Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Izlet do Starved Rock-a, IL  (Pročitano 23370 puta)

Van mreže pavlovic

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 4.535
  • Starost: 38
  • Lokacija: Chicago, Illinois
Izlet do Starved Rock-a, IL
« poslato: 23. Mart 2014. u 06:26 »
Pozdrav iz Čikaga!

Starved Rock, je državni park na 150 km JZ od Čikaga.

U sred ravnog Ilinoja, reka Ilinoj je usecavši svoj tok ogolila jedan uzak pojas stena (peščara). Njih su vekovima nastavile da dube njene leve pritočice, praveći splet plitkih kanjona strmih strana.

Danas se u ovom parku nalazi preko 17 kanjona i vodopada, među njima je i  najviši vodopad Ilinoja visok nekih 35 metara.

Iako je sve minijaturno, dosta je posećeno, jer sličnih pejsaža nema u krugu od nekih 400 km.

Oblačanu i hladnu subotu sam iskoristio za posetu parku, a predeli su me malo podsetili na moje selo...

Prvi kanjon na koji se nailazi od parkinga je Owl canyon



Idem dalje stazom koja se spušta na obale reke Ilinoj ka kanjonu La Salle



Kanjon La Salle





Odjednom se napravila gužva



Nastavljam dalje ka kanjonu  Wildcat



I evo ga najviši vodopad Ilinoja, društvo mu pravi jedan manji vodopad







Penjem se iznad vodopada na osmatračnicu:









Moram da se vraćam za Čikago pa krećem nazad ka parkingu preko kanjona Lone tree



Staza se opet spušta na reku



Sve je lepo označeno, jedino su staze negde klizave i zaleđene negde je blato do kolena



Ilegalno je šetati van staza, padali su ljudi sa stena i ginuli



Hidden canyon i potok koji se gubi u ambisu



Za zabavu je bila zadužena grupa glodara (ove živuljke su i Čip i Dejl mislio sam da su veverice kao klinac) koja se jurila po drveću i ispuštala neke cvrčeće zvuke.



Još dosta toga nisam video u ovom, za Ilinoj neobičnom krajoliku, sigurno ću opet doći, posle kiša ili snega kada su potoci u punoj snazi.

Van mreže Profiamater

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.317
  • Starost: 105
  • Lokacija: Beograd-centar, 130mnv
Odg: Izlet do Starved Rock-a, IL
« Odgovor #1 poslato: 23. Mart 2014. u 10:50 »
 ^^
Kao što si nas i navikao -uvek su divne slikice u tvojim reportažama  :super:

Van mreže Dejo

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 6.731
  • Starost: 37
  • Lokacija: Subotica
    • Sumeteo
Odg: Izlet do Starved Rock-a, IL
« Odgovor #2 poslato: 23. Mart 2014. u 10:53 »
Odlično Pav, prelep je park :super: