Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Jul 2012 - I dekada  (Pročitano 86713 puta)

Van mreže Dejo

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 6.731
  • Starost: 37
  • Lokacija: Subotica
    • Sumeteo
Odg: Jul 2012 - I dekada
« Odgovor #20 poslato: 01. Jul 2012. u 21:15 »
Sombor drugi dan za redom uzima Tmax u Srbiji, danas 37.1, ja sam bio u Bačkoj Topoli na kupanju i žitarice su uglavnom pokošene, dok kukuruz već skuplja lišće, a suncokret ima jako sitne glave, a još najmanje 6 paklenih dana bez kiše treba da prežive, ne znam kako će biti...

Van mreže dikile

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 8.579
  • Starost: 39
  • Lokacija: Paraćin, 129 m n.v.
Odg: Jul 2012 - I dekada
« Odgovor #21 poslato: 01. Jul 2012. u 21:21 »
Danas najtopliji dan od pocetka godine u Paracinu, Tmax 37.3C.

Trenutno duva slab do umeren jugoistocni vetar koji drzi temperaturu da ne krene na nize, 29.5C, tako da ocekujem tropsku noc u Paracinu.

Van mreže Lazo

  • **
  • Poruke: 737
  • Lokacija: Sombor
Odg: Jul 2012 - I dekada
« Odgovor #22 poslato: 01. Jul 2012. u 21:53 »
Kao sto je vec receno danas kod mene 37.1C, a ne svidja mi se nikako ovo sto citam da pravi pakao tek sledi. Nekako sam se nadao da je ovo najtopliji dan u godini ali izgleda da nece biti tako. Trenutno 27.3°C.

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Jul 2012 - I dekada
« Odgovor #23 poslato: 01. Jul 2012. u 22:45 »
29.5°C u ovo doba u Beogradu, vreli vazduh ulazi kroz prozor... Tmax danas 35.7°C.


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Na mreži ivkeBgd

  • **
  • Poruke: 1.691
  • Lokacija: Umčari-okolina Grocke
Odg: Jul 2012 - I dekada
« Odgovor #24 poslato: 01. Jul 2012. u 23:54 »
Beograd trenutno 29C
Abu Dhabi trenutno 32C
Šta reći..tu smo,jako slični ovo više nije leto,ovo je Sahara  :evil: A treba spavati noćas u kući bez klime...pitam se samo kako  :ufff:

Van mreže ciklon

  • ****
  • Poruke: 5.338
  • Starost: 39
  • Lokacija: Vrbas
Odg: Jul 2012 - I dekada
« Odgovor #25 poslato: 02. Jul 2012. u 00:07 »
Toplota ne posustaje bez obzira na doba dana. Slabo ce tu biti kvalitetnog sna...

Van mreže Profiamater

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.317
  • Starost: 105
  • Lokacija: Beograd-centar, 130mnv
Odg: Jul 2012 - I dekada
« Odgovor #26 poslato: 02. Jul 2012. u 00:18 »
U ponoć u Beogradu 29C, u Vršcu 30C (na aerodromu)  :ufff:
Sada bi g-đa Nada Macura, koja je u medijima prisutna 24/7  ;), verovatno rekla da treba otvoriti sve prozore "da bi se stan rashladio u ponoćnim satima" a kada/ako u nekim danima u drugom delu sedmice bude npr. 38-39C (naravno, mislim na temp. u hladu izmerenu po propisima a ne na temp. izmerenu na raznoraznim "javnim termometrima" ili na osunčanim terasama u centru grada čiji vlasnici zatrpavaju neke forume komentarima da je danas bilo "bar 45C ali vlast ne želi da se takvi podaci objave") verovatno će opet reći da klima-uređaj treba podesiti tako da razlika izmedju spoljne temp. i one u stanu bude najviše 6-7C... Naravno ne mislim da je zdravo sa temp. od npr. 22-23C "istrčati" na užareni asfalt iznad kojeg je temp. svakako bitno viša i od zvanično i pravilno izmerene temp. u Karađ.parku, ali nikako mi ne bi prijalo da mi u stanu bude samo 6-7C manje od te temp. A "mudra" je i preporuka da se od 10-17h ne izlazi iz stana... u ovoj zemlji, ma kakva da je situacija, ipak ima zaposlenih koji jednostavno moraju da idu na posao, da se voze javnim prevozom u kojem je temp. izuzetno visoka, ima ljudi koji neke obaveze ne mogu da obave rano ujutru ili predveče, ima i radnika koji su stalno "na otvorenom"... Izvinjavam se za off.

