Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Februar 2012 - III dekada  (Pročitano 69545 puta)

Van mreže Srbin

  • ***
  • Poruke: 3.302
  • Starost: 32
  • Lokacija: Ivanjica-Jugozapadna Srbja, 451 mnv
Odg: Februar 2012 - III dekada
« Odgovor #240 poslato: 29. Februar 2012. u 11:47 »
Jutros za malo idila :),do kada je pado sneg ne znam tachno ali oko 15 do 7 je pljushtala kisha i vec je bilo dosta vode tako da je verovatno ranije josh preshao u susnezicu pa u kishu. . .

Suv sneg se pretvorio u lapavicu i vlazan sneg,ne tako lepe slike. . .  kisha je bash padala ali se ne vidi na slikama. . .







i evo sada kisha pljushti kao u prolece,kisha se i onako teshko slika a pogotovu sa ovim aparatom ali sam pokushao,znachi padala je prilichno jako oko 7h . . . spavao sam i sada sam se probudio pre pola sata pada mozda i josh jache,pljushti. . .  mozda prebaci i onih 25mm po yr no  do kraja dana

potop







snezne zavese prema brdima koje se zbog inteziteta spustaju jako nisko,brda prema Goliji se i ne vide. . . al ovde necce doci sigurno . . .





Van mreže Aleksa

  • ***
  • Poruke: 2.973
  • Lokacija: Sovljak (Opština Bogatić)
Odg: Februar 2012 - III dekada
« Odgovor #241 poslato: 29. Februar 2012. u 12:00 »
Ovde poceo grad,sad kisa pada!Nije mi jasno otkud grad sada,i uz to duva jak vetar.

Van mreže Zeli

  • **
  • Poruke: 1.000
  • Starost: 61
  • Lokacija: Brcko
Odg: Februar 2012 - III dekada
« Odgovor #242 poslato: 29. Februar 2012. u 12:28 »
Smenjuju se tamni oblaci, koji "putuju" velikom brzinom, sa kratkim sunčanim periodima. Temperatura upravo prema najavama relativno visoka, 13,2. Vetar prilično jak za moje područje 9m/s, ali sa evidentno jačim udarima, pritisak u blagom porastu i iznosi 1002. Snežni pokrivač se potpuno istopio. Noćas je bilo samo umerene do slabe kiše (bez susnežice i snega)

Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.791
  • Starost: 51
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Odg: Februar 2012 - III dekada
« Odgovor #243 poslato: 29. Februar 2012. u 12:39 »
današnji dan je brava najava za baba Martu
od jutrošnje zimske idile sa 7cm novog snega do trenutno prolećnih 9.1°C
sve to uz pojačan NW vetar koji elem ovde vrlo retko duva u svom originalnom obliku (mnogo češće je u pitanju W ili SW verzija)

Na Babinom Zubu noćas 20-ak cm novog snega uz pojačan NW vetar (do 17m/s)
trenutno -4.2°C

Van mreže Profiamater

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.317
  • Starost: 105
  • Lokacija: Beograd-centar, 130mnv
Odg: Februar 2012 - III dekada
« Odgovor #244 poslato: 29. Februar 2012. u 13:29 »
Na Kopaoniku je od sinoć do sada palo 30-ak cm snega, kao i obično biće dobrog skijanja u martu...

U Beogradu je sunčano, 10C uz pojačan severni vetar (6-13m/s).

Van mreže Stefoo

  • **
  • Poruke: 562
  • Starost: 29
  • Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
Odg: Februar 2012 - III dekada
« Odgovor #245 poslato: 29. Februar 2012. u 14:27 »
MODRIČA
T= +14'C.
Trenutno je oblacno.
Duva jak sjeverozapadni vjetar,na trenutke i olujan.
„ Vjetrovi su moji prijatelji, oluje moje radosti, sunceva zega moja naslada, mukla studena jutra moji najsvecaniji casovi.”
I. A.

http://www.youtube.com/watch?v=GhLZRizkZ_M&sns=fb

Van mreže skopski

  • **
  • Poruke: 631
  • Starost: 30
  • Lokacija: Skopje
Odg: Februar 2012 - III dekada
« Odgovor #246 poslato: 29. Februar 2012. u 15:37 »
Dugo vreme nije ovako divljao vetar u Skopje, ima udara do 90km/h. Vidljivost odlična, vazduh čist tako da sve u svemu predivan dan.
Temp. porasla čak do 10C i naravno otopila sneg.
Sad sam primetio, u Ljubljana temp. je 22.4C !!!

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Februar 2012 - III dekada
« Odgovor #247 poslato: 29. Februar 2012. u 16:54 »
U Beogradu poslijepodne uglavnom sunčano. Temperatura 7.6°C.
Proljećni utisak još samo kvari vjetar koji je imao i jake udare sredinom dana.


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Van mreže Srbin

  • ***
  • Poruke: 3.302
  • Starost: 32
  • Lokacija: Ivanjica-Jugozapadna Srbja, 451 mnv
Odg: Februar 2012 - III dekada
« Odgovor #248 poslato: 29. Februar 2012. u 17:22 »
Stvarno skopski, neverovatna je temperatura u Ljubljani 22,4  :sunce i trenutno je 21 i najtopliji glavni grad u evropi. . . Jedino shto mu je Madrid blizu ostali jako daleko. . . mozda neko od chlanova foruma zna zbog chega je takva situacija u Ljubljani,verovatno u ovakvim situacijama severni vetar tamo stavra jak fen . . .

Inache u Ivanjici kada sam ishao za Pozegu kisha je padala samo tako potoci ulicama,kisha em shto se sneg topi pa je i razumlivo bio haos. . .  kasnije je smanjila intezitet prema Arilju i Pozegi ali je i tamo padala u Arilju ima snega josh uvek na i dalje 70% 80 % posto povrshina otprilike,u Pozegi ga ima znatno manje jako je tanak i dosta je zelenih povrshina. . . U Ivanjici i pored svega josh uvek na gotovo svim(sem betonskih) povrshinama ima snega.. .

Kada sam se vracao bilo je skoro vedro grejalo je sunce pre nekih sat vremena,ali evo sada ponovo pochinje kisha,i snezne zavese na brdima. . .

Van mreže ivanb

  • *
  • Poruke: 186
  • Lokacija: Arilje
Odg: Februar 2012 - III dekada
« Odgovor #249 poslato: 29. Februar 2012. u 20:41 »
U Arilju je malopre bio talas padavina ledenih zrna, ne znam kako se pravilno zove ta meteorološka pojava. U mom kraju se koristi izraz "babini jarci" za tu pojavu. Inače danas je palo prilično mnogo kiše, u jednom trenutku bio je pravi pljusak. Ipak sneg se zadržao na većem delu travnatih površina. Naravno, na dosta mesta je provirila trava, ali u debelim hladovinama snega ima i preko 20cm.

Van mreže Fraka

  • **
  • Poruke: 821
  • Lokacija: Kotor - World wide
Odg: Februar 2012 - III dekada
« Odgovor #250 poslato: 29. Februar 2012. u 21:15 »
Kod nas Babini jarcevi ili jarci, kako li oznacavaju hladan udar sa snijegom, negdje na kraju zime ili pocetkom proljeca  :)
Valjda po nekoj babi koja je povela te koze na ispasu pa je uvatila mecava  ;) (mozda lupam, tako se nesto sjecam bapskih prica)

On: u Bg prijatnih 5.8, pravo proljetno vece

Van mreže Lazo

  • **
  • Poruke: 737
  • Lokacija: Sombor
Odg: Februar 2012 - III dekada
« Odgovor #251 poslato: 29. Februar 2012. u 21:30 »
Tokom jutra i ranog popodneva je bilo jakog vetra, pa na udare mozda i olujnog. Nije bilo zima posto je temperatura bila stalno oko 10°C. Trenutno 3.9°C. Palo je 4.5mm vodenog taloga.


Van mreže laky

  • ***
  • Poruke: 3.024
  • Lokacija: Dubai, UAE
Odg: Februar 2012 - III dekada
« Odgovor #252 poslato: 29. Februar 2012. u 22:23 »
Evo i mene posle nekoliko dana, problemi sa kompjuterom a bice ih i narednih dana...

Nista zanimljivo se nije desavalo osim jucerasnjeg snega, susnezice i kise. Sneg je poceo da pada juce posle podne i do uvece je ponovo sve bilo belo osim asfalta. Kasno uvece je sneg presao u susnezicu a ubrzo i u kisu pa se naravno sve brzo otopilo, do jutros je palo 4mm. Snega jos uvek ima, na mestu gde ja merim visina je 4-5cm ali jos par dana i vise ga nece biti.
Danas kao da je bilo nestabilnosti oblaci su brzo nastajali i nestajali ali ipak padavina nije bilo. Trenutno vedro ali nije hladno...

Van mreže Srbin

  • ***
  • Poruke: 3.302
  • Starost: 32
  • Lokacija: Ivanjica-Jugozapadna Srbja, 451 mnv
Odg: Februar 2012 - III dekada
« Odgovor #253 poslato: 29. Februar 2012. u 23:10 »
Kod nas Babini jarcevi ili jarci, kako li oznacavaju hladan udar sa snijegom, negdje na kraju zime ili pocetkom proljeca  :)
Valjda po nekoj babi koja je povela te koze na ispasu pa je uvatila mecava  ;) (mozda lupam, tako se nesto sjecam bapskih prica)

Ja znam tachno kako ide ta pricha,malo je tuzna  ;D

To su one kuglice shto mogu da bash dobro napadaju za kratko vreme obichno u prolece padaju(klimatoloshko). . .

U Martu se zadesilo lepo i toplo vreme i Baba odluchila da izvede koze na ispashu malo vishe u planinu(i valjda su joj govorili ljudi nemoj bako josh je rano,stara si ti  i tako to) a ona ma bogati gotovo doshlo je prolece vidite kako je toplo. . . I onda jedno jutro izvede koze na ispashu i negde po podne kad se vec spremala da podje kuci, planinu zahvati jako iznenadno snezno nevreme i smrzne se i ona i koze :( posle nekoliko dana su ih nashli. . . kao, Meni baba kad sam bio manji kad god u  martu tako pochne taj sneg kaze evo ih babini jarchevi ispricha mi tu prichu,i stalno mi govorila da je istinita :)

E sad nzm da li je istinita :)
« Poslednja izmena: 29. Februar 2012. u 23:22 Srbin »