Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Mart 2008. I dekada  (Pročitano 88787 puta)

Van mreže pavlovic

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 4.535
  • Starost: 38
  • Lokacija: Chicago, Illinois
Odg: Mart 2008. I dekada
« Odgovor #20 poslato: 01. Mart 2008. u 17:59 »
Sad se sve smirilo...Pada kiša,vetar se primirio.Ono glavno je trajalo 5-10 minuta.Imam tri slike,ali skoro pa neupotrebljive.Iskreno,ovakav vetar nisam očekivao.
Boce bilo je baš uzbudljivo,dva jablana u dvorištu moje zgrade su se obrušila u sekundi.Valjda nije oštećen ni jedan auto...

Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.791
  • Starost: 51
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Odg: Mart 2008. I dekada
« Odgovor #21 poslato: 01. Mart 2008. u 18:10 »
Sreća da je trajalo tako kratko
Talas ide brzo na jug Kod mene za sat-dva
Ja sam već imao dana sjak vetar SW do 17.5 m/s
Od NW sam malo zaklonjen tako da se nadam da neću imati neprilike

Van mreže pavlovic

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 4.535
  • Starost: 38
  • Lokacija: Chicago, Illinois
Odg: Mart 2008. I dekada
« Odgovor #22 poslato: 01. Mart 2008. u 18:17 »
Bukvalno u sekundi snažan udar i posle toga slabiji udari.Videćemo šta će reći Ogimet o brzini vetra,jer na Košutnjaku nije precizno,već pokazuje između 20 i 30 m-s,ali je ta strelica bliža 30-ici...Meteorološka stanica Kumodraž (izvinjavam se,mislio sam na Trošarinu) je zabeležila udar od 30.6 m/s

Evo je jedna fotka,nije nešto,u svom tom uzbuđenju sam zaboravio da isključim blic+morao sam da je malo posvetlim.Mada i bez blica bi bila mutnija,jer se smračilo ko da je duboka noć...



« Poslednja izmena: 01. Mart 2008. u 19:54 pavlovic »

Van mreže beket

  • **
  • Poruke: 1.628
  • Lokacija: (Novi) Beograd
Odg: Mart 2008. I dekada
« Odgovor #23 poslato: 01. Mart 2008. u 19:50 »
kod mene je trajalo nekih 10-15 minuta, jaki udari vetra (mada, pretpostavljam ne veci od 20 m/s), jaka kisa...

ali divljalo je u celom gradu, mozda jos vise:
/delimican citat vesti/ -

ODUVANI BILBORDI U BEOGRADU

U Beogradu, na mostu Gazela, od udara vetra, zajedno sa nosećim konstrukcijama srušilo se nekoliko velikih tabli sa oznakama gradova zbog čega je nastao kolaps u saobraćaju, a slično je i u pojedinim delovima grada.

Prema najavama meteorologa, tokom večeri, nevreme će zahvatiti i Šumadiju

Štete u gradu nema

Izvor: Studio B - Beta

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Mart 2008. I dekada
« Odgovor #24 poslato: 01. Mart 2008. u 19:53 »
Koje neočekivano nevrijeme na sjeveru Srbije !  :o

U Crnoj Gori mnogo mirnije vrijeme. Izgleda da nas ovaj front majstorski zaobilazi. Nema ni vjetra, ni padavina.

Kod mene danas Tmax 13.8C, a palo je 4mm kiše (najviše u Crnoj Gori).


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Mart 2008. I dekada
« Odgovor #25 poslato: 01. Mart 2008. u 21:12 »
Stiglo to nevrijeme i do sjevera Crne Gore. Pljevlja u 21h imaju sjevereni vjetar od čak 14 m/s i pad temperature od 6C. U ostatku Crne Gore još uvijek ništa, čak je i temperatura u porastu.


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.463
  • Lokacija: Novi Beograd
Odg: Mart 2008. I dekada
« Odgovor #26 poslato: 01. Mart 2008. u 21:32 »
uuu bilo je extra... ja malo zadremao... kad ono pronudi me jak vetar koji je nosio kisu na moj prozor... nije bilo grmljavine nazalost. Inace bilo je bas haos dobro...

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: Mart 2008. I dekada
« Odgovor #27 poslato: 01. Mart 2008. u 21:41 »
Ja tek sada doao kući jer sam bio kod sestre sređivao računar. Istina je. Novi Sad je zahvatila velika oluja praćena olujnim vetrom (odlomljene grane ispred moje zgrade), gradom (nisam ga video jer nisam bio u mogućnosti da gledam kroy prozor baš tada) i jedno 5-7 puta je zagrmelo poprilično jako.
Eto 1. mart nam donese prvu oluju koja izlgeda ipak ne označava dolazak leta nego povratak zime.

Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.463
  • Lokacija: Novi Beograd
Odg: Mart 2008. I dekada
« Odgovor #28 poslato: 01. Mart 2008. u 21:59 »
stanica Beograd-Nikola Tesla aerodrom javlja da je oluja sa grmljavinom bila izmedju 17.30h i 18h, i posle u 19h, tamo su udari vetra bili do 54 km/h, ali po Meteos stanici udari vetra su isli do 110 km/h

Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.463
  • Lokacija: Novi Beograd
Odg: Mart 2008. I dekada
« Odgovor #29 poslato: 01. Mart 2008. u 22:12 »
Evo sta kazu mediji
www.b92.net
Jako nevreme u Srbiji
1. mart 2008. | 18:39 -> 21:05 | Izvor: B92, Tanjug 
Beograd -- Jako nevreme sa pljuskovima i grmljavinom zahvatilo je večeras severni deo Srbije.

U Beogradu, na mostu Gazela, od udara vetra, zajedno sa nosećim konstrukcijama srušilo se nekoliko velikih tabli sa oznakama gradova zbog čega je nastao kolaps u saobraćaju, a slično je i u pojedinim delovima grada. Prema najavama meteorologa, tokom večeri, nevreme će zahvatiti i Šumadiju. Ovaj olujni talas stiže velikom brzinom iz srednje Evrope, gde je tokom dana već protutnjao preko Nemačke, Češke i Austrije, usmrtivši osmoro ljudi.

Oko 18 časova područje Čelareva, Bačke Palanke, Bačkog Petrovca, Bača i Beočina zahvatilo je olujno nevreme praćeno kišom i olujnim vetrom, koje je trajalo sat vremena i nanelo ogromne štete.

U Bačkoj Palanci vetar je odneo krov sa tržnog centra "Mozaik", polomljeno je drveće i pokidana je niskonaponska električna mreža.

Nevreme je slična oštećenja nanelo i u drugim opštinama Bačke, dok je na području Beočina padao i grad.

Zbog kiše, vidljivost na putevima je smanjena, a kolovozi na svim putnim pravcima klizavi, pa se vozačima na ovom području skreće pažnja na opreznu vožnju.


www.rts.co.yu
U Vojvodini duvao olujni vetar

Područje Vojvodine zahvaćeno je oko 17 sati olujnim vetrom koji je dostizao brzinu i do 100 kilometara na sat, što je prouzrokovano prostranim ciklonom koji se kretao preko Evrope, rečeno je u Hidrometeorološkom zavodu Srbije.

Područje Čelareva, Bačke Palanke, Bačkog Petrovca, Bača i Beočina zahvatilo je nezapamćeno olujno nevreme praćeno kišom i olujnim vetrom koje je trajalo sat vremena i nanelo ogromne štete.

U Bačkoj Palanci vetar je odneo krov sa tržnog centra 'Mozaik', polomljeno je drveće i pokidana je niskonaponska električna mreža.

Nevreme je slična oštećenja nanelo i u drugim opštinama Bačke, dok je na području Beočina padao i grad.

Zbog kiše, vidljivost na putevima je smanjena, a kolovozi na svim putnim pravcima klizavi, pa se vozačima na ovom području skreće pažnja na opreznu vožnju, poručuju iz putarske službe AD Radnik.

U Beogradu je oko 17.30 jak vetar rušio bandere sa osvetljenjem i izazvao oštećenje konstrukcije mosta Gazela na više mesta.

Tom prilikom, delovi oštećene konstrukcije teški 2,5 tone su pali i izazvali oštećenja na nekoliko automobila u saobraćaju. Na samom mostu dogodila su se i dva lančana sudara pa je 'Gazela', odnosno autoput Beograd-Zagreb je u tom delu bio zatvoren.

 

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Mart 2008. I dekada
« Odgovor #30 poslato: 01. Mart 2008. u 23:10 »
U 23h Pljevlja imaju jak snijeg ! :o (mimo svake najave).
Front je stigao i do Nikšića koji trenutno ima jaku kišu i temperaturu od 5C.