Van mreže nemanja KS

  • *
  • Poruke: 227
  • Starost: 28
  • Lokacija: Makrešane - Kruševac
Odg: Jul 2012 - I dekada
« Odgovor #27 poslato: 02. Jul 2012. u 01:06 »
Svaka ti je na mestu.! Saveti tipa "ne izlazite iz kuca od 10- 17 casova ( i ostanite uz nas program)" su cista budalastina.! Pa sad znaci ja moram da budem u kuci, da lezim samo i da gledam televiziju, em sto je nezdravo, em ispiraju mozak narodu. :D Poznata je narodna izreka" Koga Sunce bije, bolje da ga nije! " Zato svi mogu da rade sve normalno kao i pre vrucina, taman mogu da se navikavaju na klimu. Onim ljudima kojima zaista smeta vrucina ili imaju neke zdravsvene probleme treba da se izlazu toploti i Suncu u onim kol. u kojima im to ne bi ugrozilo zdravlje. :D PS: Cudne li stvari, u sred leta temperature 35 C! Haos! Brzo u bunkere! :D

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.174
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Jul 2012 - I dekada
« Odgovor #28 poslato: 02. Jul 2012. u 01:46 »
Vedro i mirno uz predivnu mesečinu.Vetar je stao brzo nakon zalaska sunca.

+19°C.
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže rade

  • AMS Beograd-Karaburma
  • ***
  • Poruke: 2.188
  • Lokacija: Beograd-Karaburma, 102m n.v.
    • AMS Beograd-Karaburma
Odg: Jul 2012 - I dekada
« Odgovor #29 poslato: 02. Jul 2012. u 08:59 »
U 9h na Vračaru 30C, na Karaburmi 28,1C, jutros Tmin=24,5C (Vračar 25,5C).




Van mreže Lazo

  • **
  • Poruke: 737
  • Lokacija: Sombor
Odg: Jul 2012 - I dekada
« Odgovor #30 poslato: 02. Jul 2012. u 09:53 »
Jutros minimum 18.9C, sada vec 31.7°C.

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.174
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Jul 2012 - I dekada
« Odgovor #31 poslato: 02. Jul 2012. u 11:08 »
Ala  se razduvao vetar danas ! :)

Sunčano naravno,ali uz ovaj vetar i nisku vlagu je baš fino.

+30°C.
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*


Van mreže Srbin

  • ***
  • Poruke: 3.302
  • Starost: 32
  • Lokacija: Ivanjica-Jugozapadna Srbja, 451 mnv
Odg: Jul 2012 - I dekada
« Odgovor #32 poslato: 02. Jul 2012. u 11:11 »
Poznata je narodna izreka" Koga Sunce bije, bolje da ga nije! "
Tacnije :) "Ko se sunca krije,bolje da ga nije"   ;D

Inace u Ivanjici jutros prijatnih 15 C noci i jutra su podnosljiva. . . I dani su na jugozapadu ipak podnosljivija nego u vecini predela,mada je ipak meni subjektivno dosta vruce,ali cim sunce bude nisko na horizontu odmah je prijatnije. . .
 Ako je verovati meteoadriaticu ili gfs-u narednih dana na jugozapadu ce biti svezije od ostatka zemlje,pa bi tako mogla da se desi sledeca situacija da u najtoplijem delu dana na Jugozapadu temp max temp. bude svega 28 C dok bi u delovima centralne Srbije ona isla cak do +37 C



Noci i jutra na JZ takodje svezija. . .



E sada ne verujem da ce biti samo 28 C na Jz dok ce u ostalim predelima biti pakao,ali definitivno ce biti malo prijatnije,pogotovu zbog dosta sume i biljnog pokrivaca. . . verujem da je na asfaltu pravi pakao. . .

