cisto kao suza protiv Nemacke :D

Van mreže ssoney

  • **
  • Poruke: 1.731
  • Starost: 44
  • Lokacija: Vrsac
Odg: Sport
« Odgovor #1327 poslato: 07. Septembar 2015. u 16:20 »
Iznenadjenje na evropskom prvenstvu u kosarci Belgija pobedila Litvaniju 76-74 kosem u poslednjoj sekundi, posle sudijskog vecanja.

Jos jedno iznenadjenje Finska je pobedila Rusiju, opet tesno na kraju 81-79.
« Poslednja izmena: 07. Septembar 2015. u 16:45 ssoney »

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Sport
« Odgovor #1328 poslato: 07. Septembar 2015. u 17:07 »
Jos jedno iznenadjenje Finska je pobedila Rusiju, opet tesno na kraju 81-79.

Meni ovo nije iznenađenje. U ruskoj reprezentaciji je došlo do smjene genracija, i od jedne od najboljih reprezentacija na svijetu, došli su do reprezentacije koja jedva sklapa kraj s krajem već par godina. Najbolje smo se uvjerili u njihov (ne)kvalitet u pripremnim utakmicama kad smo ih razbili 30 razlike. Čak sam se i nadao da nam oni budu rival u osmini finala, ali to će ipak biti neka od reprezentacija: Izrael, Poljska ili Finska. Bosna nema skoro nikakve šanse u toj grupi, bez Teletovića su potpuno dezorijentisani, i bilo bi pravo čudo da prođu dalje, ali nikad se ne zna.

Što se tiče naših slobodnih bacanja, nije to bilo baš toliko loše. Imali 70% i protiv Španije i protiv Njemačke. To je neki naš standardni prosjek, ali morali bismo to da popravimo makar na 75%. Moj neki utisak je da smo obično pogađali slobodna bacanja kad je najvažnije, kao npr. u polufinalu protiv Francuske prošle godine.


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: Sport
« Odgovor #1329 poslato: 08. Septembar 2015. u 13:25 »
Sada je bitno nakantati Island, nema opuštanja.  :ghug:

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Sport
« Odgovor #1330 poslato: 08. Septembar 2015. u 13:39 »
Imaju 323 hiljade stanovnika i plasirali se na Evropsko prventstvo u fudbalu medju prvima... Evo ih i na EP za kosarkase... Zaista impresivno....Oni malo veci od moj Nis...

Ali kao sto kazu: Ne bije boj svijetlo oruzje vec srce u junaka!  :D

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Sport
« Odgovor #1331 poslato: 09. Septembar 2015. u 08:21 »
Danas protiv Turaka...Stari znanci i duznici, nismo im jos vratili za onu kradju...Danas je prilika za to ali nece biti lako onaj Dixon ih je povezao dobri su....
Mirotic pocepao srpsku zastavu, kakav slepac....
Spanci namestaju da budu treci da izbegnu Francuze i Grke do finala...Tipicno za njih, pravi sampion si kada ne bras protivnike...Ako mi ne osvojimo ne bi voleo ni oni, zbog takvih namestanja...


Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Sport
« Odgovor #1332 poslato: 09. Septembar 2015. u 23:14 »
Vezali smo dvije odlične utakmice i više nego ubjedljive pobjede protiv neugodnih protivnika, baš ono što nam je trebalo. :) Raduje znatno popravljen procenat za tri poena (ako izuzmemo Bogdanovića koji još uvijek nije "namjestio ruku"). Raduje i to što se konačno vratio tandem Teodosić-Raduljica sa poslednjeg SP. Puno je razloga za optimizam, izdominirali smo u najtežoj grupi na prvenstvu i svi nas se plaše.

Što se tiče daljeg razvoja situacije, mnogo toga zavisi od sutrašnje utakmice sa Italijanima. Prvo mjesto bi nam odgovaralo više zbog protivnika u perspektivi, ne toliko u osmini finala koliko dalje. Protivnik u osmini finala će nam biti ili Finska ili Poljska, tu više nema dileme. Pobjednik toga meča će biti treći, a gubitnik četvrti u grupi. U pitanju su relativno ujednačene reprezentacije, ali više bih volio da nam dođe Finska, jer su makar po imenima lakši protivnik. Kako god, ne bi trebalo da bude problema ni sa jednima, ni sa drugima.

Ono o čemu naši već razmišljaju su potencijalni protivnici u četvrtfinalu i polufinalu. U slučaju pobjede protiv Italijana i prvog mjesta u grupi najvjerovatniji protivnik u četvrtfinalu bi nam bili Hrvati, a u polufinalu Španci. U slučaju poraza od Italijana i drugog mjesta u grupi, najvjerovatniji protivnik u četvrtfinalu bi nam bili Grci, a u polufinalu Francuzi. Svi bismo najviše voljeli prvu varijantu i finale sa Francuzima, ali ima još mnogo do toga. Rano je za kalkulacije, ide se na pobjedu protiv Italije.

