Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Decembar 2017  (Pročitano 68407 puta)

Van mreže Direktor

  • **
  • Poruke: 1.255
  • Starost: 24
  • Lokacija: Novi Sad-Novo Naselje
Odg: Decembar 2017
« Odgovor #100 poslato: 10. Decembar 2017. u 17:31 »
Ma tastatura na telefonu me zeza :D

Inace Gfs 12z isto prepun padavina ciklon tamo gde treba I granican jako ali mislim da bi vec od subote kasno vece sa ovim intenzitetom preslo u sneg,nekih 20mm do nedelje uvece solidno bitno drzi se svoje price cekamo Ec :rools:

U sustini nema preterane razlike u odnosu na prosli izlaz I ovaj je za nas gore sjajan,znaci tendencija neka postoji nije  da je jedan izlaz
« Poslednja izmena: 10. Decembar 2017. u 17:45 diktator »
Ciklon Zika(decembar 2018)-41cm

Van mreže slobopfc

  • **
  • Poruke: 771
  • Starost: 44
  • Lokacija: Beograd-Krnjaca
Odg: Decembar 2017
« Odgovor #101 poslato: 10. Decembar 2017. u 18:22 »
Nije tako loš izlaz ali je 06 Z bio mnogo bolji. Imo je ciklon bolju putanju i mnogo više padavina a nema ni visinskog ciklona. Ali sve u svemu trend se nastavlja a položaji ciklona će se menjati iz izlaza u izlaz. Ko zna mozda i ne bude ništa. Pratimo dalje.

Van mreže Direktor

  • **
  • Poruke: 1.255
  • Starost: 24
  • Lokacija: Novi Sad-Novo Naselje
Odg: Decembar 2017
« Odgovor #102 poslato: 10. Decembar 2017. u 19:08 »
Ima visinskog posle u 228h :D,bitno da je ciklon tu a za padavine i putanju cemo lako samo da Ec se slozi

Ec ima ciklon ali on nam ne donosi sneg meeh polako gubim nadu  da dobar sneg moze pasti ovde
« Poslednja izmena: 10. Decembar 2017. u 20:16 diktator »
Ciklon Zika(decembar 2018)-41cm

Van mreže slobopfc

  • **
  • Poruke: 771
  • Starost: 44
  • Lokacija: Beograd-Krnjaca
Odg: Decembar 2017
« Odgovor #103 poslato: 11. Decembar 2017. u 12:39 »
Izgleda opet ništa. Kako sada stvari stoje ponovo se modeli samo igraju sa nama, malo nam daju nade i onda nas bace na pod. Polako ali sigurno gubimo prvi zimski mesec. Sve izvesnije zonalno strujanje početkom treće dekade. Ima još vremena za zimu ali sad kad je najkraći dan i praznici i kad je zima najlepša opet ništa.

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Decembar 2017
« Odgovor #104 poslato: 11. Decembar 2017. u 12:45 »
Izgleda opet ništa. Kako sada stvari stoje ponovo se modeli samo igraju sa nama, malo nam daju nade i onda nas bace na pod. Polako ali sigurno gubimo prvi zimski mesec. Sve izvesnije zonalno strujanje početkom treće dekade. Ima još vremena za zimu ali sad kad je najkraći dan i praznici i kad je zima najlepša opet ništa.

Gfs kao i uvek lupa gluposti, ne zasluzuje da se prati... Ja sam prestao i samo Ec pratim...

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: Decembar 2017
« Odgovor #105 poslato: 11. Decembar 2017. u 14:15 »
Da li me utisak vara ili vi pričate o 384. satu GFS-a?

Van mreže slobopfc

  • **
  • Poruke: 771
  • Starost: 44
  • Lokacija: Beograd-Krnjaca
Odg: Decembar 2017
« Odgovor #106 poslato: 11. Decembar 2017. u 14:37 »
Možda jeste preterano i nije za temu ali kad vidim nagoveštaj zonalnog strujanja za mene je to gotova stvar. Možda grešim ali sve ove godine katastrofalnih zima (bar što se snega tiče) valjda su ostavile traga.

