Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Sport  (Pročitano 546547 puta)

Van mreže Медо

  • ***
  • Poruke: 4.076
  • Starost: 28
  • Lokacija: Мрчајевци
Odg: Sport
« Odgovor #1640 poslato: 11. Jul 2016. u 01:10 »
Мени је ипак највећи утисак најлошије првенство икад, пре свега због система такмичења који је довео до тога да репрезентација која има једну победу у регуларном делу, постане и шампион Европе, фудбал је по мени највише изгубио, само тактика и тактика.

Искрено, вечерас нисам имао фаворита, навијао сам за што бољу утакмица, руку на срцу, имало је доста занимљивости у другом полувремену и продужецимаи ето на крају Едер би тај џокер, такође је и Руи Патрисио међу најзаслужнијима, а Пепе ми је најбољи играч шампионата, страшан штопер.  :laie:

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Sport
« Odgovor #1641 poslato: 11. Jul 2016. u 15:39 »
Мени је ипак највећи утисак најлошије првенство икад, пре свега због система такмичења који је довео до тога да репрезентација која има једну победу у регуларном делу, постане и шампион Европе, фудбал је по мени највише изгубио, само тактика и тактика.

U sustini Medo to je moguce i sa onim prethodnim sistemom, ovde je razlka samo sto su ekipe u grupnoj fazi se zatvarale i isle na X koji bi im davao dobre sanse za prolaz, to je malo ubilo fudbal u tom delu a posle u nokaut fazi se nazalost pogodilo da najveci favoriti budu smesteni u jednoj polovini ali nece uvek tako biti...Prednost sistema je vise utakmica i sansa za vise reprezentacija da ucestvuju...A ne bih sudio o sistemu na osnovu jednog prvenstva, skoro sve ekipe kao da su se ugledale na igru Atletiko Madrida, a to je nama svima bilo sjajno u LS i prethodnih godina a sad iskreno i meni se nije svidjalo kad su sve ekipe skoro tako igrale...Nasi mladi reprezentativci su prosle godine osvojili SP a u nokaut fazi sve su igrali produzetke...Zasluzili su Portugalci da osvoje zbog svih onih neuspeha na prethodnim prvenstvima, e sad nacin je takav kakav je...

Van mreže Gaara

  • **
  • Poruke: 819
  • Lokacija: Prokuplje (Beograd, za vreme studiranja)
Odg: Sport
« Odgovor #1642 poslato: 11. Jul 2016. u 16:39 »
Meni je žao naše Amele Terzić. Imala je  kvalitet za neko od prva tri mesta, ali joj nije odgovaralo što su ostale takmičarke išle na taktiku. Ima mnogo manje ovakvih trka od ostalih, a tu je najbitnije iskustvo. U svakom slučaju 12. mesto u Evropi nije mala stvar.

Baš mi je drago zbog Portugalaca. Možda ne igraju najlepši fudbal, ali su zaslužili kao nacija da osvoje jedno veliko prvenstvo

Van mreže ciklon

  • ****
  • Poruke: 5.338
  • Starost: 39
  • Lokacija: Vrbas
Odg: Sport
« Odgovor #1643 poslato: 12. Jul 2016. u 00:38 »
EP 2016. cu definitivno brzo zaboraviti, pamticu ga jedino po Islandjanima i po tome sto je titulu uzela reprezentacija koja je je odigrala 6 neresenih utakmica od ukupno 7, to je nesto sto se ne moze zaboraviti.
Inace mi je drago sto su Portugalci osvojili, obicno navijam protiv domacina.

Ono sto me jako cudi je to sto se Djordjevic odrekao Marjanovica, nesto tu ne stima. Mislim da su se lako mogli dogovoriti da je u pitanju samo potpisivanje ugovora i njegov izostanak zbog toga.
Oni koji ga kritikuju neka pokusaju da zamisle kako izgleda zaraditi 21 milion za tri godine. Zrtvovao je kvalifikacioni turnir gde je najjaca reprezentacija Portorika a gde je Srbija bila domacin, sanse da ne prodjemo bile su neverovatno male...

Van mreže Sapcanin123

  • **
  • Poruke: 618
  • Lokacija: Sabac-centar
Odg: Sport
« Odgovor #1644 poslato: 12. Jul 2016. u 00:55 »
Moje misljenje je da Sale na OI treba da povede igrace koji su izborili plasman.Mislim da je u velikoj dilemi,ali posto je Zagorac otkazao mislim da bi Bobi trebao da se nadje na spisku.

Van mreže ciklon

  • ****
  • Poruke: 5.338
  • Starost: 39
  • Lokacija: Vrbas
Odg: Sport
« Odgovor #1645 poslato: 12. Jul 2016. u 09:32 »
Moje misljenje je da Sale na OI treba da povede igrace koji su izborili plasman.Mislim da je u velikoj dilemi,ali posto je Zagorac otkazao mislim da bi Bobi trebao da se nadje na spisku.
Zasto da se nadje na spisku ako se nije izborio za plasman? Nema to veza sa tim ko se izborio a ko ne.

Desice nam se opet neka Litvanija koja ce biti jaka na centarskoj poziciji i igrace veoma agresivno na nase sutere a mi kao ni prosle godine necemo imati resenje za takav nacin igre.

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Sport
« Odgovor #1646 poslato: 12. Jul 2016. u 10:17 »
Mnogo se priče povelo oko Marjanovića ovih dana. Na b92 je čak napravljena i anketa u kojoj je učestvovalo preko 12 000 ljudi na pitanje da li će Đorđević zvati Bobija. I zanimljivo da su rezultati 50:50.
Mada zanimljivo da Đorđević nije davao nikakvih naznaka da bi mogao da promijeni mišljenje. A ako je tačno da je Bobi dan pred turnir zvao i rekao da neće da igra jer se plaši povrede, onda u potpunosti podržavam selektorovu odluku, koliko god mi Bobi bio drag igrač i koliko god sam se ranije radovao što sam vjerovao da će biti u sastavu za Rio.

Ali ne može se reći da Bobi nedostaje. Ne može da nedostaje timu neko ko nikad nije ni bio dio tima. Možda bi se dobro uklopio, možda ne bi. Činjenica je da nam fali jedan jak centar koji makar u tom ofanzivnom smislu može da se nosi sa najjačim svjetskim centrima. Znam da je tu Jokić, ali on je po mnogim predispozicijama mnogo bliži poziciji 4, tj. krilnom centru. Raduljica je imao mnogo svijetlih trenutaka u reprezentaciji, ali generalno igra jako promjenljivo od utakmice do utakmice.


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Sport
« Odgovor #1647 poslato: 12. Jul 2016. u 10:49 »
http://www.sportske.net/vest/kosarka/saletova-poslednja-bobi-ne-moze-u-rio-268874.html

Potpuno podrzavam odluku Saleta Djordjevica, ali nije i da ne razumem Bobija ali trebao je odmah da kaze kako stoje stvari a ne da zavlaci i celokupnu srpsku javnost i selektora i u zadnjem trenutku otkaze...

Imati Bobija jeste prednost ali dati mu centralnu ulogu u timu bas i nije jer znamo sta su radile small ball petorke protiv zvezde kada ja Bobi bio u Zvezdi da je na kraju sve vise Radonja davao minute Cirbesu, tako da mislim da nije neka velika prednost imati Bobija u timu ali jeste bolji od Stimca(ovim ne osporavam to sto ga Sale vodi u Rio jer covek igra srcem i on da ima priliku da u Nba potpise ugovor on bi reprezentaciju stavio na prvo mesto i takvom coveku nista ne mozes da zameris).
Moja nabolja petorka: Teo, Bogdan, Kalinic, Bjelica i Jokic...
Jokic ako nastavi da napreduje bice strasan igrac, moze da igra centra, krilnog centra, neverovatno asistira za centra, sutira trojke...
« Poslednja izmena: 12. Jul 2016. u 11:08 Bart »

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.291
  • Lokacija: Beograd
Odg: Sport
« Odgovor #1648 poslato: 12. Jul 2016. u 11:39 »
Nasa muska kosarkaska reprezentacija ide na Kopaonik, a zenska na Zlatibor na visinske pripreme za Rio.
Stvarno je neizvesno ocekivati medalju u kosarci, ali kako bude, nema veze..
Najizvesnije medalje bi trebale biti u vaterpolu, Novak Djokovic (vidim da je prijavio i dubl sa Zimonjicem sto je lepo, ali bojim se da je previse), Milica Mandic u tekvondo (ocekuje se puno nakon proslih OI te je veliki pritisak), Ivana  Spanovic, u streljastvu mora nesto pasti isto..
Velimir Stjepanovic i zenska odbojkaska reprezenacija mogu da iznenade, ja ih bas gotivim i navijam za njih, al realno ce to biti jako tesko..
Tu je i kajak/kanu..bice zanimljivo u svakom slucaju..

Van mreže ciklon

  • ****
  • Poruke: 5.338
  • Starost: 39
  • Lokacija: Vrbas
Odg: Sport
« Odgovor #1649 poslato: 12. Jul 2016. u 12:37 »
Potpuno podrzavam odluku Saleta Djordjevica, ali nije i da ne razumem Bobija ali trebao je odmah da kaze kako stoje stvari a ne da zavlaci i celokupnu srpsku javnost i selektora i u zadnjem trenutku otkaze...
Ovo si u pravu ali jedino ako si licno prisustvovao njihovom razgovoru, ne vazi se ono "pisao je informer" ili "rekli su u kuriru".
Mi ne znamo o cemu su oni pricali i sta je pozadina tako tvrdog Djordjevicevog stava.

Neki su bili dosta mladi(mali) pa se ne secaju nekih odluka Saleta Djordjevica vezano za reprezentaciju kao igraca.

Imati Bobija jeste prednost ali dati mu centralnu ulogu u timu bas i nije jer znamo sta su radile small ball petorke protiv zvezde kada ja Bobi bio u Zvezdi da je na kraju sve vise Radonja davao minute Cirbesu, tako da mislim da nije neka velika prednost imati Bobija u timu ali jeste bolji od Stimca(ovim ne osporavam to sto ga Sale vodi u Rio jer covek igra srcem i on da ima priliku da u Nba potpise ugovor on bi reprezentaciju stavio na prvo mesto i takvom coveku nista ne mozes da zameris).
Moja nabolja petorka: Teo, Bogdan, Kalinic, Bjelica i Jokic...
Cini mi se da si veliki srpski patriota, reci mi sta bi ti uradio da imas priliku da zaradis 21 000 000 za tri godine a zove te zemlja da joj pomognes da pobedi Angolu i Cesku? Stimac bi odbio sigurno, znam coveka pare ga ne zanimaju.

Mislim da nije u redu porediti Cirbesa i Marjanovica. Ovaj prvi mora jos dosta znoja da prolije da bi stigao do NBA ako ikada i stigne.

Petorka koju si nabrojao je najbolje sto imamo ali u toj petorci nemamo centra pa bi bili lak plen za visoku postavu i kod dosta slabijih reprezentacija od Francuske i SAD-a.
Mozda ne budem u pravu i zaista napravimo odlican posao na OI i uzmemo medalju, nadam se najboljem ali fakat je da smo oslabljeni za jednog odlicnog igraca.

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Sport
« Odgovor #1650 poslato: 12. Jul 2016. u 13:15 »
 ^^ http://www.vesti-online.com/Sport/Kosarka/580201/DJilas-otkrio-da-li-ce-Boban-Marjanovic-igrati-na-Olimpijskim-igrama
Ovo je ono o cemu pricam, imao je osiguranje od 4.5 miliona+ ono sto bi mu ponudo San Antonio... Znaci on je rekao da dolazi i onda se predomislio... Jeste neko ce sada reci on ovako uzeo 21 milion za 3 godine a ovako bi aj da zaokruzim na 6 miliona za jednu godinu u slucaju povrede i nepotpisvanja ugovora, a ja sam siguran da bi ga Sale stedeo protiv Angole i kada je vec resen rezlultat, malo li je 6 milki ...
Stvar je u tome sto je ovaj turnir posluzio da se stvori neophodna pozitivna energija i zajednistvo i timska hemija, sada dolazak Bobija bi to urusio...Mada i ovakvim medijskim prepucavanjima se to radi...
Sto se tice Saleta Djordjevica znam o cemu pricas on je imao sukob sa Drazenom Petrovicem i ovaj mu rekao da nece nikad igrati za nacionalni tim i Sale propustio EP 1989 jer se Duda Ivkovic odlucio za Drazena jer je bio bolji u tom trenutku i tu se zamerio sa Dudom...Ali to je sve bilo u zaru borbe i tu je Sale imao maksimalnu zelju da igra za reprezentaciju sto iskreno kod Bobija se bas ne vidi...Naravno postoji velika zelja ali ne npr kao kod Stimca i ostalih, mora se to videti, da pozove Bobija uneo bi nemir u svlacionici i urusio timski duh...
Mislim da nije u redu porediti Cirbesa i Marjanovica. Ovaj prvi mora jos dosta znoja da prolije da bi stigao do NBA ako ikada i stigne.
Petorka koju si nabrojao je najbolje sto imamo ali u toj petorci nemamo centra pa bi bili lak plen za visoku postavu i kod dosta slabijih reprezentacija od Francuske i SAD-a.
Mozda ne budem u pravu i zaista napravimo odlican posao na OI i uzmemo medalju, nadam se najboljem ali fakat je da smo oslabljeni za jednog odlicnog igraca.
E na ovaj deo bi posebno odgovorio...
Ne uporedjujem Bobija i Cirbesa samo kazem da kada je small ball protivnicka petorka, znaci krilni centar na mestu centra suvise su pokretni i brzi i  jos ako krilni centar sutira trojku tu bobi ne moze mnogo, u odbrani skupljaju na njega i brzi igraci i samo je prednost Bobi za skok, zato je Radonja ubacivao vise Cirbesa u drugom delu sezone da tu rupu zakrpi....Za Francusku Gober nam je veliki problem to se videlo u onom mecu za trece mesto tu bi posluzio dok protiv SAD da se ne lazemo previse su kvalitetni i brzi pitanje je sta bi mogao u bilo kom timu da dodju...
Ta petorka sto sam napisao ima mnogo mogucnosti i u napadu a i u odbrani Jokic moze ali sigurno ne toliko dobro kao Bobi to stoji ali ipak mislim i da je Bobi tu ova petorka bi bila najbolja...
A slazem se sa tobom da smo oslabljeni za jednog odlicnog igraca ali u ovoj situaciji je to manje zlo, steta sto je ovako ispalo... Jesam patriota ali i kao i neko ko bar pre se bavio mnogo nazalost amaterski sportom  ne razumem kako zelju i adrenalin igranja za svoju reprezentaciju na OI mogu da pare zaustave...
Ipak Bobi je ovim ugovorom se obezbedio tako da kao sto sam rekao treba ga razumeti ali ipak mislim da zbog promena odluka koje su uticale na plan selektora i pripreme ne treba da ide...
Ovde je trebao dogovor dosta ranije da se napravi a ne u junu mesecu...

