Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Mart 2015.  (Pročitano 76402 puta)

Van mreže mikan74

  • *
  • Poruke: 200
  • Lokacija: Zaječar
Odg: Mart 2015.
« Odgovor #160 poslato: 04. Mart 2015. u 23:17 »
E, konačno i crnogorski WRF izbacio jedan realniji izlaz ... milina jedna  :zima1 Ma nisam mogao da verujem da GFS crta jedno (sneg)  a WRF poptuno nešto drugo (kišu) na T od 3C za moj kraj. Ma WRF mi bio sumnjiv od početka kako to da pri ovakvom vetru sa severoistoka imamo toliku T u plus na 2m za istok Srbije. Pa logično je da taj severno-istočni vetar pojača priliv hladnijeg vazduha sa Karpata i iz stepa Ukrajine.



Ako sam dobro sabrao oko 83mm čistog snega  :P  :super:

Van mreže gambino

  • **
  • Poruke: 757
  • Lokacija: Beograd-Surcin
Odg: Mart 2015.
« Odgovor #161 poslato: 04. Mart 2015. u 23:25 »
Pratio sam forum ova zadnja dva dana bas intenzivno i vidim da su se Beogradjani ponadali da ce dobiti sneg ahahahahah pa mi sneg nismo dobili u sred zime a ne u martu.Uzivajte svi koji ste u mogucnosti mi iz BG necemo moci.

Van mreže sale pn

  • ***
  • Poruke: 4.631
Odg: Mart 2015.
« Odgovor #162 poslato: 04. Mart 2015. u 23:27 »
Bas preokret veceras, pa sinoc je WRF recimo za Kraljevo davao samo kisu i mnogo manje padavina, a veceras pravo zatrpavanje.  :o

Veceras su i za moj kraj povecane sanse za sneg i snezni pokrivac.  Naravno nece biti kao u Sumadiji i na jugozapadu zemlje, ali 5 do 10cm mogu da ocekujem.

Nasta ce to da lici jao, kakva ce to vodurina i kapavac da bude, leleee. Pa ja bi se radovao sada da recimo zivim u Novom Sadu ili jos bolje u Subotici.

Stvarno nisam ljubitelj ovih vlaznih snegova, u gradskim sredinama to ne lici na nista, daleko od pravog zimskog ambijenta i uzivanja.

Van mreže gambino

  • **
  • Poruke: 757
  • Lokacija: Beograd-Surcin
Odg: Mart 2015.
« Odgovor #163 poslato: 04. Mart 2015. u 23:28 »
Pogledajte Vojvodinu i BG   :bang:

Van mreže aca asceric

  • ***
  • Poruke: 2.416
  • Starost: 26
  • Lokacija: Zemun Polje ( Plavi Horizonti ) 82 m.n.v.
Odg: Mart 2015.
« Odgovor #164 poslato: 04. Mart 2015. u 23:35 »
Nadam se da ce malo da se pomeri ka severu i da ce se sutra WRF malo popraviti .

Ali gledao sam crnogorski WRF nije los za BG pogotovo mi na samoj periferiji .

Optimista do kraja :) samo malo da se pomeri ka nama sve moze biti drugacije , WRF je prosli put za NS jako pogresio nadam se da ce i sad .

Van mreže Nikola994

  • *
  • Poruke: 128
  • Starost: 30
  • Lokacija: Beograd
Odg: Mart 2015.
« Odgovor #165 poslato: 04. Mart 2015. u 23:45 »
Nadam se da ce malo da se pomeri ka severu i da ce se sutra WRF malo popraviti .

Ali gledao sam crnogorski WRF nije los za BG pogotovo mi na samoj periferiji .