Napred naši!  :first:


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Sport
« Odgovor #1333 poslato: 09. Septembar 2015. u 23:24 »
Ja bih voleo samo da Spanci ne budu u nasem delu jer tesko je pobediti 2 puta na istom prvenstvu tako kvalitetnog protivnika a i sigurno bi bilo psihickog praznjenja posle meca sa Hrvatima naravno ako se budemo sreli sa njima i ako ih pobedimo jer imaju izuzetne pojedince ali ne i tim, ali kada se igraju takve utakmice sve je nepredvidivo... Mene zanima kad bi mi cepnuli Italijane i ako Spanci i Turci pobede ko bi u tom krugu sa dva poraza bio 2. a ko 3. a ko 4....

Van mreže Медо

  • ***
  • Poruke: 4.076
  • Starost: 28
  • Lokacija: Мрчајевци
Odg: Sport
« Odgovor #1334 poslato: 10. Septembar 2015. u 00:00 »
Мислим да сутра лагано одрађујемо Италије, много је ту инвидуалног квалитета а мало хемије у тиму, мада су се испуцали против Немачке и поготово Шпаније, да су бацили шпорет ушао би би лагано,тако да сутра не би требао да буде њихов дан  :)

Такође навијам за Немачку против Шпаније, ако их добију, фурија лети са првенства.

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Sport
« Odgovor #1335 poslato: 10. Septembar 2015. u 11:00 »
Mene zanima kad bi mi cepnuli Italijane i ako Spanci i Turci pobede ko bi u tom krugu sa dva poraza bio 2. a ko 3. a ko 4....

Svi bi u tom krugu imali 1:1, i u tom slučaju bi presudila ukupna koš razlika, pa bi Španci sa najboljom koš razlikom bili drugi, a to mjesto su htjeli da izbjegnu zbog polufinala sa Špancima, koji im tradicionalno ne leže. Tako da bismo pobjedom protiv Italijana prilično zagorčali život Špancima. Inače, ja ću večeras svim srcem navijati za Njemce protiv Španaca, oni bi mogli da ih izbace već sad, i tako bi definitivno izbjegli Francuze do kraja. :)

A Italijani su opasni, imaju pojedince, ali ne i tim. Osim utakmice sa Špancima, kada su Belineli i Galinari pogađali i nemoguće, kao ekipa ništa nisu pokazali u prethodne tri utakmice. Ako na pravi način zatvorimo pomenutu dvojicu i odličnog centra Barnjanija, mislim da pobjeda ne dolazi u pitanje.


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Sport
« Odgovor #1336 poslato: 10. Septembar 2015. u 13:35 »
 ^^ Dobro je kad medjusobni skor odlucuje ja pomisljao i kos razlika svih meceva ali i tad mi se cini da bi Spanci bili drugi i isli bi u deo kostura sa Grcima i Francuzima...A Italijane samo da ne krene sut kao protiv Spanaca i obuzdacemo mi njih... :)
Realno ako se ovaj scenario desi ne znaci da nam otvoren put do finala, i dalje su opasni Hrvati i Italijani(Italijani jer je tesko 2 puta pobediti tako jaku ekipu ali ne i nemoguce, desavalo se)... Ne mogu Nemci da pobede Spance, Novicki ne moze na visokom nivou 35 minuta sto je osnovni preduslov da se nadaju pobedi a i igra u odbrani mu ocajna kad izleti treba mu vecnost da se vrati do kosa, za napad je majstor, ali mora u oba pravca ako zele pobedu a meni se cini da ne moze, sad cu pogledam kvotu pa ako se isplati da stavim nesto... :)

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Sport
« Odgovor #1337 poslato: 10. Septembar 2015. u 14:28 »
Samo da dodam da Italijanima odgovara da izgube...Ali tada bi se uzdali u Turke....

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Sport
« Odgovor #1338 poslato: 10. Septembar 2015. u 16:14 »
101:82!!! Prvo mesto! Idemo bre!
Sve utakmice smo ubedljivo dobili sem protiv Nemaca ali dobro zna se da su nam Nemci tradicionalno neugodan protivnik jos od II Svetskog rata...  :lmao:

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Sport
« Odgovor #1339 poslato: 10. Septembar 2015. u 16:38 »
Ponovo lakše nego što se očekivalo, nevjerovatan skor od 5:0 i koš razliku od +80 u najtežoj grupi na prvenstvu. Nakon ovakve igre u grupi, možemo prihvatiti ulogu favorita za zlato, ali i dalje mislim da se ne treba previše zalijetati. Sjetimo se kako su samo Grci izdominirali u grupi na SP, naletjeli u osmini finala na nas koji smo bili tek četvrti u našoj grupi, i ispali.

Nas svakako čeka znatno lakši protivnik u osmini finala, to će biti Finci koje su Poljaci upravo pobijedili i to ubjedljivo. I priželjkivali smo svi Fince u sledećem kolu, jeste da su namučili Francuze i razbili Bosnu, ali mislim da je to bio njihov maksimalni domet. Poljaci su neugodniji, ako ništa drugo u timu imaju jednog od najboljih centara na svijetu - Gortata.


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm