Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Automatske meteorološke stanice  (Pročitano 332562 puta)

Van mreže atari

  • *
  • Poruke: 14
Odg: Automatske meteorološke stanice
« Odgovor #580 poslato: 11. Jul 2016. u 12:54 »
Paracin
109.92.181.159:8080/weewx

Van mreže Darko Vr/Sc

  • **
  • Poruke: 1.513
  • Starost: 25
  • Lokacija: Surdulica (600mnv), Vranje (460mnv)
Odg: Automatske meteorološke stanice
« Odgovor #581 poslato: 18. Jul 2016. u 18:20 »
 ^^ ^^ Ljudi planiram da uzemem  meteorolosku stanicu ali da bude onako ni preskupa ali ni prejeftina... mislim da bude prosecna, nasao sam jednu valjda je ok, ako moze neko da je prokomentarise  :D 


evo i linka- http://www.tagor-conrad.rs/artikel.php?ks=672286


PS. ne planiram da je uzmem jos, tek kroz nekoliko meseca
Pa da je ukljucimo u nas sitem  :grin: :grin: :grin:


Van mreže dikile

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 8.579
  • Starost: 39
  • Lokacija: Paraćin, 129 m n.v.
Odg: Automatske meteorološke stanice
« Odgovor #582 poslato: 18. Jul 2016. u 22:20 »
Paracin
109.92.181.159:8080/weewx

stanica nema meteorolosku kucicu pa su podaci po vedrom danu nerealni.

^^ ^^ Ljudi planiram da uzemem  meteorolosku stanicu ali da bude onako ni preskupa ali ni prejeftina... mislim da bude prosecna, nasao sam jednu valjda je ok, ako moze neko da je prokomentarise  :D 


evo i linka- http://www.tagor-conrad.rs/artikel.php?ks=672286


PS. ne planiram da je uzmem jos, tek kroz nekoliko meseca
Pa da je ukljucimo u nas sitem  :grin: :grin: :grin:



Stanica je ok samo ti treba meteoroloska kucica da bi podaci bili sto tacniji. Jedva cekam da se posle nekoliko godina konacno jos neko prikljuci u nasu mrezu.

Van mreže atari

  • *
  • Poruke: 14
Odg: Automatske meteorološke stanice
« Odgovor #583 poslato: 18. Jul 2016. u 23:29 »
Nacicu nesto po vojnom otpadu da upotebim za kucicu bitno da sam nekako napravio drajvere za sdr i da funcionise, sve je sklepano za 40e(stanica+sdr) tako da je bilo malo vise muke da se nastimuje, jos da naterm kisni senzor negde mi se gube podaci u konverziji pa da dodam jos neki i da prebacim sve na neki orange pi posto trenutno radi na vituenoj masini. Kad sve razradim dodacu jos 10ak stanica u okolini da imamo prave informacije sa vise lokacija.Dodacu uskoro i kameru mozda i jos neki senzor sve zavisi od slobodnog vremena.

Van mreže sale pn

  • ***
  • Poruke: 4.631
Odg: Automatske meteorološke stanice
« Odgovor #584 poslato: 18. Jul 2016. u 23:49 »
Ovo je stvarno super, samo me zanima na kojoj lokaciji ce biti nova stanica, negde u gradu ili okolina Paracina? Hvala unapred.

Van mreže dikile

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 8.579
  • Starost: 39
  • Lokacija: Paraćin, 129 m n.v.
Odg: Automatske meteorološke stanice
« Odgovor #585 poslato: 18. Jul 2016. u 23:59 »
Nacicu nesto po vojnom otpadu da upotebim za kucicu bitno da sam nekako napravio drajvere za sdr i da funcionise, sve je sklepano za 40e(stanica+sdr) tako da je bilo malo vise muke da se nastimuje, jos da naterm kisni senzor negde mi se gube podaci u konverziji pa da dodam jos neki i da prebacim sve na neki orange pi posto trenutno radi na vituenoj masini. Kad sve razradim dodacu jos 10ak stanica u okolini da imamo prave informacije sa vise lokacija.Dodacu uskoro i kameru mozda i jos neki senzor sve zavisi od slobodnog vremena.

Sviđa mi se ideja u potpunosti. Zeli ti uspesan projekat. Inače upoređujem podatke sa tvoje i moje stanice u noćnim satima i mogu da ti kazem da si odlično uradio posao.  Sale stanica je u ulici Majora Marka, nasao sam je WU.

Što se tiče kamere i kod mene je u planu njeno postavljanje čeka se samo isporuka dotične.

