Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Januar 2023  (Pročitano 49574 puta)

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.472
  • Lokacija: Niš
Odg: Januar 2023
« Odgovor #80 poslato: 15. Januar 2023. u 18:31 »
Nemoj se kladis Radovane, niko nikad se nije tako usrecio... Ocigledno gfs slabiji ali zato je mnogo bolji u 384. satu  :thumbup:

Van mreže nele-niš

  • ***
  • Poruke: 3.805
  • Lokacija: Brzi Brod-Niš
Odg: Januar 2023
« Odgovor #81 poslato: 15. Januar 2023. u 19:35 »
Nema ništa od ovih NW prodora, večito neko natezanje oko temperature, jedino za kasnije sačekati neki blok i severnije upade... primer današnji gfs 12z.

Van mreže Zika

  • ***
  • Poruke: 4.396
  • Starost: 28
  • Lokacija: Melenci - Zrenjanin
  • student meteorologije u Novom Sadu
Odg: Januar 2023
« Odgovor #82 poslato: 15. Januar 2023. u 22:40 »
Sledi nam, do sada, najzanimljivija nedelja ove zime. Prvo da vidimo gde će zagrmeti sredinom nedelje, a potom krajem nedelje da vidimo ko će samo videti pahulje a ko će čistiti sneg  :D Jedino je sigurno da blata neće faliti  :laugh:
ljubav si mi jedina, ti si moja sudbina

Van mreže Радан

  • Увек уз зиму!
  • **
  • Poruke: 715
  • Lokacija: Seleuš 45° 07′ 38" SGŠ 20° 54′ 57" IGD 66km (NE) od Beograda
  • Место:Селеуш, Алибунар 66m NMV Јужнобанатски округ
    • Трибалија
Odg: Januar 2023
« Odgovor #83 poslato: 16. Januar 2023. u 00:01 »
Sledi nam, do sada, najzanimljivija nedelja ove zime. Prvo da vidimo gde će zagrmeti sredinom nedelje, a potom krajem nedelje da vidimo ko će samo videti pahulje a ko će čistiti sneg  :D Jedino je sigurno da blata neće faliti  :laugh:
Žika nešto najavljuje :grin: Ja se nadam da ćemo ti i ja Žiko gledati onu bljuzgu pamakar i na 0C, Daj šta daš :tu:
Јануар 2024 13cm+
Децембар 2022 2cm snega
Циклон Жика(Децембар
 2018)=40cm снега.
Циклони (Jануар 2019)=38cm снега.
Оптимизам је најважнија ствар код човека

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.301
  • Lokacija: Beograd
Odg: Januar 2023
« Odgovor #84 poslato: 16. Januar 2023. u 00:11 »
@ Bart

Vidi ti kako se Radovan i Žika udružili, prave se ovde neke opasne koalicije..  :grin: :D

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.212
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Januar 2023
« Odgovor #85 poslato: 16. Januar 2023. u 11:13 »
I konačno svi prihvatili crtarije GFS-a. Isterao je svoje na kraju, iako je i sam prvi krenuo da vrdalami, ali je prvi utabao ispravnu stazu.

Ostaje pratiti padavine.

Valja upozoriti na jak, na udare i olujni jug pogotovo utorak na sredu, na planinama i orkanski. Kada se centar uspne preko nas kao što već kolege rekoše ne bi čudila ni grmljavina pogotov na severu van direktnog uticaja fena.
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.472
  • Lokacija: Niš
Odg: Januar 2023
« Odgovor #86 poslato: 16. Januar 2023. u 14:07 »
@ Bart

Vidi ti kako se Radovan i Žika udružili, prave se ovde neke opasne koalicije..  :grin: :D
Jos da im se pridruzi i BataStepa to je Banatski trougao, koje god padavine dodju nestanu  :grin:

Dobre padavine, po gfs-u bolja hladnoca ali u ovoj situaciji i ec je dobar... Mozda bude jos nekih promena... Mogla bi tempa jos koji stepen nize...

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.301
  • Lokacija: Beograd
Odg: Januar 2023
« Odgovor #87 poslato: 16. Januar 2023. u 14:16 »
Jos da im se pridruzi i BataStepa to je Banatski trougao, koje god padavine dodju nestanu  :grin:

 :rotf: :rotf: :rotf: :rotf: :rotf: :rotf: stomak me boli!

Van mreže Радан

  • Увек уз зиму!
  • **
  • Poruke: 715
  • Lokacija: Seleuš 45° 07′ 38" SGŠ 20° 54′ 57" IGD 66km (NE) od Beograda
  • Место:Селеуш, Алибунар 66m NMV Јужнобанатски округ
    • Трибалија
Odg: Januar 2023
« Odgovor #88 poslato: 16. Januar 2023. u 15:47 »
Jos da im se pridruzi i BataStepa to je Banatski trougao, koje god padavine dodju nestanu  :grin:

Dobre padavine, po gfs-u bolja hladnoca ali u ovoj situaciji i ec je dobar... Mozda bude jos nekih promena... Mogla bi tempa jos koji stepen nize...
Neće izgleda BataStepa da se javi jel još ga sad gfs zeznuo,a drugi vratiše sneg za veći deo zemlje pa i jug Banata .
Јануар 2024 13cm+
Децембар 2022 2cm snega
Циклон Жика(Децембар
 2018)=40cm снега.
Циклони (Jануар 2019)=38cm снега.
Оптимизам је најважнија ствар код човека

Van mreže BataSteva

  • **
  • Poruke: 1.524
  • Starost: 38
  • Lokacija: Sakule - Opstina Opovo - sama granica juznog i srednjeg Banata - 50 km severno od Beograda i 30 km juzno od Zrenjanina
  • Uvek je vreme za vreme
Odg: Januar 2023
« Odgovor #89 poslato: 16. Januar 2023. u 17:38 »
 ^^ tu sam komsija . Pratim i citam a prognoze ne umem da gledam i dajem . Ja sam strucnjak za neke druge zivotne oblasti  :grin: . U subotu do mraka bi mi trebalo suvo vreme a posle neka bude sta bude .
@Bart - zaboravio si jos jednog Banatskog jahaca apokalipse - Likija  :D . I Pancevca Nauma .
padavine ( kisomer ) 2022 - april 54 mm . maj  11 mm , jun 23 mm , jul 26,5 mm , avgust 73,5 mm , septembar 138 mm , oktobar 26,5 mm , novembar 50 mm ( 23.11 - 3,5 mm )

Van mreže Demian

  • **
  • Poruke: 751
  • Starost: 35
  • Lokacija: okolina Sokobanje
Odg: Januar 2023
« Odgovor #90 poslato: 16. Januar 2023. u 18:31 »
Jedno pitanje za iskusnije metovce, i one koji bolje tumace ove modele, kad ce da se iskristalise da li ce uopste biti snega za vikend, i jos bitnije, jel dolazi neka hladnoca malo duza posle 25. Ili se i dalje nista ne zna? Mislim jer ima izgleda za ledene dane i ozbilnije minuse.  Ispod minus 10

Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.816
  • Starost: 52
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Odg: Januar 2023
« Odgovor #91 poslato: 16. Januar 2023. u 19:00 »
Prilično su ensembli ujednačeni za period do kraja januara. Hladniji vazduh dolazi od vikenda ali neće tu biti uslova za veće minuse, pa ni za ledene dane. Teško da će za vikend biti nekog ozbiljnijeg snega u nižim predelima. Moguća je bljuzga i manji snežni pokrivač. Brdsko-planinski predeli će dobiti dobar sneg. Za niže predele postoje šanse početkom naredne sedmice ali to ne vredi sada detaljnije gledati. Bitno je da taj hladniji vazduh ostaje tu iznad nas bar do kraja meseca i da se eventualno nadamo nekoj padavinskoj kombinaciji sa hladnoćom sa severoistoka u tom periodu.

