Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Sport  (Pročitano 549367 puta)

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.295
  • Lokacija: Beograd
Odg: Sport
« Odgovor #1620 poslato: 09. Jul 2016. u 22:52 »
Ocekivao sam pobedu nad Portorikom, ali ovo je demoliranje..ma ipak je to neka druga liga za nas..ko li ce tamo proci u Torinu Italija ili Hrvatska, to mi je interesantno..a tamo na Filipinima Kanada se bori sa Francuskom, tu bi trebala Francuska da je u osetnoj prednosti..

@ Bart

Ipak Serena uze danas wimbledon, osvetila se Kerberushi za Australiju, i sad je zvanicno izjednacena sa Graff po gs..hmmm..
Sta li ce sutra biti, da li moze Raonic..

Sta mislis jel moze Terzicka do medalje sutra na 1500 m? Ima ladno prvo vreme u kvalifikacijama.. :tu:

Sutra fudbal finale Francuska - Portugal, mislim da Francuska nece ispustiti sansu. Ali ko ce ga vise znati...

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.458
  • Lokacija: Niš
Odg: Sport
« Odgovor #1621 poslato: 09. Jul 2016. u 23:05 »
 ^^ Prva cetvrtina savrsena...Idemo u RIOOOOOO!!!
Cekamo i izvestaj sa lica mesta naseg reportera Milosa  :)
Na Filipinma Francuzi veliki favorit cini mi se da nema u Kanadi Viginsa... A u Italiji sada Hrvati vode 1 razlike a cini mi se sredina poslednje cetvrtine...
Nigde servis nije bitan kao na travi, tako da je tu Serena u velikoj prednosti, znao sam da ce biti 2:0 i da ce se osvetiti Kerberki samo mi krivo sto ne stavi neki dinar na kladionici :)
Terzicku nisam gledao ne bih da iznosim sud, samo cu da navijam :)
Finale Ep je prava poslastica za sve ljubitelje sporta a za mene je i poseban dan u godini  :)

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.400
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Sport
« Odgovor #1622 poslato: 09. Jul 2016. u 23:44 »
Odosmo u Rio! :D Mada se znalo još pred početak turnira da smo veliki favoriti i za klasu bolji od svih reprezentacija u grupi, nisam očekivao ovako lagane i ubjedljive pobjede u polufinalu i finalu. Jednostavno su naši objasnili kako se igra košarka. Dobili smo na ovom turniru i nevjerovatnog igrača - Jokića. Još samo da se Bjelica vrati, pa da tim bude kompletan i u ozbiljnoj smo konkurenciji za medalju.

Na drugom turniru u Torinu, Hrvati u neizvjesnoj završnici, nakon produžetka pobijediše Italijane i odoše u Rio. Moram da priznam da to nisam očekivao nakon njihovih blijedih izdanja na prethodnom svjetskom i evropskom, ali eto.

Sutra na Filipinima očekivano finale između Francuske i Kanade. Francuska je tu blagi favorit, ali sve je moguće. Nije Kanada samo Vigins, imaju oni i u ovom sastavu nekoliko NBA zvijezda. Džozef, T. Tompson, Benet...

A sutra još dva velika finala i u drugim sportovima. Kakav sportski vikend, taman da imamo šta da pratimo dok traje ova meteo-monotonija.  :D


padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac 27.2mm
prosek - 48.7mm

padavine u aprilu 2024:
Vračar - 17.5mm
Miljakovac - 19.3mm
prosek - 51.5mm

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.295
  • Lokacija: Beograd
Odg: Sport
« Odgovor #1623 poslato: 09. Jul 2016. u 23:54 »
@ Bart

Krivo mi bi danas za Milana Ristica na 100 sa preponama, zamisli deveto mesto. A osam ih ide u finale.. :facepalm:
Ali sta rade "Turci" u atletici, postase najbolja atletska nacija u Evropi! Hahaha :laught: :rofl:

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.458
  • Lokacija: Niš
Odg: Sport
« Odgovor #1624 poslato: 10. Jul 2016. u 00:07 »
Vise ce biti poruka ove dekade u temi sport negu u aktuelnim  :grin:
Pogledah sada ipak u aktuelnim vise 114: 70 u ovoj dekadi  :D
Moze biti neizvesna utakmica i Kanada da prodje, nisu mi Francuzi nesto posebno ubedljivi ali ipak mislim da su veliki favoriti...Beneta necu da komentarisem, Dzosef i Tristan dobri, obratite paznju i na Tajlera Enisa moze bti solidan rotacijski igrac od njega ali ipak moraju da pokazu svoju klasu Toni, Nando, Boris, Batum i grobar i rekao bih polu Srbin Lovernj, zna se sta uradio za Partizan i koliko voli nasu zemlju... :)

Turci ponovo osvajaju Evropu :)

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.295
  • Lokacija: Beograd
Odg: Sport
« Odgovor #1625 poslato: 10. Jul 2016. u 00:31 »
@ Bart

Da to sam i ja pomislio za komentare o sportu.. :grin: ali kakve veze ima..vreme je monotono, sportska desavanja burna..

Francuska bi trebala da ima prednost tu, ja navijam mozda malo za Kanadu, na Olimpijskim volim ucesnike sa sto vise kontinenata.. :)

Mislis "Turci"..  :laught: Pocrneli Turci nesto mnogo.. :whistling:

Na Olimpijskim ce im biti mnogo teze jer to su mahom drugorazredni Kenijci i Etiopljani, ne mislim da su losi daleko od toga, osvajaju Evropu, ali u odnosu na one Kenijce i Etiopljane..

Van mreže Gaara

  • **
  • Poruke: 819
  • Lokacija: Prokuplje (Beograd, za vreme studiranja)
Odg: Sport
« Odgovor #1626 poslato: 10. Jul 2016. u 00:34 »
 Naravno Englezima uvek smeta tuđi uspeh. Već su počeli da pljuju po Turcima zbog ''uvoza'' atletičara, a oni to rade mnogo duže od njih. Ne volim ni ja što je evropsko prvenstvo sve osim evropskog, ali kad mogu sa zapada da uzimaju naturalizovane sportiste zašto ne bi mogli Turska, Azerbejdžan i ostali? Po njima je u redu da za Britaniju nastupa neko ko je tamo odrastao, ali nije pošteno da Turska dovede nekog sa strane ko će da trči za njih. Ako neko živi 30 godina u Engleskoj, to ga ne čini većim Englezom od nekog ko je tek otišao tamo. Ne može niko da bude nešto što nije.
Šta vi mislite o tome?
http://www.telegraph.co.uk/athletics/2016/07/07/seven-kenyans-two-jamaicans-and-a-cuban-competing-for-turkey---t/
Sutra navijamo za Terzićku  :comeon: Može ona i bolje od rezultata u kvalifikacijama, mada zavisi dosta od taktike ostalih takmičarki.

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.458
  • Lokacija: Niš
Odg: Sport
« Odgovor #1627 poslato: 10. Jul 2016. u 00:43 »
Podseti me sa ovo pocrneli turci...Videh danas na fejsu reprezentaciju Francuske iz 1982. godine valjda slika sve belci  i ovu danasnju sve crnci  i pise dole efekat klime    :rofl:  Tako i kod Turaka globalno zagrevanje cini svoje  ;)
Na Oi ce svima biti teze, ali ako svi ovi nasi daju svoj maksimum nema im se sta zameriti bez obzira na rezultat...  :)
Sale Djordjevic izgleda otpisao Bobija, sto je i posteno...


E jeste culi kako Nemacki mediji osuli paljbu po Shvajiniju zbog Ane, kaze od kad se zaljubio ne zna sta radi cak i zastavu Srbije stavio na kopacke i ne koncentrise se na fudbal....Gluposti, covek povredjen stalno ne moze da nadje formu a i u godinama kada se tesko covek vraca na najbolju formu...

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.295
  • Lokacija: Beograd
Odg: Sport
« Odgovor #1628 poslato: 10. Jul 2016. u 01:18 »

Van mreže risbo gr

  • ***
  • Poruke: 3.996
  • Starost: 36
  • Lokacija: Grocka (25km JI od BG-a ~ 100mnv)
Odg: Sport
« Odgovor #1629 poslato: 10. Jul 2016. u 11:55 »
Moja danasnja ocekivanja zasnovana na nadanju u timove i ljude za koje navijam iako realno nisu favoriti   :)
Raonic Win,Portugalija win(po mogucstvu na penale) ;)
Pored njih izdvojio bi za kladionicare  :grin: ODD Grenland,Geteborg,Helsinki,Sao Paolo i Gremio  :tu:

Van mreže astrogodra

  • **
  • Poruke: 580
  • Lokacija: Kragujevac-Loznica
Odg: Sport
« Odgovor #1630 poslato: 10. Jul 2016. u 13:49 »
Prognoziram 3:0 ili 3:1 za Mareja danas. Daleko od toga da mi je simpatican teniser ali zasluzio je muka jos neki GS. Neka to bude sada posto je Nole vec ispao. Vise ne mora  :grin:
Astronomsko društvo Aristarh - Kragujevac

http://aristarh.rs/

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.400
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Sport
« Odgovor #1631 poslato: 10. Jul 2016. u 17:11 »
Marej vodi 2:0 i na korak od osvajanja Vimbldona.

