Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Sport  (Pročitano 550267 puta)

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.471
  • Lokacija: Niš
Odg: Sport
« Odgovor #1920 poslato: 07. Decembar 2016. u 08:12 »
Paklen raspored nazalost ocekujem 4:10 ili 5:9....

Ali juce Besiktas, mogu da zamislim ljude koji igrali 2 jer ima trebala pobeda a oni izgubise 6:0...  :rofl:

Van mreže Profiamater

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.319
  • Starost: 105
  • Lokacija: Beograd-centar, 130mnv
Odg: Sport
« Odgovor #1921 poslato: 22. Decembar 2016. u 21:59 »
 ^^
Ipak u vezi ovoga nisi bio dobar prognozer  :tu:
Stigla je Zvezda do 6:8 a za večerašnju igru i borbenost zaslužuje velike čestitke! Real ima odličan tim ove godine i nije mala stvar dobiti ga na način da ni najmanje neizvesnosti nije bilo tokom poslednje četvrtine.
Pokazali su, što reče Simonović na tečnom engleskom, "great AGRESIVNOST"   ;)  (ko je pratio prenos zna o čemu pišem)
Ovaj put je i publika (konačno) ispunila očekivanja -za razliku od nekih utakmica u Areni kada je navijanje bilo daleko ispod neophodnog nivoa (o tome sam pisao početkom decembra).

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.471
  • Lokacija: Niš
Odg: Sport
« Odgovor #1922 poslato: 22. Decembar 2016. u 23:25 »
 ^^ Pa u tom trenutku je moja strucna analiza  ;) bila zasnovana na okolnostima koje su vladale u tom trenutku i koje su uticale da bude takva prognoza medjutim okolnosti su se promenile i iako sam veliki Partizanovac navijam za nase klubove u Evro takmicenjima i drago mi je da mi prognoza nije bila tacna  :D
Realno ove dve pobede su pre svega zbog sjajne igre ali ima i toga sto je ocajna timska igra Makabija i to sto je Real oslabljen dosta bio veceras... Ali naravno to nisu izgovori niti umanjuju pobedu Zvezde, samo analiza... Misljenja sam da trebaju Zvezdi jos 2 atletski jaka igraca na pozicijama 3 i 5, koji i razumeju igru, dobri sa loptom i solidan sut, videcemo sta ce Čovke da uradi do pocetka drugog dela Evrolige... Simon je srce ove Zvezde, drago mi je zbog njega ok je lik  :)
« Poslednja izmena: 23. Decembar 2016. u 00:09 Bart »

Van mreže Profiamater

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.319
  • Starost: 105
  • Lokacija: Beograd-centar, 130mnv
Odg: Sport
« Odgovor #1923 poslato: 25. Decembar 2016. u 20:50 »
Zvezda je "popila"  ;) Cedevitu u Zagrebu i stigla do 15:0 u ABA ligi.
Večeras su u drugom poluvremenu odbrane bile malo uspavane i retko se dešava da jedno poluvreme (ovaj put drugo) ima 115 poena (bilo je 58:57 za Cedevitu, nakon prvog poluvremena koje je završeno 33:38).

U četvrtak u BG stiže CSKA koji je u prošlom kolu ispustio pobedu u Moskvi protiv Fenera u regularnom delu a potom je u produžetku Fener "pregazio" CSKA rezultatom 20:4 (to je apsolutni rekord što se tiče bilo kog produžetka od kako postoji Evroliga). Iz određenih razloga izabrana je "Arena" gde navijanje neće biti kao u Pioniru (spominjao sam to ranije).

@Bart: Simon koga si pohvalio je opravdao tvoje reči  ;) : večeras 27 poena za 30 minuta igre (nakon 1/6 za trojke, "vezao" je 3 bez promašaja i završio sa 4/9 za 3 i 4/4 za 2 uz 7/8 sa penala).

Van mreže Profiamater

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.319
  • Starost: 105
  • Lokacija: Beograd-centar, 130mnv
Odg: Sport
« Odgovor #1924 poslato: 25. Decembar 2016. u 23:21 »
Napisah nešto o Zvezdi večeras, ali "šlag na torti" je bio meč CLE-GSW -repriza velikog finala 2016.
U sjajnoj utakmici Klivlend je pobedio 109:108 iako je u poslednjoj četvrtini GSW imao 14 poena prednosti. U samom finišu odlučujuće poene je dao Irving za preokret sa 105:108 na 109:108.
Odlučujući poeni Irvinga ... deluje poznato (7. utakmica finala)?  ;) 
OK, ovaj put nije trojka preko Karija ali dva poslednja napada je rešio Irving (25 poena, 10 asistencija, 7 "ukradenih" lopti).
Džejms je zabeležio 31 poen uz 13 skokova a u GSW najefikasniji je bio Durent sa 36 poena i 15 skokova (poslednji napad, 3 sekunde pre kraja je išao na njega ali nije ni došao u priliku da šutne), Tompson je dao 24 poena, Grin 16 a Kari 15.

Van mreže Медо

  • ***
  • Poruke: 4.078
  • Starost: 28
  • Lokacija: Мрчајевци
Odg: Sport
« Odgovor #1925 poslato: 25. Decembar 2016. u 23:25 »
 ^^

Стварно одлична утакмица, невероватно какав је Кајри "клачер", такође и закуцавања Џеферсона у 36 години...  :laie:

Van mreže ciklon

  • ****
  • Poruke: 5.338
  • Starost: 40
  • Lokacija: Vrbas
Odg: Sport
« Odgovor #1926 poslato: 25. Decembar 2016. u 23:39 »
Jako zanimljiva utakmica!
Zakucavanje Dzefersona i blokada ne znam tacno koga u poslednjoj cetvrtini su me odusevili, gledao sam u lokalu pa nisam mogao da cujem komentatora.

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.471
  • Lokacija: Niš
Odg: Sport
« Odgovor #1927 poslato: 26. Decembar 2016. u 01:47 »
 ^^ Nisam gledao Cedevita-Zvezda ali Simon je definitivno vodja ekipe ove godine i u vecini pobeda on je taj koji je povuko ekipu... Koliko samopouzdanje znaci za igraca vidi se po njemu posle OI u Brazilu i osvojene medalje... Mada samopouzdanje je bitno za svakog coveka u zivotu..  Sto kaze Roki Balboa ko nema veru u sebe nema zivot  :smartass:

Meni je ovo vece tradicionalno Nba vece kad god mogu i koliko mogu da pogledam sad sam prve dve utakmice pogledao cele... Navijao sam za Klivlend pre svega jer postujem LBJ a i nervira me GSW sto igraju mnogo na trojke mada da budem realan ima i jos mnogo toga u njihovoj igri a i nervira me Kevin Durant sto preso kod njih pa izabrao je laksu varijantu to veliki igraci ne rade...S druge strane kao i svako postujem kako je GSW ne racunajuci KD-a izgradio ekipu... KD je glavni igrac ove ekipe, malo je glupo sto se Kari ovoliko povukao ali realno njega kad ne bude sluzio sut kao predhodnih nekoliko sezona nece moci da vuce ekipu u velikim mecevima KD kad bi se samo racunale prve 3 cetvrtine moze ali kao i u Oklahomi i veceras je nestao na kraju...
Vecerasnja utakmica je bila strasna utakmica, Kajri kakvu kontrolu lopte ima ono je fantasticno... Prava plejof utakmica. Realno ako ovo bude finale ovo ce biti i najjace finale u zadnjih 20 godina po igracima... Ali dalek je put... Na fejsu procita da Lebron dao 31 poen samo da ih podseti da izgubili vodjstvo od 3:1 u finalu prosle sezone...Kolko je bilo samo takvih fora...  :D

Van mreže Zika

  • ***
  • Poruke: 4.394
  • Starost: 28
  • Lokacija: Melenci - Zrenjanin
  • student meteorologije u Novom Sadu
Odg: Sport
« Odgovor #1928 poslato: 26. Decembar 2016. u 07:46 »
Biće spektakl u ARENI u četvrtak. CSKA nam je dužnik od prošle sezone. Očekujem i nešto više o pojačanju na poziciji centra posle meča.
ljubav si mi jedina, ti si moja sudbina

Van mreže Profiamater

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.319
  • Starost: 105
  • Lokacija: Beograd-centar, 130mnv
Odg: Sport
« Odgovor #1929 poslato: 28. Decembar 2016. u 22:50 »
Bravo za Dimitrisa Itudisa -neki domaći treneri ne umeju da ovako pričaju na srpskom jeziku (ne mislim samo na košarku).

http://sport.blic.rs/evroliga-1617/cska-stigao-u-beograd-itudis-nahvalio-zvezdu-kao-niko-do-sad-video/54jepyn

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.300
  • Lokacija: Beograd
Odg: Sport
« Odgovor #1930 poslato: 28. Decembar 2016. u 22:57 »
jel igra Zvezda u Litvaniji sad posle NG?

Van mreže Profiamater

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.319
  • Starost: 105
  • Lokacija: Beograd-centar, 130mnv
Odg: Sport
« Odgovor #1931 poslato: 29. Decembar 2016. u 09:44 »
 ^^
Večeras u 7h igra protiv CSKA a što se tiče sledećeg kola -u pravu si: Zvezda igra na Badnje veče tj. 6.1. u 7h uveče u gostima protiv Žalgirisa.


Van mreže Profiamater

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.319
  • Starost: 105
  • Lokacija: Beograd-centar, 130mnv
Odg: Sport
« Odgovor #1932 poslato: 29. Decembar 2016. u 20:58 »
BRAVO ZVEZDO!!!  :thumbup:

Pre početka sezone su mnogi "stručnjaci" (naravno ne mislim na ovoj forum) komentarisali kako Zvezda nakon odlaska 6 (šest) igrača ima "najslabiji tim u poslednje 4 sezone" i da nema šta da traži u Evroligi (naročito u ovom novom formatu sa 16 timova, umesto igranja po grupama) a da će biti velikog mučenja u ABA ligi (vidi se to "mučenje", trenutno je 15:0).
Trener Zvezde je verovatno najviše osporavani trener od svih koji su bilo kakav uspeh postigli -a Radonjić jeste postigao ogroman uspeh i prethodnih sezona a očigledno postiže i ove. Sa samo dva stranca (ajd' da Đenku brojim u strance), ovaj tim bez "velikih zvezda" i sa samo jednim "pravim" centrom (koji je prošle sezone maltene najuren iz Panatenaikosa), uz kapitena u nikada lošijoj formi nakon raznih malera, uspeva da dvocifrenom razlikom pobedi Makabi, Real i CSKA... Naravno uvek može bolje, bilo je nekih poraza koji su mogli da budu pobede (Darušafaka, Žalgiris) ali sada nije trenutak za pisanje o tome.
Zvezda je CSKA zaustavila na 67 poena (tim koji prosečno daje malo iznad 90 poena)!

P.S. Nikada ne bih mogao da se nateram da navijam za Real u košarci ali ne smeta mi  ;) njihova večerašnja pobeda protiv Efesa.
Uzgred, Olimpijakos "gazi" Fener u prvom poluvremenu. Biće gužva tj,. velika borba za zauzimanje prvih 5-6 pozicija ali biće i velika borba za 7. i 8. mesto...

Van mreže Zika

  • ***
  • Poruke: 4.394
  • Starost: 28
  • Lokacija: Melenci - Zrenjanin
  • student meteorologije u Novom Sadu
Odg: Sport
« Odgovor #1933 poslato: 29. Decembar 2016. u 22:03 »
Razbila ZVEZDA braću Ruse  :comeon: :comeon: :comeon:

Spustili smo CSKA na najniži ofanzivni učinak u poslednje 2 i po godine  :nnc:
Već u sledećoj utakmici ćemo imati pomoć najnovijeg pojačanja.. koji može biti prevaga za plasman u top8.
ljubav si mi jedina, ti si moja sudbina

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.471
  • Lokacija: Niš
Odg: Sport
« Odgovor #1934 poslato: 29. Decembar 2016. u 22:25 »
Veceras je sjajna odbrana odlucila pobednika i Volters  trojkom kad niko nije mogao da nadje put do kosa, onim bacanjima i onom ludackom asistencijom ali i Hajns ocajnom igrom tokom celog meca na drugoj strani je mnogo pomogao kao i Teo sa 6 izgubljene lopte i samo 4 asistencije...  Doveden je Tompson nisam ga gledao nesto pa en mogu mnogo sta reci ali vidim koja je zamisao Covketa i Radonje da popuni rupu na pozicijama 4 i 5... Visok je 205 za poziciju 4 ok visina a moze peticu u small ball petorkama... Kao kroz maglu se secam da je dobar fizicki tako da je sigurno pojacanje ali pitanje je u kojoj je formi, sve u svemu videcemo...

