Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Protivgradna zaštita  (Pročitano 177253 puta)

Van mreže Ljubiša

  • ***
  • Poruke: 4.575
  • Lokacija: Čestereg - opština Žitište - Srednji Banat
    • www.cestereg.rs
Odg: Protivgradna zaštita
« Odgovor #400 poslato: 23. April 2014. u 18:50 »
Evo zasto nema raketa.....  :twisted:

https://www.youtube.com/watch?v=BYK6Et8JPwU
Ahaha ... :super:
Ovo je i žalosno i smešno! Nikada mi nije bilo jasno zašto kada za neki državni sektor kupuju automobile, uvek uzimaju skuplje a ne neke jeftinije modele. :neznam:
Eto čovek je dao objašnjenje ... "Nežne im guze!" :doh:

EDIT: Danas mi stigle cele DVE rakete za novu sezonu odbrane od grada! Treba li komentar?

Van mreže ssoney

  • **
  • Poruke: 1.731
  • Starost: 44
  • Lokacija: Vrsac
Odg: Protivgradna zaštita
« Odgovor #401 poslato: 24. April 2014. u 14:23 »
Ahaha ... :super:
Ovo je i žalosno i smešno! Nikada mi nije bilo jasno zašto kada za neki državni sektor kupuju automobile, uvek uzimaju skuplje a ne neke jeftinije modele. :neznam:
Eto čovek je dao objašnjenje ... "Nežne im guze!" :doh:

EDIT: Danas mi stigle cele DVE rakete za novu sezonu odbrane od grada! Treba li komentar?

Sva sreca, pa nema grada kod nas za sada, sto ne znaci da ga nece biti. Ostaje samo da se molimo da nam se vremenske prilike smiluju i oblaci daju sto manje grada u nasoj zemlji ove godine...

Van mreže Ljubiša

  • ***
  • Poruke: 4.575
  • Lokacija: Čestereg - opština Žitište - Srednji Banat
    • www.cestereg.rs
Odg: Protivgradna zaštita
« Odgovor #402 poslato: 17. Maj 2014. u 16:25 »
EDIT: Danas mi stigle cele DVE rakete za novu sezonu odbrane od grada! Treba li komentar?
Pre nekoliko dana stigle još tri rakete ... ukupno 5!

Van mreže Profiamater

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.317
  • Starost: 105
  • Lokacija: Beograd-centar, 130mnv
Odg: Protivgradna zaštita
« Odgovor #403 poslato: 24. Jun 2014. u 18:55 »
Rade Biševac (52) povređen je ispred prodavnice u naselju Beloševac kada je ispred njega eksplodirala protivgradna raketa, koja je umesto oblak, pogodila asfalt.
Nezgoda se dogodila oko 15 sati i on je prevezen Urgentni centar na odeljenje hirurgije. Zadobio je povrede glave, vrata, ruke i noge.

Kako je za “Blic” izjavio Slobodan Stanisavljević, zamenik načelnika Uprave za vanredne situacije,“tokom dejstva protivgradne odbrane, koje je trajalo sat vremena, tri rakete su pale na Kragujevac.
- Osim u Ulicu Svetolika Janjića u naselju Beloševac, gde je povređen Beloševac, dve su pale na pomoćne objekte u ulicama Đure Salaja i u Solunskoj, gde su raznele krovove šupe i garaže, ali bez ljudskih žrtava.
Dejstvo protivgradne odbrane sa radarskog centra Bešnjaja je počelo u 13.45, a završeno u 14.50. Ispaljeno je ukupno 124 raketa.
Lokalne televizije javljaju da su u današnjem jednočasovnom dejstvu protivgradne odbrane sa radarskog centra Bešnjaja, tri od 124 ispaljenih raketa, pale na Kragujevac.
Jedna je pala na asfalt, usled čije eksplozije je i povređen Rade M.. Ostale dve su pale na krovove šupe i garaže, u ulici Đure Salaja i u Solunskoj, i tamo srećom nije bilo povređenih.


http://www.alo.rs/vesti/aktuelno/kragujevac-protivgradna-raketa-pogodila-coveka-ispred-samoposluge/59269

Van mreže zaraza

  • *
  • Poruke: 354
Odg: Protivgradna zaštita
« Odgovor #404 poslato: 24. Jun 2014. u 21:42 »
Kako je moguce da bas toliko raketa popada po gradu? Obzirom sta je u pitanju, 3 od 120 nije tako malo...

Van mreže Ljubiša

  • ***
  • Poruke: 4.575
  • Lokacija: Čestereg - opština Žitište - Srednji Banat
    • www.cestereg.rs
Odg: Protivgradna zaštita
« Odgovor #405 poslato: 24. Jun 2014. u 22:25 »
Jak vetar može da ima udela, loša izrada raketa, nemarnost strelaca ... još jedna stvar, mislim da sam već pisao o tome. Mi npr. imamo "zonu zabrane" dejstva prema selu, bez obzira što je ono na nekih 1-1,5km udaljeno. Svi strelci ukoliko imaju naseljeno mestu u blizini, imaju zabranu dejstvovanja u tom smeru.

Van mreže zaraza

  • *
  • Poruke: 354
Odg: Protivgradna zaštita
« Odgovor #406 poslato: 24. Jun 2014. u 22:34 »
Kakav upaljac imaju te rakete? Pretpostavljam da je u pitanju nekakav barometarski upaljac koji se aktivira na nekoj visini....Ako je to tacno, da li je tacno da je doslo do detonacije pri udaru u zemlju ili se jednostavno radi o masa x ubrzanje :)

Van mreže Ljubiša

  • ***
  • Poruke: 4.575
  • Lokacija: Čestereg - opština Žitište - Srednji Banat
    • www.cestereg.rs
Odg: Protivgradna zaštita
« Odgovor #407 poslato: 24. Jun 2014. u 22:40 »
Uf sad me previše pitaš, nisam upućen u tu materiju. Mislim da ima punjenje koje je dovodi do određene visine, a onda se gore aktivira "detonacija" koja raspe reagens. Mislim da tako ide.

Van mreže Vladimir

  • ***
  • Poruke: 2.146
  • Starost: 31
  • Lokacija: Gornji Milanovac 332m.n.v.
Odg: Protivgradna zaštita
« Odgovor #408 poslato: 24. Jun 2014. u 22:54 »
Ljubisa,jel i dalje imate 5 raketa,ili je pristiglo jos?
Danas se bas pucalo u nasim krajevima,tako da deluje da ima raketa,e sad do kada videcemo.

Van mreže zaraza

  • *
  • Poruke: 354
Odg: Protivgradna zaštita
« Odgovor #409 poslato: 25. Jun 2014. u 00:41 »
Uf sad me previše pitaš, nisam upućen u tu materiju. Mislim da ima punjenje koje je dovodi do određene visine, a onda se gore aktivira "detonacija" koja raspe reagens. Mislim da tako ide.

Ok :)

Mene u stvari najvise zanima da li raketa moze da eksplodiira pri udaru u nesto - kao sto pise u novinama...

Van mreže Ljubiša

  • ***
  • Poruke: 4.575
  • Lokacija: Čestereg - opština Žitište - Srednji Banat
    • www.cestereg.rs
Odg: Protivgradna zaštita
« Odgovor #410 poslato: 25. Jun 2014. u 07:01 »
Ljubisa,jel i dalje imate 5 raketa,ili je pristiglo jos?
Danas se bas pucalo u nasim krajevima,tako da deluje da ima raketa,e sad do kada videcemo.
Dobili smo još 3 od opštine, tako da sada imamo 8. Nemaju svi isto, jer negde su opštine učestvovale u kupovini raketa, a negde ne.

Van mreže Ljubiša

  • ***
  • Poruke: 4.575
  • Lokacija: Čestereg - opština Žitište - Srednji Banat
    • www.cestereg.rs
Odg: Protivgradna zaštita
« Odgovor #411 poslato: 05. April 2015. u 10:16 »
I ove godine kao i prošle, početak sezone odbrane od grada će kasniti.
Tužno da ne može biti tužnije.


