Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: April 2000-te najtopliji april pravi uvod za leto  (Pročitano 2766 puta)

Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.463
  • Lokacija: Novi Beograd
April 2000-te najtopliji april pravi uvod za leto
« poslato: 20. April 2006. u 01:58 »
Dakle ovako, meni je taj april ostao u izuzetno lepom secanju po dobrom druzenju i provodu, inace bio sam 2.godina srednje skole, a ostao mi je i u odlicnom secanju po neuobicajno visokim temperaturama za to doba godine.

Da pocnem.
Od 1.4.2000 do 11.4.2000 bilo je sasvim normalno vreme za april mesec. U noci izmedju 31.3 i 1.4.2000 bila je prva grmljavina te godine, a 5.4.2000 u 7.15h je bio jako obilan pljusak sa grmljavinom, secam se bas sam isao u skolu, ali sam na srecu vec bio u busu kad je pljusak poceo.
Negde oko 10.4 na dugorocnoj prognozi su najavili da nam sledi dug period toplog vremena bez kise, netipicno za april. Bas sam se obradovao, s'obzriom da jako volim toplo vreme i leto.

Vec 12.4.2000 je poceo talas prvih vrucina. Tog dana je bilo 22.2 C temperature su svakog dana bile sve vise tako da je 16.4.2000 bilo 25.6 C
a 17.4.2000 28.0 C sto je i najtopliji dan tog aprila.
Zatim su temperature sve do kraja aprila bile izmedju 25.0 C i 26.8 C sto je izuzetno toplo za april kada su prosecne maksimalne dnevne temperature izmedju 17-20 C.
Ono sto mi je ostalo u secanju je da se priroda izuzetno naglo budila!
Platani ispred moje zgrade obicno krenu da listaju izmedju 10.4 i 15.4 a potpuno olistaju oko 10.5.
2000-te su poceli da listaju 11.4. a olistali su veoma brzo, potpuno su olistali 30.4 sto je najranije do sada.

Da li se vi secate aprila 2000-te i kako je to bilo u vasem gradu.

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
April 2000-te najtopliji april pravi uvod za leto
« Odgovor #1 poslato: 22. April 2006. u 02:25 »
U maju 2000. godine se moja sestra udavala pa sam zbog toga upamtio te velike vrućine tog proleća. Bila je i velika suša ako se ne varam. Imam video zapis kada su dolazili svatovi po moju sestru. To je neverovatno. Sa moje terase je snimala kamera, a ispred moje zgrade inače ima dosta trave i zelenila. Tada, kada su to snimali sve je bilo žuto i sasušeno. Trava je bila skroz žuta, ni jedan busen zeleni nije bio. Sve u svemu sečam se, a imam i dokaze da je to proleće bilo neubičajeno toplo i suvo.