Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Meteo chat  (Pročitano 1347672 puta)

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.291
  • Lokacija: Beograd
Odg: Meteo chat
« Odgovor #2820 poslato: 27. Jul 2017. u 00:39 »
@ Bart

A tu je i neizbezni HARP sa strane u komentarima sto si postavio..naravno... :grin:.  sta li bi dragi Gdin Meteo Ristas na sve ovo rekao!? :smartass: :laught:

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #2821 poslato: 27. Jul 2017. u 10:16 »
 ^^ Bio bi sokiran ovim snegom u sred leta na 11C i da se tako lepo zadrzava na zagrejano tlo... Bas zato sam i komentare screenshot-ovao, Harp je objasnjenje za sve lose i dobro, mada kakve je godina i sve nas promasuje da se zapita covek   :)

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.174
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #2822 poslato: 28. Jul 2017. u 09:56 »
Ove godina je eto srušila onaj "tabu" da je glavni zimski mesec (januar) u poslednjih nekoliko godina odlazio "uz vetar".

Baš na konto toga rekoh, bilo bi lepo da nakon uspavanke u julu i julu, ova godina pokaže da avgust ne mora da bude samo teška monotonija, kao što smo (uglavnom) u zadnjih nekoliko godina navikli. Nažalost, sve su prilike da će i ovaj avgust standardnim svojim vrelim, monotonim putem. :cry:

Najgore je ono, što rekosmo kada se leto 2015-te završi- "Ne ponovilo se nikad".... a evo nam preslikane reprize već sada.  :ranting:

Najviše mi to smeta iz razloga što na sva ova konvektivna dešavanja gledam kao na vrstu nečega što me zadovoljava sada u letnjem periodu, u istoj meri kao što je to društvo, švaleracija,  izlasci sada u ovoj pauzi na faksu i slično. 

Ovako kad znaš da ide monotonija u nedogled stvarno se skenjaš, smoriš na neki način.  :facepalm:
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže ciklon

  • ****
  • Poruke: 5.338
  • Starost: 39
  • Lokacija: Vrbas
Odg: Meteo chat
« Odgovor #2823 poslato: 28. Jul 2017. u 10:18 »
 ^^
Nazalost situacija iz spomenutog leta 2015. se ponovila i ove godine.

Sve ukazuje na to da nece biti nekih bitnijih promena, sinopticka situacija je takva da malo cemu mozemo da se nadamo.
Avgust za sada ide u tom smeru.
Ciklon koji se ne mice tamo izmedju Britanije i Islanda i vrtili se vrti, gura pakao na nas...

Ocigledno cemo imati jos jedan pakleni talas uskoro... :ranting:

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.174
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #2824 poslato: 28. Jul 2017. u 18:07 »
OK  :/



Ma ja sam na ove karte temperatura skroz više oguglalo, ionako je vrag odneo šalu još odavno ovde.... što se kaže, za ovo leto važi ono "Ko zadnji izađe, nek ugasi svetlo".

Ali, objasniti sebi da narednih bar 10-ak dana na nebu neće biti apsolutno nikakvih tragova razvoja, konvekcije, ičega...  :cry:
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže sale pn

  • ***
  • Poruke: 4.631
Odg: Meteo chat
« Odgovor #2825 poslato: 28. Jul 2017. u 18:28 »
Celo leto ce da prodje, a da konkretno mi ovde u Paracinu nismo videli makar jedan pravi obilan pljusak sa grmljavinom. Ne volim da kukam ali ovo moram da napisem. Od kad znam za sebe to se nikada nije desilo, pa cak i one susne 2012. godine je u trecoj dekadi jula uspeo da se formira visinski ciklon koji je bio doneo konkretne nestabilnosti na par dana i obilnu kisu, mislim da je to bilo 24. jula kada je u Vrscu pala ona ekstremno velika kisa. Ovog leta ma nista pod milim bogom, a gledajuci prognoze tek avgust bi mogao da bude ekstremno susan i vruc. Ovakva letnja susa se ne pamti.

Ostaje samo da se nadamo da ovo ludilo nece da se nastavi u septembru, secate se 2011, 2012 i 2015 godine kako je bilo u devetom mesecu. Valjda ce makar jesen da stigne kad treba ako nista drugo.

Van mreže Niksic 3

  • **
  • Poruke: 570
  • Starost: 24
  • Lokacija: Nikšić,Crna Gora.

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.291
  • Lokacija: Beograd
Odg: Meteo chat
« Odgovor #2827 poslato: 28. Jul 2017. u 22:53 »
:facepalm: :rofl: Hahahah ali neverovatno...pocetkom Jula sam isao u Makedoniju i iskusio 43 stepena u mestu Gradsko u dolini Vardara, naredni dan je srecom osvezilo.. a 07.08. putujem za Madjarsku, kako me hoce vrucine, pogedaj Madjarska "srediste toplote" mozda iskusim i vise od 43 stepena sada, ali dobro ovo je za 05.08, mozda 07.08 vec i osvezi pa promasim najvece vrucincine..tako je u Makedeoniji bas smo zadnji dan toplotnog talasa uhvatili..

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #2828 poslato: 29. Jul 2017. u 19:30 »
Leto krepaj  :)

Van mreže Sofronije

  • ***
  • Poruke: 2.280
  • Starost: 53
  • Lokacija: Smederevska Palanka
Odg: Meteo chat
« Odgovor #2829 poslato: 29. Jul 2017. u 23:26 »
Leto krepaj  :)


 :rotf:

Zavitlavajte se, ali majstoric17 je najbolje definisao ovo leto  :rotf:

Ljeto krepaj!!!  :worthy:
🇷🇸 Сунчано и топло.
🇷🇺 Солнечно и тепло.

