Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Muzika  (Pročitano 289951 puta)

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.417
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Re: Muzika
« Odgovor #540 poslato: 28. Oktobar 2008. u 12:54 »
Inače ne volim puno rasprave o muzici, dosta mi je po čitav dan svađa sa cimerom po tom pitanju. :) Kažu da se o ukusima ne raspravlja, i to se slažem. Ali, jednostavno me nerviraju stavovi tipa: "Slušam ono što i drugi slušaju". U svakoj muzici pokušavam da pronađem makar nešto dobro, kvalitetno. Kod većine muzičkih žanrova mi je pošlo za rukom, ali ne i kod tzv. turbo-folka, iliti novokomponovane narodne muzike. Bojim se da se to vrlo teško i može nazvati muzikom. Za staru etno muziku iz ovih krajeva imam veoma pozitivno mišljenje, naročito kada su u pitanju obrade tih tradicionala. Ne znam jesam li vam pominjao, da sam sa bendom na zadnjem koncertu izveo par takvih obrada. Evo i jedne:

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=DnccbFSQLnc" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=DnccbFSQLnc</a>


padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac 27.2mm
prosek - 48.7mm

padavine u aprilu 2024:
Vračar - 28.4mm
Miljakovac - 34.3mm
prosek - 51.5mm

Van mreže Boda Tajson

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 2.204
  • Starost: 41
  • Lokacija: Novi Sad
Re: Muzika
« Odgovor #541 poslato: 28. Oktobar 2008. u 23:00 »
Bodo, los ti taj vidie... previse komercijala....  moram ti poslati malo detroit techna... ;) nemoj da se trujes sa tim WHITE PARTIJIMA koji smisljeni za germane i to one koji spadaju pod grupu '' dizelasi" :)
Ma kakav detroit techno. To kao muzika iz Pakmana. Sergej Cetkovic je majka za sve njih ;D


Bella Ciao - Modena City Ramblers
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=55yCQOioTyY" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=55yCQOioTyY</a>
Eat healthy. Exercise often. Die anyway.

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.417
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Re: Muzika
« Odgovor #542 poslato: 31. Oktobar 2008. u 19:12 »
The Shins - A comet appears (laganiju pjesmu od ove ćete teško naći :))

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=8Q_PHmLLrT0" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=8Q_PHmLLrT0</a>


padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac 27.2mm
prosek - 48.7mm

padavine u aprilu 2024:
Vračar - 28.4mm
Miljakovac - 34.3mm
prosek - 51.5mm

Van mreže Boda Tajson

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 2.204
  • Starost: 41
  • Lokacija: Novi Sad
Re: Muzika
« Odgovor #543 poslato: 31. Oktobar 2008. u 19:35 »
Sergej Cetkovic ;D

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=Y7qMUTsCPGs" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=Y7qMUTsCPGs</a>
Eat healthy. Exercise often. Die anyway.

Van mreže Transmat

  • **
  • Poruke: 778
  • Starost: 44
  • Lokacija: Podgorica,Montenegro
Re: Muzika
« Odgovor #544 poslato: 31. Oktobar 2008. u 20:18 »
Sergej Cetkovic ;D

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=Y7qMUTsCPGs" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=Y7qMUTsCPGs</a>

Razocarao si me. Rekao si da si slusao Punk nekada (pitam se dal ga i dalje slusas) a ovamo "kacis" video spotiće od ovoga (ako znam kako da ga nazovem?? bolje da ostavim to prazno jer ću u suprotnom prekršiti pravila foruma ) 
Još nisam vidio da je na nekog punk ovako uticao?
Nema ljutis. Ipak , pitanje je konstruktivno skroz.