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока



Van mreže slobopfc

  • **
  • Poruke: 771
  • Starost: 44
  • Lokacija: Beograd-Krnjaca
Odg: Januar 2023
« Odgovor #92 poslato: 16. Januar 2023. u 19:59 »

@Bart - zaboravio si jos jednog Banatskog jahaca apokalipse - Likija  :D . I Pancevca Nauma .
[/quote]

А јел рачунате Крњачу у Банат?

Van mreže Божидар

  • *
  • Poruke: 323
  • Lokacija: Младеновац
Odg: Januar 2023
« Odgovor #93 poslato: 16. Januar 2023. u 20:12 »
Баш ми се свиђају вечерашњи излази. Имају снега јесте прилично мало и декоративно али... Колко их пратим обично тамо 48 сати пре промене промене причу. Е тако ће бити и овог пута. Само у нашу корист. Има да повећају снег :D

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.472
  • Lokacija: Niš
Odg: Januar 2023
« Odgovor #94 poslato: 16. Januar 2023. u 20:41 »
Pa sta je to onda u Banatu sestougao  :grin:

Da ec je realniji sa temperaturama,, ono sto daje gfs ledeni dani preteruje... Napisah danas bolje da su za neki stepen nize temperature ali sto rece kolga Radasin daj sta das  :grin: A ko zna sta bude posle... Samo da nije ovo 15+C... Zima je bre za kapu ne za kratki rukavi... Jedva se dokotrlja neki minimalni minus po visini al zato krajem marta, aprila udari nahladniji vazduh po visini na nas... :confused:

Van mreže BataSteva

  • **
  • Poruke: 1.524
  • Starost: 38
  • Lokacija: Sakule - Opstina Opovo - sama granica juznog i srednjeg Banata - 50 km severno od Beograda i 30 km juzno od Zrenjanina
  • Uvek je vreme za vreme
Odg: Januar 2023
« Odgovor #95 poslato: 16. Januar 2023. u 21:02 »
@Bart - zaboravio si jos jednog Banatskog jahaca apokalipse - Likija  :D . I Pancevca Nauma .


А јел рачунате Крњачу у Банат?
Naravno . Sve iznad Dunava je Banat  :D
padavine ( kisomer ) 2022 - april 54 mm . maj  11 mm , jun 23 mm , jul 26,5 mm , avgust 73,5 mm , septembar 138 mm , oktobar 26,5 mm , novembar 50 mm ( 23.11 - 3,5 mm )

Van mreže slobopfc

  • **
  • Poruke: 771
  • Starost: 44
  • Lokacija: Beograd-Krnjaca
Odg: Januar 2023
« Odgovor #96 poslato: 16. Januar 2023. u 21:39 »
Онда нас има један више против Барта.

Van mreže Demian

  • **
  • Poruke: 751
  • Starost: 35
  • Lokacija: okolina Sokobanje
Odg: Januar 2023
« Odgovor #97 poslato: 16. Januar 2023. u 21:47 »
Ja muslim da cemo juzno od Kragujevca da dobijemo vise snega nego severnije, po defaltu

Van mreže dejca

  • ***
  • Poruke: 2.803
  • Lokacija: Leskovac-n.v. 228 m.
Odg: Januar 2023
« Odgovor #98 poslato: 17. Januar 2023. u 07:26 »
Aooo gfs od 12z polako menja priču ka toplijoj varijanti, japanac će biti nažalost opet u oravu, biće hladnije ali ne dovoljno za nešto da očekujemo. Kimi Kimi ti si kriv uroči ga.
ja stem temperaturama neam niŠta al mrzim kad je 25+c i zimu u martu i aprilu   :zima   :ranting:

Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.816
  • Starost: 52
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Odg: Januar 2023
« Odgovor #99 poslato: 17. Januar 2023. u 08:01 »
Da, da sve to ide u kontra pravcu od onoga što je potrebno za zimski scenario.
Blata će biti to je sve sigurnije.