Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Problemi u radu AMS  (Pročitano 151558 puta)

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: Problemi u radu AMS
« Odgovor #40 poslato: 30. April 2010. u 11:17 »
OK, vidim, verovatno si ručno 'skinuo' padavine. Ali, je l' slična situacija bila i sa vetrom? Mislim, pre ove intervencije imao si maksimalni dnevni udar od preko 10 m/s (13, čini mi se, ne sećam se... što jeste bilo malo previše i malo nerealno), a sada imaš oko 3 m/s.
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže dikile

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 8.579
  • Starost: 39
  • Lokacija: Paraćin, 129 m n.v.
Odg: Problemi u radu AMS
« Odgovor #41 poslato: 30. April 2010. u 11:26 »
OK, vidim, verovatno si ručno 'skinuo' padavine. Ali, je l' slična situacija bila i sa vetrom? Mislim, pre ove intervencije imao si maksimalni dnevni udar od preko 10 m/s (13, čini mi se, ne sećam se... što jeste bilo malo previše i malo nerealno), a sada imaš oko 3 m/s.

Pa video sam da je greska , zato sto su i padavine i vetar zabrljani u isto vreme oko 1h posle ponoci, tada nije bilo vetra , a ni padavina.Jedino je resenje izgleda da promenim sve kablove sa SFTP kablom velike zastite od smetnji.Kabl je malo skuplji pa cemo videti...

Van mreže rade

  • AMS Beograd-Karaburma
  • ***
  • Poruke: 2.188
  • Lokacija: Beograd-Karaburma, 102m n.v.
    • AMS Beograd-Karaburma
Odg: Problemi u radu AMS
« Odgovor #42 poslato: 30. April 2010. u 11:40 »
Krenuo sam sa trazenjem naj boljeg mesta u dvoristu za postavljanje termo senzora.
Ovih dana cu biti slobodan pa cu se setati po dvoristu, olaksace mi posao, sto imam tri termo senzora.




Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.791
  • Starost: 51
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Odg: Problemi u radu AMS
« Odgovor #43 poslato: 30. April 2010. u 11:47 »
Ovo sa pikovima je stvarno neobično kod dikilea. Umeju ove stanice da prave takve gluposti, ali ja bar nisam imao problema pri prenosom podataka kablom. Kod bežičnog prenosa sam imao pikove u negativu za temperaturu i rel.vlažnost a za vetar uvek isti pik od 22.5m/s (valjda tako beše). Uz pomoć prenosa kablom i podešavanja opsega podataka u WD softveru ovakve sam probleme sveo na minimum.

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: Problemi u radu AMS
« Odgovor #44 poslato: 07. Maj 2010. u 09:11 »
Inđija ne radi već drugi dan, pa izgleda kao da pokazuje nebuloze.

Može li se u kod dograditi opcija da se ne prikazuju podaci ako je vreme osmatranja veće od trentunog, pa da se taj flag vuče do ponovnog prijema podataka? Tako bi ostali podaci samo za dan prekida rada, dok bi se već u ponoć sledećeg dana stanica isključila.
Možda treba napraviti exception za prvi sat u narednom danu, zbog prelaska u novi datum...
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže Dejo

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 6.731
  • Starost: 37
  • Lokacija: Subotica
    • Sumeteo
Odg: Problemi u radu AMS
« Odgovor #45 poslato: 07. Maj 2010. u 16:11 »
Oko pola 3 su prestali da stižu podaci sa anemometra. Probao sam za zamenom baterija, ali signala i dalje nema. Neka ideja?

Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.791
  • Starost: 51
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Odg: Problemi u radu AMS
« Odgovor #46 poslato: 07. Maj 2010. u 18:43 »
Ja nemam iskustva sa tim stanicama. Kod mene u takvom slučaju jedino može kabli da zeza ili da je sam anemometar crko. Stvarno ne znam kako da ti pomognem.  :neznam:

Van mreže rade

  • AMS Beograd-Karaburma
  • ***
  • Poruke: 2.188
  • Lokacija: Beograd-Karaburma, 102m n.v.
    • AMS Beograd-Karaburma
Odg: Problemi u radu AMS
« Odgovor #47 poslato: 07. Maj 2010. u 20:53 »
Dejo probaj na stanici da aktiviras opciju trazenja senzora (drzi pritisnuto drugo dugme odozgo duze od 3 sec.), pa vidi da li ce "proraditi" anemometar.
Ako ne proradi na gore naveden nacin, probaj da stanicu izneses napolje u vidno polje sa anemometrom, pa probaj tada.



Van mreže Dejo

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 6.731
  • Starost: 37
  • Lokacija: Subotica
    • Sumeteo
Odg: Problemi u radu AMS
« Odgovor #48 poslato: 08. Maj 2010. u 15:42 »
Skinuo sam dole danas anemometar i pokušavao menjanjem baterija, proverom žica, i u sobi mi nekad pronađe signal, ali čim ode malo dalje ništa...

