Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Protivgradna zaštita  (Pročitano 178228 puta)

Van mreže laky

  • ***
  • Poruke: 3.024
  • Lokacija: Dubai, UAE
« Poslednja izmena: 10. Avgust 2010. u 11:45 laky »

Van mreže Ljubiša

  • ***
  • Poruke: 4.575
  • Lokacija: Čestereg - opština Žitište - Srednji Banat
    • www.cestereg.rs
Odg: Protivgradna zaštita
« Odgovor #101 poslato: 10. Avgust 2010. u 12:16 »
Tako je već nekoliko godina u nazad! Kao da neko namerno hoće da se ceo sistem prvo proglasi neuspešnim, a zatim ugasi!

Van mreže laky

  • ***
  • Poruke: 3.024
  • Lokacija: Dubai, UAE
Odg: Protivgradna zaštita
« Odgovor #102 poslato: 10. Avgust 2010. u 14:29 »
 ^^
Pa jel kod vas ima jos protivgradnih raketa?

Van mreže Ljubiša

  • ***
  • Poruke: 4.575
  • Lokacija: Čestereg - opština Žitište - Srednji Banat
    • www.cestereg.rs
Odg: Protivgradna zaštita
« Odgovor #103 poslato: 10. Avgust 2010. u 14:34 »
Imamo tri! ...  :nelupaj: ... ako nisu odneli koju ... raspodela!!!  :sos:

Van mreže laky

  • ***
  • Poruke: 3.024
  • Lokacija: Dubai, UAE
Odg: Protivgradna zaštita
« Odgovor #104 poslato: 10. Avgust 2010. u 14:38 »
Samo 3!!  ??? ??? Pa verovatno to nije dovoljno, ni za jednu oluju. Znaci uzivacemo (tu spadam i ja) u narednom periodu.  :popcorn: :popcorn:
Pa koliko raketa je potrebno za jednu oluju?
Neverujem bas da je nesto efikasna ta raketa ali bolje i to nego nista.

Van mreže Ljubiša

  • ***
  • Poruke: 4.575
  • Lokacija: Čestereg - opština Žitište - Srednji Banat
    • www.cestereg.rs
Odg: Protivgradna zaštita
« Odgovor #105 poslato: 10. Avgust 2010. u 14:58 »
Kada smo počinjali (2001) imali smo po 10 raketa. To je bio neki optimalni broj, međutim, zadnjih 4-5 godina situacija je sve lošija. Ne bi me iznenadilo kada bi kompletan sistem bio ugašen, a onda isti takav podignut od strane nekakve "firme" nekog "uglednog građanina"!!!  :o
Neverujem bas da je nesto efikasna ta raketa ali bolje i to nego nista.
Efikasnost postoji i ja čvrsto stojim iza toga jer sam godinama video sve i svašta! Naravno da postoji veliki broj mana ali ne bih ovom prilikom o tome! Uglavnom, sa tri rakete se teško može nešto uraditi, ponekad to nije dovoljno ni za jedan nalet oblačnosti!

Van mreže laky

  • ***
  • Poruke: 3.024
  • Lokacija: Dubai, UAE
Odg: Protivgradna zaštita
« Odgovor #106 poslato: 10. Avgust 2010. u 15:04 »
Efikasnost postoji i ja čvrsto stojim iza toga jer sam godinama video sve i svašta! Naravno da postoji veliki broj mana ali ne bih ovom prilikom o tome! Uglavnom, sa tri rakete se teško može nešto uraditi, ponekad to nije dovoljno ni za jedan nalet oblačnosti!

Ako ti kazes tako, onda u redu. Ali stednja cini svoje!

Van mreže Mili-CQ

  • **
  • Poruke: 720
  • Starost: 38
  • Lokacija: - Novi Sad -
Odg: Protivgradna zaštita
« Odgovor #107 poslato: 10. Avgust 2010. u 19:19 »
znaci ostaje nam pred oluju  :selam: :pop:
storm spotter/chaser

Van mreže laky

  • ***
  • Poruke: 3.024
  • Lokacija: Dubai, UAE
Odg: Protivgradna zaštita
« Odgovor #108 poslato: 10. Avgust 2010. u 19:55 »
A nismo prolazili bas najbolje i pored protivgradnih raketa.
Samo sto ce sada biti jos gore.

Van mreže beket

  • **
  • Poruke: 1.628
  • Lokacija: (Novi) Beograd
Odg: Protivgradna zaštita
« Odgovor #109 poslato: 10. Avgust 2010. u 20:09 »
e, ovo je vec alarmantno!
 :-:
--- ili... makar za peticiju ----

naslov: Protivgradna zaštita u MUP-u
http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2010&mm=08&dd=10&nav_category=11&nav_id=450897

/naravno, sve bi to bilo lepo kad bi vec obuceni strelci sad postali policajci, pa samim tim dobijali vece honorare, sto je ipak malo verovatno... zar nije bilo price o tome kako ta stvar s avionima jos vise kosta???/  

:crutch:

Van mreže laky

  • ***
  • Poruke: 3.024
  • Lokacija: Dubai, UAE
Odg: Protivgradna zaštita
« Odgovor #110 poslato: 10. Avgust 2010. u 21:15 »
 ^^
 :bang: :bang:
 
E sada ce biti jos gore. Pa bolje je da nema ni jedne rakete nego da se ovi mesaju u meteorologiju.

