Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Sport  (Pročitano 546535 puta)

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Sport
« Odgovor #1380 poslato: 18. Septembar 2015. u 21:41 »
Ne lici ovo na dobro gubimo 25:35 3 min pre kraja druge cetvrtine.... Ali uz nase Orlove do kraja!!!

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Sport
« Odgovor #1381 poslato: 18. Septembar 2015. u 21:56 »
Poluvreme 34:35 za Litvance...Ovo vec lici na nesto... We are back in the game :)

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Sport
« Odgovor #1382 poslato: 18. Septembar 2015. u 21:58 »
Ali smo se baš u ta poslednja tri minuta vratili u život. Markovićeva trojka nas je razmrdala, a i konačno smo zaigrali odbranu kako znamo. Sad je psihološka prednost na našoj strani, očekujem bolju igru u drugom poluvremenu. I da izgubimo, još jednom kažem da su ovi momci naš ponos i da treba da budemo uz njih šta god da bude.


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Sport
« Odgovor #1383 poslato: 18. Septembar 2015. u 22:06 »
Ali smo se baš u ta poslednja tri minuta vratili u život. Markovićeva trojka nas je razmrdala, a i konačno smo zaigrali odbranu kako znamo. Sad je psihološka prednost na našoj strani, očekujem bolju igru u drugom poluvremenu. I da izgubimo, još jednom kažem da su ovi momci naš ponos i da treba da budemo uz njih šta god da bude.
Potpuno se slazem, nije mi nikad krivo kad se trude i daju sve od sebe... I sta god da bude uvek samo cestitke takvim momicima :)

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.291
  • Lokacija: Beograd
Odg: Sport
« Odgovor #1384 poslato: 18. Septembar 2015. u 23:07 »
Ali treba nam sportista za Rio!!!  :cry:

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Sport
« Odgovor #1385 poslato: 18. Septembar 2015. u 23:11 »
Jebiga... Ta rec sve objasnjava... Realno nismo imali igraca raspolozenog danas... Sve sam ocekivao da cemo nekom serijom da prelomimo utakmicu ali nista od toga ostali smo nedoreceni... Krivo mi bas sto nismo se kvalifikovali za Rio...Ova Litvanija nije nista posebno ali mi nismo imali dan, igrali smo pod nekom blokadom...Dostigli smo formu prerano i promena ambijenta nam nije odgovarala...
Ali dok se trude maksimalno ja ih podrzavam :)

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Sport
« Odgovor #1386 poslato: 18. Septembar 2015. u 23:27 »
Odavno nisam odgledao težu utakmicu sa manje koševa, bilo je ovo baš mučno za gledanje. Litvanci su odigrali na jedini mogući način na koji su mogli da nas dobiju, nametnuli su svoj ritam, to im je i pošlo za rukom, i šta da se radi.
Žao mi je što vjerovatno nećemo uzeti medalju, jer znamo da je uvijek falilo entuzijazma i motivacije za taj meč za bronzu, ali tu smo donekle krivi i mi navijači koji uvijek očekujemo minimum finale. I onda uslijedi razočaranje kad se taj cilj ne dostigne. Razočarani su sigurno i Francuzi, ali njima će motivacija biti domaća publika i revanš za polufinale od prošle godine.
Ono što mi je žalije je što po svemu sudeći ponovo nećemo otići na OI, iako je Rio bio na dohvat ruke. Još 2004. smo poslednji put učestvovali i ništa nismo postigli. Naravno, teoretske šanse još uvijek postoje, ali u kvalifikacioni turnir ide 18 timova, od kojih samo tri najbolja od tri grupe po 6 timova idu dalje. Pored nas, tu će biti i Francuska, Grčka, Italija i Češka, tako da će biti jako jako teško.
Šta da se radi, život ide dalje. Rekao sam da neću kritikovati naše košarkaše šta god da bude, i ostao sam pri tome.


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Sport
« Odgovor #1387 poslato: 18. Septembar 2015. u 23:37 »
Ako idu tri tima sanse su nam solidne...Jer gledaj osim Francuza koji su standarno veoma jaki, sumnjam da ce Italijani sa najjacim sastavom u kvalifikacije a i kako su timski odigrali nesto ne verujem, Grci jaki ali bez Spanulisa... Tako da su nam sanse solidne... Ostale bas ne poznajem, mozda Kanada ali ipak oni imaju dobar potencijal za sada.... Naravno da se nadam da cemo mi sa najjacim timom na tim kvalifikacijama...
Pored evropskih mislim da su ove ekipe na tom turniru i ja ih sada znam za 12...

Učesnici dodatnih kvalifikacija za olimpijski turnir
Novi Zeland (Okeanija)
Angola, Tunis, Senegal (Afrika)
Meksiko, Kanada, Porto Riko (Amerika)
Srbija, Francuska, Italija, Grcka i Ceska (Evropa)
3 mesta sa Azijskog sampionata i 3 mesta specijalne pozivnice, e tu ga mogu zakomplikovati sa tim pozivnicama ali videcemo...

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.291
  • Lokacija: Beograd
Odg: Sport
« Odgovor #1388 poslato: 18. Septembar 2015. u 23:41 »
Ma ta Olimpijada za neke sportove nije fer...u Evropi su najbolje reprezentacije, ali na OI moraju sa svih kontinenta da idu..tako izvise neke odlične evropske reprezentacije..

Jel zna neko da li je Ivana Španović ostvarila olimpijsku normu??

