Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Chat  (Pročitano 692392 puta)

Van mreže ciklon

  • ****
  • Poruke: 5.338
  • Starost: 39
  • Lokacija: Vrbas
Odg: Chat
« Odgovor #3440 poslato: 28. Januar 2018. u 16:32 »
Тема се претворила у циркус.

Sto je najgore nije jedina tema koja se pretvara u cirkus.





Van mreže Mile94

  • Moderator
  • **
  • Poruke: 1.754
  • Starost: 29
  • Lokacija: Mošorin
Odg: Chat
« Odgovor #3441 poslato: 28. Januar 2018. u 17:52 »
 ^^ Istina. Koliko mogu pokusavam da sredim bar temu vezanu za prognoze, a verujem isto tako i ostale kolege. Slabo imam vremena da pisem ali sve cesce vidjam poruke "zrele" za brisanje. Nazalost tako je. Nadam se da ce stvari bar malo krenuti na bolje, zbog onih ljudi koji pisu kvalitetne komentare i onih koji iste citaju.

Van mreže Zika

  • ***
  • Poruke: 4.379
  • Starost: 28
  • Lokacija: Melenci - Zrenjanin
  • student meteorologije u Novom Sadu
Odg: Chat
« Odgovor #3442 poslato: 29. Januar 2018. u 05:36 »
Dnevna doza prosecnog Melenčanina
22.1.2018.godine


Slika će ostati ista, samo ćemo povremeno menjati datum  :grin: :grin: :worthy:
ljubav si mi jedina, ti si moja sudbina

Van mreže dejca

  • ***
  • Poruke: 2.763
  • Lokacija: Leskovac-n.v. 228 m.
Chat
« Odgovor #3443 poslato: 29. Januar 2018. u 09:36 »
Jutošnji vreme i radar, oni izgleda čitaju šta crta GFS.

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka

ja stem temperaturama neam niŠta al mrzim kad je 25+c i zimu u martu i aprilu   :zima   :ranting:

Van mreže Gaara

  • **
  • Poruke: 819
  • Lokacija: Prokuplje (Beograd, za vreme studiranja)
Odg: Chat
« Odgovor #3444 poslato: 29. Januar 2018. u 13:33 »
Zašto yr.no za taj period daje +12c?



Prognoze na yr.no su sastavljene samo na osnovu EC modela, čiji se izlaz u razlikovao u odnosu na GFS.

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Chat
« Odgovor #3445 poslato: 29. Januar 2018. u 16:40 »
Slika će ostati ista, samo ćemo povremeno menjati datum  :grin: :grin: :worthy:
Bas tako al to sto ce se mozda i godina menjati to je ono najgore :)
Mnogo toga ukazuje da je prva dekada za otpis ali ajde videcemo ne zna se, nadamo se....


Mi kad razmisljamo i racunamo kada i kako ce se zagrevanje u stratosferi pre svega na 10hpa odraziti kod nas...
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=XDfbsr46JBM" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=XDfbsr46JBM</a>

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.174
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Chat
« Odgovor #3446 poslato: 31. Januar 2018. u 13:17 »
Kako me nervira ovo što se aktuelizovalo, u vezi zatamnjenih stakala na automobilima...

Digla se frka bre oko toga ko da...

Da se razumemo, sam imam auto sa zatamnjenim staklima, ali ne vidim u čemu je sad problem... potpuno se slažem da šoferšajbna ne treba nikako da se zatamnjuje, da prednja leva i desna stakla trebaju do određenog nivoa, a da  pozadi levo i desno, kao i zadnje  može da se zatamni do mile volje.

... problem je u tome što se sad traži neki tobožni, atest ???!?!?! Da, pazi ti to. Atest da je zatamnjeno staklo prošlo kontrolu agencije za bezbednost saobraćaja ? ? ?

Ljudi, pa jel ja imam biološko oružje u kolima, pa da treba da mi ga ispitujete ? ??

Kakav debilizam...

Bre, svestan sam toga da sa zatamnjenim staklima je slabija vidljivost noću pri vožnji u rikverc i slično, ali to je moja stvar, moj rizik i prihvatam krivicu u tom slučaju, samo nas molim vas pustite na miru...
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže ciklon

  • ****
  • Poruke: 5.338
  • Starost: 39
  • Lokacija: Vrbas
Odg: Chat
« Odgovor #3447 poslato: 31. Januar 2018. u 16:15 »
 ^^
Upravo resavam ovo pitanje, zovem proizvodjaca tj ovlascenog dilera i najstrasnije se zaj.....m!