Dobro je Ljubisa rekao. Prvo sistem proglase losim pa se onda pojavi neko i pravi se pametan (a na kraju ce biti jos gore).
« Poslednja izmena: 10. Avgust 2010. u 21:27 laky »

Van mreže beket

  • **
  • Poruke: 1.628
  • Lokacija: (Novi) Beograd
Odg: Protivgradna zaštita
« Odgovor #111 poslato: 10. Avgust 2010. u 22:14 »

/u nekoj vesti je bio komentar o izvesnoj babi koja kao jadna jedina sama to radi...!/

& zao mi je sto nije trenutno tu ptprince, koji nam je vec raznim komentarima posredno najavljivao da ce se sve ovo desiti i da je sve to neminovno, posto ocigledno tako stvari stoje u rhmz-u... /pisao je kako to mnogo kosta, itd./

ali nesto tu ipak ne stima, posto nam ovako preko medija uvaljuju glupe izgovore -


Van mreže gencic

  • Moderator
  • **
  • Poruke: 1.705
  • Starost: 35
  • Lokacija: Bežanijska kosa- Zapadni deo Bg-a
Odg: Protivgradna zaštita
« Odgovor #112 poslato: 10. Avgust 2010. u 23:48 »
Ne verujem da bi bilo lose da se izdvoji protivgradna zastita kao posebna firma(agencija), pa cak i pri MUP-u.Inace se ona sama jako puno razvila i ima primat u odnosu na ostale vidove modifikacije vremena, ali jasno je opet da mora da ostane u tesnoj sardnji sa RHMZ-om.
Ne vidim problem u tome da onaj ko ispaljuje rakete bude policajac ili bilo ko...(a sigurno nece biti policajac). :D

Van mreže Mili-CQ

  • **
  • Poruke: 720
  • Starost: 38
  • Lokacija: - Novi Sad -
storm spotter/chaser

Van mreže Boda Tajson

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 2.204
  • Starost: 41
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Protivgradna zaštita
« Odgovor #114 poslato: 11. Avgust 2010. u 12:18 »
U ovoj temi su spojene sve teme vezane za protivgradnu zastitu.
Eat healthy. Exercise often. Die anyway.

Van mreže topalovic

  • *
  • Poruke: 34
  • Lokacija: obrenovac
Odg: Protivgradna zaštita
« Odgovor #115 poslato: 14. Avgust 2010. u 23:49 »
ja nerazumem jedno da PG nebude efikasna a osiguravajuce kuce mogu da budu  efikasne, pa meni je pre par godina soja bila osigurana i led je iskasapio a oni mi priznali stetu od 25% a ja na jedan hektar navro samo 350 kg.Prema tome ja osiguravajucim kucama neverujem a i ovim nasim politicarima sto hoce da kupe ove avione.Licno moje misljenje da ovaj sistem treba osavremeniti,usavrsiti i pravilno ga koristiti jer nam dolaze sve vece oluje i sve veci led
Samo šest miliona ljudi ima čast da živi u Srbiji,ostali nemaju tu čast ali imaju sve drugo.

Van mreže gencic

  • Moderator
  • **
  • Poruke: 1.705
  • Starost: 35
  • Lokacija: Bežanijska kosa- Zapadni deo Bg-a
Odg: Protivgradna zaštita
« Odgovor #116 poslato: 15. Avgust 2010. u 00:08 »
^^

Sto se tice metodologije i njene savremenosti mislim da smo u svetskom vrhu jer nas naucni kadar je vrlo jak u svetu(barem je beogradska katedra za meteorologiju bila jako poznata u jednom periodu).Tu ne treba da imamo brige.E, sto se tice savremenosti opreme i radara, to je vec druga prica i to zavisi mnogo vise od raspolozivih para, sa kojima znamo svi kako je.

Van mreže Mili-CQ

  • **
  • Poruke: 720
  • Starost: 38
  • Lokacija: - Novi Sad -
Odg: Protivgradna zaštita
« Odgovor #117 poslato: 15. Avgust 2010. u 03:05 »
Meni sve mirise na to da se sve vrti oko osiguravajucih kuca!
A kako ce seljak jos i osiguranje da plati???

U ovoj situaciji zasejavanje oblaka iz aviona mislim da je bas isplativo.  :nelupaj:

A mozda ove godine istrazuju efikasnos protivgradne odbrane.  :neznam:  :nelupaj:  :blahblah:
storm spotter/chaser

Van mreže Covek

  • *
  • Poruke: 96
  • Lokacija: Banat
Odg: Protivgradna zaštita
« Odgovor #118 poslato: 16. Avgust 2010. u 15:10 »
Koliko protivgradnih raketa ima u Banatu tj. one sto su "nadlezne" za Zrenjanin i okolinu?

Van mreže gencic

  • Moderator
  • **
  • Poruke: 1.705
  • Starost: 35
  • Lokacija: Bežanijska kosa- Zapadni deo Bg-a
Odg: Protivgradna zaštita
« Odgovor #119 poslato: 16. Avgust 2010. u 15:52 »
Na to pitanje sumnjam da ti iko ovde moze pouzdano da odgovori, jer su to neki podaci koji se drze unutar RHMZ-a.Ali, dovoljno je samo znati koliko je bilo protivgradnih dejstava u prethodnom periodu, pa ako jeste, sumnjam da je nesto mnogo ostalo.Nesto sad ne mogu da se prisetim da li je Banat imao dosta gradonosnih oblaka ove godine, ali je jasno da je stanje u vezi sa raspolozivim brojem raketa, generalno lose u celoj Srbiji.