Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Sport  (Pročitano 549341 puta)

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.400
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Sport
« Odgovor #1520 poslato: 23. Jun 2016. u 00:40 »
Komšije Mađari ili komšije Hrvati?  :hm: ;)

Eh pa sad, da komšije Mađari osvoje to bi bilo iznenađenje nad iznenađenjima, nešto kao Grčka 2004. ako me sjećanje dobro služi. :) A da komšije Hrvati osvoje, ne bi bilo toliko iznenađenje, tako da može da se pretpostavi na koga sam mislio.


padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac 27.2mm
prosek - 48.7mm

padavine u aprilu 2024:
Vračar - 17.5mm
Miljakovac - 19.3mm
prosek - 51.5mm

Van mreže Медо

  • ***
  • Poruke: 4.078
  • Starost: 28
  • Lokacija: Мрчајевци
Odg: Sport
« Odgovor #1521 poslato: 23. Jun 2016. u 01:00 »
Испратих и ја целу финалну серију у NBA, иако термини нису били баш прикладни нама у Европи, сем ове последње седме утакмице и стварно је било уживање гледати целу серију, за разлику од самог плеј офа који је ове године био један од најгорих откада пратим NBA. Морам признати да сам навијао за Кливленд, једноставно нисам присталице кошаркашке филозофије коју форсирају Ратници, свака част Леброну, показао још једном да је један од најбољих свих времена и комплетан играч, мада је искрено X фактор у овој серији био Ирвинг, страшан играч и јако ми драго због њега након оне прошлогодишње повреде, још један утисак сезоне ми је руки Таунс, пратио сам га и могу рећи да мислим да је будући суперстар, једноставно дечко има све за врхунског центра, плус шут за дистанце.

Супер утакмицу одиграђе Мађари и Португалци, баш онако мушко, без гарда што би се рекло, мада Мађари да су шутнули шпорет мислим да би им ушао.  :D

Моји фаворити су и даље "живи" а то су Италија и Исланд, мада мора се признати да и Хрвати играју прилично леп фудбал.  :tu:


Van mreže Profiamater

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.319
  • Starost: 105
  • Lokacija: Beograd-centar, 130mnv

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.458
  • Lokacija: Niš
Odg: Sport
« Odgovor #1523 poslato: 24. Jun 2016. u 00:29 »
Milorad Mazic sudi derbi osmine finala Italija-Spanija. Bravo za njega nadam se da to sudi bez greske...  :)

A sad deo analize Barda srpskog fudbala koji uvek  ume da nasmeje,iz emisije ova "dva vrhunska poznavaoca sporta" koji bi sve umeli bolje od drugih...
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=aKy8_-chV8g" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=aKy8_-chV8g</a>

Van mreže Profiamater

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.319
  • Starost: 105
  • Lokacija: Beograd-centar, 130mnv
Odg: Sport
« Odgovor #1524 poslato: 24. Jun 2016. u 09:57 »
 ^^
"Pa evo, ja sam i zapisao BejBl."  :laught: :rofl:

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.458
  • Lokacija: Niš
Odg: Sport
« Odgovor #1525 poslato: 24. Jun 2016. u 12:16 »
 ^^ Zanimljivo da postoji igrac Bejbl, Ceh, imao solidnu karijeru, penzionisao se pre 8 godina, ali i  kad mu je i voditelj rekao da je Bejl on i dalje Bejbl  :rotf:
Milorad Mazic sudi derbi osmine finala Italija-Spanija. Bravo za njega nadam se da to sudi bez greske...  :)
Ipak doslo do promene sudi Belgijancima i Madjarima...
Novakov zreb za Vimbldon nije lak ali nije ni tezak...Polufinale sa Federerom, nije prijatno ipak covek ima 7 trofeja na Vimbldonu, videcemo nadam se najboljem...Ali ipak mec po mec da gleda tako je najbolje...Mozda je u ovom trenutku Sten nezgodniji rival jer ocekujem da se motivise za Vimbldon...A ima igru, servis i jak udarac koji na travi je jos brzi a kretanje mu je slabije...Videcemo ja mislim da Mareju nece biti lako ako to bude polufinale...