Optimista do kraja :) samo malo da se pomeri ka nama sve moze biti drugacije , WRF je prosli put za NS jako pogresio nadam se da ce i sad .
Izvini,a na kom sajtu gledas Crnogorski? Ne mogu da ga nadjem,tj samo za gradove u Crnoj Gori sam nasao...  ;)

Van mreže Dejo

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 6.731
  • Starost: 37
  • Lokacija: Subotica
    • Sumeteo
Odg: Mart 2015.
« Odgovor #166 poslato: 04. Mart 2015. u 23:49 »
Ja očekujem malo vetra sledeća dva dana, biće udara i do 13-14m/s, ludilo u najavi ;D Pored vetra očekuje se i kiša koja bi mogla pokvasiti asfalt, videćemo da li će službe uspeti da osuše puteve ili će to prepustiti vetru :P


Van mreže mikan74

  • *
  • Poruke: 200
  • Lokacija: Zaječar
Odg: Mart 2015.
« Odgovor #167 poslato: 04. Mart 2015. u 23:49 »

Van mreže Nikola994

  • *
  • Poruke: 128
  • Starost: 30
  • Lokacija: Beograd
Odg: Mart 2015.
« Odgovor #168 poslato: 04. Mart 2015. u 23:53 »
@Nikola994

Evo linak

http://195.66.163.7/nwp/modeli/wrfv35/oper2/meteogrami/new/grads/index.php
Hvala Mikane,jer mozes sad da m saberes sneg ovde xD Nije mi bas jos jasno...  ;)
http://prntscr.com/6csg7w

Van mreže Srbin

  • ***
  • Poruke: 3.302
  • Starost: 32
  • Lokacija: Ivanjica-Jugozapadna Srbja, 451 mnv
Odg: Mart 2015.
« Odgovor #169 poslato: 04. Mart 2015. u 23:55 »
Na Zlatiboru vrlo lako i blizu metar suvog snijega. Fotoaparat je spreman, samo još da pruga bude osposobljena:

Ja cu samo potsetiti da je u februaru 2009 kada su isto bile obilne snezne padavine u Ivanjii palo za 30 cm vise novog snega nego na zlatiboru,kopaoniku i sjenici,jednom je te podatke objavio ptprince

tako je bilo i 2012 (za koju postoji reportaza) u januaru kada je za 30 cm vise napadalo u iv nego na zlatiboru,kopaoniku  i Sjenici

Videcemo kako ce biti ovoga puta,jedini problem je sto ce sada to biti vlazan sneg u dolini na 460 mnv
ali kako ce to biti na Goliji sa ovim parametrima i preko 1,5 novog snega ne bi cudilo

Van mreže toni

  • *
  • Poruke: 117
Odg: Mart 2015.
« Odgovor #170 poslato: 05. Mart 2015. u 02:10 »
U Užicu od 22h pljušti kiša. što bi se reklo, srednje jaka. Snega nema na vidiku...

Van mreže Радан

  • Увек уз зиму!
  • **
  • Poruke: 715
  • Lokacija: Seleuš 45° 07′ 38" SGŠ 20° 54′ 57" IGD 66km (NE) od Beograda
  • Место:Селеуш, Алибунар 66m NMV Јужнобанатски округ
    • Трибалија
Odg: Mart 2015.
« Odgovor #171 poslato: 05. Mart 2015. u 02:13 »
Neznam kako da nas u Vojvodini utesim ali sta se moze modeli su rekli sad konacno maksomalno suva Vojvodina tek 8 do 12mm cak i za juzni banat sta se moze, kao sto neke kolege kazu, ako nije u januaru nece ni sad :bang: ipak ostaje nada za nas mlade, Todorovic je rekao bas za Vojvodinu da netreba ocekivati zimu do 2030 godine i ja mu se prikljucujem kao i 90 posto meterologa u svetu donosim sa samita svetske metorologije koji kazu da za panonsku niziju netreba vise ocekivat zimu i sneg do 2060 godine to je vec realno i bolje nama vojvodjanima da verujemo jel od 2009 nismo imali zimu, tako da je sve istina juznije od Dunava i Save bice zime i to jos ekstremnije nego ona 2012, tako da uzivajmo u slikama nasih kolega sa ;zapada, jugozapada, juga,jugoistoka,istoka,centralnih krajeva.... jel tamo je buducnost.  :(
Јануар 2024 13cm+
Децембар 2022 2cm snega
Циклон Жика(Децембар
 2018)=40cm снега.
Циклони (Jануар 2019)=38cm снега.
Оптимизам је најважнија ствар код човека


Van mreže Vindsval

  • *
  • Poruke: 70
  • Lokacija: Banovo brdo - Beograd
Odg: Mart 2015.
« Odgovor #172 poslato: 05. Mart 2015. u 02:55 »
Црногорски WRF за Београд:



