Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Septembar 2013 - III dekada  (Pročitano 65094 puta)

Van mreže Profiamater

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.317
  • Starost: 105
  • Lokacija: Beograd-centar, 130mnv
Septembar 2013 - III dekada
« poslato: 22. Septembar 2013. u 11:32 »
U Beogradu je jutro bilo sveže uz sumaglicu i temperaturu od 8-10C (u zavisnosti od dela grada) a tokom prepodneva je uglavnom bilo sunčano uz malo oblaka (ne više od 2/8 ili 3/8).
Temp. je u 11.30 "došla" blizu 18C.

Van mreže sale pn

  • ***
  • Poruke: 4.631
Odg: Septembar 2013 - III dekada
« Odgovor #1 poslato: 22. Septembar 2013. u 12:06 »
Napokon proradio forum, bas mi je nedostajao predhodna dva dana.

U Paracinu sve vise oblaka uiz krace suncane periode i prohladno. Vetar slab do umeren severozapadni.
Posto AMS ne salje podatke, pa ne znam kolika su tacna merenja napisacu da je u Cupriji u 11h izmereno 16C.

Juce oko 17:30h je bilo kratkotrajne slabe kise.

Van mreže Dejo

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 6.731
  • Starost: 37
  • Lokacija: Subotica
    • Sumeteo
Odg: Septembar 2013 - III dekada
« Odgovor #2 poslato: 22. Septembar 2013. u 13:25 »
Umereno oblačno, ali prijatnije nego juče jer nema pojačanog severozapadnog vetra. T=18.7°C

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.174
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Septembar 2013 - III dekada
« Odgovor #3 poslato: 22. Septembar 2013. u 14:26 »
Jučerašnji dan nakon vrlo hladnog jutra (Tmin 3,2°C) protekao u smeni Sunca i oblaka uz prijatno vreme.Kiše nije bilo,ali je duvao pojačan zapadni i severozapadni vetar.

Danas od jutra oblačno,povremeno i vrlo tmurno i izgleda kao da će svaki čas kiša da krene,ali ipak ništa od toga.Vetar malo slabiji nego juče,ali ipak i dalje na udare pojačan (do 9,1 M/S).

Takt 17,2°C.

NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže Vladimir

  • ***
  • Poruke: 2.146
  • Starost: 31
  • Lokacija: Gornji Milanovac 332m.n.v.
Odg: Septembar 2013 - III dekada
« Odgovor #4 poslato: 22. Septembar 2013. u 15:23 »
Pretezno suncano jutro u Bg,od podneva se naoblacilo,ali bez padavina.

Van mreže zec

  • ***
  • Poruke: 2.839
Odg: Septembar 2013 - III dekada
« Odgovor #5 poslato: 22. Septembar 2013. u 20:10 »
Pozdrav svima! :)
Juče je kod mene bIlo akcije:
Citat
Prosto je neverovatno koliko Mladenovac (mislim na sam grad i bližu okolinu) profitira od lokalnih, "mikroskopskih" Cb-a! Oko 18 h me je uhvatila strahovita provala oblaka sa olujnim vetrom. Sa treninga sam se uputio ka Selo Mladenovcu (koje je udaljeno 2 km od samog grada), kada me je uhvatila ova dvatesetominutna provala oblaka. Neverovatno brzo se smrklo, a sa zapada je nadirala izražena kišna zavesa.
Uistinu, nisam ni sanjao kakva će se rafalna paljba osuti po meni. Od grmljavine nije bilo ni traga ni glasa, tako da sam očekivao umerenu kišu - bez obzira što je oblačnost delovala vrlo ozbiljno. Ali sam se žestoko prevario. U trenu je dunuo olujni vetar noseći krupne kapi kiše. Ubrzo se vidljivost izuzetno smanjila, a ulicama su potekli potoci. I tako sam se ja, kao poslednji slepac, u bermudama i majici, probijao kroz vetar i kišu 20 minuta. U jednom trenutku me je i sugradica izlemala. Aj što led pecka pri udaru, nego je i hladan... a još sva ona vodurina i vetar... brrr, bilo ne ponovilo se!
Prvih par minuta sam pokušavao da fotkam, ali sam ubrzo ostao bez volje. Ipak sam na kraju nevremena uslikao još jednu fotku, kada mi se telefon ugasio zbog vode.