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.199
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Sport
« Odgovor #1526 poslato: 26. Jun 2016. u 00:51 »
Dvoje nezasluženih četvrtfinalista večeras, to su Poljska i Portugal. Treći je Vels.

Još je i bilo zanimljivosti u meču Švajcarska Poljska, ove druge dve teška uspavanka.  :fight:

Poljska na penale dalje, sem onog gola faktički ništa nisu prikazali. Švica je imala tu i prečku, i odličan slobodnjak i još par lepih situacija...

Severna Irska protiv Velsa smor smorova, obe ekipe defanziva teška i samo je ovakva jedna nespretna reakcija (autogol) i mogla rešiti utakmicu.

Zadnja tekma, Portugal vs Hrvatska isto, posebno prvo poluvreme. Ali ne mogu da ne steknem utisak kao da su komšije preterano, odnosno bez razloga bile previše oprezne, kao da su i oni gledali pre svega da ne prime gol. Čist promašaj, vidi se da su kvalitetniji tim od Portugala, trebali su mnogo ranije u juriš, a ne tek (posebno u drugom) produžetku. Vida promašio 2,3 zicera. A Portugal, eto, jedan jedini pravi napad iz kontre, i uz dosta sreće posle odbrane ronaldovog šuta lopta na Kvarežmu i gol. Totalno nezasluženo.
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.458
  • Lokacija: Niš
Odg: Sport
« Odgovor #1527 poslato: 26. Jun 2016. u 01:00 »
Veoma slab kvalitet fudbala i nezanimljive utakmice...Najbolja utakmica ona prva gde su Svajcarci kaznjeni surovo u penal seriji za promasaje u toku utakmice... Kakav je ono gol Sacirija neam reci... Vels autogolom dalje ali bio bi gol i da nije onaj igrac postavio nogu a cini mi se da nije mogao da izbaci...Sto se tice druge utakmice pa cini mi se najgora na prvenstvu, Bejbl slabo odigrao ali eto ubacio za onaj autogol i obezbedio indirektno prolaz dalje...
Treca i poslednja utakmica dana, veoma veliko razocarenje ja sam mislio da ce to biti prava poslastica gde golovi nece izostati na obe strane kad ono trebalo im cini mi se 115 minuta ako se racuna ona stativa Hrvata da sutnu u okvir gola...Hrvati za nijansu bolji ali nedovoljno... Vise su igrali fudbal,Portugalci iskusniji... Ronaldo nevidljiv i kakva sebicnost kod onog suta kod gola mogao lagano Kvarezmi da doda da ovaj sutne na prazan gol ali ne on ipak da sutne, imali srece na kraju, mozda im se vraca za neka prethodna prvenstva ali nedopadljv fudbal, za razliku od Hrvata ruku na srce bili su dobri ovo prvenstvo...
Kimi mora se reci da ti ziceri nisu bas bili cisti sto je imao Vida, ali bio je veoma blizu da da gol, slazem se da potpuno nezasluzeno su prosli al ni Hrvati nisu bili mnogo bolji...Portugalcima nesto ne stima ocigledno, nemaju timsku hemiju i nece je imati dok ne dodje neki trener autoritet i sjajan takticar tipa Murinjo a tada bi bili cini mi se medju top5 ali polovina kostura im je dobra ovog puta, laksa...
U stilu Barda Zive neka izjava bi bila: 0:0 u 117. minutu je najopasniji rezultat  ;)

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.199
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Sport
« Odgovor #1528 poslato: 26. Jun 2016. u 01:07 »
 ^^ ^^ Jeste pregrubo malo nazvati sve zicerima, ali ona druga šansa jeste bila čist zicer, kada se spotakao golman Portugala... bukvalno prazan gol je prebacio glavom sa nekoliko metara.  :O Posle onog slobodnjaka glavom, a u nadokandi i nogom baš očajno je šutirao isto.

Ipak najveće razočarenje je baš što ti kažeš što sam i ja očekivalo da će da bude dinamična utakmica, golovi, akcije... a ono  :laught:
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.458
  • Lokacija: Niš
Odg: Sport
« Odgovor #1529 poslato: 26. Jun 2016. u 01:25 »
Isla mu je malo previsoko lopta tom prlikom odbacio se unazad, izgubio balans, i pogresnom stranom glave udario loptu i ja sam bio sokiran kako nije dao gol na prazan gol kada je bio uzivo prenos ali kad su priblizili posle u snimku to se videlo... To je sjajna sansa kao i druge nema sta ali nisu idealne sanse....Po meni najbolju priliku su imali kada je Vida sutirao glavom pored gola ali da je propustio iza njega je bio Mandzukic u savrsenom polozaju da sutne glavom i on je napadac to mu u krvi i davao je puno takvih golova a nekoliko cm je falilo i Brzovicu da stigne do lopte i glavom stne to je sa pocetka utakmice ako se secam...Portugalci sem ovog na kraju nema se sta drugo reci...Hrvati bolji tu nema dileme ali to je fudbal... :)
Cek sad vidim da si dopunio poruku...Da se razumemo sve su to veoma dobre sanse tu je bio nezgodan sut iz nezgodne pozicije i mogao je lako gol da bude iz sveke od njih ali nisu idealne pozicije za Hrvate da sutnu...Nedostajalo je Hrvatima nesto malo veceras, nekoliko cm pored gola, nekoliko cm u polozaju pri sutu, jednostavno nisu imali ni srece...
« Poslednja izmena: 26. Jun 2016. u 01:41 Bart »

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.199
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Sport
« Odgovor #1530 poslato: 26. Jun 2016. u 01:37 »
Da, ali baš ne volim ovo kad neko na ovakav način prođe dalje, da maltene čitav meč nije znao ni da bekne što se kaže. :fight:

Znači apsolutno ništa,  i ono Pepea što je pokušao je bilo iz ofsajda posle prekida. Bukvalno se nisu videli na terenu. Ronaldo, koga obožavam, kao da nije postojao.
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.458
  • Lokacija: Niš
Odg: Sport
« Odgovor #1531 poslato: 26. Jun 2016. u 01:45 »
Ne volim ni ja, iako sam sve vreme navijao za Portugalce kad sam shvatio sa kakvom igrom ce proci bilo mi krivo...Ali nece biti ni prvi ni poslednji da su tako prosli... :)


Van mreže risbo gr

  • ***
  • Poruke: 3.996
  • Starost: 36
  • Lokacija: Grocka (25km JI od BG-a ~ 100mnv)
Odg: Sport
« Odgovor #1532 poslato: 26. Jun 2016. u 09:43 »
 ^^ Slazem se u potpunosti da su Poljska i Portugal ne zasluzeno prosli. Portugal nije sutnuo na gol,igra ocajna i bezidejna,negativno sam iznenadjen sa obe reprezentacije jer nisam ocekivao ovako dekadantan fudbal od njih.Za  Vels i S.Irsku se znalo da ce utakmica biti takva kakva je i bila,prava ostrvska (tipa Stouk-Carlton recimo :) -oni jos uvek imaju tu filozofiju u igri ...
Danas moj predlog i ocekivanja- France 1,Germany 1&3+ moze i GG, i Belgija 2&T22+,Fiks dana Belgija,oni ce tek da ulaze u formu ;)

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.458
  • Lokacija: Niš
Odg: Sport
« Odgovor #1533 poslato: 26. Jun 2016. u 23:01 »
Danas moj predlog i ocekivanja- France 1,Germany 1&3+ moze i GG, i Belgija 2&T22+,Fiks dana Belgija,oni ce tek da ulaze u formu ;)
Bravo risbo, ovaj gg necemo da gledamo jer ipak glavni tip je 1 i 3+  :)  :tu:

Danas favoriti sigurni, dobro Francuzi se malo mucili ali po meni nista posebno, videlo se da su nekoliko klasa iznad Iraca... Nemci su Nemci sta drugo reci...A Belgijanci me nisu impresionirali bez obzira na ovih 4:0 i dalje mislim da nemaju pobednicki mentalitet a i Madjari nisu pravi protivnik... Ali laksa polovina zreba i finale je jedna utakmica ako stignu dotle, kaze da imaju solidne sanse...
Odlicno sudjenje Mazica, moramo da navijamo i za njega   :)