U Vrbasu me nece niko dirati mada je policijskoj stanici stigla opomena zasto u nasem gradu jos nikom nije skinuta folija i preduzete mere koje su propisane. Samo sto sam ja stalno na putu i sto svaki dan vozim i autoputem u svim pravcima, ako me neko zbog toga zaustavi u NS ili BG ne znam sta cu raditi.
Dozvolis legalnu prodaju tj. uslugu stavljanja zastitnih folija a onda pises kazne za istu, i to kakve kazne, ogromne!
Ok, napisi kaznu ako treba ali sa nekom razumnom cifrom dok se ne resi da li moze da se izda uverenje ili jednostavno da ih skinem ali kada dodjem na red za skidanje.

Mi smo jedno neuredjeno, lopovsko i pre svega bezobrazno drustvo.

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.174
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Chat
« Odgovor #3448 poslato: 31. Januar 2018. u 16:22 »

Dozvolis legalnu prodaju tj. uslugu stavljanja zastitnih folija a onda pises kazne za istu, i to kakve kazne, ogromne!
 


Upravo ovo je najgora stvar od svega. Ironija nad ironijama.

Kao i za sve, najlakše je prepisati neki "zapadni, napredni" zakon, a da se ne uzima ni malo u obzir stanje na terenu !!

Da je narod pametan, da uvati da ih bojkotuje.... gledam baš malopre, šetao ovde po Dorćolu.. to masa automobila ima zatamnjena stakla, bez ikakvih atesta odnosno nalepnica.

Slična priča je dragi kolega Ciklon i za mog brata, ajde tu u svojoj sredini i nekako, ali posao ga vuče na sve strane Srbije, naleteće se na nekog ko neće to tolerisati i desiće se sra#e bezveze..
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže ciklon

  • ****
  • Poruke: 5.338
  • Starost: 39
  • Lokacija: Vrbas
Odg: Chat
« Odgovor #3449 poslato: 31. Januar 2018. u 16:34 »
U nasoj zemlji se vecina stvari radi tako, preko kolena i preko noci bez sagledavanja stvarne slike na terenu.

Donesemo zakon a onda ne mozemo da ga primenjujemo kako treba, nadlezne institucije ne znaju ni same kako i sta treba raditi.
I sve se to vodi pod sloganom uskladjivanja unutrasnje politike tj zakona sa zakonima EU.

A ista ta EU je neke zakone stvarala decenijama i nije bilo lako a ti ces sad da odjednom izmenis masu stvari za koje realno jos nismo spremni.

Evo jos jednog primera, sada ce svi da tuze banku zbog naknade za obradu kredita.

Meni prosle godine banka uzme 500 eur od nekog kredita i ja dodjem i pitam ih zasto mi uzimaju naknadu za obradu kredita, oni mi prosto odgovore da je to u okviru zakona RS i da na to imaju pravo, obracunato mi je sve i to lepo pise.
I sad ja treba da tuzim banku koja je radila sve po zakonu(ako je takav zakon bio) i da naplatim nesto retroaktivno a drzava im je sve to dozvolila u tom trenutku?!

Ko nas sve vodi jos je nama dobro...





Van mreže Niksic 3

  • **
  • Poruke: 570
  • Starost: 24
  • Lokacija: Nikšić,Crna Gora.
Odg: Chat
« Odgovor #3450 poslato: 06. Februar 2018. u 21:51 »
Okruzi danas prica po Niksicu da se odrza neki fasisticki miting u Beogradu,pogledah nesto na netu,al nema nista opsirno.O kojoj se grupi radi?Kakav je cilj postizanja ovog mitinga?

Van mreže Miki

  • ***
  • Poruke: 2.821
  • Starost: 27
  • Lokacija: Beograd - Bele vode (Žarkovo)
Odg: Chat
« Odgovor #3451 poslato: 07. Februar 2018. u 01:10 »
Elon Musk ljudina lansirao svoju raketu sa Tesla automobilom u Zemljinu orbitu!  :nnc: :D
Kako prenosi B92, automobil će neko vreme provesti u blizini Zemlje a potom će se uputiti ka Marsu. Inače u pitanju je revolucionarni korak u space industriji jer je lansiranje koštalo "svega" 90 miliona dolara, dok tipični troškovi za sličnu raketu NASU koštaju približno jednu milijardu dolara.







<a href="http://www.youtube.com/watch?v=wbSwFU6tY1c" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=wbSwFU6tY1c</a>

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=aBr2kKAHN6M" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=aBr2kKAHN6M</a>




Van mreže СрпскиСељак

  • *
  • Poruke: 158
  • Lokacija: Србија
Odg: Chat
« Odgovor #3452 poslato: 07. Februar 2018. u 05:29 »
Гомила размажених дебила!!! У исто време по свету сисају крв свом народу света а овамо се расипају са тричавих 90 милиончета.....јаооооо! како би их мотком по грбини па би видели све звезде,без лансирања и трошења пара.Мисле сад ће нађу нешто у свемиру....оће али малог ђокицу...ма били би они срећни и то да нађу али нема...само голи камењар и ужарене звезде...

Van mreže zec

  • ***
  • Poruke: 2.839
Odg: Chat
« Odgovor #3453 poslato: 07. Februar 2018. u 10:27 »
.

Van mreže Niksic 3

  • **
  • Poruke: 570
  • Starost: 24
  • Lokacija: Nikšić,Crna Gora.
Odg: Chat
« Odgovor #3454 poslato: 07. Februar 2018. u 22:49 »
Impresivna je ovo!Ovo je zaista mocna stvar :tu:Miki lijepa informacija :thumbup:
Srpskiseljak vjerovatno si onaj tip covjeka koji misli da su Ameri najgluplji narod na svijet :grin:

Van mreže СрпскиСељак

  • *
  • Poruke: 158
  • Lokacija: Србија
Odg: Chat
« Odgovor #3455 poslato: 08. Februar 2018. u 02:52 »
Нисам нигде споменуо амере,има глупих људи али ово је глупо беснило,реци ми само један разуман разлог да ово не назовем како сам га назвао?

Van mreže Paun79

  • **
  • Poruke: 893
  • Starost: 44
  • Lokacija: Borča
Odg: Chat
« Odgovor #3456 poslato: 08. Februar 2018. u 19:25 »
https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2018&mm=02&dd=08&nav_category=78&nav_id=1356390

Pala odluka u EP o ukidanju pomeranja kazaljki na satu

Šta mislite o ovome? Što se mene tiče još sad u martu da promenimo i nek ostane tako.

Van mreže Dejo

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 6.731
  • Starost: 37
  • Lokacija: Subotica
    • Sumeteo
Odg: Chat
« Odgovor #3457 poslato: 08. Februar 2018. u 20:07 »
I ja se slažem da bi tako bilo puno bolje, da ostanemo na letnjem računanju vremena :)

Van mreže ciklon

  • ****
  • Poruke: 5.338
  • Starost: 39
  • Lokacija: Vrbas
Odg: Chat
« Odgovor #3458 poslato: 08. Februar 2018. u 20:33 »
Mi definitivno nismo u dobroj vremenskoj zoni.
Ovo je odlicna odluka, kazaljke pomeriti u martu i ne dirati ih vise.



Van mreže sale pn

  • ***
  • Poruke: 4.631
Odg: Chat
« Odgovor #3459 poslato: 08. Februar 2018. u 21:18 »
Zar vi stvarno mislite da cemo ostati na letnjem racunanju vremena koje je uvedeno 1983. godine? Tek treba da se raspravlja o tome koje ce vreme biti, nigde ne pise da cemo u martu poslednji put pomerati kazaljke na satu.

Po meni je najlogicnije je da ostane zimsko racunanje vremena, jer se ono oduvek koristilo pre nego sto je uvedeno letnje racunanje vremena.  Zamislite letnje racunanje vremena da bude tokom cele godine,znaci zimi bi djaci ujutru po mraku isli u skolu ? Takodje mnoge privatne firme rade od 6 sati, i zbog toga je logicno da zimsko racunanje vremena ostane.

A da budem iskren ne znam zasto se prasina dize oko svega toga, sta je tu toliki problem pomerati kazaljke na satu dva puta godisnje, kakve se traume oko toga prezivljavaju ? Mnogo je ovaj narod postao razmazen da je to cudo.