Raspored u drugom delu
6. 1.  Žalgiris - Crvena zvezda
12. 1.  Crvena zvezda - Fenerbahče
19. 1. Makabi - Crvena zvezda
24. 1. Baskonija - Crvena zvezda
26. 1. Crvena zvezda - Panatinaikos
3. 2. Crvena zvezda - Efes
10. 2. CSKA - Crvena zvezda
23. 2. Crvena zvezda - Galatasaraj
3. 3. Crvena zvezda - Bamberg
10. 3. Real Madrid - Crvena zvezda
16. 3. Milano - Crvena zvezda
22. 3. Crvena zvezda - Olimpijakos
24. 3. Barselona - Crvena zvezda
31. 3. Crvena zvezda - Uniks
7. 4. Darušafaka - Crvena zvezda
« Poslednja izmena: 29. Decembar 2016. u 22:50 Bart »

Van mreže Profiamater

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.319
  • Starost: 105
  • Lokacija: Beograd-centar, 130mnv
Odg: Sport
« Odgovor #1935 poslato: 01. Januar 2017. u 17:20 »
Tek je prvi dan u 2017. a gol koji je u 17. minutu postigao Giroud (Arsenal) će najverovatnije (da ne kažem sigurno) biti u najužem izboru za "naj-gol" ove godine!
Spektakularno!

https://www.youtube.com/watch?v=XfnWqmZySww

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.471
  • Lokacija: Niš
Odg: Sport
« Odgovor #1936 poslato: 01. Januar 2017. u 17:27 »
Sjajan gol...   :worthy: Evo nasao sam ne bas najbolji snimak na YT
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=ry16UV5-DAM" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=ry16UV5-DAM</a>

Van mreže Gaara

  • **
  • Poruke: 819
  • Lokacija: Prokuplje (Beograd, za vreme studiranja)
Odg: Sport
« Odgovor #1937 poslato: 01. Januar 2017. u 20:05 »
Slično kao Miki za Junajted, ali bez ofsajda  ;)

Zanimljivo mi je da prvi put od kad ozbiljnije pratim PL ( 2005-2006 ) na pola sezone nijedan ''autsajder'' ne drži priključak za vodećim klubovima ( najbliži je Everton sa čak 9 poena zaostatka za 6. mestom )

Iskreno sam očekivao mnogo više od Vest Hema, Votforda i Sautemptona.

Jel' prati neko 4 skakaonice? Ne odgledah danas drugu seriju.



Van mreže Profiamater

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.319
  • Starost: 105
  • Lokacija: Beograd-centar, 130mnv
Odg: Sport
« Odgovor #1938 poslato: 05. Januar 2017. u 20:39 »
Pre 13 dana Makabi je u gostima, na poluvremenu, vodio protiv Darušafake 17 razlike ali je već u 3. četvrtine "uspeo" da sve to izgubi (vodio je samo 1 poen) i na kraju je izgubio i utakmicu.
Večeras posle samo 11  minuta ima opet tih "famoznih" 17 razlike (33:16). Ako opet "uspeju" da ovo ispuste onda moraju da dovedu i trećeg trenera u sezoni  ;)
Nije mi Makabi posebno omiljen (niti imam razlog da ih ne podnosim) ali ne bi mi smetalo da Darušafaka izgubi -iz određenih "patriotskih" razloga ;)
Već su imali nekoliko utakmica dobijenih maltene "na jednu loptu" a protiv Zvezde u 1. kolu to je bilo bukvalno na jednu loptu (uz dva poklona Mitrovića pre toga -promašeno polaganje i izgubljena lopta i sve to u poslednjem minutu uz "omogućavanje" serije 8:0 za goste).

Van mreže Zika

  • ***
  • Poruke: 4.394
  • Starost: 28
  • Lokacija: Melenci - Zrenjanin
  • student meteorologije u Novom Sadu
Odg: Sport
« Odgovor #1939 poslato: 05. Januar 2017. u 20:47 »
 ^^ ^^

Najbolja četvrtina Makabija ove sezone. Mislim da su konačno našli svoju igru i da će gaziti sad! Neko je pustio buvu da će Cirbes preći u Milano.. videćemo.
ljubav si mi jedina, ti si moja sudbina