Могло би бити лепих падавина и у облику снега, али на "позитивној" нули и у минималном плусу. :-\

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: Mart 2015.
« Odgovor #173 poslato: 05. Mart 2015. u 08:46 »
Trebao je da bude sneg za pamćenje, a ne bih se začudio da bude pušiona za pamćenje.  :frajer:

Van mreže СрпскиСељак

  • *
  • Poruke: 158
  • Lokacija: Србија
Odg: Mart 2015.
« Odgovor #174 poslato: 05. Mart 2015. u 09:01 »
Хи хи хиииии!!! :jupi: :jupi: :jupi:

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: Mart 2015.
« Odgovor #175 poslato: 05. Mart 2015. u 09:28 »
 ^^

 :lmao:  :lmao:

Koji si ti kralj.
Jedino te moram razočarati, mislio sam na sever Srbije ono za pušionu.   :frajer:

Van mreže Caligula

  • *
  • Poruke: 103
  • Starost: 61
  • Lokacija: Beograd
Odg: Mart 2015.
« Odgovor #176 poslato: 05. Mart 2015. u 09:50 »
Ljudi nije da nezelim sneg kada svi znamo da sam snegoljubac, maja prosle godine 39 dana ja sam popravljao i gradijo zapad Srbije, kao i Negotinsku krajinu, znateli kakav pakao prolaze ljudi a verovatno ce sada biti jos gore. Ono sto moram reci a to je da modeli dosta omasuju ali mora se znati da ce pasti vise kise  nego snega. Za moj kraj neocekujem sneg a ni talog vodeni nece premasiti 20mm tako da sam bezbedan i znam da ce tako ostati jos 160 godina. Dok zapad zemlje nek jim bog pomogne ja cu ponovo ici spasavati ali, bih zamolio da se nevesele ti na zapadu puno vi se veselite a jacu biti blatnjav i mokar pri spasavanju vasih zivota a vi se radujete snegu koji prema vojci, i njihovom prognoziranju, moze pasti i preko metar u nizim krajevima za 38 sati  na zapadu zemlje kao i istocnoj Bosni  :oboze:

Neznam kako da nas u Vojvodini utesim ali sta se moze modeli su rekli sad konacno maksomalno suva Vojvodina tek 8 do 12mm cak i za juzni banat sta se moze, kao sto neke kolege kazu, ako nije u januaru nece ni sad :bang: ipak ostaje nada za nas mlade...

Izgleda da se nisi dogovorio sam sa sobom šta u stvari želiš :neznam:

A inače se pridružujem radovanju srpskog ljaksea :jupi: Prognoze su ipak bile malo nerealne, bar se nadam.
Shvatam zašto volite sneg i zimu, pa očekujem da shvatite da volim sunce i toplotu.

Van mreže СрпскиСељак

  • *
  • Poruke: 158
  • Lokacija: Србија
Odg: Mart 2015.
« Odgovor #177 poslato: 05. Mart 2015. u 10:05 »
И ја подржавам Гуликали  ;D

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: Mart 2015.
« Odgovor #178 poslato: 05. Mart 2015. u 10:39 »
Izgleda da se nisi dogovorio sam sa sobom šta u stvari želiš :neznam:

Ja ne vidim kontradiktornost u njegovim izjavama. On je rekao da iako je veliki snegoljubac ne bi voleo da padne obilan sneg na zapadu Srbije zbog opasnosti od poplava dok sa druge strane u Vojvodini nema opasnosti od poplava tako da je želeo sneg koji i nebi bio tako obilan. PA se razočarao što se to neće ostvariti.

Ljudi pobegoste od teme, a i ja sa vama. Ko se raduje kakvom vremenu, ko kakvu klimu voli ne spada u prognoze. Često ljudi kažu ovde šta bi želeli i šta vole, ali nakon što detaljno analiziraju prognozu. Nema svrhe ovde postovati samo da bi rekli "Хи хи хиииии!!!" To sigurno nije prognoza ni jednoj reči.

Van mreže toni

  • *
  • Poruke: 117
Odg: Mart 2015.
« Odgovor #179 poslato: 05. Mart 2015. u 10:40 »
U Užicu sada več veje krupan i vlažan sneg. Teško je reći koliko je napadao, jer se brzo topi. Na krovovima ga ima nekoliko santimetara.