Što se tiče košarke, Francuzi očekivano odoše na OI, mada je bilo prilično tijesno. Tek u poslednjoj četvrtini je Parker prelomio. Tako da su i ovi kvalifikacioni turniri prošli bez većih iznenađenja. Mislim da je čak pravedno bilo i da prve 4 reprezentacije sa Evropskog prvenstva direktno odu na OI, ali neko je procijenio da je bolje ovako. Mislim da je za naše možda i bolje ovako, nego da smo direktno otišli, jer se dodatno uigrala ekipa i podižemo formu.

Manje-više je poznat sastav grupa, narednih dana (po nekim informacijama već večeras) će biti odlučeno u koju grupu idemo. Ako mene pitate, najbolja varijanta je da upadnemo u grupu A sa Hrvatima, jer bismo tako sigurno prošli grupu, a Amere izbjegli makar do polufinala. Ako bi upali u grupu B, tu ima dosta relativno ujednačenih reprezentacija i sve bi bilo moguće. Kako god, i sam plasman na OI je veliki uspjeh i nema potrebe sad očekivati zlato ili srebro, samo da igraju kako znaju i to je to. :)

Grupa A:
1. Kvalifikant 1
2. SAD
3. Venecuela
4. Kvalifikant 2
5. Kina
6. Australija

Grupa B:
1. Argentina
2. Španija
3. Brazil
4. Litvanija
5. Kvalifikant 3
6. Nigerija


padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac 27.2mm
prosek - 48.7mm

padavine u aprilu 2024:
Vračar - 17.5mm
Miljakovac - 19.3mm
prosek - 51.5mm


Van mreže Sapcanin123

  • **
  • Poruke: 618
  • Lokacija: Sabac-centar
Odg: Sport
« Odgovor #1632 poslato: 10. Jul 2016. u 17:46 »
Evo i mene posle dugo dugo vremena.Mnoge stvari su me sprecavale da pisem,nisam bio u zemlji i tako dalje.

Veceras svim srcem uz Francusku.

Van mreže Sapcanin123

  • **
  • Poruke: 618
  • Lokacija: Sabac-centar
Odg: Sport
« Odgovor #1633 poslato: 10. Jul 2016. u 17:48 »
A sto se tice kosarke,ja sam zadovoljan grupama.

Grupa A: Srbija, SAD, Venecuela, Francuska, Kina, Australija.

Grupa B: Argentina, Španija, Brazil, Litvanija, Hrvatska, Nigerija

Mislim da imamo velike sanse da igramo za medalju!



Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.458
  • Lokacija: Niš
Odg: Sport
« Odgovor #1634 poslato: 10. Jul 2016. u 18:00 »
Hteo i ja da ubacim grupe ali Sapcanin123 me pretekao :)
Definitivno nam je bar trece mesto u grupi sigurno ali cini mi se najvise nam odgovara drugo ali to je vec sta bi bilo kad bi bilo, mislim da nema lakih protivnika u cetvrtinalu i polufinalu, ako pretpostavimo da ce Spanci biti prvi u grupi B, polufinale sigurno sa njima a ako budemo treci i prodjemo u polufinale SAD... Naravno tezak je protivnik u cetvrtfinalu ko god da nam se padne ali o tom potom...

Osvoji Marej, ocekivano, nek se isprazni malo mentalno a Nole nek se naostri :)

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.400
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Sport
« Odgovor #1635 poslato: 10. Jul 2016. u 18:18 »
Da, nije tu imalo šta mnogo da se čeka. Kao što rekoh, ova grupa je bolja zato što ima 2 autsajdera, ajde da kažem. Ako ne pobijedimo Venecuelu i Kinu, onda stvarno ne znam koga ćemo. Tako da je četvrtfinale praktično zagarantovano.
Protiv Amera će biti teško, tu ne treba očekivati pobjedu, a protiv Francuske i Australije je sve moguće, mislim da možemo da pobijedimo i jedne i druge, mada su po individualnim kvalitetima ta tri tima relativno ujednačena. Mnogo toga zavisi i od konačnih spisaka reprezentacija. Kako god, razloga za optimizam ima. :)


padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac 27.2mm
prosek - 48.7mm