Van mreže risbo gr

  • ***
  • Poruke: 3.996
  • Starost: 36
  • Lokacija: Grocka (25km JI od BG-a ~ 100mnv)
Odg: Sport
« Odgovor #1534 poslato: 26. Jun 2016. u 23:26 »

Engleska-Island 2+pp i
Spanija-Italija ppx
 :tu: :grin:

Van mreže Gaara

  • **
  • Poruke: 819
  • Lokacija: Prokuplje (Beograd, za vreme studiranja)
Odg: Sport
« Odgovor #1535 poslato: 26. Jun 2016. u 23:39 »
Sutra svi navijamo za Island  :D

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.458
  • Lokacija: Niš
Odg: Sport
« Odgovor #1536 poslato: 27. Jun 2016. u 12:46 »
Spanija-Italija ppx
Ovo mi se svidja a na Eng-Island moze svasta da bude, bice uzbudljiva utakmica, mislim da cela Srbija navija za Island Gaara :)

Moram da prokomentarisem i odluku Mesija da vise ne igra za Argentinu....Covek sa toliko uspeha(u Barsi pre svega  a nije malo ni OI 2008. godne sa Arg.) tako lako da odustane, pa svi mi u zivotu smo imali neuspehe pa se nadamo boljem sutra...Uvek sam ga vise gotivio od Kristijana ali sad ne znam sta da mislim... Iskreno nisu imali srece u sva tri finala i protiv Nemaca su imali bolje sanse, sva tri finala je Iguain promasovao sjajne sanse ali i on covek je pokusao najbolje sto je mogao. Ali evo primer Djokovica koji je gubio 3. finala i cetri polufinala od Nadala  tri puta i od Federera jednom pa se borio i trudio i osvojio RG... Sve u ovom zivotu je u nacinu razmisljanja...Djokovic svima treba da je uzor, narocito deci...
Mnogo bi izgubio reprezentativni fudbal i Sp 2018. godine ako se povuce...Ja se nadam da je ovo receno u afektu i da ce promeniti odluku...

Van mreže Медо

  • ***
  • Poruke: 4.078
  • Starost: 28
  • Lokacija: Мрчајевци
Odg: Sport
« Odgovor #1537 poslato: 27. Jun 2016. u 20:29 »
Мој дубоки наклон за Италијане, они су дефинитивно прешли игрицу што се тиче фудбалске тактике, по који пут овако решавају мечеве.  :worthy:

Van mreže Gaara

  • **
  • Poruke: 819
  • Lokacija: Prokuplje (Beograd, za vreme studiranja)
Odg: Sport
« Odgovor #1538 poslato: 27. Jun 2016. u 21:03 »
I mene je Mesi neprijatno iznenadio, ali je pitanje kakav je odnos medija i navijača u Argentini prema njemu jer je on najveća zvezda te reprezentacije pa samim tim i svi imaju najviše očekivanja od njega, a nakon svakog poraza je ljudima potreban žrtveni jarac. Ima još 7-8 godina fore da osvoji veliki trofej sa reprezentacijom, a dok postoji šansa ne bi smeo da odustane.

Danas je bila, čini mi se , najbolja utakmica ove runde, a Konte je pravi car  :D

Van mreže risbo gr

  • ***
  • Poruke: 3.996
  • Starost: 36
  • Lokacija: Grocka (25km JI od BG-a ~ 100mnv)
Odg: Sport
« Odgovor #1539 poslato: 27. Jun 2016. u 21:06 »
Ne idu mi Italijani nikako,ovog puta sam promasio ishod,70-80% sam u toku ovog Ep pogadajo,a zabare nikako,ocekivao tvrdu utakmicu,ali ipak mi je drago sto je Italija prosla one nafurane i umisljene Spance :) A sad uz Island,za nih navijam,pa sat bude da bude xD
Smem da se usudim i da projektujem finale uz jedinu nedoumicu  - Polufinale Portugal-Belgija- Fransucka-(Nemacka/Italija) Finale: Belgija-(Nemacka/Italija)  :D
Engleska-Island 2+pp i
Spanija-Italija ppx
 :tu: :grin:
Island me ispostovao iako je @Bart bio sumnjicav :D
« Poslednja izmena: 27. Jun 2016. u 21:35 risbo gr »