Evo kako je to izgledalo:

Kompozitni radar daje  odraz od 40 dBZ:



Oblak prilazi:


Lije k'o da neko posipa vodu:


Evo ga kraj oluje:



Palo je sigurno preko 20 mm za tih 20 minuta. Da mi je neko rekao da bi danas bilo ovoga - ne bih mu verovao!

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Septembar 2013 - III dekada
« Odgovor #6 poslato: 22. Septembar 2013. u 20:31 »
^^ Ovako je prolazak tog jučerašnjeg oblaka izgledao iz Beograda. Vidjelo se da nije naivan oblak iako nije davao grmljavinu. Kod mene je jedan oblak donio samo kratak pljusak, bez mjerljive količine kiše.









Pljusak koji je prošao ranije juče:





Danas tokom većeg dijela dana oblačno i suvo, Tmax 19.7°C.


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Van mreže Медо

  • ***
  • Poruke: 4.076
  • Starost: 28
  • Lokacija: Мрчајевци
Odg: Septembar 2013 - III dekada
« Odgovor #7 poslato: 22. Septembar 2013. u 20:39 »
Такође јуче негде код Лазаревца било је сасвим кратког пљуска из тог облака и невероватно лепа дуга, једна од најлепших које сам икада видео, но циркало се у колима и каснило на утакмицу па нисам стигао да усликам.  :D

Данашњи дан облачан и јесењи, максимална температура је износила 18.2 C.

Тренутно врло пријатно вече, 15 C.

Van mreže ssoney

  • **
  • Poruke: 1.731
  • Starost: 44
  • Lokacija: Vrsac
Odg: Septembar 2013 - III dekada
« Odgovor #8 poslato: 23. Septembar 2013. u 00:11 »
Napokon proradio forum  :super:

Juce je kod mene bas bilo zanimljivo, odnosno sada vec prekjuce, posto u trenucima dok pisem ovu poruku prelazimo u novi dan. Znaci prekjuce popodne bilo je tri bas jaka kratka pljuska, u razmaku  od pola sata, sat. Lilo je ko iz kabla. A sve od malih lokalnih Cb-ova koji su se spustali iz Rumunije. Jednom je i zagrmelo koliko se secam. Po synop-u prekjuce je palo 3mm, a po AMS-u 4.9mm. Solidne neocekivane padavine. Vrlo interesantno septembarsko subotnje popodne. Inace, Vrsac retko dobije padavine iz ovakvih lokalnih oblaka, a nije bilo ni jugozapano strujanje, koje mome gradu obicno donosi padavine.

Juce je bilo magle ujutru, a dan uglavnom suncan, sa nesto oblaka i na momente nesto jacim severozapadnim vetrom.

Trenutno je 9 C.
« Poslednja izmena: 23. Septembar 2013. u 00:24 ssoney »

Van mreže Djordje...storm chasers....

  • ***
  • Poruke: 3.127
  • Starost: 29
  • Lokacija: Равње-Мачва -Сремска Митровица-Хесна
  • Usus est optimus magister
Odg: Septembar 2013 - III dekada
« Odgovor #9 poslato: 23. Septembar 2013. u 07:13 »
U subotu bilo slabog pljuska...a u Sapcu bilo zanimljivih
formacija kasnije stavljam slike...Nedelja je protekla
u. oblacnom vremenu....jutros hladno 8*C....
ima i oblacnosti prema Vojvodini....

Јануар :62.5mm
Фебруар: 4,2мм
Март: 10,0мм
Година:76.7mm

Van mreže Ljubiša

  • ***
  • Poruke: 4.575
  • Lokacija: Čestereg - opština Žitište - Srednji Banat
    • www.cestereg.rs
Odg: Septembar 2013 - III dekada
« Odgovor #10 poslato: 23. Septembar 2013. u 09:04 »
Proteklih dana dok forum nije radio, kod mene nije bilo zanimljivo. Jedino je 21.09. bilo nešto više oblačnosti, ali nije prelazila granicu sa Rumunijom ...


Trenutno pretežno oblačno, T 12°C.

Van mreže Dejo

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 6.731
  • Starost: 37
  • Lokacija: Subotica
    • Sumeteo
Odg: Septembar 2013 - III dekada
« Odgovor #11 poslato: 23. Septembar 2013. u 09:23 »
Pretežno oblačno, danas ponovo umeren severozapadni vetar, neće baš biti prijatno. T=15.5°C


Van mreže dikile

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 8.579
  • Starost: 39
  • Lokacija: Paraćin, 129 m n.v.
Odg: Septembar 2013 - III dekada
« Odgovor #12 poslato: 23. Septembar 2013. u 09:43 »
U Paraćinu suncano, za sada bez vetra. Podaci sa ams se ne šalju zato sto je u noci izmedju subote i nedelje riknula antena za WiFi. Danas bi trebalo sve da bude sređeno.

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.174
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Septembar 2013 - III dekada
« Odgovor #13 poslato: 23. Septembar 2013. u 17:17 »
Zaists smo pravi magnet za oblake u ovoj severnoj i severozapadnoj struji,zajedno sa severozapadom Rumunije (posebno centralni i juzni deo zemlje,ali u danasnjem slucaju i Vojvodina).Bukvalno je jedina oblacnost na Balkanu na pomenutim prostorima (uz ovu na severoistoku Rumunije,u sklopu ciklona na istoku Evrope).

Dakle oblacno i tmurno uz nesto jaci vetar nego juce.
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže sale pn

  • ***
  • Poruke: 4.631
Odg: Septembar 2013 - III dekada
« Odgovor #14 poslato: 23. Septembar 2013. u 17:36 »
Da, zapad Balkana, odnosno veci deo Bosne, Hrvatska i Slovenija danas okupani Suncem, pa je tamo samim tim i toplije nego kod nas.

I ovde je naravno oblacno, zanimljivo je to da se vetar totalno primirio, sredinom dana je bio umerenog intenziteta. Temperatura 16.6C
Tokom noci bi trebalo da se zadrzi dosta oblacnosti pa bi naredno jutro bilo konacno malo toplije i prijatnije od predhodnih.

Van mreže aleksandar 97

  • *
  • Poruke: 19
  • Starost: 26
  • Lokacija: zemun (plavi horizont)
Odg: Septembar 2013 - III dekada
« Odgovor #15 poslato: 23. Septembar 2013. u 18:38 »
jel moze neko da mi kaze kad mogu da ocekujem prvi sneg.pozdrav

Van mreže zec

  • ***
  • Poruke: 2.839
Odg: Septembar 2013 - III dekada
« Odgovor #16 poslato: 23. Septembar 2013. u 18:54 »
И овде облачно и ветровито, право јесење време. Искрено, више ми се свидео септембар прошле године... и то по питању температура. Осећао сам се као да сам још на летњем распусту. :D

jel moze neko da mi kaze kad mogu da ocekujem prvi sneg.pozdrav

Први снег очекуј 9. децембра у 18:09 часова.



















_______________________________________ _______________

Александре, шалим се мало. :)
То још нико не зна, јер је предалеко. А и питање није прилагођено теми.  Знам да си новији члан, па се упознај детаљније са правилима форума. :)

Поздрав!

Van mreže ivkeBgd

  • **
  • Poruke: 1.691
  • Lokacija: Umčari-okolina Grocke
Odg: Septembar 2013 - III dekada
« Odgovor #17 poslato: 23. Septembar 2013. u 19:05 »
Čini mi se da je danas promašena prognoza,no ne mislim na vas već na one po tv-u jer su za danas najavljivali sunčano i toplo a ono od sunca ni traga ni glasa...

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.291
  • Lokacija: Beograd
Odg: Septembar 2013 - III dekada
« Odgovor #18 poslato: 23. Septembar 2013. u 20:13 »
Vidim da Cuprija i Crni Vrh imaju slabu kisu..

Van mreže aleksandar 97

  • *
  • Poruke: 19
  • Starost: 26
  • Lokacija: zemun (plavi horizont)
Odg: Septembar 2013 - III dekada
« Odgovor #19 poslato: 23. Septembar 2013. u 22:03 »
nema veze nego ja pitam zato sto volim zimu i sneg . :) ovde danas bilo hladno oko 17 C pozz :)