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.417
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Re: Muzika
« Odgovor #545 poslato: 31. Oktobar 2008. u 20:36 »
Transmat, nisi pratio neke dosadašnje diskusije na forumu, tako da ne shvataš zašto je Boda stavio Sergejev spot. :)
Evo citata:

Ja sam saznao da idem na koncert Sergeja Cetkovica. Ubicu se ko siroce :bang:


padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac 27.2mm
prosek - 48.7mm

padavine u aprilu 2024:
Vračar - 28.4mm
Miljakovac - 34.3mm
prosek - 51.5mm

Van mreže Transmat

  • **
  • Poruke: 778
  • Starost: 44
  • Lokacija: Podgorica,Montenegro
Re: Muzika
« Odgovor #546 poslato: 31. Oktobar 2008. u 20:55 »
Ma shvatio sam da ga ne slusa i da mu je crnjak bio sto mora ici na koncert, ali opet, ne oprastam sto je okacio video od istog  :evil:

Nemoj da trujes ljude sa ovim, neko ce pomsliti da je to dobra muzika pa ce ga slusati  :lmao:
Kuku, sad ce me bombardovati zenski dio foruma zbog ovoga  :D

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.417
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Re: Muzika
« Odgovor #547 poslato: 31. Oktobar 2008. u 20:59 »
Sve mi diraj, al' mi Sergeja ne diraj !!! :lol:


padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac 27.2mm
prosek - 48.7mm

padavine u aprilu 2024:
Vračar - 28.4mm
Miljakovac - 34.3mm
prosek - 51.5mm

Van mreže Nele

  • **
  • Poruke: 1.011
  • Starost: 47
Re: Muzika
« Odgovor #548 poslato: 31. Oktobar 2008. u 22:01 »
Često govorimo da je glupost ono što vidimo spolja. Zamislimo samo pregršt stvari iz života svakog od nas, koje kada bi se pogledale od strane većine, ne bi bile ni glupe koliko su loše. Nažalost, većina takve detalje svog života upravo najviše skriva od iste te većine.

Van mreže Transmat

  • **
  • Poruke: 778
  • Starost: 44
  • Lokacija: Podgorica,Montenegro
Re: Muzika
« Odgovor #549 poslato: 31. Oktobar 2008. u 23:02 »
Često govorimo da je glupost ono što vidimo spolja. Zamislimo samo pregršt stvari iz života svakog od nas, koje kada bi se pogledale od strane većine, ne bi bile ni glupe koliko su loše. Nažalost, većina takve detalje svog života upravo najviše skriva od iste te većine.

Nije fora da ja tebi kazem da je ovo off topic, posto si moderator :) Ali ovo je tema za muziku zar ne? Ovo bi mozda trebalo da ide u temu pricaonica- chat....
Naravno, osim ako ovaj tvoj komentar nije bio impliciran mojim predhodnim.. sto bi znacilo da je ovaj tvoj implicitno upucen meni..

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.417
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Re: Muzika
« Odgovor #550 poslato: 31. Oktobar 2008. u 23:04 »
Nije fora da ja tebi kazem da je ovo off topic, posto si moderator :) Ali ovo je tema za muziku zar ne? Ovo bi mozda trebalo da ide u temu pricaonica- chat....
Naravno, osim ako ovaj tvoj komentar nije bio impliciran mojim predhodnim.. sto bi znacilo da je ovaj tvoj implicitno upucen meni..

Nije Nele moderator u "Pričaonici"... I ja se bojim da su 3-4 zadnje poruke offtopic, pa neka moderatori riješe problem...


padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac 27.2mm
prosek - 48.7mm

padavine u aprilu 2024:
Vračar - 28.4mm
Miljakovac - 34.3mm
prosek - 51.5mm

Van mreže Nele

  • **
  • Poruke: 1.011
  • Starost: 47
Re: Muzika
« Odgovor #551 poslato: 31. Oktobar 2008. u 23:09 »
Nije uopšte off topic. Sve je na svom mestu.


Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.417
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Re: Muzika
« Odgovor #552 poslato: 31. Oktobar 2008. u 23:20 »
Tek mi sad ništa nije jasno.  :-\

:lol:


padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac 27.2mm
prosek - 48.7mm

padavine u aprilu 2024:
Vračar - 28.4mm
Miljakovac - 34.3mm
prosek - 51.5mm

Van mreže Transmat

  • **
  • Poruke: 778
  • Starost: 44
  • Lokacija: Podgorica,Montenegro
Re: Muzika
« Odgovor #553 poslato: 31. Oktobar 2008. u 23:25 »
Tek mi sad ništa nije jasno.  :-\

:lol:

Ne brini, bice ti jasno kad odgovorim ;)  nego sad nemam vremena radim nesto vaznije...
Ti znas da ja ne volim da ostanem nedorecen..

Van mreže Transmat

  • **
  • Poruke: 778
  • Starost: 44
  • Lokacija: Podgorica,Montenegro
Re: Muzika
« Odgovor #554 poslato: 01. Novembar 2008. u 00:32 »
Milose pusti covjeka, vidis da kaze da je sve na svom mjestu, dakle nije off topic.
Medjutim nije sve jos u redu dok I ja ne odgovorim na ovu implicitnu poruku koja mi je upucena.

Najprije izvini sto sam ti se direktno obratio u prvom licu. (ali ja obicno tako razgovaram sa ljudima). Upravo si me natjerao da pomislim da sam pogrijesio sto ti se obracam u prvom licu, pa stoga evo vec I poceh da pricam implicitno..

Dakle nije mi jasno sta si htio da kazes sa onim komentarom. Ako si mislio da  impresioniras nekog sa onom  “originalnom” porukom .. Ok.. mozda si uspio, sve zavisi od osobe do osobe I njihovog stepena razvijenosti uma. Mene vjeruj mi nisi uspio da impresioniras, ne zbog toga sto sam....

Nastavak odgovora slijedi na PP    …jer ono sto bi sad napisao kosi se sa pravilima foruma…   

Van mreže Nele

  • **
  • Poruke: 1.011
  • Starost: 47
Re: Muzika
« Odgovor #555 poslato: 01. Novembar 2008. u 18:51 »
Moja poruka je učinila svoje, jer da nije, verovatno bi je ti ignorisao :)
No, da krenemo o muzici, jer zato smo tu, te da i ja nastavim ono što sam započeo, ali zbog drugih obaveza nisam stigao. Naravno, nadam se da priča na tu temu neće biti predugačka, a ako bude, može se slobodno ukloniti.

Sećam se Leonarda koji je govorio o umetnostima analizirajući i mešajući je sa svevišnjim, na taj način, da je upravo pokušavao dati poređenje sikarstva sa ostalim umetnostima. I sećam se da je podešavao reč tako, da je muzika oduvek bila jedna od, po njemu, najneuravnoteženijih izražavanja. On je govorio kako za razliku od slikarstva, muzika ima svoj početak i kraj, dok je slika večna.
Iako on predstavlja autoritet i danas u nekim stvarima, na ovome mu nikada nisam mogao verovati. Međutim, delovanje muzike je mnogo moćnije i intenzivnije od delovanja ostalih umetnosti. Jer ona na jedan poseban način odgovara na sva suštinska pitanja koja bismo sebi zadali u samosti. I to dublje nego sve ostale umetnosti, jer jednim neposredno razumljivim jezikom, koji nije prevodljiv na jezik razuma, iskazuje najdublju suštinu predmeta o kojem govori.

Međutim, ono gde sam se ubacio u ove postove, jeste trenutak kada je sve počelo da se kreće nekim neverovatno nepromišljenim pravcem, a to je "šta je od čega bolje". Vidim da se u razgovoru o ovome, često mešaju svest i osećanja, a na glas se i zvanično mešaju i iznose na svetlo dana.
Kratak odgovor na ovo bi bio, da svako ima svoj ukus. I naravno, ovo je istina. Ovo je upravo detalj koji nas graniči od davanja komentara na drugačiji pogled (uopšteno).

Muzika je na neki način, nastala od poezije. I najpre bismo mogli zamisliti zamišljenog pesnika kako i nakon završene pesme u svojoj beležnici, oseća nedostatak nečega, isto kao što i muzičara zamišljamo isto tako zamišljenog nad svojim tonovima. Ove dve oblasti, kao da su sudbinski povezane. Slepoća Homerova i Betovenova gluvoća, jednog te istog korena se drže. I u poeziji i u muzici, presudna reč je aletheia... dakle u svemu tome, radi se upravo o - istini.

Nakon razmišljanja i slušanja sa strane, shvatio sam da je bukvalno svaka vrsta umetnosti ispravna, ako usrećuje ljude. Naravno, većina je toliko arogantna, da samo ono sebi slično, shvata dobrim. U svakom slučaju, kako mnogi misle, nije loše dati svoju ocenu onoga što volimo, jer na taj način, mi kazujemo šta je ono što nas bodri u prepuštanju (u slučaju muzike), zvucima. Kada nema toga, mi gajimo predstavu da nam muzika koju slušamo daje nešto što nikome nije potrebno i što ne treba nikome dati. Nešto posebno, što kada podelimo, i nije toliko od te vrste, pa izlazi, da nikada ne shvatamo šta je to što nam naš omiljeni ton u stvari pruža.
Zato treba govoriti, jer shvatiti, a ne podeliti, znači uništiti deo sveta za godine napretka.

Turbo folk, kao naš klasičan primer, može se reći, jeste preko potreban. Znam da će začuditi ovakva izjava. Da se razumemo, tako nešto ni ja ne slušam, ali želim reći, da je svaka muzika, svaka koja je namenjena određenoj vrsti ljudi, poželjna, ma šta mi mislili o njoj.
Uzmimo za primer nekoga ko sluša turbo folk i pustimo mu Brandenburški koncert. Naravno da će se čovek smejati u prvo vreme, dok ga ton toliko ne iziritira da verovatno poželi da ubije nekog. Ali pustimo mu njegove melodije i uočićemo isto ono što i mi svi vidimo na sebi, kada slušamo ono što nam je poznato: videćemo osmeh, harmoniju, koja nastaje isto kao kod nas, izaziva iste procese i čak hemijske afinitete, samo je drugog porekla.

Što se mene lično tiče, ja sam i za turbo folk i za punk i za Sergeja Ćetkovića (ako čita ovo, može primiti samo reči hlave). Ni njega ne slušam, ali mi ne smeta i mogu ga slušati uz neki posao, da svira u pozadini. Nikada ne bih mogao to raditi držeći slušalice na ušima i analizirajući ono čega nema.
Ali on je jako koristan. Podiže raspoloženje, nalazi se ljudima na dohvat sa police, jer im je blizak. To je sve. To je sve što muzika čini.
Tako, ti koji slušaš punk, dolaziš do uživanja na sebi svojstven način i kroz drugačija podražajna sredstva, ali isto tako to uspeva i onome koji sluša Sergeja.

Naravno, ne treba zalaziti u to koliko je turbo folk umetnost (što nikako nije), već pre svega treba shvatiti da je takva muzika potrebna i da se bez nje, može zamisliti pogotovo sumorniji i grublji svet u odnosu na ovo kakav je sada.

Ako bismo sedeli i pijuckali čaj, ti bi mi verovatno rekao kako je tvoj čaj prijatniji od mog. Ja bih negirao to i rekao kako meni nije bitno koji je čaj bolji. Bez razmišljanja, svako bi odgovorio da je lepši po ukusu čaj mnogo bolji od onog koji je gorak i bez šećera recimo.
Međutim, nije baš tako. U prirodi, to su biljke među kojima nema hijerarhije i one su sve jednake. Bolji i lošiji čaj dolaze iz naše svesti, mi ih stvaramo, ne sama priroda koju smo osušili i stavili u vrelu vodu. Dakle, ako sam srećan, mogu piti sa zadovoljstvom bilo koji čaj.

Većina smatra kako su takmičenja u borilačkim veštinama zamišljena zato da se vidi ko je bolji. Ovaj pogrešan uvid u disciplinu je doveo do niza takođe usmerenih razmišljanja koja su pronašla svoj put do svesti ljudi, te je ovaj sport poprimio prilično iskrivljenu dimenziju.
Takmičimo se, da bismo videli razlike u samoj veštini, od jedne individue do druge. Ništa drugo. Najveća borba, jeste ona koju imamo sami sa sobom.

Tako, podrazumevajući ovo, ti si dragi Transmat, kao i svi drugi, nepobitan dokaz da sam u pravu, jer ti i ja ne govorimo o sebi, već o različitosti ukusa, kao i različitosti muzike. Mi smo nuspojava delovanja muzike kroz reč, gde je možda otvoreno samo delimično, o svima nama i našim dragim tonovima. Otud je potrebno govoriti o tome javno, bez privatnih poruka. Ne zbog nas samih, već zbog onoga što smo iskusili.
Ovo me podsećan na veoma nepromišljena razmišljanja o letenju. Ako neko doživi nešto u vazduhu i reši problem, svi to komentarišu. Međutim, čim dođe do stradanja, svi zovu telefonom i mole da se o tome ne piše na forumu, da ljudi ne saznaju. Zašto? Ja želim da znam gde je nastala greška i kod drugog, jer samo tako ćemo najbolje učiti.

Zašto filozofija nema veze sa umetnošću? Jednostavno, zato što su i jedno i drugo - isto. Umetnost je naišla pre, ali je filozofija izveden pojam koji se pojavio kasnije i samo je klasifikovan.

Tako, muzika po sebi nije naša lična, već sasvim javna. Reklo bi se, ako su poezija i ton delo jednog istog, ali samo dobro i vešto uklopljenog, da je muzika melodija, za koju je stvarnost stih.

Upravo nakon svega rečenog, dok se pero suši, snebivam se u sebi da kažem još jednom, da nije bitno kakva je muzika, dok je ona pogon za dušu u kojoj čovek uživa i koja ga uzdiže iznad svega ostalog i stavlja u rang sa tvorcem.
Zato umetnost ne postoji, sem kao ekspresija, snažan izraz umetnika, koji stvara pod dejstvom onog snažnog imperativnog parametra pod kojim se pogone i najsnažniji među njima, onog u kome on mora da stvara, ne zato što tako hoće, već zato što mu je takva priroda.

Stvaraoc je bio oduvek taj koji je budio iz uspavanosti taj nepatvoreni čovekoljubiuv duh, koji varniči kroz sve nas u svakom trenutku, bez obzira na to koju muziku slušamo.
Ono što nikako ne smemo reći, jeste da je neka vrsta muzike bolje ili lošija od ostalih, jer ovo je isto što i reći "ubiću da bih se osvetio". Mržnja rađa samo više mržnje.
Poštovanje je osnova sreće. Tek ako imamo poštovanja prema drugima, možemo uzdignute glave da hodamo ovim svetom.

Istina, ne smatram da će biti shvaćeno kako neko može da ne stane na neku stranu. Ali da bih bio povodac nečijim razmišljanjima, ja moram mrzeti ili biti mržen. A ja to ne mogu i neću. Reči su korisne, ali mogu reći samo delić. Nagnati na razmišljanje. Sve ostalo je na nama. Od velike količine knjiga nikada ne treba tražiti konačno rešenje, jer ono se ne može saopštiti. To je ono što osetimo nakon što naučimo nešto novo, ali ne umemo i nikada nećemo umeti da to opišemo drugima. Biće to predmet našim mislima kada god nam pogled odlazi u suton, jer će nas hvatati u bilo koje doba slobodne misli i kazivati "pokušaj, objasni!"

Ah da, da ne zaboravim reći nešto i Leonardu, a to je da je muzika, nasuprot njegovom mišljenju, verovatno največnija od svih! Upravo je otkrio tajnu zašto, a ona je da je to njena nesavršenost i nedovršenost. Sve što je dovršeno, mrtvo je. Kao što je i pesma koja se završava mrtva. Ona, čiji će tonovi šumiti kroz vekove, još nije napisana. A ne sme ni biti. Smrt mora ostati jača od života.

Van mreže beket

  • **
  • Poruke: 1.628
  • Lokacija: (Novi) Beograd
Re: Muzika
« Odgovor #556 poslato: 01. Novembar 2008. u 20:32 »
Muzika je na neki način, nastala od poezije.

bice da je obrnuto...

ali u svemu ostalom uglavnom se slazem, osim u preopsirnosti obrazlozenja, svejedno sto nemam pojma ko vam je taj sergej, niti me zanima
(snobizam povodom izbora muzike svako od nas razlicito izrazava: neko protestom, neko ignorisanjem i neznanjem; to je takodje stvar izbora, ali i generacijskog koda)
« Poslednja izmena: 01. Novembar 2008. u 20:50 beket »

Van mreže Transmat

  • **
  • Poruke: 778
  • Starost: 44
  • Lokacija: Podgorica,Montenegro
Re: Muzika
« Odgovor #557 poslato: 01. Novembar 2008. u 21:39 »
Dobro je sto si nastavio ovu nasu polemiku na forumu, jer sam siguran da ce koristiti ljudima koji citaju. Naravno osim malom broju ljudi koji razmislja kao ja. (pa makar bio to samo i ja, a opet priznajem da mi se pojedini djelovi tvog posta izričito dopadaju, te stoga ipak moram reci da je ovaj post i meni jako koristio)
Vidim da te je moje pisanje o filosofiji inspirisalo... drago mi je zbog toga..
Medjutim , vise te je inspirisala svakodnevnica u kojoj boravis.. (ja ju zovem kolotečina) ali to je nesto sto ima veze samnom i sa mojim pojimanjem stvarnosti...
Tako ti je to kod mene. Neko kaze svakodnevnica, ja pomislim na kolotečinu,neko kaze filosofija ja pomislim na glupost, neko kaze glupost, ja pomislim na filosofiju (pri cemu ovdje kad kazem “neko”, ne mislim na tebe,nego na vecinu(svetinu,mnenje) u odnosu na mene, tako da sve sto napisem u ovom postu ne bih volio da shvatis kao neku kritiku ili da ti nesto prigovaram. Posto si zaista sjajno napisao sve ovo.
Ja sve ove tvoje komentare ne bih mogao da iskomentarišem a da ne upotrijebim najprije metafiziku pa sve ostalo... jer da bi pričao o tako opširnim stvarima morao bih početi od samog „početka“ ... a vec sam ti rekao da na forumu to neću raditi, jer ću biti pogrešno shvaćen..
Zasto kazem da te je inspirisala svakodnevnica (ovo je bez ironije) ocigledno je da si ti jedan moderan i urban čovjek savremenog razmisljanja,a opet koji je dobro informisan i koji je procitao neke veoma značajne knjige. Shodno tome jako dobro si uklopljen u ovaj duh vremena  (pri čemu ne mislim na ono Hegelovo “duh vremena” ukoliko me čita neki filosof  ) Tako da mene ne iznenadjuje tvoje razmisljanje u prethodnom postu, jer je  sasvim razumljivo I opravdano, cak što više veoma je harmonično i trebalo bi da pozitivno utiče na ljude, jer si otvoreno rekao da bi svi ljudi trebalo da rade sve ono sto ih čini srećnim, pa samim tim i da slušaju turbo folk i slično jer to im kako si rekao „podiže raspoloženje” Moram priznati jako pozitivno razmisljanje, kao i ono gdje kažeš  : „svijet bi bio jako sumorniji i grublji kad ne bi postojalo turbo- folka“ 
Medjutim tu nam se sad razilaze gledišta iako tvrdim da je tvoje razmisljanje humanije i korisnije za čovječanstvo a pogotovo za mir na planeti.
Međutim meni ovo tvoje poredjenje zvuči kao “dajte ljudima hleba I igara” I sve će biti u redu.  Pogrešno misljenje dok traje, ne zna za sebe... tako i većina dok sluša turbo-folk ne zna da im to u stvari više šteti, nego koristi, iako se slažem sa tobom da je njima potrebna ta muzika da bi postigli eudemoniju, I da ta eudemonija jeste slična mojoj (našoj) , ipak bih im radije “ukinuo” tu eudemoniju. Kao sto su oni sebi svjesno ukinuli logos.  Posto sam agnostik po opredeljenju, sumnjam da će se ostvariti nesto poput “nojeve barke” mada mi u ovom trenutku djeluje kao jedino rjesenje s obzirom na stepen iskvarenosti čovječanstva I na njihove filistarske I animalne potrebe koje su im postale cilj zivota” . (Zašto li se sve uvijek završi nihilzmom i eshatoloskim poimanjem  eto potencijalno pitanje za tebe posto te smatram relevantnim sagovornikom)   
Zaključujem da je razlika u nasim stanovištima u tome sto ti smatras da treba po svaku cijenu pruziti ljudima da rade sve sto misle da je dobro za njih, kao i da slušaju bilo kakvu muziku, pa makar i sa najnizim sadržajem vrijednosti, a sve za rad kolektivne eudemonije – sreće, i naravno napretka. A nasuprot tome ja smatram da me vise nije briga ni za šta, i da mi je sve jedno sta ce da rade, jer ionako vise nista nije kako treba...
Ja ću radije da uživam u svom kutku svijeta takvog kakav sam sahradio, a oni mogu i po radi mene i da izvrše kolektivno samoubistvo umjesto ostvarenja kolektivne eudemonije.