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.174
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Jul 2012 - I dekada
« Odgovor #33 poslato: 02. Jul 2012. u 11:14 »
^^ ^^ Stvar je u tome što će na jugozapadu u sredu i četvrtak (doduše,možda već i sutra)  biti dosta konvektivne oblačnosti,tako da će svakako biti malo svežije....negde zbog pljuska,a negde će nakovanj prekriti nebo i zakloniti sunce i eto ti :D

A i ne zaboravimo nadmorsku visinu  ;)
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže Boki

  • **
  • Poruke: 787
  • Lokacija: okolina Cuprije (selo Senje)
Odg: Jul 2012 - I dekada
« Odgovor #34 poslato: 02. Jul 2012. u 11:22 »
Vetar postepeno pojacava, sada je to umeren intenzitet....I pored toga, izuzetno je toplo u 11h 33C.....Vruc vetar

A i ne zaboravimo nadmorsku visinu  ;)
???
Srbin je izgleda zaboravio da je jugozapad zemlje planinsko podrucje... :D :D :D Nemozemo uporedjivati planine i ravnice...Na planinama je uvek svezije....

Van mreže Srbin

  • ***
  • Poruke: 3.302
  • Starost: 32
  • Lokacija: Ivanjica-Jugozapadna Srbja, 451 mnv
Odg: Jul 2012 - I dekada
« Odgovor #35 poslato: 02. Jul 2012. u 11:29 »
 ^^
ekstra :) Bitno da nece biti pakla kod mene. . .

Mada moze se reci da meni i ne smeta toliko vrucina,a volim i suncano vreme,ja sam za onu narodnu:"Zimi zima,leti vrucina"
 I volim kada je tako,sad leti bas i ne volim preterivajna,dok zimi moze  ;D

Srbin je izgleda zaboravio da je jugozapad zemlje planinsko podrucje... :D :D :D Nemozemo uporedjivati planine i ravnice...Na planinama je uvek svezije....
Sam gradic ivanjica je na 467 mnv i nisam bas neka planina :) Sarajevo i Bajern su na vecoj nmv od mene,e sada jesam okruzen visokim brdima i ima dosta sume sto leti uvek uslovljava malo nize temp od ostatka :)

Na visim predelima Ivanjice je naravno uvek prijatno. . . retke su vrucine

Van mreže Aleksa

  • ***
  • Poruke: 2.973
  • Lokacija: Sovljak (Opština Bogatić)
Odg: Jul 2012 - I dekada
« Odgovor #36 poslato: 02. Jul 2012. u 12:03 »
Jutros u 9h u Sr.Mitrovici 37C!!! Napolju je pakao.

Van mreže Lazo

  • **
  • Poruke: 737
  • Lokacija: Sombor
Odg: Jul 2012 - I dekada
« Odgovor #37 poslato: 02. Jul 2012. u 12:30 »
Kod mene 34.8°C, sto je ipak za 1.4C niza temperatura nego juce u isto vreme i danas duva malo jaci vetar.

Van mreže Profiamater

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.317
  • Starost: 105
  • Lokacija: Beograd-centar, 130mnv
Odg: Jul 2012 - I dekada
« Odgovor #38 poslato: 02. Jul 2012. u 13:04 »
Jutros u 9h u Sr.Mitrovici 37C!!! Napolju je pakao.

Gde je izmerena ta temp.? Čak 37C u 9h... hmm, da ne kažem "nema šanse"  :) Mereno je na osunčanom mestu?  ;)
Zvanična merenja za stanicu Sr.Mitrovica-13266 pokazuju 27.4C u 8h, 33.2C u 11h i 35C u 13h.

U 13h u Valjevu je izmereno 36C, u Beogradu 34.5C uz jugoistočni vetar 4-9m/s.

Na mreži ivkeBgd

  • **
  • Poruke: 1.691
  • Lokacija: Umčari-okolina Grocke
Odg: Jul 2012 - I dekada
« Odgovor #39 poslato: 02. Jul 2012. u 13:10 »
Baš je predivan osećaj kad ti na ovoj temperaturi isključe vodu,zimi ima vode,ima struje,ako ti je hladno obučeš se i sve je ok...eto zašto treba voleti zimu a ne ovaj pakao od 35C