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Decembar 2017
« Odgovor #107 poslato: 12. Decembar 2017. u 09:52 »
Modeli su prilično složni oko rasporeda vazdušnih masa za jedan dalek termin, a sve to ukazuje da bismo naredne sedmice mogli imati onu suvu ledaru ili suvomrazicu, čisto da se prisetimo decembra prošle godine. Do tada toplo uz prolazni frontić u sredu, pa u subotu.









padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Van mreže Somborac

  • **
  • Poruke: 981
  • Lokacija: Apatin-Sombor (svuda po malo)
Odg: Decembar 2017
« Odgovor #108 poslato: 12. Decembar 2017. u 10:38 »
Sve je izgledniji period sa maglom, smogom i temperaturama oko ili ispod 0C od naredne nedelje..
Bez ikakvih izgleda za neku ozbiljniju promenu uskoro..

Van mreže tachion

  • *
  • Poruke: 66
  • Lokacija: Novi Beograd, blok 45
Odg: Decembar 2017
« Odgovor #109 poslato: 12. Decembar 2017. u 11:24 »
Sve je izgledniji period sa maglom, smogom i temperaturama oko ili ispod 0C od naredne nedelje..
Bez ikakvih izgleda za neku ozbiljniju promenu uskoro..

Super, brale, da se podsetimo sta je decembar (kad već nije sneg)
Malo malge, malo ledare... tamam.
The temperature is always perfect.
The Zen masters

Van mreže Profiamater

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.317
  • Starost: 105
  • Lokacija: Beograd-centar, 130mnv
Odg: Decembar 2017
« Odgovor #110 poslato: 12. Decembar 2017. u 17:36 »
"Još danas će biti veoma toplo, a sutra se očekuje prodor hladnijeg vazduha sa severozapada. Temperatura će biti u blagom padu u odnosu na današnje vrednosti, za najviše 7-8 stepeni, ali će i dalje biti iznad proseka. Prosek za decembar je između 4 i 8 stepeni - objasnio je meteorolog Đorđe Đurić."

Ova izjava je objavljena odmah nakon teksta u kojem se spominje da je u Valjevu danas temp. bila 21C a u nekoliko mesta oko 20C (među njima se spominje i Loznica, iako je moj "najjjači utisak" u vezi tog mesta temp. 19C noćas u ponoć i 7h ujutru).
Dakle u poređenju sa današnjim temp. sredinom dana tj. rano popodne sutra će u nekim mestima (ne u celoj Srbiji) u istom terminu temperatura biti u DRASTIČNOM padu a ne "u blagom padu". Uzmimo kao primer Loznicu, deo Mačve i Valjevo: danas je u ranim popodnevnim satima u tom regionu uglavnom bilo 20-21C a sutra u popodnevnim satima će verovatno biti samo 3-5C (zavisno od lokacije) onda u pitanju svakako nije "blagi pad temperature".
U Beogradu je danas u 15h temp. bila blizu 19.5C, sutra u isto vreme biće baš mnogo niža (ili kako ja volim da kažem -drastično niža temp.) tj. po mom mišljenju neće doći samo do "blagog pada temperature" pa će i Beograd biti dobar primer za upoređivanje današnje temp. u 14 i 15h (ili 16h, ne menja stvar) sa sutrašnjom u istim terminima.

Van mreže Djordje...storm chasers....

  • ***
  • Poruke: 3.127
  • Starost: 29
  • Lokacija: Равње-Мачва -Сремска Митровица-Хесна
  • Usus est optimus magister
Decembar 2017
« Odgovor #111 poslato: 12. Decembar 2017. u 17:52 »
Brate upravu si,kod mene suntra vide i susnezicu a danas bilo blizu 20C to nije nikako blag pad temperature,za moj kraj ce opasti za 10-15C u odnosu na danas

