Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum

Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Skorašnje poruke

Stranice: [1] 2 3 4 5 6 ... 10
1
Pričaonica / Odg: Meteo chat
« Poslednja poruka ciklon poslato danas u 10:18 »
 ^^
Nazalost situacija iz spomenutog leta 2015. se ponovila i ove godine.

Sve ukazuje na to da nece biti nekih bitnijih promena, sinopticka situacija je takva da malo cemu mozemo da se nadamo.
Avgust za sada ide u tom smeru.
Ciklon koji se ne mice tamo izmedju Britanije i Islanda i vrtili se vrti, gura pakao na nas...

Ocigledno cemo imati jos jedan pakleni talas uskoro... :ranting:
2
Pričaonica / Odg: Meteo chat
« Poslednja poruka Kimi poslato danas u 09:56 »
Ove godina je eto srušila onaj "tabu" da je glavni zimski mesec (januar) u poslednjih nekoliko godina odlazio "uz vetar".

Baš na konto toga rekoh, bilo bi lepo da nakon uspavanke u julu i julu, ova godina pokaže da avgust ne mora da bude samo teška monotonija, kao što smo (uglavnom) u zadnjih nekoliko godina navikli. Nažalost, sve su prilike da će i ovaj avgust standardnim svojim vrelim, monotonim putem. :cry:

Najgore je ono, što rekosmo kada se leto 2015-te završi- "Ne ponovilo se nikad".... a evo nam preslikane reprize već sada.  :ranting:

Najviše mi to smeta iz razloga što na sva ova konvektivna dešavanja gledam kao na vrstu nečega što me zadovoljava sada u letnjem periodu, u istoj meri kao što je to društvo, švaleracija,  izlasci sada u ovoj pauzi na faksu i slično. 

Ovako kad znaš da ide monotonija u nedogled stvarno se skenjaš, smoriš na neki način.  :facepalm:
3
Istanbul je u poslepodnevnim casovima zahvatilo jako nevreme...bilo je poplavljenih ulica, polupanih kola, udara groma..dobar tekst i dobri video snimci:

http://balkans.aljazeera.net/vijesti/video-automobili-i-autobusi-zaglavljeni-u-bujici-vode-u-istanbulu
4
Aktuelne vremenske prilike / Odg: Jul 2017 - III dekada
« Poslednja poruka skomimaster poslato juče u 21:39 »
 ^^ Lepe slike.  :)

Odlicno prodje Borca danas, kod komsije Pauna 7.5mm, kod mene 6.1mm a na AMS Kotez 4.3mm. Prema AMS, Tmax 24.3C dostignuta oko 12 h. Takt 18.3C. Tesko je zamisliti posle ovakvog dana da ce veoma brzo temperatura ponovo "otici u nebesa". Suma padavina u julu 39.7mm kod mene, sto je za oko 20mm manje od proseka za jul u Beogradu.

Da komso, ovako subjektivno bi se reklo da nas kraj bolje prolazi pri NW strujanjima nego pri SW, kad obicno glavnina prodje juznije.  Ali sto Milos rece, kada se generalno pogleda ova sezona na siroj teritoriji grada, ja ne mogu da se zalim, dobro sam prolazio uglavnom.  :)

Pred zalazak se video lep izolovani razvoj u pravcu jugoistoka:

5
« Poslednja poruka Milosh poslato juče u 20:28 »
Da, prođe pljuščić preko jugozapadnih delova grada, kod mene je pala jedva merljiva količina kiše.
Uz današnju Tmax od 23.9°C, ovo je bio najhladniji dan ovog jula (u utorak je bilo 24.0°C).

Evo dve sličice današnjih razvoja. Nisu doneli ništa posebno, ali su bili baš fotogenični:

6
« Poslednja poruka Miki poslato juče u 20:08 »
Prolazi pljusak iz sitnog privatnog oblaka, takt 19 °C.
7
« Poslednja poruka Paun79 poslato juče u 20:02 »
Kod mene danas 7,5mm. Konačno je lepo natopljeno dvorište. Za vreme kiše u Borči bio sam na auto putu i sa Bubanj potoka su se lepo videle kišne zavese. Komšija Skomi je u pravu da je za ovaj deo grada bolja severozapadna sutruja. Mi retko kad dobro prodjemo kad je jugozapadno strujanje. Miloše, slatko si me nasmejao kad si rekao da Borča vadi prosek ove sezone.  :rofl:
8
« Poslednja poruka risbo gr poslato juče u 19:48 »
Spusta se sa Sz crni oblak koji ja u fazi formiranja. Radar ga jos uvek ne registruje :)
9
« Poslednja poruka Djordje...storm chasers.... poslato juče u 18:39 »
Kad ovako obilazi kisa ne treba ni da bude sveze vreme,sledeci tropski talas samo ce napraviti vecu stetu nego sto je predhodni.
Nadam se da se nece ostavriti scenario vise dana uzastopno sa T.max oko 38C pa i do 40C  :bang: :bang: :bang:
10
« Poslednja poruka Mile94 poslato juče u 18:18 »
Priblizio mi se novi oblak sa severozapada, i ovog puta je nesto zapadnije nego sto bi meni odgovaralo, ali sada bi ipak trebalo i mene da zakaci. Citavo popodne je promenljivo oblacno uz temperature izmedju 18 i 19 stepeni. Trenutno vetar u pojacanju.

EDIT: Pada slaba kisa ali mi se cini da je oblak poceo da slabi i da se raspada.

Definitivno se raspada, a i logicno je, ipak je oblak isao na mene, a kad vec ne moze da me obidje onda ce da se raspadne pre nego sto stigne do mene.   :)
Stranice: [1] 2 3 4 5 6 ... 10