Ana se udala danas za Shvajnija, eto sto se on zurio da ispadne sa Ep da lepo pripremi vencanje, salim se naravno  :)  ;)
« Poslednja izmena: 12. Jul 2016. u 13:34 Bart »

Van mreže Gaara

  • **
  • Poruke: 819
  • Lokacija: Prokuplje (Beograd, za vreme studiranja)
Odg: Sport
« Odgovor #1651 poslato: 14. Jul 2016. u 18:28 »


Van mreže Sapcanin123

  • **
  • Poruke: 618
  • Lokacija: Sabac-centar
Odg: Sport
« Odgovor #1652 poslato: 15. Jul 2016. u 23:31 »
Sramna poseta i poraz Janka obelezili su mec Srbija Velika Britanija danas.
Britanski navijaci glasniji od nas u Beogradu,uz to je bilo vise britanaca nego nas.

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Sport
« Odgovor #1653 poslato: 17. Jul 2016. u 20:02 »
Bjelica ne igra na OI...Veliki gubitak za nasu reprezentaciju, sada prica oko Bobija dobija drugu dimenziju...Ali sta je tu je...

Van mreže Медо

  • ***
  • Poruke: 4.076
  • Starost: 28
  • Lokacija: Мрчајевци
Odg: Sport
« Odgovor #1654 poslato: 17. Jul 2016. u 22:22 »
Коначно и та Светска лига!  :worthy:

Шта тек рећи што не идемо на Олимпијаду  :cry:

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.291
  • Lokacija: Beograd
Odg: Sport
« Odgovor #1655 poslato: 18. Jul 2016. u 01:29 »
Da suludo zaista, dobijes BRAZIL pred samu olimpijadu u RIU, a ne ides na istu..bitno da Okeanija i Afrika imaju predstavnika! :ranting:

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.291
  • Lokacija: Beograd
Odg: Sport
« Odgovor #1656 poslato: 19. Jul 2016. u 18:44 »
Ivana Maksimovic iz streljastva ce nositi srpsku zastavu na otvaranju OI..to je prvenstveno odluceno jer je u Londonu donela jubilarnu 100. medalju za nasu zemlju (srebro je u pitanju)...mozda su mogli Ivanu Spanovic, Novaka Djokovica ili nekog vaterpolistu, ali nema veze i ona je i te kako zasluzna.. :thumbup:

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Sport
« Odgovor #1657 poslato: 19. Jul 2016. u 19:03 »
Super je sto su nju odabrali jedina mana joj je sto je udata... ;)  Heheheh salim se :) Ne bi bilo nezasluzeno i da nosi Milica Mandic, Ivana Spanovic ili neko od vaterpolista vec kad Nole nece :) E stvarno imamo lepe olimpijke kao nijedna druga zemlja sad se seti i za sestre Dabovic :)

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.291
  • Lokacija: Beograd
Odg: Sport
« Odgovor #1658 poslato: 19. Jul 2016. u 19:08 »
Hehehe, u pravu si @ Bart! :laie: :D
Nek im je svima odreda sa srecom!

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Sport
« Odgovor #1659 poslato: 21. Jul 2016. u 12:35 »
Neverovatno kako politika utice na sport, nista im vise nije sveto... :ranting:
http://www.b92.net/sport/atletika/vesti.php?yyyy=2016&mm=07&dd=21&nav_id=1157476

Ali za ovu zenu mi najvise krivo, jedina koja moze da po uspesima stane rame uz rame Boltu...Zasluzila je da bar jos jednom pokusa da osvoji zlato na OI i verujem da bi uspela.... Eh kad se samo setim legendarnih prenosa Duska Koraca kada su njih dvoje na OI, nazalost i njega nema...
http://www.b92.net/sport/atletika/vesti.php?yyyy=2016&mm=07&dd=21&nav_id=1157493