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Sport
« Odgovor #1389 poslato: 18. Septembar 2015. u 23:42 »

Van mreže Медо

  • ***
  • Poruke: 4.076
  • Starost: 28
  • Lokacija: Мрчајевци
Odg: Sport
« Odgovor #1390 poslato: 18. Septembar 2015. u 23:48 »
Па суштина Олимпијаде је да се такмиче репрезентације са свих континената, иако немају неки квалитет, али ипак дају неки шмек.  :)

Тешко ћу ово вечерас прежалити, много су нам се нудили током целе утакмице да их сломимо, у 4/4 смо морали да искористимо чињеницу да су били у бонусу након свега пар минута и ићи на улаз и на контакт, а ми нон стоп шут за 3 поена који је вечерас био блага катастрофа,  то је вечерас било кобно за нас по мени.

Видећемо, мислим ако нам се барем мало поклопи група, узимамо карту за Рио, зна ли неко кад се одржава квалификациони турнир?

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.291
  • Lokacija: Beograd
Odg: Sport
« Odgovor #1391 poslato: 18. Septembar 2015. u 23:48 »
@ Bart

Super!! Moze i do medalje! :)


Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Sport
« Odgovor #1392 poslato: 18. Septembar 2015. u 23:58 »
Medo ne znaju se jos termini a ni domacini ali pravilo je ovakvo:
Igraće se tri predolimpijska turnira. Na svakom od njih će biti po šest reprezentacija i samo pobjednik turnira će imati priliku igrati u Rio de Janeiru.

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.291
  • Lokacija: Beograd
Odg: Sport
« Odgovor #1393 poslato: 19. Septembar 2015. u 00:02 »
A naša ženska košarkaška reprezentacije je dobila kartu za Rio pobedom na Evropskom prvenstvu?

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Sport
« Odgovor #1395 poslato: 19. Septembar 2015. u 00:11 »
Medo ne znaju se jos termini a ni domacini ali pravilo je ovakvo:
Igraće se tri predolimpijska turnira. Na svakom od njih će biti po šest reprezentacija i samo pobjednik turnira će imati priliku igrati u Rio de Janeiru.


Igra se od 5-10. jula naredne godine. Do tada ima još puno, praktično cijela sezona koja još uvijek nije ni počela. Mnogo se toga može izdešavati do sada. Važno je da igrači budu spremni i da budu u formi u klubovima i plus Marjanović, imali bismo šanse.
Pomalo sam nas u prethodnoj poruci pesimistično otpisao, zbog večerašnjeg razočaranja. Ne znam kako će formirati grupe, ali ako naprave nekih šest šešira od po 3 reprezentacije, rangirano po fibinoj listi, onda bismo makar u grupi izbjegli Francuze i Grke koji su zajedno sa nama u top 10. U najgorem slučaju bismo bili u grupi sa Italijanima.

3 mjesta koja još uvijek nisu poznata nisu specijalne pozivnice, već organizatori svakog od 3 turnira. A ko to bira, to sami bog zna. O tom po tom, malo je falilo da ne moramo o tome ni da razmišljamo...


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Sport
« Odgovor #1396 poslato: 19. Septembar 2015. u 00:19 »
Evo objasnjenja valjda strucnijih novinara od nas...Mada mi nije bas jasno sto napisali 6 kad nisu ubacili jos jednu iz Afrike a to je Senegal i valjda i cetvrta sa Azijskog ide...Pa ni po ovoj racunici sto stavili ne slaze se... Ali ajde neka bude ovako i nisu bas lepo objasnili ko ce biti domacin ali dobro, saznacemo u buducnosti :)
http://www.sportske.net/vest/kosarka/kako-izgleda-obilaznica-do-rija-237936.html
« Poslednja izmena: 19. Septembar 2015. u 00:32 Bart »

Van mreže Profiamater

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.317
  • Starost: 105
  • Lokacija: Beograd-centar, 130mnv
Odg: Sport
« Odgovor #1397 poslato: 19. Septembar 2015. u 00:34 »
Srbija je izgubila od tima koji nije odigrao ni odlično ni veoma dobro ali je i to bilo dovoljno za pobedu u tvrdoj utakmici i "tuči" na terenu.
Izjava selektora Litvanije dobro opisuje prethodno:
""Dobiti Srbiju, a da pritom imate 20 izgubljenih lopti i šutirate 2/14 za tri poena je - neverovatno!" a vredi dodati da su Litvanci bili mnogo bolji u skoku (40:29).
Ovaj poraz je ipak dodatno iskustvo neophodno većini naših igrača ali i selektoru, a verujem da će ovaj tim uz pojačanje na poziciji centra izboriti plasman na OI.

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Sport
« Odgovor #1398 poslato: 19. Septembar 2015. u 11:15 »
Evo kolege iz mocarta su bolje uradile svoj posao i objasnile... U pravu si Miloshe ti nepoznati ucesnici ce biti i domacini turnira... Ali to je kao specijalne pozivnice, moze se tako shvatiti ali ovog puta ce ti koji ih dobiju biti domacini turnira...
http://www.mozzartsport.com/vesti/kako-do-rija-tri-turnira-18-ekipa-i-samo-tri-vize-za-brazil/115956

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.291
  • Lokacija: Beograd
Odg: Sport
« Odgovor #1399 poslato: 19. Septembar 2015. u 11:29 »
Ne znam ljudi ali mislim da su nam šanse da se plasiramo baš velike... :super:

Čitam sad, podloga za tenis na olimpijadi će biti ipak tvrda podloga, betonska kao na US open, neće biti šljaka, dakle imamo šanse za zlatoooooo! :jupi: