Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Sport  (Pročitano 550663 puta)

Van mreže risbo gr

  • ***
  • Poruke: 4.000
  • Starost: 36
  • Lokacija: Grocka (25km JI od BG-a ~ 100mnv)
Odg: Sport
« Odgovor #1500 poslato: 16. Jun 2016. u 18:08 »
Svi igraju fudbal,mada previse je ovo sa 24 repke,autsajderi parkiraju autobuse pred golom.. Prave tekme počinju sa završetkom grupne faze,mnogi kalkulišu,ne igraju punom snagom-(pr Nemačka,Francuska,Španija-tri glavna favorita za osvajanje,iako ni za jedne ne navijam :) Potencijalna iznenadjenja Italija,Engleska,Poljska,..Najveća enigma mi je Belgija,po imenima jedna od najjačih,moze ovo da osvoji a moze i da otpadne u osmini finala :) Portugal me neprijatno iznenadio,mogu mnogo bolje..

Van mreže Gaara

  • **
  • Poruke: 819
  • Lokacija: Prokuplje (Beograd, za vreme studiranja)
Odg: Sport
« Odgovor #1501 poslato: 16. Jun 2016. u 18:19 »
Meni je baš lepo što su povećali broj timova jer i neke manje reprezentacije imaju šansu da igraju velike mečeve i da se dokažu, a i treba evropsko prvenstvo da bude slabije od svetskog. Pre je evropsko sa 16 timova bilo maltene kao svetsko što se tiče jačine reprezentacija.

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.471
  • Lokacija: Niš
Odg: Sport
« Odgovor #1502 poslato: 16. Jun 2016. u 19:58 »
Severna Irska ima petoricu fudbalera u svom sastavu koji igraju u 3. i 4. Engleskoj ligi, a na kraju Englezi neće mnogo dalje da doguraju od njih  :rofl: Nije mi jasno kako Engleska ne može godinama da napravi tim koji može da osvoji neko prvenstvo.
I takvi pobedise Ukrajinci a cini mi se da im grad vise pravio problema nego Ukrajina... Bezidejni su kao i mi i Rusi....
I meni se vise svidja sto ima 24 reprezentacije jednostavno vise fudbala a u sustini nema razliku u kvalitetu jer ipak te najjace posle idu u eliminacionu fazu, naravno sada ima vise kalkulisanja u grupi ali i to ne garantuje kasnije da ce biti lakse...
Evo jedan snimak grada, po meni velicine tresnje...
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=qx4PU8c38vg" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=qx4PU8c38vg</a>

Van mreže aca asceric

  • ***
  • Poruke: 2.416
  • Starost: 26
  • Lokacija: Zemun Polje ( Plavi Horizonti ) 82 m.n.v.
Odg: Sport
« Odgovor #1503 poslato: 16. Jun 2016. u 20:01 »
Ma jel neko video nevreme ( grad ) na mecu Ukrajina : S. Irska bio je ko orah velicine :D

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.471
  • Lokacija: Niš
Odg: Sport
« Odgovor #1504 poslato: 17. Jun 2016. u 15:32 »
Dok traje utakmica, malo podsecanje na cuveni gol Ibrahimovica protiv Italije 2004. godine...Tada su bili u grupi  kao i sada i Italijani i Svejdani a na kraju ove dve reprezentacije i Danci su imali po 5 bodova ali  Italijani ispali zbog losije gol razlike, tu je Bugarska jos bila i nju su svi pobedili a Svedjani cak sa 5:0...Ovo je tema gde cu biti verovatno najaktivniji...  ;)
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=4Nc2HxLeM74" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=4Nc2HxLeM74</a>

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.301
  • Lokacija: Beograd
Odg: Sport
« Odgovor #1505 poslato: 18. Jun 2016. u 12:26 »
@ Bart

A za koga navijas na ep? :D

Jao nikad kraja haosu na ovom ep-u, bas mi se ne dopada, juce Hrvatska napravila rusvaj!  :facepalm:

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.301
  • Lokacija: Beograd
Odg: Sport
« Odgovor #1506 poslato: 18. Jun 2016. u 12:28 »
Ja navijam za Spaniju! :grin: :D

Juce oni jedini dobise ubedljivo za sada nekoga...

Van mreže aca asceric

  • ***
  • Poruke: 2.416
  • Starost: 26
  • Lokacija: Zemun Polje ( Plavi Horizonti ) 82 m.n.v.
Odg: Sport
« Odgovor #1507 poslato: 18. Jun 2016. u 13:32 »
Kakvi ispadi hrvatskih , pa nemogu reci navijaca , rekao bih huligana , jer navijaci su zvizdali bas izazivacima nereda . Nadam se da kazna nece biti izbacivanje , verujem da nece , ali jedan od redara je mogao da bude povredjen . Cesi su poceli da igraju onako kako znaju najbolje .

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.471
  • Lokacija: Niš
Odg: Sport
« Odgovor #1508 poslato: 18. Jun 2016. u 13:54 »
Zao mi igraca trebalo bi da dobiju strahovite novcane kazne i tipa da godinu dana na utakmicama reprezentacije njihove ne bude njihovih navijaca, imaju mnogo prekrsaja, takve stvari se i nama desavale ali bilo je provokacija sa strane, to je poznata prica da ne idem dalje, kod njih su samo huligani u pitanju, ne treba igraci da ispastaju i normalni ljudi, i ne treba da ih izbace. Imaju dobru ekipu a i to bi bilo lose po Evropsko prvenstvo...Cini mi se da se kod nas sada sve smirilo i da se misli na fudbal...

Mare navijam za Italiju, jer mi omiljen tim Juventus a i secam se fudbala iz zlatnog doba Italijanske lige...Pa nekako sam vezan za njih  :) Turci su totalno psihicki van ovog prvenstva, mogli su da budu zeznuti ali eto nisu... Spanci nisu losi ali ipak mislim da Nemci su favoriti... Pravo finale bi bilo Spanija-Nemacka
Cini mi se da su danas najnezanimljivje utakmice, ali ipak to je Evropsko prvenstvo ima posebnu draz sva utakmica....
« Poslednja izmena: 18. Jun 2016. u 14:11 Bart »

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.471
  • Lokacija: Niš
Odg: Sport
« Odgovor #1509 poslato: 20. Jun 2016. u 21:38 »
Braca Rusi veliko razocarenje ali nisam ni mnogo ocekivao, igraju kao nasi kod Advokata...Kad se samo setim da mi ovaj Vels pobedismo 6:1 a to maltene isti tim sad lagano u osminu finala izgleda ce prodje, Evropskog prvenstva... Hrvat se provukli ali kad sam razmislio ostala bi velika mrlja da su ih izbacili sa prvenstva...

Van mreže Gaara

  • **
  • Poruke: 819
  • Lokacija: Prokuplje (Beograd, za vreme studiranja)
Odg: Sport
« Odgovor #1510 poslato: 20. Jun 2016. u 23:18 »
Velšani su trenutno, uz Mađarsku, najprijatnije iznenađenje, a pitanje je da li bi se uopšte kvalifikovali za prvenstvo da nije povećan broj učenika.

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.471
  • Lokacija: Niš
Odg: Sport
« Odgovor #1511 poslato: 21. Jun 2016. u 00:01 »
Velsani me iznenadili a Madjari mislim da ne igraju nista posebno nego eto protiv Austrije se sve poklopilo...Austrija, ili kako procitah u jednim novinama Australija jaca od njih...
Moram da spomenem i jutrosnju spektakularnu utakmicu izmedju Golden Stejta i Klivlenda,, bilo je celu utakmicu neizvesno i Klivlend potpuno zasluzeno i Lebron osvojili titulu...Sjajan mec, serija za pamcenje...  :)


Van mreže nele-niš

  • ***
  • Poruke: 3.805
  • Lokacija: Brzi Brod-Niš
Odg: Sport
« Odgovor #1512 poslato: 22. Jun 2016. u 21:00 »
Nemam nekog ličnog favorita ali mi je ipak najdraže što je island prošao u nokaut fazu i želeo bih da doguraju što dalje.

Van mreže Profiamater

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.319
  • Starost: 105
  • Lokacija: Beograd-centar, 130mnv
Odg: Sport
« Odgovor #1513 poslato: 22. Jun 2016. u 23:04 »
Sviđa mi se rasplet nakon takmičenja po grupama (iako mi je ceo sistem ovogodišnjeg takmičenja čudan):

eliminisani su "ljubitelji" dronova sa dipLJomatskim pasošima a kući ide i reprezentacija čiji su navijači (OK, jedna grupica ali dovoljno je za užasan utisak) nosili transparent sa pitanjem "Gde je Marko?" aludirajući na nesrećnog mladića (navijača Zvezde) ubijenog u Istanbulu (ti bolesnici koji su napisali transparent čak ni ne znaju da ubijeni navijač nije iz Hrvatske -na toj utakmici su pokazali skandalozan transparent).

Island je golom u poslednjem minutu utakmice sebi "izabrao" Englesku, a Portugaliju (kada sam ja išao u školu naziv te zemlje je uvek bio Portugalija a ne Portugal, kao što su žene iz Španije bile Špankinje a ne Španjolke, ženski nosioci na turniru u tenisu su bili baš to - "nosioci" a ne "nositeljke" ali to nije za ovu temu) je "poslao" na Hrvatsku...

Moram da spomenem i jutrosnju spektakularnu utakmicu izmedju Golden Stejta i Klivlenda,, bilo je celu utakmicu neizvesno i Klivlend potpuno zasluzeno i Lebron osvojili titulu...Sjajan mec, serija za pamcenje...  :)

Cela serija je bila za pamćenje uz dosta detalja i van terena koji su obeležili nastup GSW ne samo u finalu NBA nego i u finalu zapadne konferencije protiv OKC (odluka kada suspendovati Draymond-a a kada mu "progledati" kroz prste ili kada dosuditi Flagrant 1 a ne Flagrant 2 je više nego "diskutabilna"; mislim da ne bi bio suspendovan da u finalu GSW u tom trenutku nije imao 3:1 protiv CLE ali neću sada da "davim" o tome). Eto, sada više ne važi "tradicija" da u finalu NBA niko nije došao do titule nakon 1:3 a tim koji je u regularnom delu oborio rekord Bulls-a po broju pobeda (deluje kao da su u finišu sezone bili čak i preopterećeni razmišljanjem o eventualnom rekordu) nije postao šampion. Kao čovek koji je pratio NBA krajem 80-ih i početkom 90-ih (uh, omatorio sam  ;)) mislim da je tada generalno igrana bolja košarka, navijanje je bilo bolje a i kriterijum suđenja je bio drugačiji.
« Poslednja izmena: 22. Jun 2016. u 23:24 Profiamater »

Van mreže risbo gr

  • ***
  • Poruke: 4.000
  • Starost: 36
  • Lokacija: Grocka (25km JI od BG-a ~ 100mnv)
Odg: Sport
« Odgovor #1514 poslato: 22. Jun 2016. u 23:15 »
Drago mi je da je Irska pobedila,ne zato sto navijam za nju vec sto je neko drugi ispao zbog nje ;) Taj maleni Island od 300 hiljada ljudi,(jedan veci grad u Srbiji) ode dalje,ljudi izginuli na terenu,sigurno u top 3 najborbenijih reprezentacija na svetu! Ibrakadabra vrlo verovatno zavrsio sa reprezentativnom karijerom
 Na ovom Euro ocekujte neocekivano ;)
 ^^ Portugal-modernizovali malo,iako se zna da nisu Portugal(znamo mi) ali neke nove generacije mozda i nece i ostace Portugal na kraju...

Van mreže Gaara

  • **
  • Poruke: 819
  • Lokacija: Prokuplje (Beograd, za vreme studiranja)
Odg: Sport
« Odgovor #1515 poslato: 22. Jun 2016. u 23:20 »
Irska na Francuze! Voleo bih da im vrate za onaj nepravedan poraz u baražu za svetsko '10.

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.416
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Sport
« Odgovor #1516 poslato: 22. Jun 2016. u 23:42 »
Navijam za Island, a ne bih imao ništa protiv ni da komšije osvoje. :tu: Vidim po internet komentarima da je takvo raspoloženje većeg dela nacije, što me raduje.

A s obzirom da mnogo više volim košarku nego fudbal, željno iščekujem kvalifikacije za OI, nadam se da naši neće imati problema da se kvalifikuju.  :laie:


padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac 27.2mm
prosek - 48.7mm

padavine u aprilu 2024:
Vračar - 28.4mm
Miljakovac - 34.3mm
prosek - 51.5mm

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.210
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Sport
« Odgovor #1517 poslato: 23. Jun 2016. u 00:03 »
I ja ne bih imao apsolutno nista protiv da komsije osvoje, jako dobar tim imaju.

Ipak, u osmini im stize na megdan Portugal... Sta reci za njih, ekipa koja se toliko muci a ovamo vazi kao i hrvatska za favorita iz senke. Ipak, portugalci su poznati po tome da uvek igraju traljavo po grupama ako se dobro secam. Tek protiv Madjarske je zasijao Ronaldo, mada mora se reci da nisu imali dan, maltene sva 3 gola (ajd sem prvog) Madjarske je rezultat ciste srece.

Najzanimljviji par je svakako Italija- Spanija.
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.471
  • Lokacija: Niš
Odg: Sport
« Odgovor #1518 poslato: 23. Jun 2016. u 00:24 »
Cela serija je bila za pamćenje uz dosta detalja i van terena koji su obeležili nastup GSW ne samo u finalu NBA nego i u finalu zapadne konferencije protiv OKC (odluka kada suspendovati Draymond-a a kada mu "progledati" kroz prste ili kada dosuditi Flagrant 1 a ne Flagrant 2 je više nego "diskutabilna"; mislim da ne bi bio suspendovan da u finalu GSW u tom trenutku nije imao 3:1 protiv CLE ali neću sada da "davim" o tome). Eto, sada više ne važi "tradicija" da u finalu NBA niko nije došao do titule nakon 1:3 a tim koji je u regularnom delu oborio rekord Bulls-a po broju pobeda (deluje kao da su u finišu sezone bili čak i preopterećeni razmišljanjem o eventualnom rekordu) nije postao šampion. Kao čovek koji je pratio NBA krajem 80-ih i početkom 90-ih (uh, omatorio sam  ;)) mislim da je tada generalno igrana bolja košarka, navijanje je bilo bolje a i kriterijum suđenja je bio drugačiji.
NBA liga je definitvno bila bolja 80-h i 90-ih , tada se igrala prava cvrsta odbrana a bilo je puno sjajnih igraca sa karakterom i koji su se sukobljavali i bilo je mnogo takozvanog trash talk-a i sve je to bilo u zaru borbe, adrenalina...Bilo to malo i sada u finalu izmedju Lebrona i Karija i Drejmonda Grina...Ja u to vreme nisam se ni rodio a i bio sam mnogo mlad ali danas cesto citam tekstove o igracima i ekipama i gledam naravno preko youtuba jer obozavam NBA ligu ma sport uopste...Ali znam da se to ne moze meriti sa onom uzbudljivoscu kada se gleda uzivo...To je bilo zlatno doba Nba lige kao sto je u fudbalu po meni bila Italijanska liga 90-ih godina  i pocetkom 21. veka... Danas  u Nba ligi je kako bi ja to nazvao sve vise Federerovskog ponasanja...Znaci ugladjeno i sve ono kako bi to bilo markentinski najbolje bez ispada i pravog misljenja o drugim igracima i timovima...Da se ne raspisjuem mnogo a hteo sam o tome kako je kod Grega Popovica San Antonio potpuno menjao filozofiju, kako je draft veoma zanimljiv i svaka ekipa ima svoju pricu, o pogresnim izborima na draftu, primer Sem Bovi... 
Samo bih rekao da mi je drago zbog Lebrona covek nema toliki ego kao npr. Kristijano Ronaldo i igra za ekipu i svi su ga napadali a on cutao...Po meni covek je top 3 svih vremena, najbolje po meni fizicke predispozicije ima u istoriji,  iako nisam njegov fan i ne navijam za Klivlend, a bicu ukoliko se ovako normalno ponasa...Kari je drugi tip igraca, najbolji suter u istoriji iako je malo rano to reci a plejmejker pa ni u top 20 ma ni sada nije u top 3 pleja...Ne volim suterske ekipe a da su se psihicki ispraznili jurenjem rekorda 73-9 to je sigurno...Trener Majk D Entoni je uveo  pre mozda 10ak godina sa Finiksom trci i sutni stil i to je spustilo igru u Nba...Ali dobro necu vise, mora da ostavim i za Ep u fudalu nesto da kazem  :)

I ja sam navijao za ovakav zavrsetak, krivo mi malo sto favoriti nisu malo bolje rasporedjeni. Ko prodje od Spanije i Italije imace tezak put do eventualnog finala i bice mnogo umorni... Grupa F me odusevila iako sam mislio da ce biti najdosadnija mislim da sam ovo vec pisao... Hrvatima tesko protiv Portugalije, kad se neko ovako provuce obicno igra kasnije kao da nema sta da izgubi...Francuska Irska uf napeto...Belgija definitvno nema pobednicki mentalitet, ako im se poklope neke kockice mogu dosta...Island simpaticna ekipa...Ep sa 24 ekipe po meni pun pogodak  :tu:

Van mreže Profiamater

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.319
  • Starost: 105
  • Lokacija: Beograd-centar, 130mnv
Odg: Sport
« Odgovor #1519 poslato: 23. Jun 2016. u 00:36 »
Navijam za Island, a ne bih imao ništa protiv ni da komšije osvoje. :tu: Vidim po internet komentarima da je takvo raspoloženje većeg dela nacije, što me raduje.

Komšije Mađari ili komšije Hrvati?  :hm: ;)