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Mart 2008. I dekada
« Odgovor #31 poslato: 02. Mart 2008. u 10:21 »
Onaj front je sinoć ipak stigao do Podgorice i tu se zaglavio. Na primorju ništa. :(

U Baru vedro. Tmin 9C, Takt 16C.


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm


Van mreže JOPA

  • ***
  • Poruke: 2.340
  • Starost: 2019
  • Lokacija: Split
Odg: Mart 2008. I dekada
« Odgovor #32 poslato: 02. Mart 2008. u 11:07 »
14°C i pretežno vedro. Još samo da je malo temperatura veća i bilo bi prekrasno. ;D

Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.791
  • Starost: 51
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Odg: Mart 2008. I dekada
« Odgovor #33 poslato: 02. Mart 2008. u 12:00 »
Kod mene pretežno sunčano
Sinoć je palo 5.1mm kiše
Takt=14.2°C

Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.463
  • Lokacija: Novi Beograd
Odg: Mart 2008. I dekada
« Odgovor #34 poslato: 02. Mart 2008. u 13:36 »
Beograd T=14 C oblacno

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: Mart 2008. I dekada
« Odgovor #35 poslato: 02. Mart 2008. u 14:10 »
Evo u Novom Sadu se delimično razvedrilo pa sada ima i sunčanih intervala. Temperatura 15 stepeni.

Van mreže COJA

  • **
  • Poruke: 1.603
  • Starost: 36
  • Lokacija: Osijek/Gradište
Odg: Mart 2008. I dekada
« Odgovor #36 poslato: 02. Mart 2008. u 15:59 »
Citat: COJA
maloprije bio Na RC-u, najjači udar vijetra zabilježen je u 16:30 h i  iznosio je 96 km/h. Ima više kuča sa oštečenim krovovima, uz kuće ima i iščupanim stabala. RC se nalazi na brdašcu 97m, 20m više nego kod mene pa je vjetar bio snažniji.

evo par slija sa terena:

uzvisina na kojoj nema prepreka pa vjetar bude jači:


a odmah do nje je RC:


Posljedice nevermena:


vjetar je oštetio krovove kuća:



...



čupa je stabla, kidao grane:


od siline vjetra urušila se šupa:


puknuta greda:



vijesti.hrt.hr
2. ožujka - Olujno nevrijeme pogodilo je jučer Osječko-baranjsku, Vukovarsko-srijemsku, Virovitičko-podravsku, Požeško-slavonsku, Brodsko-posavsku, Varaždinsku i Karlovačku županiju.

S jedne stambene zgrade u Vinkovcima vjetar je odnio limeni krov. Oštećeno je nekoliko automobila, srušena su ili iščupana stabla, nestalo je struje. Jedna je osoba lakše ozlijeđena kad je vjetar prevrnuo automobil. Nevrijeme je krivo i što je bez krova ostala vukovarska osnovna škola. Nasreću, nitko od učenika koji su bili u školskoj dvorani nije ozlijeđen.

Šteta se još procjenjuje, no prema prvim informacijama, neće se moći sanirati u kratkom roku. U rušenju drveća oštećene su još neke građevine.

Video:
http://vijesti.hrt.hr/content/view/42015/10/

Van mreže slovenka

  • **
  • Poruke: 1.872
  • Starost: 38
  • Lokacija: Prebold / Miklavž pri Taboru / Slovenija
  • I Love Winter and Summer!!
    • CIKLON.SI
Odg: Mart 2008. I dekada
« Odgovor #37 poslato: 02. Mart 2008. u 16:00 »
Na Kredarici puše vjetar na udare čak 44m/s (158km/h)!!! :-[ :-[ :-[ :o


Kod mene je pretežno vedro i sunčano, te toplo, T=20C 8)
Puše vjetar na udare preko 50km/h!! :D
I LOVE WINTER AND SUMMER!!!

CIKLON.SI

http://ciklon.si/

http://ciklon.si/forum/

Van mreže JOPA

  • ***
  • Poruke: 2.340
  • Starost: 2019
  • Lokacija: Split
Odg: Mart 2008. I dekada
« Odgovor #38 poslato: 02. Mart 2008. u 18:07 »
Umjereno oblačno uz 14°C. Strašno je to u Slavoniji.

Van mreže beket

  • **
  • Poruke: 1.628
  • Lokacija: (Novi) Beograd
Odg: Mart 2008. I dekada
« Odgovor #39 poslato: 02. Mart 2008. u 23:29 »
opet vetar! mada tzv. "umereni"...