Van mreže Nele

  • **
  • Poruke: 1.011
  • Starost: 46
Odg: Problemi u radu AMS
« Odgovor #49 poslato: 09. Maj 2010. u 11:24 »
Moguće je da ti se odvojila antenica za bežični prenos...ako imaš malo alata, vidi da se nešto nije razlabavilo. Liči na takvu grešku. Čim radi tako, znači da je TX u redu...

Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.791
  • Starost: 51
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Odg: Problemi u radu AMS
« Odgovor #50 poslato: 11. Maj 2010. u 07:25 »
Ne znam od kad je mreža bez podataka ali evo od jutros na svim stanicama nema podataka  :neznam:
Bodo šta se dešava?

Van mreže Boda Tajson

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 2.204
  • Starost: 41
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Problemi u radu AMS
« Odgovor #51 poslato: 11. Maj 2010. u 09:04 »
Stavio sam <= umesto < u vezi datuma fajla :doh:
Sad radi, a Indjija ce se videti kad fajl postane noviji :cheers:
Eat healthy. Exercise often. Die anyway.


Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: Problemi u radu AMS
« Odgovor #52 poslato: 11. Maj 2010. u 16:02 »
Hoće li neko da vidi šta je sa Srbom? Ima prekid rada od 5. maja u 17:10... Bila bi šteta da se nešto desilo što ne treba.
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.791
  • Starost: 51
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Odg: Problemi u radu AMS
« Odgovor #53 poslato: 11. Maj 2010. u 18:28 »
Srba ima problema sa internetom. Ne radi im predajnik za wireless. Očekuje da sutra bude poporavljeno.

Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.791
  • Starost: 51
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Odg: Problemi u radu AMS
« Odgovor #54 poslato: 12. Maj 2010. u 10:32 »
Da li je jutrošnjih 13.8mm u Paraćinu stvarna količina ili je opet bilo greške na senzorima?

Van mreže dikile

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 8.579
  • Starost: 39
  • Lokacija: Paraćin, 129 m n.v.
Odg: Problemi u radu AMS
« Odgovor #55 poslato: 12. Maj 2010. u 11:28 »
Da li je jutrošnjih 13.8mm u Paraćinu stvarna količina ili je opet bilo greške na senzorima?

Opet je bilo greske, sva sreca pa je ona lako uocljiva na grafiku, ispravljeno palo je 0.5mm.

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: Problemi u radu AMS
« Odgovor #56 poslato: 12. Maj 2010. u 13:42 »
Tako sam i mislio.
Nešto mi pada na pamet. Dikile, kad ti već imaš taj jedinstveni problem, vodiš li evidenciju o tome koliko ti je bilo 'lažnih' padavina? Imam neke ideje da ispitam uzroke razlika, a tu pre svega mislim na meteorološke uslove rasprostiranja elektromagnetnih talasa. Prošla noć ti nije bila vedra, već oblačna sa slabom kišom u drugoj polovini noći, dok u vedrim noćima 'lažne' padavine samo bujaju.
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže Dejo

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 6.731
  • Starost: 37
  • Lokacija: Subotica
    • Sumeteo
Odg: Problemi u radu AMS
« Odgovor #57 poslato: 14. Maj 2010. u 13:21 »
rade, ode ti danas prepodne temperatura na 30 stepeni, i posle toga nagli pad... šta se dešava?

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: Problemi u radu AMS
« Odgovor #58 poslato: 14. Maj 2010. u 14:30 »
Dejo, ovde je bio kratkotrajni pljusak. Ništa strašno. Možda kod njega još pada, jer se od mene to kreće prema njemu.
Vratiće mu se temperatura na visinu.

Međutim, na Weather Undergroundu se lepo vidi da je bilo problema pre podne sa temperaturom, jer je cimala od nešto pre 7 do nešto pre 8 ujutru uvis. Posle tih problema nije bilo, a realna Tmax je bila 26.1°C.
Izgleda da je to Rade i sam video, jer mu stanica nije radila od 9 do 12 sati. Šta se dešavalo, Rade?
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže rade

  • AMS Beograd-Karaburma
  • ***
  • Poruke: 2.188
  • Lokacija: Beograd-Karaburma, 102m n.v.
    • AMS Beograd-Karaburma
Odg: Problemi u radu AMS
« Odgovor #59 poslato: 14. Maj 2010. u 21:25 »
Neznam sta se desavalo, jutros je bilo nekoliko impulsa sa temperaturama izmedju 29 i 30,2C, a zatim je nestala struja u vremenu od 9-12h.

U WD sam obrisao ove impulse, tako da danas imam Tmax= 26,1C.