padavine u aprilu 2024:
Vračar - 17.5mm
Miljakovac - 19.3mm
prosek - 51.5mm

Van mreže risbo gr

  • ***
  • Poruke: 3.996
  • Starost: 36
  • Lokacija: Grocka (25km JI od BG-a ~ 100mnv)
Odg: Sport
« Odgovor #1636 poslato: 10. Jul 2016. u 18:56 »
Generalno nam ne odgovaraju ni Australijanci,njihov stil igre je trci i pucaj,kad ih krene mogu svakog da dobiju ali smo mi realno tu favoriti,Venecuelu i Kinu takodje bi trebalo dobiti :) E sad,Francusku smo dobijali,dobijali i oni nas,tu ce biti tesno,SAD zavisi sa kojim sastavom ce izaci,nisam gledao spisak(ako ga uopste i ima) ali kakav god da bude uvek su favoriti :D
Marej ocekivano dobio iako sam ocekivao jaci otpor Raonica.. Kad vec nema gazde na terenu onda je tu Marej pa ostali-trenutno je tako u tenisu,mentalno je dosta napredovao iako me strasno iritira njegovo ponasanje na terenu  :grin:

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.199
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Sport
« Odgovor #1637 poslato: 10. Jul 2016. u 22:59 »
Regularnih 0:0 u finalu.

Jedino vredno pomena je Žinjakova stativa u samom finišu utakmice, a još važnije (reklo bi se slobodno) namerna povreda Ronalda od strane Pajea, iliti jasna namera Francuza uopšte da ga "sklone", što je jako nesportski. Plus što je sve to prošlo bez faula, a kamoli kartona..

Eeee eto vam ga na za to, Portugal pobeđuje... baš volim  :comeon: :comeon: :comeon: :comeon:
« Poslednja izmena: 10. Jul 2016. u 23:33 Kimi »
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.458
  • Lokacija: Niš
Odg: Sport
« Odgovor #1638 poslato: 10. Jul 2016. u 23:44 »
Moj strucni komentar za nacin kako je Portugal osvojio ovo EP: Ahahahaahahahhaahahahahhaahhaha  :rotf:  :rofl: :laught: hahahahahah  :grin:

E sad ozbiljno reko ja ljudima oko mene kad Ronaldo izadje ovo je sansa da Portugal osvoji.... Podsetilo me kada je Teri dobio crveni karton u polufinalu LS protiv Barse pre neku godinu kada je na kraju i Celzi osvojio... Takva sok terapija neverovatno deluje na igrace da samo misle na  to kako ce najbolje odigrati i daju sve od sebe, a Francuzi naravno se malo opustili...Da je Ronaldo igrao celu utakmicu svi bi od njega ocekivali i Portugalci a i Francuzi bi igrali bolje...Ovde je psiha odigrala veliku ulogu u ovom finalu... Finale pa po meni los kvalitet fudbala...Francuzi imali sanse u regularnih 90 a Portugalci ne dok je u produzecima bilo obrnuto... Nikad mi nece biti jasno to sto je maltene Desamp na domacem terenu igrao sa tri defanzivna vezna, dobro Pogba ima i ulogu u napadu ali ipak to je po meni velika glupost Desampa...
Kao sto sam i pre pricao navijao sam za Portugal da osvoji posle produzetaka  :D

Van mreže risbo gr

  • ***
  • Poruke: 3.996
  • Starost: 36
  • Lokacija: Grocka (25km JI od BG-a ~ 100mnv)
Odg: Sport
« Odgovor #1639 poslato: 11. Jul 2016. u 01:07 »
Moja danasnja ocekivanja zasnovana na nadanju u timove i ljude za koje navijam iako realno nisu favoriti   :)
Raonic Win,Portugalija win(po mogucstvu na penale) ;)
Pored njih izdvojio bi za kladionicare  :grin: ODD
Grenland,Geteborg,Helsinki,Sao Paolo i Gremio  :tu:
Navijacki na Portugal i Raonica( jedino sam na Milosa kiksnuo :) U mojoj fudbalskoj ponudu 5/5  :grin:
Sta reci o utakmicu,osvojise ljudi sa jednom pobedom ahahaha koji kraljevi penala i produzetaka :D Kljucni detalji utakmice povreda CR7  ko zna kako bi se razvijala tekma u nastavku,fenomenalni Rui Patrisio na golu,uneo sigurnost ekipi i naravno EDER! Ne samo zbog gola,jednostavno covek je pokupio bezbroj lopti u vazduhu,doneo promenu sa Mutinjom i jos zavuce golcinu :) Nije mi jasan selektor Santos,zasto nije vise koristio Edera,sa Ronaldom u tandemu Portugal bi stborio mnogo vise sansi i Kvarezma.Nanija forsira na staru slavu.. Gubitnik dana Antoan Grizman,dva puta tako blizu trofeja i oba puta mu ispred nosa uzese Pepe i CR.. Uglavnom zadovolljan sam,jedna pobeda i 6 neresenih dovoljni za trofej xD Da je Nemacka igrala verujem da bi bas tesko bilo Portugalcima.