"Eeeeee!"

Van mreže sale pn

  • ***
  • Poruke: 4.631
Odg: Meteo chat
« Odgovor #2830 poslato: 30. Jul 2017. u 01:07 »
Kakav ce ovo udar vrucine da bude, nismo ni svesni sta nam se sprema. Stvarno ima da nam presedne ovo leto dok se ne zavrsi.

Ako se ostvari novi GFS mogli bi da padaju rekordi. Daleko bilo i Boze pomozi.. :pop:

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #2831 poslato: 30. Jul 2017. u 10:04 »
 
Zavitlavajte se, ali majstoric17 je najbolje definisao ovo leto  :rotf:

Ljeto krepaj!!!  :worthy:
Majstoric je majstorski procenio ovo leto i pozeleo mu ono sto pa skoro svi mi zelimo  :)


Spavas li mirno Sofronije?  :grin:



Van mreže Sofronije

  • ***
  • Poruke: 2.280
  • Starost: 53
  • Lokacija: Smederevska Palanka
Odg: Meteo chat
« Odgovor #2832 poslato: 30. Jul 2017. u 12:19 »
Majstoric je majstorski procenio ovo leto i pozeleo mu ono sto pa skoro svi mi zelimo  :)


Spavas li mirno Sofronije?  :grin:



Bogo moj, to je za 11 dana  :oboze: treba preziveti tih 11 - 12 dana i što je najgore ko zna dokle će  :facepalm:

Kakvo crno spavanje, ko preživi ovo pričaće  :/

Ima da se "bijemo" sa Paraćinom ko će da obori rekord, ali ja bih da im prepustum ovu rundu bez borbe
🇷🇸 Сунчано и топло.
🇷🇺 Солнечно и тепло.

"Eeeeee!"

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #2833 poslato: 30. Jul 2017. u 13:30 »
 ^^ Zacas ce proci tih 11 dana, majstoric 2 ili 3 puta napise da je ovo leto kao 2007. godine i eto ti ga 10. avgust   ;)
A nece spavati cela Srbija, tj bar oni koji nemaju klimu ili ne spavaju u podrumu  ;), ali SP je skoro uvek na najjacem udaru...
Nego kao sto Miki rece u prognozama daleko je to ali ipak cini mi se da nema neki veliki manevarski prostor e sad neki stepen gore ili dole to ce se definisati u danima pred nama... Bas bih voleo da se sve ovo ne ostvari  ali videcemo...
Jeste li provalili kako modeli daju najvise temperature na sz Srbije(pricam samo o nasoj zemlji) samo ovaj rhmz ih gura opet  ovde na jugoistok... :ranting:

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Meteo chat
« Odgovor #2834 poslato: 30. Jul 2017. u 13:35 »
Najgore je od svega što to sve gore i gore izgleda na kartama. Taman kad pomislimo da ne može preko 42-43°C, pojavi se 44°C. A onda kad mislimo da je to plafon, eto ih i 45-46°C. Izgleda da je došlo vreme za obaranje rekorda, a ovo leto je od samog starta do danas utabalo stazu za tako nešto.

Ja sam od 11. do 20. avgusta na moru, tako da vam u tom periodu obećavam prijatnije vreme uz mnogo nestabilnosti svakodnevno, pogotovo u Beogradu. :) Samo treba izdržati do tada.


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Van mreže Gagi_Bg

  • *
  • Poruke: 400
  • Lokacija: Vidikovac - JZ Beograd
Odg: Meteo chat
« Odgovor #2835 poslato: 30. Jul 2017. u 14:03 »
Poslednji GFS-ov izlaz :grin:


Van mreže Srks

  • **
  • Poruke: 1.542
  • Lokacija: Novi Beograd - Studentski grad
Odg: Meteo chat
« Odgovor #2836 poslato: 30. Jul 2017. u 14:58 »
Ovo što nas čeka u narednih desetak dana - pa to je čist bezobrazluk za naš klimat.  ::)

Naslućivalo se još i pre zahlađenja u utorak da će nam se ubrzo vratiti pakao, ali ovakav...





Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Meteo chat
« Odgovor #2837 poslato: 30. Jul 2017. u 16:12 »
Dok se psihički pripremam za dane koji slede, ovo popodne sam posvetio evociranju uspomena. Na današnji dan pre 3 godine:



Bio jednom jedan jul 2014....  :worthy:


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #2838 poslato: 30. Jul 2017. u 16:24 »
 ^^  :cry: :cry: :cry:
E to je bio jul a ne ovo...
Posto kucamo na vrata zaboravljenih asova  :D
E ovo je za mene nezaboravan julski dan...Ako se dobro secam 73.7mm...
Izvinjavam se zbog vise slika





Van mreže risbo gr

  • ***
  • Poruke: 3.992
  • Starost: 36
  • Lokacija: Grocka (25km JI od BG-a ~ 100mnv)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #2839 poslato: 30. Jul 2017. u 17:43 »
Nek stavi Gfs i 50icu,kad vec svaki dan gura i podize za po stepen,dva..
Gfs je u dalekim satima uvek ekstremniji,sto zimi sto leti.Bilo da su u pitanju mrazevi,snegovi, u letnjim mesecima nestabilnosti,vrelina. Meni je to tracak nade da nece biti bas ovako kako crta sad. Ec standardno umereniji,cesce i precizniji,pa ajd da mu verujemo da nece prelaziti 40ice :)