Van mreže Ljubiša

  • ***
  • Poruke: 4.575
  • Lokacija: Čestereg - opština Žitište - Srednji Banat
    • www.cestereg.rs
Odg: Protivgradna zaštita
« Odgovor #412 poslato: 17. Maj 2015. u 11:26 »
Jutros obavešteni da je sezona odbrane od grada počela 15.05.2015.Raspodela raketa narednih dana.
Zanimljivo da je sve krenulo posle "šamara" od pre neki dan ... http://www.serbianmeteo.com/forum/index.php?topic=3592.msg194052;topicseen#top

Van mreže Ljubiša

  • ***
  • Poruke: 4.575
  • Lokacija: Čestereg - opština Žitište - Srednji Banat
    • www.cestereg.rs
Odg: Protivgradna zaštita
« Odgovor #413 poslato: 20. Maj 2015. u 08:32 »
Ove godine sezona odbrane od grada počela 15.05.2015. Trajaće 5 meseci (30 dana kraće) a strelci će biti plaćeni 12 000 dinara ukupno za celu sezonu (do sada je bilo 24 000 za celu sezonu). Sramota!!!

Van mreže sale pn

  • ***
  • Poruke: 4.631
Odg: Protivgradna zaštita
« Odgovor #414 poslato: 23. Maj 2015. u 23:58 »
A sta tek reci na ovo, 80 dinara po danu placaju nase strelce na teritoriji opstine, a neke protivgradne stanice nece raditi, samo neke: :doh:

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=sQlXBNM2ezs" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=sQlXBNM2ezs</a>

Ovo je stvarno tuzno, da tuznije ne moze biti.

Van mreže laky

  • ***
  • Poruke: 3.024
  • Lokacija: Dubai, UAE
Odg: Protivgradna zaštita
« Odgovor #415 poslato: 11. Jun 2015. u 13:32 »

Van mreže Ljubiša

  • ***
  • Poruke: 4.575
  • Lokacija: Čestereg - opština Žitište - Srednji Banat
    • www.cestereg.rs
Odg: Protivgradna zaštita
« Odgovor #416 poslato: 16. Oktobar 2015. u 20:27 »
Završena i ova sezona odbrane od grada!

Van mreže Ljubiša

  • ***
  • Poruke: 4.575
  • Lokacija: Čestereg - opština Žitište - Srednji Banat
    • www.cestereg.rs
Odg: Protivgradna zaštita
« Odgovor #417 poslato: 16. April 2016. u 23:37 »
Da napišem da je juče startovala sezona odbrane od grada. Stanje sa opremom, raketama i slično, kao i prethodnih godina. Loše, loše i loše. Ugovori su i dalje isti (4000 dinara mesečno po strelcu), mnogi strelci su odustali od rada tako da verujem da fali nekih 30-40% strelaca ... na katastrofalno stanje sa raketama to je još pogoršalo situaciju.
Sve u svemu, ništa se bitno nije promenilo u odnosu na prethodne godine!

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.174
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Protivgradna zaštita
« Odgovor #418 poslato: 29. Maj 2016. u 11:00 »
Ali najjače je kako je "nestao" ovaj lik iz Kosjerića što je lupao one gluposti, nakon onog grada 2014-te  :laught: :rofl:
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže Ljubiša

  • ***
  • Poruke: 4.575
  • Lokacija: Čestereg - opština Žitište - Srednji Banat
    • www.cestereg.rs
Odg: Protivgradna zaštita
« Odgovor #419 poslato: 29. Maj 2016. u 13:40 »
Rekoh ja jednom davno ...
E da, po ovom tvom pisanju shatio sam jednu stvar ... da za koji dan padne grad u Kosjeriću ti bi rekao da ti je otišao tranzistor na mašini i da zato nije mogla da deluje. Nadam se, kada se to desi, da ćeš biti dovoljno hrabar da dođeš na ovo mesto i priznaš da nisi bio u pravu.Na prethodnih pet strana sve od dokaza što si izneo je: 2,5 godine nije pao grad u Kosjeriću.