Van mreže atari

  • *
  • Poruke: 14
Odg: Automatske meteorološke stanice
« Odgovor #586 poslato: 19. Jul 2016. u 00:50 »
ja imam neku staru usb koju ne koristim samo da napravim neki duzi kabl i da je bocnem a gledacu i na petrus da vratim jednu ip koju sam koristio ranije

Van mreže Darko Vr/Sc

  • **
  • Poruke: 1.513
  • Starost: 25
  • Lokacija: Surdulica (600mnv), Vranje (460mnv)
Odg: Automatske meteorološke stanice
« Odgovor #587 poslato: 19. Jul 2016. u 07:18 »
Hvala ti Dikile  :D
Sto se tice kucice to planiram ovih dana da pravim, naravno bela od drveta, skoro identicna kao profi  :tu:  kad napravim slikacu pa cu ubaciti da vidite, nzm da li imam ok mesto za lokaciju, ispred kuce u travnjaku ali mi je problem sto je recimo od mesta gde ce biti kucica put udaljen 4 m i na suprotnoj strani kuca za isto 4m, a sa bocne strane je travnjak jo po 5 m...
A anemometar planiram na vrhu kuce taman 10 m  :D
e kad ste spomenuli kamere imam i ja jednu USB pa mzd je i prikljucim videcu... otom potom




Van mreže dikile

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 8.579
  • Starost: 39
  • Lokacija: Paraćin, 129 m n.v.
Odg: Automatske meteorološke stanice
« Odgovor #588 poslato: 19. Jul 2016. u 08:10 »
Hvala ti Dikile  :D
Sto se tice kucice to planiram ovih dana da pravim, naravno bela od drveta, skoro identicna kao profi  :tu:  kad napravim slikacu pa cu ubaciti da vidite, nzm da li imam ok mesto za lokaciju, ispred kuce u travnjaku ali mi je problem sto je recimo od mesta gde ce biti kucica put udaljen 4 m i na suprotnoj strani kuca za isto 4m, a sa bocne strane je travnjak jo po 5 m...
A anemometar planiram na vrhu kuce taman 10 m  :D
e kad ste spomenuli kamere imam i ja jednu USB pa mzd je i prikljucim videcu... otom potom





Bez brige ni mi ostali nemamo bas idealne uslove. Bice to svakako dobro :)

Van mreže Darko Vr/Sc

  • **
  • Poruke: 1.513
  • Starost: 25
  • Lokacija: Surdulica (600mnv), Vranje (460mnv)
Odg: Automatske meteorološke stanice
« Odgovor #589 poslato: 19. Jul 2016. u 08:17 »
Nadam se,
 pa gledam sto bolje mesto da pronadjem  :D , da bude max. sto moze verodostojno...

Van mreže p.e.dj.a

  • *
  • Poruke: 63
  • Lokacija: Užice
    • Peđina beležnica
Odg: Automatske meteorološke stanice
« Odgovor #590 poslato: 24. Jul 2016. u 09:36 »
Ne bi bilo loše da na sajtu ili forumu negde postoji odeljak s aprikazima meteo stanica, za one koji se interesuju ili nameravaju da psotave, da imaju gde da vide šta je šta, šta valja a šta ne valja i uopšte iskustva sa pojedinim modelima.

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Automatske meteorološke stanice
« Odgovor #591 poslato: 28. Jul 2016. u 11:31 »
 ^^ Dare samo napred zanimljiv je kraj oko Surdulice ali tamo ima bas malo stanica u blizini, ako uopste i moze da se kaze da su blizu  :)
Ne bi bilo loše da na sajtu ili forumu negde postoji odeljak s aprikazima meteo stanica, za one koji se interesuju ili nameravaju da psotave, da imaju gde da vide šta je šta, šta valja a šta ne valja i uopšte iskustva sa pojedinim modelima.
Da, to je dobra ideja... :)

https://www.conrad.de/de/funk-regenmesser-alecto-ws-1200-679472.html
Zanimljiva stvarcica i ne toliko skupa, conrad ima predstavnistvo i u hrvatskoj i tamo sa sve postarinom ispadne oko 45 evra al ne znam dal salju i u nasu zemlju... Iam dva pitanja prvo je koliko bi bila postarina ako ovo moze da se naruci i dodje kod nas sa ovog sajta ili hrvatskog ako salju? a drugo je jel kad je ams spojena sa pc i salje podatke na net kompjuter mora da bude stalno ukljucen ili postoji neki drugi nacin da se poveze sa internetom kad je komp ugasen i da salje podatke? Pitam za sada samo informativno...


Van mreže Dejo

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 6.731
  • Starost: 37
  • Lokacija: Subotica
    • Sumeteo
Odg: Automatske meteorološke stanice
« Odgovor #592 poslato: 28. Jul 2016. u 11:53 »
Ima bezbroj stanica, slično koliko i mobilnih telefona, ne verujem da bi se iko usudio da pravi tabelu sa poređenjem...

Postoje stanice koje mere samo temperaturu spolja/unutra, obično uz to i vlažnost vazduha. Pa onda koje imaju još po jednu ili dve mogućnosti. Kompletnu stanicu (koja meri temperaturu, vlažnost, padavine, pritisak, jačinu i smer vetra) je teško naći ispod 100e, a bilo šta kvalitetnije je preko 200e (te već uglavnom imaju i mogućnost povezivanja na PC).

Ova stanica što je Bart stavio za 40e ima samo za merenje temperature i količine padavina i nema mogućnost povezivanja na PC.

Ukoliko želite 24h slanje podataka na net potrebno je da je računar upaljen 24h. Ja sam u početku koristio manji laptop a sada INTEL Nuc gde je sve spakovano u kutiju koja stane na dlan i radi besprekorno i nečujno. Ima stanica koje se preko WIFI mogu povezati na ruter ali tada samo ograničene mogućnosti slanja samo na WU ili slične sajtove.

Conrad ima neko predstavništvo u Srbiji, ali sve ide po narudžbini pa se čeka 2-3 nedelje.

http://www.tagor-conrad.rs/Ku%C4%87a%20i%20ba%C5%A1ta/Vreme/


Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Automatske meteorološke stanice
« Odgovor #593 poslato: 28. Jul 2016. u 12:10 »
Hvala Dejo na odgovoru :)
Ovo sto sam ubacio je pre svega zbog cene a i evo kao meni bas i ne odgovara da ceo dan komp bude upaljen tako da ce mozda posluziti i ova jer mene najvise zanima temperatura i padavine :) Mada sa ovom stvarcicom je stvarno tesko napraviti m. zaklon pa temperatura pitanje koliko bi bila realna danju ...Nema je na sajtu tagora...
Ja shvatio da je pedja mislio samo nekoliko stanica kao preporuka :)Mislim da sam pre nekoliko meseci video tako nesto na forumu nasih zapadnih suseda :)
Nisam znao da je tagor predstavnistvo conrad-a, a sad videh i da im sediste u Nisu na prostoru bivse EI, to mi je blizu, ali izgleda oni rade samo sa firmama   :)

Van mreže atari

  • *
  • Poruke: 14
Odg: Automatske meteorološke stanice
« Odgovor #594 poslato: 28. Jul 2016. u 14:41 »
Skoro sve stanice koje koriste neku frek. mogu da se zakace i da salju podatke na web preko sdr-a, a on i ne mora da ide na pc ,dovoljno je neki mikrokontoler arduino ili orange pi.
Postoje nekoliko opensorce stanica koje koriste mikrokontrolere i mogu da se izgrade uz ne toliko muke.
Mene interesuje da dodam i neke senzore za zagadjenje video sam neke senzore koji ocitavjau 5-6 gasova sa jednim senzorom da li neko zana da li se nude kod nas i po kojoj ceni?
btw video sam da je moguce uhvatiti neki signal sa satelita koji pravi slike vremenskih promena da li je neko to napravio posto i to planiram probam?

Van mreže p.e.dj.a

  • *
  • Poruke: 63
  • Lokacija: Užice
    • Peđina beležnica
Odg: Automatske meteorološke stanice
« Odgovor #595 poslato: 08. Avgust 2016. u 10:21 »
Ne mislim da treba praviti ne znam kakvu bazu podataka nego da ljudi podele iskustva i saznanja na neki organizovaniji nacin. Ovako, trpati sve u jednu temu je još pre par godina postalo nepraktično i kontraproduktivno.

Van mreže atari

  • *
  • Poruke: 14
Odg: Automatske meteorološke stanice
« Odgovor #596 poslato: 16. Avgust 2016. u 15:25 »

Van mreže dikile

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 8.579
  • Starost: 39
  • Lokacija: Paraćin, 129 m n.v.
Odg: Automatske meteorološke stanice
« Odgovor #597 poslato: 18. Avgust 2016. u 17:30 »
http://109.92.181.159:8081

Super :) Vidim da jos nisi sredi ocitavanje padavina, ali stanica deluje zanimljivo.

Evo slike sa moje IP kamere.  Ya vikend bi trebalo da bude dostupna javno.


Van mreže atari

  • *
  • Poruke: 14
Odg: Automatske meteorološke stanice
« Odgovor #598 poslato: 18. Avgust 2016. u 17:57 »
https://www.wunderground.com/personal-weather-station/dashboard?ID=IPARAIN11
ocitavanje kise cu resiti kad budem imao vremena dok je kisovito

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.174
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*