Izvini sto ti nisam ostavio prostora za previše polemike, to je zbog toga sto prilikom iznosenja svojih  pogleda obično odgovorim i na svoja pitanja..  a mozda i zbog toga sto nužno zadjem u eshatologiju i nihilizam. (tek o eshatologiji ne vrijedi raspravljati na forumu  

Nele, veliki pozdrav za tebe i živio!   
  :-*

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.417
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Re: Muzika
« Odgovor #558 poslato: 01. Novembar 2008. u 21:41 »
Uh, što su se kolege raspisale... Ko će čitati sve ovo ? :)

Evo malo ontopica...
Nešto domaće da valja. Letu Štuke - Tesla (pjesma posvećena Džoniju Štuliću i Tesli naravno)

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=24Yubszwmmg" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=24Yubszwmmg</a>

A evo s čim mi je cimer ispirao mozak dok sam čitao Transmatovu poruku... Sad će neki reći da je i to umjetnost. :)

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=7uXug3qtGP8" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=7uXug3qtGP8</a>
« Poslednja izmena: 01. Novembar 2008. u 21:56 Milosh »


padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac 27.2mm
prosek - 48.7mm

padavine u aprilu 2024:
Vračar - 28.4mm
Miljakovac - 34.3mm
prosek - 51.5mm

Van mreže Transmat

  • **
  • Poruke: 778
  • Starost: 44
  • Lokacija: Podgorica,Montenegro
Re: Muzika
« Odgovor #559 poslato: 01. Novembar 2008. u 21:56 »
Vidiš Nele, šta sam ti rekao, ovo niko neće čak ni čitati. Zamisli kad je Miloš ovo iskulirao. :)
Valjalo bi Miloše makar ti da pročitaš.