Послато са SP6.2 уз помоћ Тапатока


Јануар :62.5mm
Фебруар: 4,2мм
Март: 10,0мм
Година:76.7mm


Van mreže risbo gr

  • ***
  • Poruke: 3.992
  • Starost: 36
  • Lokacija: Grocka (25km JI od BG-a ~ 100mnv)
Odg: Decembar 2017
« Odgovor #112 poslato: 12. Decembar 2017. u 18:09 »
 ^^ Velika većina ljudi gleda te "gotove" prognoze, cita te tekstove po portalima i ne cudi me sto su često dezinformisani..
Valjevo zamalo tropsku noć da uhvati a ne tako davno sneg na minusu bio.. Bilo je tih oscilacija oduvek ali nekako svake godine se sve cesce desavaju ti obrti.. Ovaj Decembar je skoro sve dao, i obilnu kišu, sneg, prolecno vreme- fali jos inverzija koja je moguca sl.nedelje, i jedan sneg na sigurnom minusu   :grin: Skrenuo sam sa teme pa je mozda bolje bilo za meteo chat :)

Van mreže dikile

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 8.579
  • Starost: 39
  • Lokacija: Paraćin, 129 m n.v.
Odg: Decembar 2017
« Odgovor #113 poslato: 12. Decembar 2017. u 19:23 »
GEM je nanjušio nešto za naredni ponedeljak-utorak. Svakako tračak nade za snegoljupce :)


Van mreže Somborac

  • **
  • Poruke: 981
  • Lokacija: Apatin-Sombor (svuda po malo)
Odg: Decembar 2017
« Odgovor #114 poslato: 12. Decembar 2017. u 20:59 »
I EC je malo počeo nešto da njuška oko Sv. Nikole. Videćemoo naredne izlaze....

Van mreže dikile

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 8.579
  • Starost: 39
  • Lokacija: Paraćin, 129 m n.v.
Odg: Decembar 2017
« Odgovor #115 poslato: 12. Decembar 2017. u 21:18 »
Da, da i EC je na tragu. Bio bi to pristojan pokrivač za predele južno od Beograda. Biće to interesantno pratiti.


izvor:kachelmannwetter.com

Van mreže Somborac

  • **
  • Poruke: 981
  • Lokacija: Apatin-Sombor (svuda po malo)
Odg: Decembar 2017
« Odgovor #116 poslato: 12. Decembar 2017. u 21:30 »
Bolje i ovako da se polako nešto ucrtava nego da nam bajke prave pa da se razočaravamo iz izlaza u izlaz. Bitno je da kreće nešto da se šuška...

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Decembar 2017
« Odgovor #117 poslato: 12. Decembar 2017. u 21:33 »
Zaista ima potencijala ali ipak jos oko nedelju dana ima do tada a znamo da su visinci teski za prognozu...
Ukupne padavine od frontica sutra


Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.174
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Decembar 2017
« Odgovor #118 poslato: 13. Decembar 2017. u 11:52 »
Jutros opet korak unazad što se tiče eventualnog visinskog ciklona sa padavinama sledeće sedmice. Hladnoća je svakako tu, to stoji, ali deluje da tu nema prostora da visinski vrtlog ostane bliže nama u Sredozemlju usled pritiska grebena AC sa zapada.

Što se tiče ciklona koji će uticati na vreme u subotu, već dobro "ispraksovana" situacija. Planine sneg, nizije dosta kiše. Pred kraj padavina bude pahulja i u nizijama u južnoj polovini zemlje, uz eventualno manji pokrivač. Ali slaba vajda i od toga, kad bi sa prestankom padavina u nedelju temperatura svakako otišla u plus..
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže sale pn

  • ***
  • Poruke: 4.631
Odg: Decembar 2017
« Odgovor #119 poslato: 13. Decembar 2017. u 12:43 »
GEM i ICON se i dalje drze tog ciklona pocetkom sledece nedelje. Ja dajem 30% sanse da ce se ostvari ciklon, a 70% da ce nas ipak poklopiti AC sa zapada. Uvek je tako bilo kad god na zapadu kontineta vreba tako snazan i prostran AC. U svakom slucaju hladnoce nece manjkati, bilo bi tu bas dobrih mrazeva sledece nedelje.

Nego ima jos do tada, da ispratimo mi prvo ovu promenu u subotu, deluje bar po GFS-u da moze da presnezi i u nizim delovima centralne i juzne Srbije u noci ka nedelji.